05

~~Hollanda’daki Sivaslılar Kupa Sevincini Kutladılar

Korona salgını sonrası Hollanda Sivaslılar Platformu’nun öncülüğünde, Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanan Sivasspor için Hollanda’daki yiğidolar kupa kutlama programı düzenledi. Bir araya gelen davetliler meşhur Sivas köftesinden yiyip, yeni sezonda Sivasspor’a başarılar dilediler.

Detay
05

Almanya'nın konuştuğu Türk! 557 bin euro buldu, sahibine verdi

Almanya, Hüseyin Ersoy'un yaptığı iyiliği konuşuyor. Ersoy, ölen bir kişinin evinde bulduğu 557 bin euroyu mirasçısına verdi. Hüseyin Ersoy, “Emaneti sahibine teslim edince kuşlar gibi hafifledim” ifadelerini kullanarak, “Kul hakkı yemeği Allah kimseye nasip etmesin” dedi.

Detay
05

Almanya Türkiye’den 1.9 milyon çalışana kapıları açtı: 10 gözde mesleği duyurdular

Detay
05

Uğur Şahin’den korkutan corona virüsü uyarısı

Corona virüsü salgınına karşı Comirnaty isimli aşıyı geliştiren BioNTech'in Türk kurucu ortaklarından Uğur Şahin, Financial Times'a konuştu. Şahin, corona virüsüne karşı uyarılarda bulundu.

Detay
05

Avrupa kavruluyor: Sokağa çıkmayın uyarısı yapıldı, yasaklar yolda

Avrupa kavurucu sıcaklarla boğuşuyor... Fransa'nın bazı bölgelerinde sıcaklık 40 santigrat dereceleri geçerken yetkililer açık havada düzenlenecek etkinlikleri iptal etti. İspanya'da da termometre 46 dereceyi gösterdi.

Detay
05

Almanya’yı ayağa kaldıran rapor: 196 din adamı yüzlerce çocuğa cinsel istismarda bulundu

Almanya’da yayınlanan yeni bir raporda Münster piskoposluğunda son 75 yılda 196 Alman din adamının yüzlerce çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi.

Detay
05

TÜRKİYE'DEKİ SIĞINMACILAR TÜRKİYEDE KALSIN DİYEN INGILTERE KENDİ SIĞINMACILARINI RUANDA'YA GÖNDERİYOR

İngiltere'de Yargıtay, sığınmacıları Ruanda'ya götürecek ilk uçuşa onay verdi İngiltere'de Yargıtay, bazı göçmen ve sığınmacıları Ruanda'ya götürecek ilk uçağın bugün havalanabileceğine karar verdi.

Detay
05

~~AİLE TERAPİSTİ ARİF ÜNAL VELİLERE SESLENDİ: ÇOCUĞUMUZUN NASIL OLMASINI İSTİYORSAK ÖYLE DAVRANMALIYIZ

KRV Eyaleti önceki milletvekili, psikoterapist Arif Ünal, Veli Akademisi’nde yaptığı konuşmada; “Eğitimin temel kuralı çocuğu sevmek ve ona örnek olmaktır.” dedi. Ruhr Veliler Birliği Başkanı Dr. Ali Sak, dernek bünyesinde oluşturdukları Veli Akademisi ile velileri bilinçlendirmek, çocukların ve gençlerin okul başarılarını artırmak istediklerini söyledi.

Detay
05

Türk vatandaşlarını bekleyen Schengen tehlikesi

2015'te Avrupa ülkelerinin konsolosluklarına Schengen başvurusu yapan her 100 Türk vatandaşından dördü ret alırken, 2021 sonu verilerine göre bu sayı 20'ye çıktı.

Detay
05

Avrupa'da kaos! Yüzlerce uçuş iptal edildi

Fransa, Hollanda, İngiltere ve Belçika'nın aralarında yer aldığı Avrupa ülkelerinde grevler ve personel eksiklikleri nedeniyle uçuş iptalleri havalimanlarında kaosa neden oldu. Yüzlerce uçuş iptal edilirken, binlerce kişi havalimanlarında bekliyor.

Detay
05

~İLHAN KÜÇÜK YENİDEN ALDE'NİN LİDERİ.

Bulgaristan Halk ve Özgürlük Hareketi Avrupa Milletvekili İlhan Küçük, 2-4 Haziran tarihlerinde Dublin'de gerçekleşen kongrede, Avrupa Liberalleri Partisi ALDE’ye yeniden eş başkan seçildi.

Detay
05

Vize çilesi bitsin talebi

~Türkiye, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Hukuk İşleri ve İnsan Hakları Komisyonu’nun haziran ayı toplantısında sunulmak üzere, “Schengen Sisteminin Avrupa Konseyi Üye Devletleri Tarafından Siyasi Amaçlı Bir Yaptırım Olarak Kötüye Kullanılması” başlıklı bir rapor hazırladı.

Detay