05

İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas etti

178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook'un iflası üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı, zarar görebilecek işletmeler için 'Kredi Destek Paketi' üzerinde çalışıldığını açıkladı.

Detay
05

Avrupa Haber Ajanslarının gündeminde yapay zeka var

AA'nın kurucu üyesi olduğu Avrupa Haber Ajansları Birliği (EANA) Genel Kurulu ve Konferansı, yapay zeka gündemiyle Çekya'nın başkenti Prag'da gerçekleştirildi.

Detay
05

Erdoğan'dan 'AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci' genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu Süreci"ne ilişkin genelge yayımladı.

Detay
05

AB DÖNEM BAŞKANI FİNLANDİYA TÜRKİYE’Yİ DESTEKLİYOR

~~AB Konseyi dönem başkanlığını devralan Finlandiya, Avrupa Parlamentosu Dış ilişkiler komisyonunda düzenlenen resmi bir oturumda açıklandı.

Detay
05

Hollanda’da Türklere ‘konvoy’ yasağı geliyor

Hollanda'nın ikinci büyük kenti Rotterdam'da düğün konvoyunu uyaran bir polis memurunun dövülmesi üzerine, belediye Türkiye ve Fas kökenli göçmenlere bir dizi yasak getirmeye hazırlanıyor.

Detay
05

İsveç'te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

Stockholm'de düzenlenen Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında düzenlenen "Gençler Su Ödülü" yarışmasında, Türkiye'den Bildirici ve Saatçi projeleriyle önemli bir başarıya imza attı.

Detay
05

Hollanda’da evsizlerin sayısı iki kat arttı

Araştırmada, evsizlerin yüzde 57’sinin göçmen kökenli olduğu, Batılı olmayan göçmen kökenli evsizlerin sayısının ise yaklaşık üç kat artarak 6 bin 500’den 18 bin 300’e çıktığı belirtildi.

Detay
05

Avrupa’dan PKK’ya yılda 25 milyon Euro gidiyor

Sözcü, Almanya İçişleri Bakanlığı’nın raporuna ulaştı: Türkiye’ye karşı PKK’nın militanlarına özgürlük alanı açan Almanya, terör silahının kendine yöneldiğini fark etti. İçişleri Bakanlığı’nın raporunda, ülkede 14 bin 500 militanı olan terör örgütünün para trafiği anlatıldı...

Detay
05

Türkiye’nin yerli uçağı Alman oldu!

Türkiye'nin milli uçak projesi rafa kalkınca projeyi Almanlar kaptı! Dornier 328 isimli uçak TRJet firması tarafından modifiye edilerek Türkiye'nin yerli uçağı üretilecekti. Uçağın ismi D328NEU olacak ve uçak Almanya'da üretilecek.

Detay
05

Almanya, Tatile giden Suriyelileri ülkeye geri almayacak

~Son dakika.. Türk hükumeti tarafından her bayram 'tatil parası' ile ödüllendirilen Suriyeli sığınmacılar, Almanların duvar gibi disiplin ve prensiplerine çarptı. Son yıllarda Türkiye'de de tepki çeken Suriyeli sığınmacıların Suriye'de tatil yapmaya gitmeleri Almanların da gündeminde. Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehoferı: Tatile giden Suriyelilerin sığınmacı statüsü düşürülecek. açıklaması yaptı. Bakan Seehoferi, 'Düzenli olarak Suriye'ye tatile giden bir Suriyeli sığınmacı dürüstçe Suriye'de tehdit altında olduğunu söyleyemez'. dedi.

Detay
05

Norveç polisinden cami saldırganı engelleyen 'kahramanlara' teşekkür

Norveç'in Barum kentinde, camiye saldırı düzenlemek isteyen kişiyi engelleyen Muhammad Rafik ve Muhammad Ikbal Jave, emniyet müdürlüğünde ağırlandı.

Detay
05

Cami saldırısı İsveç ile Norveç'i birbirine düşürdü

Norveç Başbakanı Solberg, İskandinavya'da ırkçı grupların merkezinin İsveç olduğunu belirterek, Norveç'in buna karşı önlem alması gerektiğini söyledi.

Detay
05

Alman gazetesi faşist partiye ağzının payını verdi: "Bu sağcı böğürmenin asıl amacı Türklere karşı algı yaratmak"

Sağ popülist AfD partisinin Kurban Bayramı’na yönelik eleştirilerine, Alman gazetesi yanıt verdi.

Detay
05

Dr. Sadık Ahmet ölümünün 24. yılında Batı Trakya'da anıldı

- “Sadık Ahmet, Batı Trakya Türk azınlığının birlik ve beraberliğinin simgesi haline gelmiştir. Türkiye Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının her zaman yanında oldu ve olmaya devam edecek”

Detay
05

Avrupa'da "yeni sıcak hava dalgası" alarmı

~~Almanya, Fransa, Belçika, İngiltere, Hollanda ve İskandinav ülkelerinde sıcaklıkların rekor düzeye çıkması bekleniyor. Paris'te 28 Temmuz 1947'de ölçülen ve şimdiye kadarki en yüksek sıcaklık olan 40,4 dereceye iki gün içinde ulaşılabileceği tahminleri yapıldı. Brüksel'de 40 derece alarmı verildi.

Detay