05

Belçika ve Avrupa hükümet krizi yaşıyor

Belçika ve Avrupa ülkelerinde AP seçimlerinden çıkan sonuçlar ve bazı diğer nedenlerle siyasi kriz ve belirsizlik baş gösterdi.

Detay
05

Almanya'da tehlikeli Tahrik, iki farklı camiye saldırı düzenlendi

Almanya’da hafta sonu iki farklı camiye saldırı düzenlendi. Bremen kentindeki Rahman Camisi'nde yaklaşık 50 Kur'an-ı Kerim tahrip edilirken, Kassel'deki Merkez Camisi'ne de taşlı saldırıda bulunuldu.

Detay
05

Fransa Halkından Zalim Suud Rejimine Yemen Tepkisi

Fransa'da avukat ve gazeteci sendikaları, Paris Savcısı Remy Heitz'den Fransa'nın Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) sattığı silahların Yemen'deki savaşta kullandığına dair haber yapan gazeteciler hakkındaki adli sürecin sonlandırmasını istedi.

Detay
05

100. yıl parası böyle olur… Euro’da Atatürk fotoğrafı

~Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yıl dönümü için darphanenin bastığı hatıra parasında Atatürk yer almamıştı. Avrupa’da özel bir firmada 19 Mayıs 1919’un 100. yılı anısına bastırılan hatıra Euro’da ise kalpaklı Atatürk fotoğrafı Bandırma Vapuru’nun görseli ile yer aldı.

Detay
05

AP seçimlerinden 'değişim talebi' çıktı

~~Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkede gerçekleşen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin öncü tahminleri, geleneksel olarak hakimiyeti elinde tutan merkez sağ ve sol partilerin gücünü kaybettiğini, vatandaşların değişim vadeden partilere desteğini artırdığını ortaya koydu.

Detay
05

AP seçimlerinde aşırı sağcı partiler ile Yeşiller güç kazandı

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, göçmen karşıtı aşırı sağcı partiler ve Yeşillerin oylarında artış, merkez partilerin oylarında düşüş oldu.

Detay
05

Danimarka'da Müslümanlardan Kur'ana ve kutsal kitaplara saygı yürüyüşü

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gösteri düzenleyen çoğunluğu Müslüman 24 STK, aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan tarafından Müslümanlara yönelik yapılan provokatif eylemleri protesto etti.

Detay
05

Yüksel: “Sahipsiz değilsiniz”

Open-Vld’nin Oost-Vlaanderen Bölgesi adayı ve Belçika Federal Parlamentosu’nun deneyimli siyasetçisi Veli Yüksel, haftasonu Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen’i Gent’te konuk ederek soydaşların sorunlarını dinledi. Europa Hotel’in konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Türk kökenli Bulgaristan vatandaşlarının ilgisi yoğun oldu. Yüksel ve Hüsmen’in Gent’te yaşayan soydaşların sorun ve taleplerine çözüm yolları aradığı buluşmada Yüksel, ‘‘Soydaşlarımız burada sahipsiz değillerdir. Sizlerle her alanda işbirliği konusunda önemli adımların atılacağımı bilmenizi istiyorum. Bugüne kadar burada zor koşullarda yaşadığınızın farkındayım ancak şimdi birarada olma zamanı’’ dedi.

Detay
05

ULUSOY MR’İN SEÇİM KAMPANYA YÜZÜ SEÇİLDİ

MR Partisinin 14. sıradan Brüksel Milletvekili adayı olan ve dikkatleri üzerine çeken Ulusoy, 'İyimserliği inşa edelim' temalı afişi MR’in kampanya imaj afişleri arasına seçildi. Mustafa Ulusoy’un afişi parti seçim bürosuna asılarak ulusal basın kuruluşlarına tanıtıldı

Detay
05

Milli güreşçiler 'madalyalarla' yurda döndü

Milli güreşçiler 'madalyalarla' yurda döndü. Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde ikinci olan Serbest Güreş Milli Takımı, İstanbul'a geldi.

Detay
05

AİHM hakimliğine Saadet Yüksel seçildi

Doç. Dr. Saadet Yüksel'in, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) hakimliğine seçildiği bildirildi.

Detay
05

Almanya'dan Türkiye'ye imam yasağı

Almanya'da hükümet, imamların Almanya’da yetiştirilmesinin sağlamak ve bu yolla yabancı siyasi güçlerin din üzerinden Almanya'da nüfuz oluşturmasını sınırlandırmak için harekete geçti. Karar hayata geçtiğinde 3 milyon Türk'ün yaşadığı Almanya'ya Türkiye'den imam gönderilmeyecek

Detay
05

Avrupa’nın ikinci büyük siyasi gücü PES yerel seçim başarısı için CHP’yı kutladı

~~Avrupa Sosyalistler Partisi üyeleri sandıktan güçlenerek çıktı: CHP ülke çapında oyların %30’unu ve Türkiye’nin en önemli iki büyükşehrini kazanırken HDP seçimi dördüncü parti olarak tamamladı.

Detay
05

Sandıktaki Göç Fotoğrafları Hikâyeleriyle Birlikte Gün Yüzüne Çıkıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların geçmişte çekilmiş göç fotoğraflarını ve hikâyelerini içeren “Sandıktaki Fotoğraflar” adlı ödüllü yarışma düzenliyor. Yarışmayla birlikte en değerli göç hatıraları gelecek nesillere aktarılacak.

Detay
05

Geleneksel hale gelen Hingel Etkinliği, yine ilgi gördü.

~~Hollanda Sivaslılar Platformu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "geleneksel hingel’’ etkinliği yine ilgi gördü. Hingel programına sivil ve siyasi toplum kuruluşu temsilcileri ve Sivaslılar katıldı.Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara Hingel ikramı yapıldı.

Detay