05

KADIN HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜLER / Gül Avcıkurt

~25 Kasım Kadına yönelik şiddete karşı Uluslar arası mücadele günüydü.

Detay
05

~~AİLESİ VE DOSTLARI VERİLEN KIRK YEMEĞİNDE KENAN TAŞDAĞITICI›YI DUALARLA ANDI

Belçika Brüksel’de bulunan Türk toplumunun sevilen güler yüzlü genci Kenan Taşdağıtıcı kırk gün önce yaşamını yitirmişti. Kenan Taşdağıtıcı verilen ‘Kırk Yemeği’nde dualarla anıldı.

Detay
05

Belçika yurt dışı iş ilanı alımını açtı! Türkiye'den en az 45 bin TL maaşla işçi alacak! Meslek ve kriter belli oldu

Yurt dışı iş ilanlarında özel şirketler ön plana çıkıyor. Türkiye'nin cazip iş gücü potansiyelinden faydalanmak isteyen yaşlı nüfusu fazla, genç nüfusu da daha çok Kuzey Amerika'ya gitmek isteyen Belçika, Türkiye'den işçi alacağını açıkladı.

Detay
05

Belçika devleti, sığınmacıları sokağa terk etmesi nedeniyle suçlu bulundu

Belçika'da mahkeme, devleti, uluslararası koruma başvurusu yapan sığınmacılara barınacak yer göstermeyerek sokağa terk etmesi nedeniyle suçlu buldu.

Detay
05

~~BAŞKOSOLOS UMUT DENİZ NAMUR’DAKİ VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz sorumlu bölgesinde bulunan (Belçika’nın Walonie) bölgesindeki dernek ve o bölge yöneticilerini ziyaretlerine devam ediyor.

Detay
05

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BRÜKSEL’DE KUTLANDI

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğince ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ vesilesiyle, Büyükelçilikte bulunan Şehit Dursun Aksoy salonunda bir kutlama etkinliği düzenlendi.

Detay
05

~~BÜYÜKELÇİ BEKİR UYSAL’IN KAMUOYUNA YÖNELİK MESAJINI SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ

T.C. Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal 16 Kasım günü Belçika Kralı Philippe’ güven mektubunu sunarak resmen görevine başlamış oldu. Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal’ın, Büyükelçilik İnternet sitesinde yayınlanan kamuoyuna yönelik mesajı ve biyografisini sizler için derledik.

Detay
05

~~BRÜKSEL YENİ BÜYÜKELÇİSİ BEKİR UYSAL BASIN MENSUPLARIYLA TANIŞTI

Büyükelçi Bekir Uysal, 16 Kasım 2022 tarihinde Büyükelçisi olarak Belçika Kralı Philippe’e güven mektubunu sunarak görevine başlamıştır.

Detay
05

~~BÜYÜKELÇİ BEKİR UYSAL BUGÜN KRAL PHILIPPE’YE GÜVEN MEKTUBUNU SUNDU.

T.C. Brüksel Büyükelçiliğine yeni atanan Büyükelçi Bekir Uysal bugün Belçika Kralı Philipphe’ye güven mektubunu sunarak resmen görevine başlamış oldu.

Detay
05

BELEMTURKTV 9. YILINI KUTLADI

~Belçika’da geniş bir izleyici kitlesine sahip olan www.belemturktv.com basın yayın kuruluşunun 9. Kuruluş yılı Ottergensesteenweg 252 900 Gent adresinde bulunan Kültür Merkezi’nde kutlandı.

Detay
05

BELÇİKA ŞEHİTLERİNİ ANDI

Belçika Kralı Philippe, Brüksel'deki Kongre Sütunu'nda 'Meçhul Asker'in yüzüncü yılı anma törenine katıldı.

Detay
05

Brüksel’de polise bıçaklı saldırı: 2 ölü, 1 yaralı

~Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen bıçaklı saldırıda 1 polisin hayatını kaybettiği, 1 polisin de yaralandığı bildirilerek, saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Detay
05

AİHM, Belçika’nın Türk aileye tazminat ödemesini oy birliği ile kabul etti

~Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), cinayete kurban giden oğullarının cenazelerinin Belçika’da 2,5 yıl morgda tutulan Türk aileyi haklı bularak, Belçika’nın Türk aileye yaklaşık 14 bin euro tazminat ödemesine oy birliği ile karar verdi.

Detay
05

TOP COLOR'DA PROMOSYONLU SATIŞLAR BAŞLADI

Belçika'nın en büyük Boya ve Boya Malzemeleri Satış Merkezi 'TOP COLOR'dan 5 KASIM - 30 KASIM'a kadar sürecektir.

Detay
05

Belçika'da 9 Kasım'da yapılacak grev nedeniyle Brüksel Havalimanı'nda uçuşlar iptal ediliyor

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminin ardından yükselen hayat pahalılığı, birçok ülkeyi etkilemeye devam ediyor. Batı Avrupa ülkelerinden Belçika'da son 47 yılın en yüksek enflasyonu yaşanırken, 9 Kasım'da enerji krizi ve hayat pahalılığı sebebiyle ülke çapında greve gidilecek. Genel grev havayolu trafiğini de etkilerken, uçuşların yüzde 40'ı iptal edildi.

Detay