05

İşte AKP’nin İstanbul adayları…

AKP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile 39 ilçe adayını açıklayacak. Sahneye koyulan Binali Yıldırım fotoğrafı adayın Yıldırım olduğu iddialarını kesinleştirdi..

Detay
05

Belçikalı Milletvekili Turan'dan Başörtü Yasağı Kararına Tepki

BELÇİKA'da Sp.a (Sosyalist) Partisi'nden Flaman Bölge Hükümeti milletvekili ve Anvers Belediye Meclis Üyesi Güler Turan, Anvers kentinde uygulanan başörtü yasağına tepki gösterdi.

Detay
05

Son dakika… CHP’nin Ankara adayı belli oldu

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş oldu. Yavaş, 2014 seçimlerinde de CHP'nin Ankara adayı olmuş, yarışı kılpayı Melih Gökçek'e karşı kaybetmişti. Yavaş şimdi de AKP'nin adayı Mehmet Özhaseki ile yarışacak.

Detay
05

İKİ GENÇ SİYASETÇİ İSTİFALARININ GEREKÇELERİNİ ANLATTILAR

Schaerbeek belediyesi çiçeği burnunda iki genç siyasetçi’nin Bernard Clerfayt’ın liderliğindeki ’Başkanlık Listesi’nden istifasıyla sarsıldı. Bernard Clerfayt’ın başkanlığındaki Listeden bağımsız olarak belediye meclisine seçilen meclis üyeleri Emel Köse ve Yusuf Yıldız Başkanlık Listeden istifa ederek, bağımsız bir şekilde meclis üyesi olarak görevlerini sürdüreceklerini, düzenledikleri basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdular.

Detay
05

SCHAERBEEK BELEDİYE MECLİSİNDE COŞKULU VE DUYGULU YEMİN TÖRENİ

Belçika genelinde '14 Ekim 2018' tarihinde yapılan yerel seçimlerde Schaerbeek belediyesine seçilen yeni meclis üyeleri ve başkan yardımcıları coşkulu bir törenle yemin ederek, resmen görevlerine başladılar.

Detay
05

CHP Edirne Milletvekili Bircan hayatını kaybetti

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Detay
05

BAŞKAN YARDIMCISI SAİT KÖSE PARTİSİ DEFİ›DEN İSTİFA ETTİ

Belçika Türk toplumunun duayen siyasetçilerinden olan Schaerbeek belediyesi spor ve gençlerden sorumlu başkan yardımcısı Sait Köse partisinden istifa ettiğini yayınladığı basın bildirisiyle duyurdu.

Detay
05

GENT’BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNE 6 TÜRK KÖKENLİ GİRDİ

~~Belçika’da 14 Ekim Pazar günü yapılan seçimlerde en çok Türk kökenli adayın ve partinin yarıştığı seçimlerde ‘Türk partileri’ hiçbir temsilci çıkaramadı.

Detay
05

~~SCHAERBEEK’DE DE 9 TÜRK BELEDİYE MECLİSİNE GİRDİ

Brüksel’in 19 belediyesinin ikinci büyük belediyesi olan ‘Schaerbeek’de Bernard Clerfayt’ın başkanlığındaki LB ‘Liste du Bourgemestre’de 31, 97 oy alarak belediye yönetimini kazandı.

Detay
05

SAINT JOSSE’DE BELÇİKALI TÜRKLERİN BÜYÜK BAŞARISI

Brüksel’in 19 belediyesinden birisi olan ‘Saint-Josse-Ten-Noode’de Türk kökenli Emir Kır başkanlığındaki LB (Liste du Bourgemsetre) 17 sandelye elde ederek, belediye yönetimini tekrar kazandı. Türk kökenli Emir Kır’ın listesi % 47 32’lik oranla birinciliği elede ederek, tekrar Saint, Josse belediye başkanlığını elde etti. Başkan Kır, tüm seömenlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Detay
05

VILLE DE BRUXELLES PS LİSTE ADAYLARINDAN , LAKEN CENTRE CULTURELLE IGDIR 76'YA ZİYARET

Brüksel şehri belediye başkanı (Ville de Bruxelles) ve PS.liste birincisi Philippe Close, Liste’de 4. sıra adayı kültürden sorumlu başkan yardımcısı Karina Lalieux, Listede 7. sıra adayı Brüksel milletvekili Şevket Temiz, Liste’de 23. sıra adayı Karim Tafranti ve genç siyasetçi ve PS üyesi Mehdi Akbal’dan oluşan siyasiler, Laeken’de bulunan 'Centre Culturelle IGDIR 76 ‘ derneğini ziyaret ederek, şimdiye kadar yaptıkları yönetimsel çalışmaları, tekrar seçildiklerinde yapacakları yeni çalışma ve projelerini anlattılar.

Detay
05

Peeters’dan Yüksel’e övgü ve tam destek

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Kris Peeters, Veli Yüksel’e tam destek olduklarını söyledi. Yüksel’in Gent’e kazandıracağı yeni projelerin Gent halkına nefes aldıracağına işaret eden Başbakan Yardımcısı Kris Peeters, ‘‘Yüksel'i gazetecilik yıllarından beri tanıyorum. İstikrarlı bir şekilde ilerlemesinin en yakın tanıklarından biriyim. Bugün Belçika Federal Parlementosu’nun en çalışkan milletvekilleri arasında gösterebilirim. Aynı enerjisini Gent’e de aktaracağından kuşkum yok’’ dedi.

Detay
05

MOHAMMED KALANDAR (PS), “HEDEFİMİZ MOLENBEEK’İN KÖTÜ İMAJINI İYİYE ÇEVİRMEK OLACAKTIR”

~~Belçika genelinde 14 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde, Molenbeek Saint Jean PS-SP.a ortak listesi 14. sıra adayı Mohammed Kalandar kendisi, çalışmaları ve projeleri hakkında dergimize şu açıklamalarda bulundu.

Detay
05

SOSYALİST ADAYLARDAN DÖNE SÖNMEZ’E TAM DESTEK

Aday Sönmez, Schaerbeek AKM salonunda bir organizasyonuyla gerçekleştirdiği tanıtım gecesine Brüksel Hükümeti Başbakanı ve Evere Belediye Başkanı Rudi Vervoort, Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Brüksel Milletvekili Hasan Koyuncu ve Evere belediye Başkan yardımcısı Ali İhsan İnce, Evere, Saint Josse ve Schaerbeek PS, Sp.a listesinden onlarca aday katıldı.

Detay
05

HOUTHALEN/HELCHTEREN CD&V LİSTESİ ADAYI HÜSEYİN DÖNMEZ 'KAMPANYAMIZ SON HIZLA DEVAM EDİYOR

Belçika'da 14 Ekim 2018 günü yapılacak olan yerel seçimlerinde Houthalen/Helchteren CD&V parti listesi 27. sıra adayı olan Gazeteci ve Televizyon program yapımcısı Hüseyin Dönmez, kampanyalarının devam ettiğini gece gündüz vatandaşlara yapacakları çalışmaları anlattıklarını ifade ederek, ve seçildiklerinde yapacakları çalışmaları dergimize şu şekilde aktardı.

Detay