05

BTDB 'GENÇLİK FESTİVALİ' DÜZENLEYECEK...

~~Belçika Türk Dernekler Birliği tarafından geleneksel hale getirilen Gençlik Festivali, Bu yıl 28 nisan 2018’da Houthalen belediyesi Kelchterhoef (De Plas) doğa parkında düzenleniyor. Açık hava festivali olarak düzenleyeceğimiz etkinlikte gençler yerel sanatçıların yanı sıra SOUFIANE EDDYANI, F1RSTMAN, ILYAS YALCINTAS ve SIMGE SAGIN’ın canlı konserleri ile eğlenceye doyacaklar!

Detay
05

CAN COIFFURE BUGÜN HİZMETE GİRDİ

Aslen Iğdır'lı olan Can Algur uzun yıllardan beri Brüksel'de çeşitli kuaförlerde çalıştı. Edindiği tecrübelerden sonra kendi işyerini kurmaya karar verdi. Uzun zaman sonra bugün Rue du Moulin straat 6, 1210 Saint Josse'de bulunan yeni mekanını hizmete açan Can Algur'un mutluluğunu dostları komşuları ve arkadaşları paylaştı.

Detay
05

CHP BB 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 21 Nisan Cumartesi günü kutluyor

CHP Belçika Birliği 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı 21 Nisan Cumartesi günü kutluyor CHP Belçika Birliği Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocukların sunacağı etkinliklerle kutluyor. 21 Nisan Cumartesi günü Avn. Rogier 29, 1030 Schaerbeek adresindeki CHP Belçika Birliği lokalinde kutlayacağımız 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.

Detay
05

ALİ ÇAĞLAR KUMPAS KURBANI

~~Belçika’da uzun yıllardır ortaya koyduğu istikrarlı siyasi çizgisi ile sadece üyesi olduğu siyasi parti sempatizanları değil, tüm kesimlerin takdirini kazanmış olan Türk kökenli siyasetçi Ali Çağlar hakkında yolsuzluk yaptığı suçlaması ile gündeme geldi.

Detay
05

Harem Selamlık Otobüs' Talebi Tartışmaya Yol Açtı

İSLAM Partisi, 2012 yılında kuruldu. Parti, katıldığı ilk seçimde aldığı yüzde 4 oy alarak, Brüksel'in Anderlecht ve Molenbeek ilçelerinde birer belediye meclisi üyeliği kazandı.

Detay
05

BATI AVRUPA’DA AÇIKÖĞRETİM FIRSATLARI BRÜKSEL’DE TANITILDI.

~Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖS) Batı Avrupa Programları Bilgilendirme Toplantısı 30 Mart 2018 günü Brüksel’de gerçekleşmiştir.

Detay
05

Belçikalı olmayan vatandaşlara “Belediye seçimleri için kayıt olun” çağrısı

Kısa adı UTV olan Türk Dernekler Birliği, 14 Ekim 2018’de gerçekleşecek belediye seçimlerine yönelik başlattığı bir çalışma ile, Belçika vatandaşı olmayan vatandaşlara “Seçimler için kayıt olun” çağrısında bulunuyor.

Detay
05

Turkse Unie ve YTB birlikte "Gençlere kültür farkındalığını kazandırmak" isimli gezi projesi düzenliyor

Belçika Turkse Unie tarafından gönderilen 'YTB ile birlikte gerçekleştirecekleri "Gençlere kültür farkındalığını kazandırmak" isimli gezi proje haberini sizlerle paylaşıyoruz. Belçika Türk Dernekleri Birliği’miz Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Bakanlığı (YTB) destegi ile ‘’Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı’’ çerçevesinde ‘’gençlere kültür farkındalığını kazandırmak’’ isimli geziyi 4-11 nisan arası düzenliyor. Belçika’da doğup büyüyen 18 ile 25 yaş arası ve çeşitli bölgelerde yaşayan 28 Türk gençlerimiz bu geziye katılıyor.

Detay
05

AP Milletvekili Otelde Bilincini Kaybetmiş Şekilde Bulundu

Avrupa Parlamentosu (AP) Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ADLE) grubu üyelerinden Belçikalı Mark Desmesmaeker, Brüksel’de kaldığı otel odasında bilincini kaybetmiş şekilde bulundu.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ, MOLENBEEK BELEDİYE BAŞKANI FRANÇOISE SCHEPMANS’A TANIŞMA ZİYARETİNDE BULUNDU

T.C. Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü tanışma ziyaretlerini sürdürmekte. Brüksel’de bir çok belediye başkanını ziyaret eden Gümrükçü, en son Molenbeek Belediye Başkanı Françoise Schepmans’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.

Detay
05

ANDERLECHT BELEDİYESİ’NDEN MUSTAFA ULUSOY’A ÖNEMLİ GÖREV !

~2012 yılında yapılan yerel seçimlerde, ilk seçimi olmasına rağmen başarılı bir şekilde Anderlecht Belediye Meclis üyeliğine seçilen Mustafa Ulusoy, Anderlecht Belediye meclisi kararıyla Brüksel Bölge kamu kurumları düzeyinde yeni bir göreve atandı.

Detay
05

Brüksel’deki Türk konsolosluğuna 'boyalı' saldırı

Terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu düşünülen 10-12 kişilik bir grup, önceki gün Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği ve başkonsolosluk binalarının ön cephesine boyalar attı.

Detay
05

ŞEHİT DİPLOMAT DURSUN AKSOY’UN OĞLUNDAN BÜYÜKELÇİ GÜMRÜKÇÜ’YE DUYGULU TEŞEKKÜR MEKTUBU

‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri’ni Anma Günü’ etkinliğinde (19 Mart 2018) açılışı yapılan salona Şehit diplomat Dursun Aksoy’un oğlu Ümit Lütfi Aksoy’da davet edilmişti. Yoğun işleri nedeniyle açılışa katılamayan Ümit Aksoy Büyükelçi Levent Gümrükçü’ye hitaben duygu dolu bir mektup gönderdi. Mektubu akıcı üslubu ile okuyan Büyükelçi hem kendisi duygulandı, hem de salondakileri çok duygulandırdı.

Detay
05

Büyükelçi Kaymakcı: Türkiye’nin 11 Milyon Avro’luk yardımı Gazze’ye hayat suyu olacak

Gazze Merkezi Deniz Suyu Arıtma Tesisi Projesi Donörler Konferansı bugün Brüksel’de toplandı. Avrupa Birliği’nin evsahipliğinde düzenlenen toplantının açılışı AB Komşuluk Politikası ve Genişlemeden Sorumlu Komisyoner Hahn tarafından yapıldı.

Detay
05

NATO Yeni Binasına Taşınıyor

~NATO, 1967’den bu yana kullandığı karargâhtan taşınıyor. Önümüzdeki 12 haftada, yaklaşık dört bin askeri ve sivil NATO yetkilisi ile 29 üye ülkenin delegasyonları ‘sokağın karşısına’ geçecek.

Detay