05

Yeneroğlu: “Vatandaşlık Kanunu’nda Yapılan Değişiklik, Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız için Hayırlı Olsun!”

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Teklifim doğrultusunda Türk Vatandaşlık Kanunu’nda yapılan değişiklikle, anne babası Türk vatandaşlığını kaybeden çocuklara, vatandaşlığını koruma hakkı getirilmiştir. Buna göre, anne babası Türk vatandaşlığını kaybeden çocuklar, Türk vatandaşlığını doğrudan kaybetmeyecektir.” ifadelerini kullandı. Yeneroğlu açıklamasında şunları kaydetti:

Detay
05

DEN HAAG AZERBAYCAN TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİNDEN İFTİRALARA CEVAP ve BASIN AÇIKLAMASI

Bazen Azerbaycan'da, bazen de Avrupa'da Güney Azerbaycan'lı veya Türkiye'nin Iğdır/Kars bölgesinde yaşayan Azerbaycan Türklerine akla hayale gelmeyen iftiralar atılmakta ve onlar “Azerbaycan” mefhumundan dışlanmak istenmektedirler. Bunu kimler veya niye yapıyorlar az çok tahmin ediyoruz. Bu kişiler veya grupların amacı Azerbaycan'nın her yerde zayıflaması, parçalanması, hatta yok edilmesidir. Çünkü bu tür kendi halkını dışlayan insanlardan başka bir amaç asla beklenemez.

Detay
05

KARABAĞ’DAKİ ERMENİ CİNAYETLERİNİ İÇEREN ‘BİTMEYEN AZAB’ BELGESELİ AVRUPA’DA GÖSTERİLDİ

İnsanlık tarihinin en kanlı soykırımlarını yapan Ermenilerin, Osmanlı zamanında ve en son yakın tarihimizde işledikleri cinayet ve işkenceleri içeren görüntü ve şahitlerin sözlerini içeren "Bitmeyen Azab" belgesel’in Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki ‘Marriott Hotel Salonu’nda gösterisine ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

Türkiye’deki dijital bankacılık hizmetlerini özlüyorlar

Almanya’ya son senelerde göç edenler Türkiye’deki dijital alışkanlıklarını devam ettiriyor Türkiye’deki dijital bankacılık hizmetlerini özlüyorlar

Detay
05

“Irkçı Caniliğin Dönüm Noktası: Mölln Kundaklaması”

“23 Kasım 1992 tarihinde Almanya’nın Mölln kentinde Neonaziler tarafından kundaklanan ve kısa sürede alevler içerisinde kalan evde Bahide Arslan (51), Yeliz Arslan (10) ve Ayşe Yılmaz (14) hayatlarını kaybetti. Aileden dokuz kişi ise yaralı olarak kurtarıldı.

Detay
05

Türk kökenli bir siyasetçi, Almanya'da ilk kez büyükşehir belediye başkanı oldu

Almanya'da ilk kez bir Türk kökenli siyasetçi Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandı. Hannover Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Yeşiller Partisi'nin adayı Belit Onay, Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) desteklediği bağımsız aday Eckhard Scholz'u geride bırakarak başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

Detay
05

9 KASIM AZERBAYCAN BAYRAK GÜNÜNDE İKİ KARDEŞ ÜLKENİN BAYRAĞINI DALGALANDIRDILAR

Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından '9 Kasım Günü' kutlanan 'Bayrak Günü'nde Hollanda Azerbaycan Kültür Derneği Avrupa'nın önemli ülkesi Hollanda'nın/Den Haag şehrinde Azerbaycan ve Türkiye bayraklarını dalgalandırdılar.

Detay
05

Dışişleri Bakanlığı’ndan Fransa Senatosu’nun skandal başörtüsü kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı, Fransa Senatosu'nun başörtüsü takan annelerin okul gezilerine eşlik etmelerini engelleyen kararını kınadı. Açıklamada, 'İkiyüzlülüğün ve çifte standartlı yaklaşımın örneğidir' ifadelerine yer verildi.

Detay
05

~~A BRIEFING AT THE MFA OF TURKMENISTAN ON THE OUTCOME OF THE XVIII SUMMIT OF THE HEADS OF STATES AND GOVERNMENTS OF THE NON-ALIGNED MOVEMENT

On October 28, 2019, a briefing was held at the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan on the foreign policy course of our country. The briefing was attended by the heads of diplomatic missions and representative offices of international organizations working in Turkmenistan, representatives of local and foreign media accredited in the country.

Detay
05

İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti

178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflası üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, zarar görebilecek işletmeler için 'Kredi Destek Paketi' üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Detay
05

Avrupa Haber Ajanslarının gündeminde yapay zeka var

AA'nın kurucu üyesi olduğu Avrupa Haber Ajansları Birliği (EANA) Genel Kurulu ve Konferansı, yapay zeka gündemiyle Çekya'nın başkenti Prag'da gerçekleştirildi.

Detay
05

Erdoğan'dan 'AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci' genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci"ne ilişkin genelge yayımladı.

Detay
05

AB DÖNEM BAŞKANI FİNLANDİYA TÜRKİYE’Yİ DESTEKLİYOR

~~AB Konseyi dönem başkanlığını devralan Finlandiya, Avrupa Parlamentosu Dış ilişkiler komisyonunda düzenlenen resmi bir oturumda açıklandı.

Detay
05

Hollanda’da Türklere ‘konvoy’ yasağı geliyor

Hollanda'nın ikinci büyük kenti Rotterdam'da düğün konvoyunu uyaran bir polis memurunun dövülmesi üzerine, belediye Türkiye ve Fas kökenli göçmenlere bir dizi yasak getirmeye hazırlanıyor.

Detay
05

İsveç'te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

Stockholm'de düzenlenen Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında düzenlenen "Gençler Su Ödülü" yarışmasında, Türkiye'den Bildirici ve Saatçi projeleriyle önemli bir başarıya imza attı.

Detay