05

Prof. Dr. Yelda Ongun: Eylemcilerin İstekleri Yerine Getirilmezse Fransa'daki Olaylar Büyür

BAŞKENT Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yelda Ongun, Fransa'daki 'sarı yelekliler' eylemiyle ilgili, "Akaryakıt zamlarında geri adım atmak eylemcileri tatmin edecek nitelikte değil. Eylemlerin devam edeceğini düşünüyorum.

Detay
05

5 Aralık Kadın Hakları Günü kutlu olsun!

5 Aralık 1934’te Atatürk, bir kez daha tüm dünyaya örnek olacak bir karara öncülük etti. Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkı için harekete geçti. Ve, Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklik ile bundan tam 84 yıl önce kadınlar, en demokratik haklarına kavuştular.

Detay
05

YARGITAY'DAN CEMEVİ KARARI CEMEVİ İBADETHANEDİR.

Yargıtay, cemevlerini ibadethane statüsünde olduğuna ve elektrik faturalarının devlet tarafından ödenmesi gerektiğine karar verdi. 2014 yılında AİHM de cemevlerinin ibadethane olduğunu ilişkin karar vermişti.

Detay
05

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN '24 KASIM öĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLU OLSUN

Bugün geleceğimiz olan çocuklarımızı Cumhuriyetçi değerlerle eğiten öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü'. Bu gün dolayısıyla tüm emekçi ve fedakar öğretmenlerimizi tebrik ediyor, günlerini kutluyoruz.

Detay
05

Fenerbahçe taraftarı Koray Şener’in ailesiyle Anıtkabir’de! Ali Koç ve yönetim…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yılında yüzbinler Anıtkabir'e akın etti. 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907 ÜNİFEB de 2004'ten beri olduğu gibi yine yoğun bir katılımla Ata'nın huzuruna çıktı. 10 Kasım 2018 16:06

Detay
05

Milli ve Dünya Lideri Atatürk Anıyoruz. İzinde sonsuza kadar… 10 Kasım 193∞

Ulu Önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğdu. Ancak bugün bize düşen; onun da “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.” sözünde ifade ettiği gibi, Ulu Önder’in fikirlerini, ilke ve inkılaplarını yeni nesillere aktarmak ve Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmaktır.

Detay
05

Diyanet'ten Mısıroğlu'na ziyaret

Diyânet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyâretinde bulundu...

Detay
05

“Atatürk Kostümleri Sergisi” Başkent’te açıldı

Yüzyılın en şık lideri Atatürk’ün kostümlerini günümüze taşıyan sergi ANKAmall’da Levon Kordonciyan’ın katılımıyla açıldı Kordonciyan: “Çocuklarınızı mutlaka getirin; o dönemin zorluklarıyla neler yapıldığını görsünler”

Detay
05

PROF. DR. HÜSEYİN HATEMİ : "GÜLEN OKULLARI ABD’NİN MENFAATİ İÇİN KURULDU"

Hukuk profesörü Hüseyin Hatemi, haberx sitesinden Hülya Okur’a geniş bir röportaj verdi. Hatemi, Fethullah Gülen ve okullarıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Detay
05

TÖSED’DEN ‹29 EKİM CUMHURİYET BAYRAM› RESEPSİYONU

Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de de bu anlamda resmi ve sivil toplum kuruluşlarının kutlamaları olmakta. Belçika’da faaliyet gösteren ve kısa adı TÖSED olan ‘Türk Özel Sektör Derneği’ de Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 95 yıl dönümünü nedeniyle, işadamlarına yönelik bir resepsiyon vererek, bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı... Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü kutluyoruz

~~29 Ekim Cumhuriyet Bayramı... Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun.

Detay
05

~~BELÇİKA ’DAKİ CUMHURİYETÇİLER ‹29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI› BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLADILAR

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşlarıyla beraber, 95 yıl önce ilan ettikleri Cumhuriyet, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ olarak yurtiçi ve yurtdışındaki temsilcilikler ve Sivil Toplum Kuruluşlarınca kutlanmakta.

Detay
05

Dünyaca ünlü şarkıcı Müslüman oldu

Dünyaca ünlü İrlandalı kadın şarkıcı Sinead O'Connor Müslüman olduğunu açıkladı...

Detay
05

Bağcılar İmam Ali Camii'nin Temeli Atıldı

Tekrar yapımına başlanan İmam Ali Camiinin temel atma törenine başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz olmak üzere, İstanbul 3 Bölge Milletvekili Şamil Ayrım, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Eski Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Turan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adalet Turan olmak üzere çok sayıda Ehl-i Beyt alimi katıldı.

Detay
05

ANDIMIZ YARGI KARARIYLA GERİ DÖNDÜ, BAKANLARDAN YARGIYA BASKI GELDİ…

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti. Karara önce eski bakan sonra yeni bakandan ‘Andımız’ tepkisi geldi.

Detay