05

İHMAL SONUCU BOĞULAN KURTİS (4) ’İN KOMADA BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ. ANDERLECHT’TE BULUNAN ÖĞRENCİ VELİLER PROTESTO YAPTILAR

Anderlecht’te 9/10/2018 günü yapılan Gasbeek okul gezisinde ihmal sonucu göle düşen ve komada kalan Ben Kurtis (4’in bu gün beyin ölümü gerçekleşti.

Detay
05

Saint Josse ve Schaerbeek›de Belçikalı Türkler erken saatlerde sandıklara akın ettiler.

Bugün Belçika genelinde yapılan yerel seçimlerde oylarını kullanacak olan vatandaşlar, erken saatlerde sandıklara akın ederek, gönül rahatlığıyla oylarını kullanmaya başladılar.

Detay
05

BELÇİKALILAR, BUGÜN 6 YIL KENDİLERİNİ YÖNETECEK YEREL YÖNETİCİLERİ BELİRLİYOR

Bugün, yaklaşık 230 bin Türkiye kökenlinin yaşadığı Belçika'da 8 milyon 135 bin 774 seçmen, 10 bölge ve 581 belediyede, yaklaşık 13 bin belediye meclisi üyesi ile bölgesel temsilcileri belirleyecek.

Detay
05

SAINT JOSSE MR LİSTE ADAYLARI VATANDAŞLARLA BULUŞARAK, ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Bu bağlamda Saint Josse MR/Openveld ortak listesinde yer alan adaylar, Schaerbeek Chaussee de Haecht’de bulunan ‘Pi-Anno’da bir vatandaş buluşması gerçekleştirdi.

Detay
05

Yüksel: Gent’e metro getireceğiz

~~Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel, 14 Ekim seçimleri öncesi Polonya’nın başkenti Varşova’da bir dizi temaslarda bulundu. Doğu Avrupa’nın incisi Varşova’da Belediye Başkanı Hanna Gronkiewicz- Waltz’ı makamında ziyaret eden Yüksel’e, birde küçük brifing aldı. 2006 yılından itibaren kesintisiz belediye başkanlığı yapan Waltz, Gent ile ortak projelere imza atmayı arzuladıklarını söyleyerek Veli Yüksel’e, ‘‘Göreve geldiğimde 20 yıl önce yapılmış kısa bir metro hattı vardı. Bunu geliştirdik ve doğu- batı ve kuzey- güney hattında tüm kenti metro ile buluşturduk.

Detay
05

Belçika Seçimlerinde 200'den Fazla Türk Aday Yarışıyor

Yaklaşık 230 bin Türkiye kökenlinin yaşadığı Belçika'da 14 Ekim 2018 pazar günü 8 milyon 135 bin 774 seçmen, 10 bölge ve 581 belediyede, yaklaşık 13 bin belediye meclisi üyesi ile bölgesel temsilcileri belirleyecek.

Detay
05

Yüksel şikayetleri Oostende Havalimanı ile görüştü

~~Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Oostende Havalimanı Genel Müdürü Marcel Buelens ile bir görüşme yaptı. Eskişehir’den Oostende’e iniş yapan ve çoğunluğunu Gentli vatandaşların yaptığı uçuşlarda, inişte yaşanan sıkı bagaj kontrollerinden duydukları rahatsızlığı Oostende Havalimanı Müdürü Marcel Buelens’e ileten Yüksel, ‘‘Vatandaşlarımıza yönelik Havalimanı Gümrük Memurları’nın sert ve toleranssız tutum ve davranışlarını Buelens’e bildirip, uyardım. Vatandaşlarımızın bagajlarında bulunan gıda malzemeleri konusunda sorun çıkardıklarını ilettim’’ dedi.

Detay
05

Belçika'daki seçimlere Devlet Bahçeli'nin adı karıştı

Belçika'da önümüzdeki hafta yapılacak yerel seçimler öncesi, partilerin listelerinde bulunan "aşırı sağcı aday" hakkında tartışmalar yoğunlaştı.

Detay
05

GENT BAŞKAN YARDIMCISI RESUL TAPMAZ :“HALKIMIZ 55 YILLIK GEÇMİŞİYLE, CEFA’YI DEĞİL, SEFA’YI HAK EDİYOR”

~~Gent Büyükşehir belediye başkan yardımcısı Resul Tapmaz, ‘14 Ekim 2018 günü yapılacak seçime Gent Sp.a/Groen Listesi 3. sıra adayı olarak tekrar aday olduğunu’ belirterek şimdiye kadar yaptıkları ve ileride yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında ‘Belçika Aydın Haber’e şu açıklamalarda bulundu.

Detay
05

Belçika'da tıbbi ürünleri dronelar taşıyacak

Belçika'da gelecek yıldan itibaren bazı hastaneler ve laboratuvarlar arasında ilaç, kan örneği, insan dokusu ve benzeri ürünlerin ulaşımı dronerlarla sağlanacak.

Detay
05

BRÜKSEL’DE YÜZLERECE İNSANA İŞ BULMADA YARDIMCI OLUYORLAR

Belçika Flaman bölgesinde tanınmış Sivil Toplum Kuruluşlarından Türk Dernekler Birliği – UTV Brüksel’de yüzlerce insana iş bulmada yardımcı oluyor.

Detay
05

Yüksel ekibini ve projelerini tanıttı

~~CD&V’nin Belçika Federal Milletvekili ve Gent Belediye Meclisi 2ci sıra Adayı Veli Yüksel, 14 Ekim’de yapılacak olan belediye seçimleri öncesi, seçimleri kazandıklarında yapacakları icraatları tanıtım toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Tanıtım toplantısına CD&V listesindeki Türk kökenli adaylar Bayram Kutlu (9cu sıra, esnaf) ve Abdil Kara (18ci sıra, öğrenci) da katıldı.

Detay
05

Irkçı Adamın Siyahi Çocuğu Tren Raylarına Attığı Anlar Kamerayla Kaydedildi

~~Belçika'da 15 yaşındaki Leyor Abraham isimli siyahi çocuk, istasyonda tren beklediği sırada arkasından yaklaşan ırkçı bir adam ve iki kadın tarafından raylara atıldı. O anlar saniye saniye kamerayla kaydedildi.

Detay