05

SAINT JOSSE BELEDİYE BAŞKANI EMİR KIR “ALTI YILLIK EYLEM PLANINI AÇIKLADI"

Saint Josse belediye başkanı Emir Kır, 6 yıllık eylem planını açıkladı. Belçika Aydın Haber’e açıklamalarda bulunan Başkan Kır açıklamasında şunları ifade etti. “Yeni Belediye yönetimi olarak, 6 yıllık eylem planımızı açıklama fırsatı bulduk. Belediye meclis üyelerinden destek istedik. 6 yıl boyunca bu beyan ettiğimiz siyasi amaçlarımızı yavaş yavaş hizmet çevireceğiz.

Detay
05

~~Yüksel: “Gent’te başörtüsü yasağına geçit yok”

Müslümanlara yönelik nefretin git gide arttığı bu dönemde ıkçı ve aşırı sağ partileri bu durumu siyasi ranta dönüştürme peşindeler. Gent şehrinde 2013 yılında kaldırılan başörtüsü yasağının tekrar yürürlüğe girmesini isteyen ırkçı parti Vlaams Belang’ın belediyeye önerge sunduğu öğrenildi.

Detay
05

“Yenileme Primleri için Saint-Josse Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar meyvelerini vermeye başladı”

~~Çok ilgi görmesi nedeniyle, Saint-Josse Belediyesi evlerini yenilemek isteyen ev sahibi ve kiracılar bu yeni dönemde de destek olmaya devam edecek.

Detay
05

Belçika Türkçe Medya Birliği BASIN AÇIKLAMASI...

Belçika’da etnik medyada görev alan Türk kökenli gazetecilerin çatı örgütü Belçika Türkçe Medya Birliği (BTMB) olarak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız.

Detay
05

«Saint-Josse sakinlerine, güvenli yeni yeşil alanlar »

~~2017 yılının eylül ayından bu yana, Saint-Josse Belediyesinin %97,95 nin sahibi olduğu 1141 Belediye Lojmanında (HBM) çok geniş bir yenileme ve güvenliğini artırma planı Belediye Yönetimi tarafından yürürlüğe girdi.

Detay
05

Brüksel Milletvekili Mahinur Özdemir, kadın cinayetleri ile ilgili verilerin detaylı bir şekilde toplanmasını istiyor

Bağımsız milletvekili Mahinur Özdemir, Brüksel Fırsat Eşitliği Bakanı Bianca Debaets’e Belçika’daki kadın cinayetlerinin endişe verici oranı hakkında sorular yöneltti. Bu cinayetlerin istatistiğini hesaplayan kadın örgütleri dışında devlet nezdinde kesin rakamların bulunmadığı, bu görüşmede ortaya çıkmıştır.

Detay
05

Belçika'da Binlerce Kişi 'Buz' Gibi Suya Girdi

Belçika'nın sahil kenti Ostende'de binlerce kişi dondurucu soğuğa rağmen denize girdi.

Detay
05

Belçika, Avrupa'da Uranyumu Geri Dönüştüren İlk Ülke Olacak

~~Belçika Nükleer Araştırma Merkezi (SCK) ve Ulusal Radyoaktif Elementler Enstitüsü (IRE), uranyum geri dönüştürme merkezi kuruyor.

Detay
05

Belçika'nın Flaman bölgesinde 'eğitimli göçmenlere' kapılar açılacak

Belçika'nın Flaman bölgesinin, 1 Ocak'tan itibaren eğitimli ve nitelikli göçmenlere kapılarını açacağı belirtildi.

Detay
05

Belçika'nın Flaman bölgesinde helal kesim yasağı başladı

Belçika'nın Flaman bölgesinde İslami usüllere göre hayvan kesimi yasağı uygulanmaya başlandı.

Detay
05

Belçika İslam Federasyonu'nda bayrak değişimi

Kuruluşun başkanlık görevini 3 yıldır yürüten Ekrem Şeker, 2 Aralık 2018 tarihi itibariyle bayrağı Muhammed Ünal'a teslim etti.

Detay
05

20 Yıldır Belçika'da Yaşayan Jakupi Ailesine Sınır Dışı Kararı

3 çocuğu ile Belçika'yı vatan edinen Jakupi, Mülteci ve Göç Bakanı Maggie de Block'a, ikamet hakkının yeniden verilmesi için acil çağrı yaptı.

Detay