05

VALON BÖLGE VE FRANKOFON TOPLUMU HÜKÜMETLERİ KURULDU

Federe yapılı Belçika'nın Valon ve Frankofon toplumu hükümetleri, 100 günü aşkın süren müzakerelerin ardından kuruldu.

Detay
05

ESKİ SENDİKACI VE EMEK SAVUNUCUSU SİNA PAMUKÇU YAŞAMINI YİTİRDİ

Güzel ülkemiz Türkiye'de emekçilerin hakkını savunma adına DİSK'te Sendikal Mücadelelerin bayraktarlığını yapan Sina Pamukçu daha sonra Avrupa'ya gelerek burada da çeşitli sendikal alanlarda hizmet verdi.

Detay
05

Mahinur Özdemir büyükelçi oldu

~~Belçika vatandaşı olan Tulin Erkal Kara'nın Makedonya Üsküp'e büyükelçi olması ardından, Belçika vatandaşı da olan Brüksel Parlamentıosu Eski Milletvekili Mahinur Özdemir'in de Cezayir’e Büyükelçi olarak atanacağı kulislere sızdı. Basında da yer alan haberlerde Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin Resmi Gazete'de yayınlanmasından sonra Özdemir ve yeni büyükelçiler göreve başlayacak.

Detay
05

DR. HASAN ULUSOY BRÜKSEL'İN YENİ BÜYÜKELÇİSİ OLACAK...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni atanan Büyükelçiler kararnamesini imzaladı. Resmi gazetede yayınlandıktan sonra yeni büyükelçiler görevlerine başlayacaklardır. Basında yer alan yeni atanan büyükelçiler kararnamesinde T.C. Brüksel Büyükelçiliğine, şuan Sofya Büyükelçisi olan Hasan Ulusoy'un atandığı görüldü.

Detay
05

Belçika’da Müslümanlara okul yasağı

Milli Görüş’ün Belçika’daki temsilcisi olarak bilinen Belçika İslam Federasyonu'nun Selam Koleji adıyla özel bir okul açma girişimi, tüm kanuni şartları taşıdığı halde, Eğitim Bakanlığı tarafından engellendi.

Detay
05

AVRUPA›NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL›DE ‹LEBBEYK YA HÜSEYİN!› NİDALARI YÜKSELDİ

İslam Peygamberi Hazreti Muhammed (sav)'in torunu Hazreti Hüseyin (as) ve 72 yakının Kerbela'da şehit edilişlerinin 1380. yıldönümü tüm dünya'da yas merasimleriyle anılmakta. Brüksel'de yaşayan Ehlibeyt dostları bu yılda 'Ehlibeyt Camiinde düzenlenen yas merasimlerine katılarak, 'Aşura Yürüyüşü'ndede hazır bulundular.

Detay
05

BELÇİKA’DA 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM BUGÜN BAŞLIYOR

Belçika’da Öğretmenler ve Öğrenciler için Yaz tatili bitti. Bugün Belçika’da 2019-2020 Eğitim yılı başlıyor. Wallonia-Brüksel Bölgesinde 900 bin öğrenci ve 125.000 öğretmen bugün (2 Eylül 2019) eğitime başlıyor.

Detay
05

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN "30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI' 97. YILDÖNÜMÜ RESEPSİYONU'

- 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Türkiye'nin AB Daimi Temsilciliğinde resepsiyon düzenlendi

Detay
05

YENİ EĞİTİM MÜŞAVİRİ DOÇ. DR. NESLİHAN KARATAŞ DURMUŞ GÖREVİNE RESMEN BAŞLADI

T.C. Brüksel Eğitim Müşavirliğine yeni atanan Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş resmen görevine başladı. Uzun zamandan beri vekaleten Türkçe ve Türk kültürü Öğretmeni Ali Özgür'ün 'Eğitim Müşavirlik görevini üstlenmişti. Vekaleten Müşavirlik görevini sürdüren Ali Özgür'ün görev süresinin dolmasıyla nedeniyle görevi gelen ve asaleten atanan Doç Dr. Neslihan Karataş Durmuş'a devretti.

Detay
05

Belçika mevzuatında 1 Ağustos'tan itibaren neler değişiyor?

Tatil dönemi olmasına rağmen 1 Ağustos itibarıyla Belçika mevzuatında yine birkaç yeni önlemler alınacak. Örneğin, kafelerde en fazla 4 adet slot (oyun) makinesi bulunmasına izin verilirken, çocuklu ailelere otomatik olarak okul yardımı ödeneği sağlanacak.

Detay
05

BELÇİKA ULUSAL BAYRAMI’NDA KRAL’IN HALKLA BULUŞMASINDAN RENKLİ KARELER...

Belçika hbugün Ulusal Bayramını kutluyor. 21 Temmuz 1831 yılında bağımsızlığını elde eden Belçika, bugün kuruluşunun 188. yılında Ulusal bayram coşkusu yaşayacak. Belçika 187 yaşını Kralı Philippe ve Kraliçe Mathilde ile birlikte kutlayacak. Belçika Ulusal Bayram kutlaması bugün Kraliyet Kilisesinde yapılan ayin ile start aldı.

Detay
05

BELÇİKA BUGÜN ULUSAL BAYRAMININ 188.Cİ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR...

~Belçika halkı bugün Ulusal Bayramını kutluyor. 21 Temmuz 1831 yılında bağımsızlığını elde eden Belçika, bugün kuruluşunun 188. yılında Ulusal bayram coşkusu yaşayacak. Belçika 187 yaşını Kralı Philippe ve Kraliçe Mathilde ile birlikte kutlayacak.

Detay
05

NATO'da AA'nın 15 Temmuz fotoğrafları sergilendi

Anadolu Ajansının 15 Temmuz fotoğrafları sergisi NATO Karargahı'nda açıldı.

Detay
05

HASAN KOYUNCU BRÜKSEL BÖLGE HÜKÜMETİ PARLAMENTOSU BAŞKAN VEKİLİ OLDU

~~Belçika Türk Toplumunun aydın yüzlü gençleri başta siyasi alan olmak üzere, İş dünyası, Akademi, Hukuk, Tıp, Sanat, Spor ve Kültür alanındaki başarılarıyla Belçika’da gündem yaratmaya devam ediyorlar.

Detay
05

BELÇİKALI TÜRKLERİN İKİNCİ RADYOSU DA CSA'DAN ONAY ALDI

Belçika'lı Türklerin Brüksel'den karasal ve digital yayın yapan tek GOLD FM' radyosundan sonra ikinci olarak SKY Live Radyosu'da digital yayın hakkını elde etti.

Detay