05

Mehmet AYDOĞDU yeniden Meclis Üyesi

Belçika’da 14 ekim 2018 tarihinde gerçekleşen seçimlerde, 49 üyeli Liège Yerel Meclisinde 21 koltuğa sahip olan Sosyalist Parti, oy kaybı yaşadığı için, 17 üyeye düşünce Mehmet AYDOĞDU da yedekler listesi 1.ci sırasında yer alabilmişti.

Detay
05

BAŞKAN TOZOĞLU HUKUKİ, VİCDANİ VE AHLAKİ DEĞİLDİR.

~~İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurulu'nda istedikleri neticeyi elde edemeyenlerin başkanlık divanı üzerinden yürütmeye çalıştıkları algı operasyonunun, sosyal mecralar üzerinden yürütülen yıpratma kampanyalarının partililerin vicdanında bir karşılık bulamayacağını vurguladı.

Detay
05

BTP'NİN ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENEL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞ : "TEK ÇIKIŞ YOLU BTP" DEDİ

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Meltem TV'de yayınlanan Mahalle Kahvesinde Sahur programına telefonla katılarak, Prof. Dr. Haydar Baş'ın fikirlerini Türkiye'de ve dünyada iktidar edeceklerini vurguladı ve "Türkiye'nin tek çıkış yolu Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Biz çıkışın şifrelerini biliyoruz" dedi.

Detay
05

CHP’Lİ VEKİLLER BRÜKSEL’DE CHP ÜYELERİYLE BULUŞTU

Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bulunan Nato toplantısına katılan ‘Nato Parlamenterler Asemblesi Komisyonun’da yer alan CHP’li üyeler Brüksel’de bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Belçika Birliği Salonun’da yüzlerce CHP’li üye ile bir araya geldi.

Detay
05

BAŞKAN KIR'IN PARTİSİNDEN İHRACI TÜRK TOPLUMUNDA TEPKİYLE KARŞILANDI

Uzun dönemden beri periyodik olarak Türk kökenli siyasilere yönelik Medya baskıları ve Partilerin tutumları ve onları dışlama çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor. Bir yerlerden düğmeye mi basıldı? sorusunu akla getiren bu davranışların en son kurbanı ise ‹Belçika Türk Toplumu’nun en tecrübeli siyasilerinden olan ve başarılı çalışmalarıyla medya da en çok yer alan Parti Sosyalist Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır, oldu

Detay
05

MR YENİ GENEL BAŞKANI İLE KONGRESİNİ YAPTI

WAVRE - Belçika’nın en köklü siyasi partisi olan Mouvement Reformateur (MR), yeni genel başkanı ile ilk kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yeni genel başkan Goerge-Louis Bouchez MR’in başarılı siyasetçisi Mustafa Ulusoy ile birlik mesajı verdi.

Detay
05

PS TARAFINDAN BAŞKAN EMİR KIR’A YAPILACAK YANLIŞLA, PS AYAĞINA SIKAR… / Celil Gündoğdu

Belçika ve Belçika Türk toplumu içinde yetişmiş olan başarılı siyasetçimiz Eski Bakan ve Şimdiki Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır’a siyasi yaşamı boyu hep sözlü saldırılar oldu.

Detay
05

FUNDA ORU SP.a GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Belçika’nın Maden Bölgesi Limburg belediyelerinden biri olan Heusden-Zolder’de doğup büyüyen Funda Oru, aldığı siyaset bilimi eğitiminin hakkını veriyor.

Detay
05

Meyrem Almacı tekrar, Groen başkanlığına tekrar seçildi

Belçika Türk Toplumunda büyüyen Meyrem Almacı yapılan iki turlu genel kurul seçiminde tekrar büyük çoğunlukla Groen Partisi Başkanlığına seçildi.

Detay
05

BRÜKSEL’DE BULUNAN MUHARREM İNCE: «CHP ATATÜRK’ÜN BİZE EMANETİDİR»

Muharrem İnce, Avrupa Sosyalist gruplarla görüşmelerde bulunmak üzere geldiği Belçika ve Avrupa’nın başkenti Brüksel’de ayağının tozuyla CHP Belçika Birliği salonunda vatandaşlarla buluşarak, seçimleri değerlendirerek, son Türkiye gündemlerini değerlendirdi.

Detay
05

ŞU ANDA 1 FEDERAL, 4 BRUKSEL PARLAMENTOSUNA TOPLAM 5 TÜRK GİRMEYİ BAŞARDI

Belçika'da dün yapılan (26 Mayıs 2019) genel seçimleri neticesinde Brüksel bölgesinde sol partilerden PS kan kaybederken, ECOLO, PTB yükselişe geçti. PS'ye Belçikalı Türkler destek vererek 5 kişiyi parlamentoya göndermeyi başardılar.

Detay
05

~~Belçika seçimlerinde Frankofon partilerin vaatleri! : Yaşar Tümbaş

Kısaca bu pazar milletvekili seçimlerinde Frankofon partilerin vatandaşa verdiği sözler:

Detay
05

SADIK KÖKSAL DEFI PARTİSİNE GEÇEREK, BRÜKSEL PARLAMENTOSUNA ADAY OLACAK

Uzun yıllardır, MR partisinde siyaset yapan ve son iki dönem Schaerbeek 'Liste Bourgemestre' listesinden belediye meclisine girerek, Kültürden sorumlu belediye başkan yardımcısı olan Sadık Köksal, partisinden istifa ederek, DEFI Partisine geçti. Köksal'ın 26 Mayıs 2019 günü yapılacak olan seçimlerde Brüksel parlamentosu için aday olacağı da açıklandı. Köksal Modern bir Brüksel bölgesi için vatandaşımızın hizmetinde olacağım dedi.

Detay
05

KÖSE VE YILDIZ CDH PARTİSİNE GEÇTİ

Belçika'da 14 Ekim 2018'de yapılan yerel seçimlerinde 'Schaerbeek Liste Bourgemestre' listesinde bağımsız olarak yer alan ve Schaerbeek Belediye meclisine seçilen Emel Köse ve Yusuf Yıldız kısa bir aradan sonra bağımsız olarak Mecliste yer aldılar. Köse ve Yıldız sosyal medya hesaplarından yaptıkları duyuruyla CDH Partisine girdiklerini ve siyasi çalışmalarını artık bu parti de sürdüreceklerini açıkladılar.

Detay
05

Yüksel, Belçika Federal seçimlerinde Open-VLD’nin adayı

~~Belçika Federal Milletvekili Veli Yüksel’in, 26 Mayıs'ta yapılacak Federal Parlamento seçimlerinde Open-VLD listesinde 4.ncü sıradan aday gösterileceği açıklandı. Open-VLD’de daha etkin siyaset yapabileceğini kaydeden Federal Milletvekili Veli Yüksel, ‘‘Vatandaşlarımız için iddialı bir projeyi seçiyorum. Toplum olarak herkesin ilerleyebileceğinden emin olduğum bir projeye ‘evet’ diyorum’’ dedi.

Detay