05

YTB ALT KOMİSYON ÜYELERİ BELÇİKA'DA STK VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Avrupa’da değişik ülkelerde Avrupa’lı Türklerle buluşan ‹TBMM Dışişleri Komisyonu Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Alt Komisyonu› üyeleri Belçika’da T.C. Brüksel Büyükelçiliği ‹Şehit Diplomat Dursun Aksoy Toplantı Salonu›da Medya temsilcileri ve STK temsilcileri ile buluştular.

Detay
05

Bakan Akar'dan İdlib açıklaması: Askerlere talimat verildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye rejiminin gözlem veya askeri noktalara karşı herhangi bir eylem yapması durumunda askerlere daha güçlü şekilde misilleme yapma talimatı verildiğini kaydederek, "Herhangi bir şey olursa misilleme olacak" dedi.

Detay
05

TÖSED –BUSINESSTÜRK YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ.

Detay
05

TÜRK DERNEKLER BİRLİĞİ YILBAŞI RESEPSİYONUNA İLGİ HAYLİ BÜYÜKTÜ

Belçika üst çatı Sivil kuruluşlarından olan ‘Türk Dernekler Birliği’ (UTV)’nin Yılbaşı Resepsiyonu’na ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

İYİ TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ ÜÇÜNCÜ KURUMSAL TOPLANTILARINI GERÇEKLEŞTİRDİLER.

~İYİ Toplum Gönüllüleri’nin üçüncü kurumsal toplantısı 1-2 Şubat 2020 tarihlerinde Almanya, Belçika, Danimarka/İskandinavya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve KKTC’deki yönetici kadroların katılımıyla Belçika İcra Komitesi’nin ev sahipliğinde Edegem “Ter Elst” Kongre Merkezinde gerçekleşmiştir.

Detay
05

Belçika mevzuatında 1 Şubat 2020'den itibaren neler değişti?

Belçika'da Şubat ayının bașlamasıyla birlikte her yeni ayda olduğu gibi yine bir takım yeni önlemler alındı. Toplu taşıma tarifeleri pahalanırken, tekerlekli sandalye kullanıcıları seyahat yapmak için artık rezervasyon yapmak zorunda olmayacak ayrıca Brüksel'in yaya bölgesine kısmı alkol yasağı getirildi. Bunlar Şubat ayı bașında yürürlüğe alınan en önemli değișiklikler.

Detay
05

DEPREMZELEDELERİMİZ İÇİN EVERE BELEDİYESİNDE BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Ülkemizde meydana gelen Elazığ ve Malatya depremlerinde yaşamlarını yitirenlerin hatırasına Belçika/Brüksel Evere Belediyesi'nde bayrakları yarıya indirdi.

Detay
05

‘SILADAN VATANA HİZMET’ PLATFORMU YARDIM KAMPANYALARIYLA GÖZ DOLDURUYOR

Belçika Aalst’a hizmet veren ‘Sıladan Vatan Hizmet’ Platformu yardım kampanyaları göz doldurmaya devam ediyor.

Detay
05

BTSTK: ‘BELÇİKA TÜRK TOPLULMUNUN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI’

Son birkaç yıldır Belçika’lı Türk kökenli siyasetçiler üzerinde üyesi oldukları partiler tarafından haksız bir baskıya maruz kaldıklarını, seçim dönemleri veya sonrasında Türk karşıtı çevrelerin kışkırtmasıyla adaylıklarının çeşitli bahanelerle geri çekildiğini ve hatta partilerinden ihraç edilmelerini büyük bir hayal kırıklığı ve şaşkınlıkla gözlemliyoruz.

Detay
05

Partisinden İhraç edilen Başkan Emir Kır'a destek çığ gibi

PS’den Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı olan Emir Kır’ın Partisi Parti Sosyalist Disiplin Kurulunca ihracı bomba etkisi yaratarak, Belçika Türk toplumu başta olmak üzere Brüksel’de yaşayan diğer toplumları da derinden üzdü. başkan Kır'a destek çığ gibi. Her geçen gün destek artarak devam ediyor.

Detay
05

BELÇİKA'DA NE KADAR TÜRK VE DİĞER TOPLUMLAR YASAMAKTA?

Belçika'da sosyal yaşam üzerine oldukça çarpıcı araştırmaları bulunan ünlü sosyolog Jan Hertogen,'un kamuoyuna sunduğu son araştırma sonuçlarına göre Belçika'da yaşayan 10.827.519 kişiden 2.738.486'ünün yabancı kökenli olduğu belirtildi.

Detay
05

BEL-DOST ANLAMLI BİR KONFERANS DÜZENLEDİ

Kısa adı BEL-DOST olan ‘Belçika Türk Kökenli Kıdemli Vatandaşlar Dostluk Grubu’ her yıl geleneksel hale getirdiği bilgilendirme konferans serisinin ikincisini de başarıyla gerçekleştirdi.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİ DR. HASAN ULUSOY GÖREVİNE BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Dr. Hasan Ulusoy görevine başladı. Ulusoy ilk icraat olarak Belçika ve Belçika Türk Toplumuna yönelik mesajını yayınladı. Bu mesajı Türkçe, Fransızca ve Flamanca sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİ DR. HASAN ULUSOY GÖREVİNE BAŞLADI

Detay
05

~BAŞKONSOLOS KORKUT TUFAN HEUSDEN-ZOLDER´DE ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNDU.

Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı yerleşim birimlerinden biri olan Heusden-Zolder şehri bu hafta önemli bir heyeti ağırlamış oldu.

Detay