05

Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğuna saldıran PKK'lıya hapis cezası

Hollanda'da Amsterdam Mahkemesi, Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğuna molotofkokteyliyle saldıran terör örgütü PKK üyesi Ercan Polater'i 16 ay hapis cezasına çarptırdı.

Detay
05

Fransa Guaido'yu Desteklerse, Bir Sarı Yelekler Lideri de Kendisini Cumhurbaşkanı İlan Edebilir

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Venezüella'da kendisini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'yu resmen tanıma kararı, Fransız vekil Jean-Luc Melenchon'un tepkisini çekti. Fransız siyasetçi, bu kararın Sarı Yelekler liderinin kendisini Fransa'nın meşru yöneticisi ilan etmesi gibi olduğunu' söyledi.

Detay
05

Sarı yelekliler Fransa'yı seçime götürüyor!

~~Akaryakıt zammı nedeniyle başlayan sarı yelekliler eylemleri devam ediyor. Fransa basını Aralık ayından bu yana devam eden protestoları kontrol altına alabilmek için Macron'un Mayıs ayında ülkeyi referanduma götürmeye hazırlandığını yazdı.

Detay
05

Sarı yelekliler 12. kez sokaklara çıktı

Fransa'da sarı yelekliler ülke çapında düzenlendikleri gösterilerde çok sayıda eylemcinin yaralanmasına neden olan biber gazı kullanımına tepki gösterirken, Paris'te polis protestoculara sert müdahalede bulundu.

Detay
05

AB ve Rusya’dan vizelere yüzde 33 zam

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, vize başvuru ücretlerini 80 euroya yükseltecek. Öte yandan Rusya da 3 Şubat 2019 itibarıyla daha önce ham hali en düşük 60 dolar olan vize ücretlerini 80 dolara çıkardı. Yılbaşında pasaport ücretlerine de yüzde 23.73 zam gelmişti.

Detay
05

11 hafta sonra Sarı Yelekliler’in karşısına çıktılar!

Fransa'da akaryakıt zamlarını protestoyla başlayan, ardından hükümet karşıtı gösterilere dönüşen Sarı Yelekliler'in eylemi geçtiğimiz hafta sonu 11. haftasına girdi. Başta başkent Paris olmak üzere 70 bin kişi sokaklara çıkarken, bu kez polis dışında karşı bir grup da sokaklardaydı. 'Şiddeti durdurun' mesajı veren 'Kırmızı Fularlılar' Sarı Yelekliler'le karşı karşıya geldi.

Detay
05

Türk üniversiteleri 'Avrupa Açık Erişim Altyapısı' ile bütünleşecek

Yükseköğretim Kurulunca, tüm üniversitelerde "Açık Akademik Arşiv Sistemi" kurulması ve üniversite arşivlerinin "Avrupa Açık Erişim Altyapısı" ile bütünleşmesi için çalışmalara başlandı.

Detay
05

İngiliz parlamentosu May’in Brexit anlaşmasını reddetti

İngiltere Başbakanı Theresa May'in AB ile vardığı birlikten çıkış (Brexit) anlaşması İngiliz parlamentosunda yapılan oylamada reddedildi.

Detay
05

İngiltere'de kritik Brexit oylaması bugün

İngiliz parlamentosu hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını bugün oylayacak.

Detay
05

Paris'te sarı yeleklilere müdahale

Fransa'da sabah sakin olan Champs-Elysees Caddesi ve çevresi öğle saatlerinde karıştı. Polis, taş atan göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

Detay
05

Paris'te patlama! Fransa'nın başkentinde panik (Terör saldırısı mı?)

Fransa'dan gelen son dakika haberine göre Fransa'nın başkenti Paris'te patlama meydana geldi. Sosyal medyaya düşen fotoğraflar patlamanın şiddetini gözler önüne sererken, çok sayıda yaralının olduğu belirtiliyor. Öte yandan Paris polisi 'terör saldırısı' ihtimali üzerine alarm durumuna geçti.

Detay
05

Avustralya’da şüpheli paket paniği… Türk konsolosluğu da risk altında

Uluslararası basının son dakika gelişmesi şeklinde duyurduğu haberde Avustralya'nın başkenti Canberra ve en büyük kentlerinden Melbourne'daki diplomatik temsilciliklere şüpheli paket gönderildi. Türkiye'nin temsilciliğinin yakınında da şüpheli paket bulunduğu belirtildi.

Detay
05

Fransa'da Sarı Yelekliler Sekizinci Kez Sokaklarda

Akaryakıt zamlarıyla başlayan ve daha sonra Fransa Cumhurbaşkanı'nın istifasının talebine uzanan Sarı Yelekliler eylemi için yine ülkenin çeşitli yerlerinde, binlerce kişi meydanlardaydı.

Detay
05

AB’den ikinci 3 milyar euro geliyor! İmzalar bugün atılacak

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar için harcanmak üzere vereceği ikinci parti 3 milyar Euro için imzalar bugün atılacak.

Detay
05

Türk kökenli trafik görevlisi Hollanda'da kahraman ilan edildi

~~Hollanda basınında çıkan haberlere göre, Rotterdam kentinde pazartesi günü arabasıyla kanala düşen 75 yaşındaki bir kadını kurtarmak için hiç düşünmeden kanala atlayan 51 yaşındaki Salih Uğur Papadoğan, kalbinin durması sonucu vefat etti.

Detay