05

Hollanda'da 'sarı yelekliler' protestosu

Hollanda'da "sarı yelekliler" yoğunluklu olarak Lahey, Amsterdam ve Rotterdam kentlerinde toplanarak hükümetin istifasını istedi.

Detay
05

FRANSA AYAKTA, SARI YELEKLİLER YÜRÜMEYE BAŞLADI

Sarı Yelekliler yürümeye başladı. Fransa ayakta. Dünyanın gözü Fransa'da. Nefesler tutuldu, binlerce polis teyakkuzda!

Detay
05

Fransa’da şimdi de öğrenciler ayaklandı! 700 liseli tutuklandı

Fransa'da Sarı Yelekliler'in benzine getirilen ek vergilere karşı başlattığı eylemlerden zaferle çıkmalarının ardından liseliler sokaklara indi. Gençler, eğitim reformlarına karşı çıktıkları Başkan Macron’un istifasını istiyor.

Detay
05

Sarı Yelekliler"İn Protestosu Hollanda'ya Sıçradı

Hollanda'nın çeşitli kentlerinde "sarı yelekliler" hükümet karşıtı protesto düzenledi.

Detay
05

Fransa'da sokaklar yine karıştı

"Sarı yelekliler”, başkent Paris'in Champs-Elysees Caddesi'nde gösteri düzenliyor.

Detay
05

Atatürk Fransız tarih dergisinin kapağında

Avrupa basınının önemli yayın organlarından Fransız Le Monde gazetesi ile National Geographic'in birlikte hazırladığı tarih dergisi 'Histoire & Civilisations' Aralık sayısını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ayırdı.

Detay
05

İngiltere'de mülteci çocuğa saldıran öğrenciye nefret suçu soruşturması

İngiltere'de mülteci çocuğa saldıran öğrenciye nefret suçu soruşturması. İngiltere’de Suriyeli mülteci çocuğa saldıran 16 yaşındaki öğrenci hakkında nefret suçu kapsamında soruşturma başlatıldı.

Detay
05

Fransa'da akaryakıt zammı protestoları sürüyor

Fransa'da, akaryakıt zamları ülke genelinde protesto edilirken başkent Paris'teki Champs-Elysees Caddesi'nde şiddet olayları başlatan göstericilere polis müdahalede bulundu.

Detay
05

TÜRK DERNEKLER BİRLİĞİ-UTV EKİ Bİ BOSNA-HERSEK’TE RESMİ TEMASLARDA BULUNDU.

~~Belçika Flaman bölgesi ve Brüksel’de sosyal-kültürel çalışmalarda bulunan Türk Dernekler Birliği-UTV yönetim kurulu üyeleri ve ekibi Bosna-Hersek’te Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve resmi yönetimleriyle temaslarda bulundu.

Detay
05

Avrupa’daki Türkler Komisyon Ödemeden Para Göndermeyi Sevdi

TransferGo, geçtiğimiz ay Türkiye pazarına girişi sonrası yoğun ilgi gördü. TransferGo Türkiye’ye yönelik döviz girişlerine de olumlu bir katkıda bulunurken, ücretsiz para transferiyle ilgili gerçekleşen rakamlara göre, TransferGo’yu bu bir ay içinde en çok Almanya’daki Türkler kullandı.

Detay
05

Pier 21: Avrupa'nın göç hafızası

~~Kanada’nın liman şehri olan Halifax, 90 yıl önce Avrupa’da yaşanan kıtlık ve savaşlardan ötürü binlerce göçmene Kanada kapılarını açmıştı.

Detay
05

Bulgaristan ve Brüksel'de Bulgaristan'lılar 'hükümet istifa' sesleri ile hayat pahalılığını protesto ettiler.

Bulgaristan'da yoksulluk ve zamlar ile yolsuzluk iddiaları üzerine sokaklara dökülenler, Başbakan Boyko Borisov hükümetinin istifasını istedi. Başkent Sofya başta olmak üzere ülke genelinde ve Avrupa şehirlerinde yapılan protestolarda, yollar kapatılarak, hükümet istifaya davet edildi.

Detay
05

Bulgaristan’da protestocular Türkiye sınırına giden yolları kapattı

Bulgaristan’da kötü hayat şartlarını protesto eden yüzlerce vatandaş, Bulgaristan Türkiye sınırındaki gümrük kapılarına giden yolları kısa süreliğine trafiğe kapattı.

Detay
05

Merkel’in veliahtından Almanya’da yaşayan Türkleri korkutan açıklama

Almanya'da Hıristiyan Demokrat Parti'nin lideri Angela Merkel'in başkanlığı bırakma kararı sonrasında kızışan liderlik rekabetinde son dönemde adı en fazla duyulan isim Annegret Kramp-Karrenbauer... Merkel'in koltuğuna aday olan tek kadın olan Kramp-Karrenbauer, Almanya'da yaşayan Türklerin çifte vatandaşlığı kaybedebileceğinin sinyalini verdi.

Detay
05

Hollanda'da 'Türk Usulü Düğün Konvoyuna' 1290 Euro Ceza Kesildi

~~Hollanda'nın Lahey kentinde oturanlar, pazar sabahı hiç alışkın olmadıkları klakson sesi ve Türkiye usulü düğün konvoyu ile güne başladılar. Hollandalılar olaydan şikayetçi olunca Türk usulü düğün konvoyuna 1290 euro ceza kesildi.

Detay