05

BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE PARTİSİ DEFİ›DEN İSTİFA ETTİ

Belçika Türk toplumunun duayen siyasetçilerinden olan Schaerbeek belediyesi spor ve gençlerden sorumlu başkan yardımcısı Sait Köse partisinden istifa ettiğini yayınladığı basın bildirisiyle duyurdu.

Detay
05

GENT’BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE 6 TÜRK KÖKENLİ GİRDİ

~~Belçika’da 14 Ekim Pazar günü yapılan seçimlerde en çok Türk kökenli adayın ve partinin yarıştığı seçimlerde ‘Türk partileri’ hiçbir temsilci çıkaramadı.

Detay
05

~~SCHAERBEEK’DE DE 9 TÜRK BELEDİYE MECLİSİNE GİRDİ

Brüksel’in 19 belediyesinin ikinci büyük belediyesi olan ‘Schaerbeek’de Bernard Clerfayt’ın başkanlığındaki LB ‘Liste du Bourgemestre’de 31, 97 oy alarak belediye yönetimini kazandı.

Detay
05

SAINT JOSSE’DE BELÇİKALI TÜRKLERİN BÜYÜK BAŞARISI

Brüksel’in 19 belediyesinden birisi olan ‘Saint-Josse-Ten-Noode’de Türk kökenli Emir Kır başkanlığındaki LB (Liste du Bourgemsetre) 17 sandelye elde ederek, belediye yönetimini tekrar kazandı. Türk kökenli Emir Kır’ın listesi % 47 32’lik oranla birinciliği elede ederek, tekrar Saint, Josse belediye başkanlığını elde etti. Başkan Kır, tüm seömenlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Detay
05

VILLE DE BRUXELLES PS LİSTE ADAYLARINDAN , LAKEN CENTRE CULTURELLE IGDIR 76'YA ZİYARET

Brüksel şehri belediye başkanı (Ville de Bruxelles) ve PS.liste birincisi Philippe Close, Liste’de 4. sıra adayı kültürden sorumlu başkan yardımcısı Karina Lalieux, Listede 7. sıra adayı Brüksel milletvekili Şevket Temiz, Liste’de 23. sıra adayı Karim Tafranti ve genç siyasetçi ve PS üyesi Mehdi Akbal’dan oluşan siyasiler, Laeken’de bulunan 'Centre Culturelle IGDIR 76 ‘ derneğini ziyaret ederek, şimdiye kadar yaptıkları yönetimsel çalışmaları, tekrar seçildiklerinde yapacakları yeni çalışma ve projelerini anlattılar.

Detay
05

Peeters’dan Yüksel’e övgü ve tam destek

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Kris Peeters, Veli Yüksel’e tam destek olduklarını söyledi. Yüksel’in Gent’e kazandıracağı yeni projelerin Gent halkına nefes aldıracağına işaret eden Başbakan Yardımcısı Kris Peeters, ‘‘Yüksel'i gazetecilik yıllarından beri tanıyorum. İstikrarlı bir şekilde ilerlemesinin en yakın tanıklarından biriyim. Bugün Belçika Federal Parlementosu’nun en çalışkan milletvekilleri arasında gösterebilirim. Aynı enerjisini Gent’e de aktaracağından kuşkum yok’’ dedi.

Detay
05

MOHAMMED KALANDAR (PS), “HEDEFİMİZ MOLENBEEK’İN KÖTÜ İMAJINI İYİYE ÇEVİRMEK OLACAKTIR”

~~Belçika genelinde 14 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde, Molenbeek Saint Jean PS-SP.a ortak listesi 14. sıra adayı Mohammed Kalandar kendisi, çalışmaları ve projeleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu.

Detay
05

SOSYALİST ADAYLARDAN DÖNE SÖNMEZ’E TAM DESTEK

Aday Sönmez, Schaerbeek AKM salonunda bir organizasyonuyla gerçekleştirdiği tanıtım gecesine Brüksel Hükümeti Başbakanı ve Evere Belediye Başkanı Rudi Vervoort, Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Brüksel Milletvekili Hasan Koyuncu ve Evere belediye Başkan yardımcısı Ali İhsan İnce, Evere, Saint Josse ve Schaerbeek PS, Sp.a listesinden onlarca aday katıldı.

Detay
05

HOUTHALEN/HELCHTEREN CD&V LİSTESİ ADAYI HÜSEYİN DÖNMEZ 'KAMPANYAMIZ SON HIZLA DEVAM EDİYOR

Belçika'da 14 Ekim 2018 günü yapılacak olan yerel seçimlerinde Houthalen/Helchteren CD&V parti listesi 27. sıra adayı olan Gazeteci ve Televizyon program yapımcısı Hüseyin Dönmez, kampanyalarının devam ettiğini gece gündüz vatandaşlara yapacakları çalışmaları anlattıklarını ifade ederek, ve seçildiklerinde yapacakları çalışmaları dergimize şu şekilde aktardı.

Detay
05

Seçim panelinde yabancıların sorunları tartışıldı

~~Belçika genelinde 14 Ekim’de yapılacak yerel seçimlerle ilgili Türk Dernekler Birliği-UTV Anvers bölgesinde seçim paneli düzenledi, yabancıların sorunları tartışıldı.

Detay
05

HÜSEYİN DÖNMEZ, "PARTİME GÜÇ KATACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM"

Duayen Gazeteci-Yazar ve televizyon programcısı olan Hüseyin Dönmez'in, dün yayınlanan basın bildirisiyle BTMB'deki aktif görevi olan başkanlıktan ayrılarak, pasif üyeliğinin devam edeceği duyurulmuştu. Dönmez, "Hepinizin bildiği gibi Belçika genelinde 14 Ekim 2018 günü yerel seçimler var. Yaşadığım şehir Houthalen-Helchteren'de CD&V Partisi listesinden 27. sıradan aday gösterildim. Etik kuralı gereği, BTMB'nin kurumsal kimliğine zarar gelmemesi için başkanlıktan ayrıldım, ancak pasif üyeliğim devam edecektir. Yani BTMB'inden istifa etmemiş oldum" diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti.

Detay
05

EMİR KIR'IN BAŞKANLIĞINDA SEÇİME GİRECEK OLAN 'SAINT JOSSE LISTE DU BOUGEMESTRE' ADAYLARI TANITILDI.

Belçika'da 14 Ekim 2018 günü yapılacak yerel seçimlere girecek olan SP ve Sp.a birlikteliğiyle, Emir Kır başkanlığında oluşturulan 'Liste du Bourgemestre'de aday olanlar, tanıtım gecesinde birlik sergilediler.

Detay
05

Saint Josse LB Liste birincisi Emir Kır: “Saint Josseliler’den yetki aldığımızda, yeni projelerle hizmete devam edeceğiz”

Detay
05

DUAYEN SİYASETÇİ SAİT KÖSE SCHAERBEEK LB LİSTESİNDEN ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Belçika’da Türk kökenli siyasilere yönelik yargısız, siyasi infaz devam ediyor.

Detay
05

SCHAERBEEK LB LİSTESİNDE YER ALAN SİYASİLER ADAYLIKLARINI AÇIKLADILAR

Belçika’da ‘14 Ekim 2018’de yapılacak olan yerel seçimlerde, Schaerbeek başkanlık (LB) listesinde yer alan Schaerbeek belediyesi kültürden sorumlu başkan yardımcısı Sadık Köksal (sıra no 5), Duayen siyasetçilerden Halis Kökten (sıra no 35), Mergyul Nazım (sıra no 24), genç siyasetçiler Elif Doğancan Kotaoğlu (sıra no 12) ve Mehmet Bilge (sıra no 39) Schaerbeek belediyesi kültür salonunda düzenledilkleri basın toplantısıyla adaylıklarını resmen deklare ettiler.

Detay