05

Son dakika… Fransa’dan rezil hamle: Doğru söyleyeni uyardılar

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi'nin Fransız senatörlerle olan bir oturumda öne sürdüğü "hatalı ve önyargılı" iddiaları çürütmek adına kendisiyle dün konuştuklarını açıkladı.

Detay
05

~~YTB, Memleket Yoluna Çıkan Vatandaşları Sırbistan’da Karşılıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek için memleket yoluna çıkan vatandaşları sınır ötesinde Sırbistan sınır kapılarında Türkçeyle ve tebessümle karşılıyor.

Detay
05

Bosna Hersek'teki 510. Ayvaz Dede Şenlikleri sona erdi

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla kılınan öğle namazıyla son buldu.

Detay
05

BATILI BASINDAN ERDOĞAN VE YAVAŞ’A ÖVGÜLER...

~~Fransız dergi: Erdoğan Libya'da dürüst oyun oynayan tek kişi. Financial Times, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı yazdı. İngiliz medya kuruluşu, Yavaş’ın ‘İyilik bulaşıcıdır’ sloganıyla başlattığı kampanyayı kaleme aldı. Yazıda, Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a rakip olabileceği ifade edildi.

Detay
05

~~YTB’den Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar İçin “Memleket Yolu” Web Sitesi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından ana vatanları Türkiye’ye doğru yola çıkan yurt dışında yaşayan vatandaşlar için hazırlanan “Memleket Yolu” web sitesi yayın hayatına girdi. Güncel yol güzergâhlarına ve seyahat kurallarına ilişkin önemli bilgilerin paylaşıldığı sitede vatandaşların sorunlarına anında çözüm üretmek canlı Watsap hattı da bulunuyor.

Detay
05

Floyd'a adalet isteyenler ABD ve Avrupa'da kölelik ve sömürgecilik sembollerini yıkıyor

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölümünün ardından başlayan ırkçılık tartışmaları sürerken, ABD ve Avrupa genelinde kölelik ve sömürgecilik geçmişinin sembolleri olarak görülen heykeller göstericilerin hedefi haline geldi.

Detay
05

AB, BM 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilen eski AB Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır'ı kutladı.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu seçimlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Detay
05

Avrupa'nın kanlı sömürgeci geçmişi peşini bırakmıyor

AB'nin kurulmasının ardından sömürgeci tarihi ve savaşlarını geçmişe gömerek dünyaya "demokrasi ve insan hakları dersleri" vermeye çalışan kıtanın, kanlı bir sömürgeci geçmişi bulunuyor.

Detay
05

AB: ABD'nin 'Yüzyılın Anlaşması' Planı Kabul Edilemez

~~Avrupa Birliği dışişleri bakanları, ABD tarafından dayatılmaya çalışılan 'Yüzyılın Anlaşması' planına karşı olduklarını bildirdi.

Detay
05

Brüksel’de mağazalar yağmalandı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de, ABD’de polis şiddetiyle yaşamını yitiren siyahi George Floyd için düzenlenen protestonun ardından bir grup, çevredeki lüks mağazaları yağmaladı.

Detay
05

Aydın: Balkanlar’daki Bektaşi ve Aleviler, asimilasyon çalışmalarından rahatsızlar

Araştırmacı yazar Ayhan Aydın, kimi İslam ülkelerinin inanç sistemlerini Balkanlar'daki Bektaşi ve Alevilere empoze etmeye çalıştığını ve asimilasyon çalışmalarının bu toplulukları rahatsız ettiğini ileri sürdü

Detay
05

BELÇİKALI PRENS İSPANYA'YA PARTİYE GİTTİ CORONA'YA YAKALANDI VE ÖZÜR DİLEDİ

~~İspanya'da düzenlenen bir partiye katıldıktan sonra yeni tip korona virüs (Covid-19) testi pozitif çıkan Belçika Prensi Joachim, tecrit kurallarını ihlal ettiği için özür diledi.

Detay
05

İngiltere'de ilk defa başörtülü bir kadın hakim olarak atandı

İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim olarak atandı. Öncü olmayı umduğunu belirten hakim Raffia Arshad, "Bu sadece kişisel bir başarı değil, farklı bir kökene sahip herkes için büyük bir başarı" dedi.

Detay
05

İsviçre'de Türklere şok soruşturma

İsviçre'nin Vaud Kantonu'nda savcılık koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında verilen mali desteği yurt dışına kaçıran ya da fonu faklı işlerde kullanan Türkiye vatandaşı şüpheliler hakkında soruşturma başlattı

Detay
05

CORONO'YA KARŞI 'KORUYUCU ŞEFFAF YÜZ SİPERLİKLERİ' AVRUPADA DA PAZARLANACAK

~ CORONA VİRÜS'TEN KORUNMAK İÇİN 'POLİKARBON CAM'DAN ÜRETİLEN EKONOMİK VE SON DERECE SAĞLIKLI 'KORUYUCU ŞEFFAF YÜZ SİPER'LERİ AVRUPA'DA DA PAZARLANACAK.

Detay