05

Liderler saatlerce tartıştı! Aşı pasaportu yoksa, AB’yi unutun

AB liderler zirvesinde, sadece aşı olanların AB’de seyahat edebilmesi saatlerce tartışıldı ve “Aşı pasaportu” şartı ağır bastı. Merkel, yeniden sınır kontrollerinden söz etti. Yunanistan, Portekiz, Malta, 2021’de turizmin bir tek “Aşı pasaportu” ile mümkün olacağını açıkladı. Tek tip aşı pasaportu için yeni zirve olacak.

Detay
05

Avrupa’da nevrotik kaygı ve İslam’a karşı nefret anlatıları

Avrupa’da ortaya çıkan nefret anlatılarında Müslüman azınlıkları hedef alan söylemler, bütüncül bir perspektifle İslam dinine yöneltilmeye başladı.

Detay
05

Avrupa’da karar veriliyor: Aşı pasaportu olmayana yemek bile yok…

AB, Perşembe günü aşı pasaportunu konuşuyor. Aşı pasaportu sahiplerine seyahat serbestisi, restoran, sinema- tiyatroya girme hakkı tartışılacak. Seyahat, corona aşısı pasaportuna bağlanınca, “aşısız Türkler” AB vizesi alamayacak. Oturma izniyle veya zorunlu vizeyle gidebilenler, negatif testi olsa bile 10 gün karantinada kalacak.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye jeotermalde Avrupa'da ilk, dünyada dördüncü sıraya yükselmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2002'de sadece 18 megavat olan jeotermal kurulu gücümüz, bugün 1613 megavata ulaşmıştır. Bu rakamla Türkiye jeotermalde Avrupa'da ilk, dünyada dördüncü sıraya yükselmiştir." dedi.

Detay
05

AB'den Türkiye'ye Karşı Yeni Ekonomik Hamle!

Avrupa Birliği (AB), Türkiye'de üretilen çeşitli demir ve çelik ürünlere yüzde 7,6'ya varan oranda anti-damping vergisi uygulamaya başladı.

Detay
05

Türk bilim insanlarından Almanya’ya kapak

Türkler’i aşağılamak için "ALDİ torbaları" sallayan Alman taraftarlarla, "Türkler geliyor kaçın. Tehlikeli yabancı" manşetleri atan Alman medyasına, iki Türk çok güzel ders verdi. Corona aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Türkler aleyhine sayısız yazılar yazan Der Spiegel’e kapak oldu. Hem de iki anlamda…

Detay
05

AB dönem başkanlığı Almanya'dan Portekiz'e geçti

Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığı 1 Ocak itibarıyla Almanya'dan Portekiz'e geçti.

Detay
05

Brexit en çok Türkleri vurdu: İngiltere’de çalışma yolu kapandı

İngiltere AB’den çıktı, olan Türklere oldu. AB’yle imzalanan 1963 tarihli Ortaklık Anlaşması İngiltere için yürürlükten kalktı. Bu anlaşmaya dayanan 100 bin Türk iş kurmaya İngiltere'ye gitmişti. 31 Aralık İngiltere’ye iş vizesiyle gitmek için son gün. Artık bu yolla Türk alınmayacak.

Detay
05

İslam'daki tüm yüksek değerleri buldum - Ünlü Fransızla ÖZEL GÖRÜŞME

"Şahsen ben İslam'daki tüm yüksek değerleri buldum. Ama mesele, insanların sinsi eylemlerine İslam denildiği karanlık şovla ilgili değil."

Detay
05

~~BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN HAKLI MÜCADELESİNE IŞIK TUTACAK ÇALIŞMA

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Bulgaristan Türklerinin haklı davasının gelecek nesillere aktarılması ve verilen hukuk mücadelesine katkı sunması için hazırlanan “BELENE Ölüm İçin Yer Sert Uçmak İçin Gök Uzak” isimli sözlü tarih çalışması yayımlandı.

Detay
05

Fransız Sophie Petronin'in Macron'a yazdığı o mektup

Mali'de rehin alındıktan sonra Müslümanların ahlakından etkilenip Müslüman olan ve Meryem adını alan Fransız Sophie Pétronin Cumhurbaşkanı Macron'a yazdığı mektup ile adeta ahlak dersi verdi.

Detay
05

Almanya’da silahlı saldırı paniği: Yaralılar var

Almanya'nın başkenti Berlin'de silahlı saldırı paniği yaşandı. Bir grubun silahlı kavgası olduğu anlaşılan olayda üçü ağır dört kişi yaralandı.

Detay
05

~~YTB MEMLEKET YOLUNA ÇIKAN VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında yurt dışından memleketlerine seyahat eden vatandaşların yolculukların rahat ve güvenli geçmesi için yurt içindeki ve yurt dışındaki sınır kapılarında çalışmalar yürüttü.

Detay
05

~~Hollanda 29 Aralık'tan itibaren hava yoluyla gelenlere "negatif koronavirüs testi" zorunluluğu getirdı.

LAHEY (AA) - Hollanda Hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yayılımının engellenmesi amacıyla 29 Aralık'tan itibaren hava yoluyla "yüksek riskli" ülkelerden Hollanda'ya gelecek yolculara "negatif koronavirüs test" sonucu ibraz etme yükümlülüğü getirdi.

Detay
05

~ABTTF Cenaze Fonu DİTİB ZSU’ya devredildi

Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türklerine yönelik sosyal hizmetler kapsamında Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) çatısı altında 1998 yılında kurulan Cenaze Yardımlaşma Fonu, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla mevcut üyeleri ile birlikte tümüyle DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi Derneği’ne (ZSU) devredildi.

Detay