05

Belçika’da 100 binden fazla kişi aşı oldu

Belçika’da Halk Sağlığı Enstitüsü Sciensano tarafından yapılan açıklamada, Belçika’da 17 Ocak tarihine kadar 100 bin 443 kişinin Covid-19’a karşı aşılandığı aktarıldı.

Detay
05

Yakında Brüksel ve çevresi için tek bir tren, otobüs, tramvay ve metro bileti olacak

1 Şubat'tan itibaren, hareketliliği Stib, TEC, De Lijn ve SNCB ile birleştiren yeni ulaşım biletleri "Brupass" adı altında Brüksel'de satışa sunulacak. "Brupass XL" adı verilen intermodal biletler, Brüksel'in 19 belediyesi çevresinde (havaalanı servisi hariç) 11,5 kilometreye kadar uzanan bir çevre içinde Brüksel çevresinin bir kısmını da kapsayacak.

Detay
05

BTMB'DEN KAMUOYUNA DUYURU

Geçtiğimiz günler içerisinde eski Federal Milletvekili Veli Yüksel’in Gazeteci Cihan Çöl tarafından bir habere yönelik açmış olduğu davanın mahkeme tarafından sonuçlandırılmas

Detay
05

~~SKY LİVE MEDİA GROUP 3. YILDÖNÜMÜNÜ PROGRAMCILARIYLA KUTLADI

Brüksel’de İnternet ve IP üzerinden yayınlar yapan ‘SKY Live Media Group, kuruluşunun 3. yıldönümü ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle, Pandemi kuralları içerisinde sınırlı bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

BTMB BAŞKANI DÖNMEZ "10 OCAK 2021 ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN"

Geleneksel olarak her yıl Medya sektörünün emekçileri ile birlikte kutladığımızı ‘’Çalışan Gazeteciler Günü’’nü bu yıl Covid 19 salgını nedeniyle bir başka şekilde kutlamak zorunda kaldık.

Detay
05

Web-Panel Duyurusu “Ayrımcılıklar Yasallaşıyor mu?: Fransa Nereye Gidiyor?

Fransa son yıllarda insan hakları ihlalleri, polis şiddetti ve İslamofobik söylemlerle sıklıkla gündeme gelmektedir. Macron Hükümeti “İslamcı ayrılıkçılık' ile mücadele ve laik değerlerin savunulması için bir dizi yasa çıkaracağını duyurmuştur.

Detay
05

~BELÇİKA AYDIN HABER DERGİMİZİN 'YILBAŞI' ÖZEL SAYISI BASKIDAN ÇIKTI... BUGÜN DAĞITIMDAYIZ.

~BELÇİKA AYDIN HABER DERGİMİZİN 'YILBAŞI' ÖZEL SAYISI BASKIDAN ÇIKTI... BUGÜN DAĞITIMDAYIZ.

Detay
05

Türkiye, NATO Gücünün Komutasını Devraldı

Türkiye, Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti’nin (VJTF) komutasını Polonya’dan devraldı. 2019 yılında Almanya, 2020'de de Polonya'nın öncülük ettiği kuvvetin komutası böylelikle 31 Aralık 2021 tarihine dek Türkiye'de olacak.

Detay
05

T.C. Büyükelçisi Dr. Hasan ULUSOY'un Esnaf Ziyareti

Belçika Krallığı nezdindeki T.C. Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy, beraberinde Brüksel Başkonsolosu Umut Deniz ile birlikte, yılbaşı alışverişini Türklerin yoğun yaşadığı Schaerbeek semtinde yaptı.

Detay
05

YENİ YILINIZI TEBRİK EDER, BELÇİKA HABER OLARAK REKLAM VE TEBRİK İLANLARINI DERGİMİZDE DEĞERLENDİREN SPONSORLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

BELÇİKA HABER OLARAK REKLAM VE TEBRİK İLANLARINI DERGİMİZDE DEĞERLENDİREN SİYASİLERE VE TİCARİ KURULUŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Detay
05

AK PARTİ BRÜKSEL AB TEMSİLCİLİĞİNDEN 'YENİ YIL KUTLAMA' MESAJI

AK Parti Brüksel-AB Temsilciliğimizin Avrupa Parlementosu Milletvekilleri, Türk Kurum ve Kuruluşları, ve vatandaşlarımız ile paylaştığı Yeni Yıl Kutlama Mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Detay
05

TEBRİK VE REKLAM DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

BELÇİKA HABER OLARAK REKLAM VE TEBRİK İLANLARINI DERGİMİZDE DEĞERLENDİREN SİYASİLERE VE TİCARİ KURULUŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Detay
05

Web Paneline Davet: “2021'de Türk Dış Politikası - Gelecek İçin Beklentiler”, Yarın saat 18.00, Brüksel Saati

~~Yılbaşından hemen önce 2021 SETA Brüksel ASBL, 2020'nin son web panelini düzenliyor. “2021'de Türk Dış Politikası - Gelecek İçin Beklentiler” başlıklı web paneli 29 Aralık 2020 Salı günü saat 18: 00'de gerçekleşecek o 'saat Brüksel Saati.

Detay
05

~~Gıdalar ve diyet ile ilgili varsayımlar ve gerçekler

Aktif Dernekler Birliği olarak son zamanlarda Covid-19 virüsünün kontrol altına alınabilmesi amacı ile devlet erkanları tarafından getirilmiş olan ev hapsi kararı süresince ister istemez beslenme alışkanlıklarımız değişti.

Detay
05

Belçika Türk Dili Enstitüsü Uyum ve Araştırma Merkezi Türkçe konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

~~Merkezi Anvers’te bulunan Belçika Türk Dili Enstitüsü Uyum ve Araştırma Merkezi Türkçe konusundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Detay