05

Türkiye’nin yerli uçağı Alman oldu!

Türkiye'nin milli uçak projesi rafa kalkınca projeyi Almanlar kaptı! Dornier 328 isimli uçak TRJet firması tarafından modifiye edilerek Türkiye'nin yerli uçağı üretilecekti. Uçağın ismi D328NEU olacak ve uçak Almanya'da üretilecek.

Detay
05

Almanya, Tatile giden Suriyelileri ülkeye geri almayacak

~Son dakika.. Türk hükumeti tarafından her bayram 'tatil parası' ile ödüllendirilen Suriyeli sığınmacılar, Almanların duvar gibi disiplin ve prensiplerine çarptı. Son yıllarda Türkiye'de de tepki çeken Suriyeli sığınmacıların Suriye'de tatil yapmaya gitmeleri Almanların da gündeminde. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehoferı: Tatile giden Suriyelilerin sığınmacı statüsü düşürülecek. açıklaması yaptı. Bakan Seehoferi, 'Düzenli olarak Suriye'ye tatile giden bir Suriyeli sığınmacı dürüstçe Suriye'de tehdit altında olduğunu söyleyemez'. dedi.

Detay
05

Norveç polisinden cami saldırganı engelleyen 'kahramanlara' teşekkür

Norveç'in Barum kentinde, camiye saldırı düzenlemek isteyen kişiyi engelleyen Muhammad Rafik ve Muhammad Ikbal Jave, emniyet müdürlüğünde ağırlandı.

Detay
05

Cami saldırısı İsveç ile Norveç'i birbirine düşürdü

Norveç Başbakanı Solberg, İskandinavya'da ırkçı grupların merkezinin İsveç olduğunu belirterek, Norveç'in buna karşı önlem alması gerektiğini söyledi.

Detay
05

Alman gazetesi faşist partiye ağzının payını verdi: "Bu sağcı böğürmenin asıl amacı Türklere karşı algı yaratmak"

Sağ popülist AfD partisinin Kurban Bayramı’na yönelik eleştirilerine, Alman gazetesi yanıt verdi.

Detay
05

Dr. Sadık Ahmet ölümünün 24. yılında Batı Trakya'da anıldı

- “Sadık Ahmet, Batı Trakya Türk azınlığının birlik ve beraberliğinin simgesi haline gelmiştir. Türkiye Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının her zaman yanında oldu ve olmaya devam edecek”

Detay
05

Avrupa'da "yeni sıcak hava dalgası" alarmı

~~Almanya, Fransa, Belçika, İngiltere, Hollanda ve İskandinav ülkelerinde sıcaklıkların rekor düzeye çıkması bekleniyor. Paris'te 28 Temmuz 1947'de ölçülen ve şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık olan 40,4 dereceye iki gün içinde ulaşılabileceği tahminleri yapıldı. Brüksel'de 40 derece alarmı verildi.

Detay
05

Avrupa'nın göbeğinde bir Türk kasabası: Telfs

Avusturya'nın Tirol eyaletindeki Innsbruck şehrine bağlı Telfs belediyesinde nüfusun yaklaşık yüzde 20'sini Türkler oluşturuyor.

Detay
05

ABD'nin İncirlik'teki Nükleer Silahları Deşifre Oldu

NATO için bu ay hazırlanan bir raporda, Adana’daki İncirlik Üssü’nün de aralarında bulunduğu Avrupa’daki altı üste ABD’ye ait yaklaşık 150 nükleer silahın bulunduğu belirtildi.

Detay
05

AB’den 15 Temmuz mesajı: O geceyi çok iyi hatırlıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Bugün darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü ve hepimiz o günü ve o geceyi çok iyi hatırlıyoruz. Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz." dedi.

Detay
05

Srebrenitsa Soykırımı’nın üzerinden 24 yıl geçti

İnsanlık tarihinin en acı olaylarından biri olarak kayıtlara geçen ve İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Avrupa’daki en büyük katliam olarak bilinen Srebrenitsa Soykırımı’nın üzerinden 24 yıl geçti.

Detay
05

AVRUPA'DAN TÜRKİYE'YE ŞOK KARARLAR...

Yunanistan, İsrail ve Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz'de doğalgaz sondaj çalışması yapmasına rağmen Türkiye'nin Kıbrıs açıklarında benzer çalışmalar içinde olmasına Avrupa'nın tepkisi sürüyor... Avrupa Birliği'nin Türkiye ile ilgili bir son dakika kararı aldığı ortaya çıktı. Reuters'ın son dakika haberi olarak duyurduğu gelişmede, AB'nin taslak metnini yayınladı. Metinde, "Avrupa Birliği Türkiye'nin Kıbrıs açıklarındaki 'yasa dışı' sondaj çalışması dolayısıyla hava ulaşımı anlaşması görüşmelerini ve Türkiye ile üst düzey diyaloğu askıya aldı" ifadesi yer alıyor. Türkiye'ye yönelik daha kısıtlayıcı hamlelerin yapılabileceğinin belirtildiği metinde Türkiye'nin AB'ye giriş süreci için 2020'de verilmesi beklenen desteğin de durdurulması öngörülüyor.

Detay
05

Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplanan yüzlerce Uygur Türkü Çin'i protesto etti.

Çin'in Doğu Türkistan politikalarını protesto etmek isteyen yüzlerce kişi Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bir araya geldi.

Detay
05

İsveç'ten "1915 olayları" ile ilgili ders gibi açıklama

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, "1915 Ermeni ve Süryani soykırımı iddialarını kabul etmemiz zor görünüyor. Bir ülkeyi soykırımcı ilan etmek için elinizde güçlü deliller olması lazım" dedi.

Detay
05

AB'nin yeni başkan adayları

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, uzun müzakereler sonunda temel kurumların başkanları üzerinde anlaşma sağladı.

Detay