05

30 YILLIK TECRÜBE ‘KIRCA TELECOM’ İLE HİZMETE DEVAM EDİYOR

Uydu sistemleri ve telefon hizmetleri alanında 30 yıllık tecrübelerini günümüzde hizmete dönüştürerek vatandaşlara hizmete başlayan İsa Kırca ve oğlu Ramazan Kırca ‘ Babadan oğula tecrübeden hizmete ’ sloganıyla yeni mekanlarını hizmete açtılar.

Detay
05

RESMİ KURUMLAR, STK'LAR OKUR VE İŞADAMLARIMIZ DERGİMİZ İÇİN SEFERBER OLDULAR

Yıllardır Belçika Türk toplumunun ortak sesi ve platformu olan 'BELÇİKA AYDIN HABER' dergimizin ekonomik nedenlerden dolayı, kapanma kararına üzüntülerini belirten tüm kurum, kuruluş okur ve işadamlarımız, 'dergimizin yayınının devam etmesi için adeta seferber oldular. İşte destek olan yeni Abone ve sponsorlarımız.

Detay
05

~TÜRKÇE'Yİ YAŞATMA SEVDALILARI UNUTMAYINIZ BUGÜN BULUŞUYORUZ...

TÜRKÇE VATANDIR. TÜRKÇE AİDİYETİMİZ BİRLİĞİMİZİN DİLİDİR. TÜRKÇEMİZİ EN AZI BASIN KANALIYLA AVRUPA'DA YAŞATALIM... AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE TÜRKÇE YAYINLANAN 'BELÇİKA AYDIN HABER' İ YAŞATMA ADINA BU GÜN DAYANIŞMA GÜNÜ OLARAK HEP BİR ARAYA GELECEĞİZ.

Detay
05

Milli Savunma Bakanlığı: Ölürsem şehit kalırsam gazi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, "TSK vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur/güvenliğine yönelik tehdit/tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve "Ölürsem şehit kalırsam gazi" anlayışıyla mücadeleye hazırdır" ifadeleri kullanıldı.

Detay
05

BU AKŞAM GOLD FM 8. GÜN PROGRAMINDA DERGİMİZ DAYANIŞMA KOKTEYL'İNİ ANLATACAĞIZ

Belçika Türk toplumuna yönelik Türkçe yayınlarıyla Belçika Türklerinin etkinlik ve haberlerini yayınlayan 'Belçika Aydın Haber' yararına düzenlenecek olan Dayanışma Kokteylini anlatmak için bu akşam (7 Ekim 2019) saat 19:00'da Gold FM 8. gün programındayız. Programı Brüksel'de karasal ve internet ortamında da dinleyebilirsiniz.

Detay
05

İstanbul’da büyük deprem! Hasarlı binalar var… İstanbul depremi sonrası son durum!

İstanbul bu kez 5.8'lik depremle sallandı... 6 şiddetinde hissedilen deprem İstanbulluların yüreğini ağzına getirdi. Önceki gün gerçekleşen depremin ardından İstanbul Silivri açıklarında bir deprem daha meydana geldi. Son dakika olarak AFAD depremin büyüklüğünü 5,8 Kandilli Rasathanesi ise 5.7 olarak açıkladı. Deprem yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. İstanbul'da GSM ve internet şebekelerinde zaman zaman kesintiler yaşanıyor. Deprem İstanbul'un genelinde hissedildi. Büyüklüğü 4'e varan artçı sarsıntılar sürüyor. 8 kişinin hafif yaralandığı deprem sonrası AFAD'tan da uyarı geldi...

Detay
05

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mersin Cemevi'ne ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Hazreti Ali, Hazreti Hasan, Hazreti Fatıma, Hazreti Zeynep hepimizin, Allah hepsinden razı olsun. Cenab-ı Hak onların şefaatine hepimizi nail eylesin." dedi.

Detay
05

kanserle Mücadele eden Neslican Tay hayatını kaybetti

Türkiye'nin kansere karşı verdiği mücadeleyle tanıdığı Neslican Tay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Siyasi ve sanat camiası sosyal Medya'dan üzüntülerini bildirdiler.

Detay
05

SİNA PAMUKÇU'YLA SENDİKALI YILLAR /Eski Bir Dostla Tanışmak/ Kıvanç Eliaçık

Belçika Türk Toplumunun saygın şahsiyetlerinden olan sendikacı ve Emekçilerin gür sesi değerli şahsiyet Merhum Sina Pamuk'çu adına derlenen bu makaleyi O'nu anma adına sizlerle paylaşıyoruz. SİNA PAMUKÇU'YLA SENDİKALI YILLAR /Eski Bir Dostla Tanışmak/ Kıvanç Eliaçık. https://m.bianet.org/biamag/kultur/135118-eski-bir-dostla-tanismak.

Detay
05

Büyükelçi nedir, ne demektir, kimdir?

Büyükelçi nedir, ne demektir, kimdir, kime denir? Büyükelçiler ne iş yaparlar, görevleri yetkileri ve sorumlulukları nelerdir? Büyükelçi nasıl atanır, seçilir? Büyükelçi olmak istiyorum nasıl olurum? Büyükelçi nasıl olunur, olma şartları nelerdir, kimler olabilir? Haberimizde.

Detay
05

SAYIN OKURLARIMIZ 'ABONENİZİ YENİLEYİNİZ VE YENİ ABONE BULMAYA VE OLMAYA YARDIMCI OLUNUZ

~BELÇİKA'DA TÜRKÇE'NİN BAYRAKTARLIĞINI YAPAN 'BELÇİKA AYDIN HABER' DERGİMİZİN, ABONELERİNİN ABONELİKLERİNİ YENİLEMELERİNİ VE DERGİMİZE YENİ ABONE OLMAK İSTEYENLERİN ABONELİKLERİYLE DESTEK OLMALARINI SAYGIYLA BEKLİYORUZ.

Detay
05

Kerbela şehitleri anıldı

Kars'ta ve Iğdır'da, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in torunu İmam Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin Hicri takvime göre 1380'inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Okunan mersiyelerde bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Siyah elbise giyen kadınlar, ellerinde dev zülfikarla yürüyüşe katıldı

Detay
05

Müslümanların dinmeyen ortak acısı: Kerbela

Son peygamber Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve ehlibeytten 72 kişinin şehit düştüğü "Kerbela olayı", İslam dünyasında asırlardır Müslümanların dinmeyen ortak acılarından biri olarak yer tutuyor.

Detay
05

CHP 96 yaşında

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi olarak 96 yıldır varlığını sürdürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle birlikte, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Detay
05

Kerbela Katliamı nasıl gerçekleşti?

~~ Kerbela katliamının 1380. yıldönümünde İmam Hüseyin ve Kerbela Şehitleri yas merasimleriyle anılmakta.

Detay