05

BELÇİKA'NIN BU YILKİ EN İYİ BASIN SÖZCÜLERİ RAFİKE YILMAZ VE THOMAS BAEKEN OLDU

Belçika'da Stichting Kurumsal İletişim tarafından geleneksel olarak yapılan 'En İyi Baın Sözcüsü yarışmasında bu yıl en iyi sözcüler olarak Infrabel'den Thomas Baeken "yılın sözcüsü", Belçika Kraliyet Saray Medya Sorumlusu Rafike Yılmaz, "sahne sözcüsü" olarak seçildi.

Detay
05

MİLLİ LİDER ATATÜRK BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİNDE ANILDI

Modern Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 günü ebediyete intikalinin 81. yıldönümü ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada Dış temsilciliklerimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Detay
05

BAŞKONSOLOS KORKUT TUFAN, N-VA GENEL BAŞKANI BART DE WEVER İLE GÖRÜŞTÜ.

T.C. Anvers Birinci Sınıf Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan, Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever'e 5 Kasım 2019 tarihinde bir ziyarette bulundu.

Detay
05

AZERBAYCAN VE BELÇİKA’DAKİ STK TEMSİLCİLERİ VE MEDYA MESUPLARI BRÜKSEL’DE BULUŞTU

Azerbaycan Davasının Belçika›da bayraktarlığını yapan, ‹Azerbaycan Belçika Dostluk Cemiyeti› Başkanı Ayhan Demirci’nin himayesinde, Belçika Türkçe Medya Birliği, Turkse Unie, Gent Türk Ocağı ve Belçika Aydın Vakfı’nın destekleriyle gerçekleştirilen "Avrupa'da Diaspora ve Medya Lobileri" konulu yuvarlak masa toplantısına ilgi hayli büyüktü.

Detay
05

+ ARTI & - EKSİ GOLD FM’DE BAŞLIYOR

BAŞARILI PROGRAM YAPIMCILARI MUHAMMET GÜNDOĞDU VE YALÇIN ŞEN İKİLİSİNİN ARTI-EKSİ PROGRAMI HER CUMA 18'00'DEN - 20.00'YE KADAR SİZLERDE FARKINDALIK YARATACAK. DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN!..

Detay
05

«Mevlid-i Nebi Programlarıyla Peygamber Sevgisinde Buluşalım»

İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav)mübarek viladetleri vesilesiyle, Belçika Diyanet Vakfı› ‹Mevlid-i Nebi Haftası 2019› adlı bir dizi konferans ve etkinlikler düzenlemekte.

Detay
05

AZERBAYCANLI RESMİ HEYET BELÇİKA’DA HİZMET VEREN TÜRK STK TEMSİLCİLERİYLE SEMİNERDE BULUŞACAK

Bildiğiniz gibi aynı milletten olan Azerbaycan-Türkiye dostluğu tarihi bir dostluk olup, Azerbaycan'ın milli liderlerinden olan merhum Haydar Aliyev'in de dediği gibi 'Tek millet iki devlet' anlayışıyla kardeşlik duygularını geliştirerek sürdürmekteler.

Detay
05

T.C. ANVERS BAŞKONOLOSLUĞU CUMHURİYET RESEPSİYONUNA İLGİ HAYLİ BÜYÜKTÜ

Atatürk ve silah arkadaşlarının halkın desteğiyle milli mücadele sonrası kurdukları Türkiye Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümü nedeniyle, T.C. Anvers Başkonsolosluğu himayesinde, Başkonsolosluk rezidansında bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

Wilmès, Belçika'da federal düzeyde başbakan koltuğuna oturacak ilk kadın olarak tarihe geçti

Belçika'da başbakanlık görevini, Avrupa Konseyi Başkanlığı'nı 1 Aralık'tan itibaren devralacak olan olan Başbakan Charles Michel'in yerine Fransızca konuşulan Valon bölgesinden liberal politikacı Sophie Wilmès üstlenecek.

Detay
05

BTSTK BAŞKANI VE BELÇİKA DİYANET VAKFI GENEL MÜDÜRÜ, İSLAM KOORDİNASYON KURULU ÜYESİ COŞKUN BEYAZGÜL’ÜN DERGİMİZE VERDİĞİ DESTEK MESAJINI

Kısa adı BTSTK olan ‘Belçika Türk Sivil Toplum Koordinasyonu’ Başkanı, Belçika Diyanet Vakfı Genel Genel Müdürü ve İslam Koordinasyon Kurulu Üyesi Coşkun Beyazgül’den, "Belçika Aydın Haber’ dergimizin yayınını sürdürmesine tam destek geldi.

Detay
05

SETA'dan Brüksel'de "PKK/YPG'nin Çocuk Savaşçıları" paneli

Siyasi, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfınca (SETA) düzenlenen panelde, terör örgütü PKK/YPG'nin çocukları nasıl zorla saflarına kattığı anlatıldı. Belçika'nın başkenti Brüksel'de, SETA'nın Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı'nın moderatörlüğünde düzenlenen "PKK/YPG’nin Çocuk Savaşçıları" paneli, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Detay
05

BELÇİKA AYDIN HABER İÇİN DESTEK MESAJLARI: BAŞKONSOLOS KARAOĞLU: “TÜRKÇE CAN’DIR, TÜRKÇE BİZİM ŞAH DAMARIMIZDIR”

Belçika Türk toplumuna yönelik 14 yılı aşkındır önce ‘Avrasya İletişim Vakfı’ bünyesinde ‘Belçika Haber Be’ ve daha sonra ‘Belçika Aydın Vakfı’ bünyesinde ‘Belçika Aydın Haber’ olarak Türkçe yayın yapan dergimizin ekonomik nedenlerden dolayı, yayınımızı durdurma kararımız üzüntüyle karşılanmıştı. Gerek T.C. Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü, gerekse T.C. Brüksel Başkonsolosumuz Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu ve T.C. Anvers başkonsolosumuz Korkut Tufan Başkonsolosumuz kapatma kararımızdan dolayı üzüntülerini Vakıf Başkanımız Zerrin Aydın ve Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğdu’ya ileterek, yayının devam etmesi dileklerinde bulunmuşlardı.

Detay
05

TURKSE UNIE’DEN MUTEŞEM BİR SERGİ “MİLLİ MÜCADELE -İLK ADIMDAN KURULUŞA’

Başkanlığını Rıfat Can’ın yaptığı Turkse Unie yüzlerce derneğe hizmet veren bir çatı kuruluşdur. Dernek en son olarak Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya çıkışı olan 19 Mayıs 1919 yılının 100. Yıldönümü nedeniyle, çok anlamlı bir sergi etkinliğine imza atıyor.

Detay
05

BAŞKAN KIR'IN BAŞARILARI İFTİRA HABERLERLE KAMUFLE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, bugün “La Capitale “ gazetesinin 1 ve 5. sayfasında yayınlanan, kendisini ve Saint-Josse belediyesi hakkında yapılan yalan iftiralara tepki gösterdi.

Detay
05

‘BELÇİKA AYDIN HABER’İN YAYININA DEVAMI İÇİN SEFERBER OLDULAR

•~~Belçika Türk toplumunun ortak platformu olarak 14 yılı aşkındır yayınını önce ‘Belçika Haber Be’ olarak daha sonra da, ‘Belçika Aydın Haber’ olarak yayınlarımızı sürdürmekte olan dergimiz için adeta seferber oldular.

Detay