05

Avrupa Parlamentosu oyladı: Türkiye’ye verilecek 70 milyon euroluk fon iptal

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'ye yönelik geçen yıl dondurulan 70 milyon euroluk fonu iptal kararı aldı. Böylece ilk kez bir üye adayına yönelik AB mali yardımlarında kesintiye gidilmiş olacak.

Detay
05

AB'den Ryanair'e "İş Sözleşmesi" Uyarısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Ryanair havayolu şirketine, çalışanların sözleşmeleri konusunda birlik kurallarına uygun davranma uyarısında bulundu.

Detay
05

Avrupa'nın Göbeğinde Her 4 Mülteciden Biri Polis Şiddetine Uğruyor

Belçika'da yapılan bir araştırmaya göre, ülkedeki her 4 mülteciden biri polis şiddetine maruz kalıyor.

Detay
05

İspanya’dan örnek hareket: Filistin için bastıracağız

İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell, dün yaptığı açıklamalarla Avrupa basınının gündemine oturdu... Borrell, Avusuturya'da AB liderlerinin katıldığı bir etkinlikte, Filistin konusunda bir adım atılması gerektiğini söyledi.

Detay
05

Göçmen krizi Avrupa'ya yeni 'demir perde' çekiyor

AB üyesi ülkelerin göçmenlere ilişkin takındığı tutum kıta genelinde yeni ittifaklara yol açarken, Doğu ve Batı Avrupa arasına "demir perde" çekiyor.

Detay
05

Yurt dışında yaşayan gençlerimize Türkiye’de staj imkânı…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye Stajları” programının açılış toplantısı gerçekleştirildi. Program kapsamında yurt dışında yaşayan Türk vatandaşı gençler, Türkiye’nin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapma imkânı elde edecek.

Detay
05

Almanya’da kriz büyüdü, Erdoğan heykeli kalktı.

Almanya’nın Wiesbaden kentine yerleştirilen Erdoğan heykeli, ülkeyi karıştırdı. Bir sanat etkinliği için yapılan heykelin 3 ay kalması beklenirken, dün 2 Eylül pazar günü kaldırılacağı açıklanmıştı. Fakat Almanlar hiçbir yeterli kanıt göstermeden heykeli dün gece kaldırdı.

Detay
05

Yine yeniden Avrupa Birliği

Türkiye Avrupa Birliği ile ilişkileri sıcaklaştırıyor... AB'ye katılım sürecinde, siyasi kriterler, Yargı ve Temel Haklar ile Adalet, Özgürlük ve Güvenlik Fasılları kapsamında reformların en üst düzeyde takip edilebilmesi kurulan Reform Eylem Grubu bugün toplanıyor.

Detay
05

SINIR KAPILARINDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

~~Yıllık izinlerini tamamlayıp dönüş yoluna geçen gurbetçiler Edirne'deki sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk en çok Kapıkule Sınır Kapısı'nda yaşanıyor.

Detay
05

ABTTF KINAMA: Gümülcine’de kurban pazarının polis tarafından basılarak dağıtılmasını kınıyoruz!

20 Ağustos 2018 tarihinde Batı Trakya Türk toplumunun yaşadığı Yunanistan’ın Gümülcine şehrinde 80 yıldır kurulan geleneksel kurban pazarı polis güçlerince basılarak dağıtıldı.

Detay
05

İsveç'te ayrımcılığa uğrayan Müslüman kadına tazminat

İsveç'te dini gerekçelerle tokalaşmadığı için iş görüşmesi yarıda kesilen Müslüman bir kadınına ayrımcılığa uğradığı gerekçesiyle yaklaşık 3 bin 900 avro tazminat ödemesine karar verildi.

Detay
05

İtalya’da korkunç olay… 100 metre yüksekliğindeki köprü çöktü: Ölü ve yaralılar var

İtalya’da korkunç olay… 100 metre yüksekliğindeki köprü çöktü: Ölü ve yaralılar var İtalya'nın Cenova kentinin en işlek otoyollarından biri çöktü. A10 otoyolunun 100 metre yüksekliğinde olduğu söylenirken, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu açıklandı.

Detay
05

Trump’a AB’den tepki: Acımasız

ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'ye çelik ve alüminyum gümrük vergilerini iki kat artırmasına Avrupa'dan tepki geldi... Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Eş Başkanı Carl Bildt, "Bu acımasızlıktır" ifadesini kullandı.

Detay
05

AB mahkemesinden fotoğrafta telif hakkı kararı

Avrupa Adalet Divanı, internet ortamında bulunan bir fotoğrafın tekrar paylaşılmadan önce fotoğraf sahibinden izin alınması gerektiğini, aksi takdirde telif hakkı ihlali oluşacağına hükmetti.

Detay
05

Türkler için 'emsal' vize kararı

Avrupa Adalet Divanı, AB'ye üye ülkelerin Türk vatandaşlarından vize için talep ettiği ek şartların Türkiye ile yapılmış sözleşmeleri ihlal ettiğine karar verdi.

Detay