05

LIEGE BÖLGESİNDE EVİNİN ÖNÜNE ATATÜRK HEYKELİ DİKTİ…

Beçika Liége bölgesinde yaşayan kültürel çalışmaları ve tanınmış merhum Sanatçı Barış Manço’nun hatırasını yaşatma adına onun adıyla anılan ‘Barış Manço Evi’ ile ilgili çalışmalarıyla da tanınan Aslı Günaydın-Gülermen yaşadığı bölgedeki evinin önüne Atatürk Heykeli dikti.

Detay
05

Belçika’da 1 Aralık’tan itibaren neler değişecek?

Belçika’da 1 Aralık'tan itibaren bazı değişiklikler yürürlüğe girecek. Memur maaşları, Kanserli gençler için özel bakım ve diğerleri haberimizde

Detay
05

Hamas, iki AB ülkesini ‘takdir’ etti

Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'nde gerçekleştirdiği yıkım ve sivil katliam hakkında görüşlerini dile getiren Belçika ve İspanya hükümetlerini ‘takdir’ ettiğine dair bir açıklama yaptı.

Detay
05

‘24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’ BRÜKSEL’DE KUTLANDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk Öğretmenlere, "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" diyerek Öğretmenler Günü'nü onlara armağan etmiştir. 1981 yılından beri kutlana gelen ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle, Brüksel’de bir kutlama ve ardından resepsiyon gerçekleştirildi.

Detay
05

GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CELİL GÜNDOĞDU BAŞARILI SAĞLIK OPERASYONU GEÇİRDİ...

Belçika Aydın Haber Genel Yayın Yönetmeni 36 yıllık gazeteci Celil Gündoğdu dün Brüksel/Schaerbeek Brugman Hastanesinde başarılı bir sağlık operasyonu geçirdi.

Detay
05

ECZACI MİTHAT SERHADLİOĞLU VEFAT ETTİ...

"İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN" ECZACI MİTHAT SERHADLİOĞLU VEFAT ETTİ. Belçika Türk toplumunun Bruksel'de yaşayan ve İlk Türk Eczacılarından olan Eczacı Mithat Serhadlioğlu'nun vefat haberini üzüntüyle öğrendik.

Detay
05

ESEN KALIN’IN SUNUMUNU YAPTIĞI ‘ATATÜRK’Ü ANMA PANELİ’ İLGİYLE İZLENDİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Milli Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Yıldönümü nedeniyle CHP Belçika Birliği lokalinde bir anma etkinliği tertiplendi.

Detay
05

Brüksel'de 'Filistin için Onbinlerin katılımıyla Avrupa yürüyüşü' düzenlendi

Bir kısmı Avrupa ülkelerinden gelen on binlerce kişi, İsrail'in saldırılarına karşı Filistinlilere destek için Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplandı. Brüksel'deki kuzey tren istasyonunda toplanan on binlerce kişi, buradan güney tren istasyonuna kadar yaklaşık 5 kilometrelik mesafede "Filistin için Avrupa yürüyüşü" adıyla gösteri düzenledi.

Detay
05

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK VEFATI'NIN 85. YILINDA BRÜKSEL’DE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında Belçika'nın başkenti Brüksel'de törenle anıldı.

Detay
05

Belçika'dan İsrail'e yaptırım çağrısı: 'AB'ye seyahat ve ihracat yasağı getirilsin'

Belçika'dan İsrail'e yaptırım çağrısı geldi. Başbakan Yardımcısı Petra De Sutter, "İsrail'e yaptırım uygulamanın vakti geldi. Bomba yağmuru insanlık dışı" diyerek bir dizi öneride bulundu.

Detay
05

NAMUR’LU TÜRKLER BAYRAMLARINI BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE COŞKUYLA KUTLADILAR

Dün Belçikalı Türkler için tarihi bir gün idi. 29 Ekim 2023 günü Belçika’nın şirin ili Namur’da da bir bayram kutlaması gerçekleştirildi

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ MUHTEŞEM BİR CUMHURİYET BAYRAMI KONSER VE RESEPSİYONUNA İMZA ATTI

Cumhuriyet kutlamaları çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal’ın ev sahipliğinde ‘Bozaar Güzel Sanatlar Merkezi’nde bini aşkın davetlinin katılımıyla, Cumhuriyet kutlaması yapıldı. ‘Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı’ nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Quinter Konseri ve ‘Milli Gün Resepsiyonu’na ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

TÖSED’DEN MUHTEŞEM CUMHURİYET BAYRAMI VE YÜZÜNCÜ YIL KUTLAMASI

Milli Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının halkımızla birlikte kurdukları Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Yılında da, ‘Cumhuriyet Bayramı’mız yurt içi ve yurt dışındaki Resmi Temsilcilik ve STK’larda düzenlenen çeşitli etkinliklerle, büyük bir coşku içerisinde kutlanmakta.

Detay
05

Cumhuriyet'in bir asırlık yolculuğu Almanya'dan Hırvatistan'a kadar çok sayıda ülkede kutlanacak

Cumhuriyet'in bir asırlık yolculuğu Almanya'dan Hırvatistan'a kadar çok sayıda ülkede kutlanacak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı dolayısıyla birçok ülkede etkinlikler düzenleyecek.

Detay
05

Bon Brüksel’deki Flaman Entegrasyon Ajansı Türkçe basını ağırladı

Bon- Brüksel’deki Flaman Entegrasyon Ajansı Merkez Ofisi’nde Türkçe basına çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Detay