05

~~BEL-DOST GÖNÜLLÜLERİ BAYRAMLAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTU

Kısa adı BEL-DOST olan ‘Belçika - Türk Kıdemliler Dostluk Grubu’ Ramazan bayramı vesilesiyle Brüksel ‘Beyzade Restaurant’ta yemekli bir bayramlaşma programı düzenledi.

Detay
05

Vali Funda Kocabıyık, Yörük ve Türkmen derneklerinin yöneticilerini ağırladı

~~Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da 12 ilde faaliyet gösteren 30 Yörük Türkmen derneğinin başkan ve temsilcileri, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ı ziyaret etti.

Detay
05

İstanbul’un fethi nasıl gerçekleşti? İşte 29 Mayıs 1453’te yaşananlar

Çağ değiştiren, dünyanın en önemli olaylarından biri olan İstanbul'un fethinin 566. yılı kutlanıyor. İstanbul, 29 Mayıs 1453'te Osmanlı Devleti padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından fethedildi. Vatandaşlar bu önemli günün yıldönümünde İstanbul'un fethinin tarihini araştırmaya başladı. Peki 29 Mayıs 1453'te neler yaşandı? İstanbul nasıl fethedildi? İşte tarihi notlar...

Detay
05

İmamoğlu'na Cumhuriyet sevgisini İstiklal Savaşı Gazisi dedesi miras bıraktı

Çocukluğunda bile herkese güven veren bir tavrı vardı Arkadaşları, İstanbul’un son seçilmiş başkanı İmamoğlu’nu anlattı: Trabzon’da dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu, üniversiteye kadar bu kentte okudu, çalıştı, yaşadı… Çocukluğunu bilenler, yetişkinliğine tanıklık edenler, “Hep açık sözlüydü, özgüveni yüksekti” diyor. Cumhuriyet sevgisini İstiklal Savaşı Gazisi dedesi miras bıraktı

Detay
05

Belçika - 2019 seçimlerinden çıkan ilk önemli sonuçlar / Zehra ÖZER

Belçika genelinde dün yapılan Federal Parlamento seçimlerinin en büyük galibi Așırı Irkçı ve Sağ Eğimli Vlaams Belang Partisi çıktı. İlk sonuçlara göre Flaman Milliyetçi N-VA Parti’si Belçika'nın birçok yerinde kayba uğrasa da, yeni hükümetin Flaman milliyetçiler tarafından kurulucağı, kaçınılmaz gibi görünüyor.

Detay
05

**** BELÇIKÀDA ÍLK SEÇÍM SONUÇLARI. ***** CEMAL KAPAKLIKAYA

Belçika’da Avrupa Parlamentosu seçimleriyle eş zamanlı gerçekleştirilen genel ve bölgesel seçimlerde ilk sonuçlara göre, Flaman bölgesinde ırkçı Flaman Menfaati (VB) oy oranını bir önceki seçime göre üçe katlarken, Valon ve Brüksel Başkent Bölgesi’nde ise Yeşillerin (Groen) oylarında artış gözlendi.

Detay
05

DL CONSTRUCT ŞİRKET SAHİBİ İŞADAMI EFSUN ÇELİK’TEN İFTAR YEMEĞİ

Anvers’de alanında tek Türk işadamı olan ve Depolama Sistemleri kuran DL CONSTRUCT şirket sahibi işadamı Efsun Çelik ‘Wemmel’ de bulunan ‘Şehzade Restaurant’ta bir iftar programı düzenledi.

Detay
05

Samsun’da 19 Mayıs’ın 100’üncü yıl coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü, kentte görkemli törenlerle kutlanıyor. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarıyla birlikte düzenlenen etkinliklere Samsunlular yoğun ilgi gösterdi. Kutlamalarda Atatürk ve silah arkadaşlarını temsilen Tütün İskelesi'nden karaya Türk bayrağı çıkarıldı.

Detay
05

AVRUPA’DA TÜRKÇENİN GELECEĞİ /Bahattin Gemici/Almanya

Avrupa’da 5 milyonu aşkın yurttaşımız yaşamaktadır; bunun 3 milyonu Almanya’dadır. İşsizlik, ırkçılık, Türk ve İslam düşmanlığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi en önemli sorunlarımız arasındadır.

Detay
05

Turkmen-Russian high-level negotiations were held in Ashgabat

~~On the 7th of May 2019, Turkmen-Russian high-level negotiations were held in Ashgabat. The delegation of the Russian Federation headed by Deputy Chairman of the Government, Head of State Administration K.A.Chuychenko arrived to the country to participate in the talks.

Detay
05

Bosna Hersek'te Kur'an-ı Kerim sergisi

Bosna Hersek'in Mostar şehrinde, "Kur'an-ı Kerim'le Kalbine Yazıyorum" konulu, el yazması ve altın işlemeli 114 Kur'an-ı Kerim'in yer aldığı sergi açıldı.

Detay
05

23 Nisan vesilesiyle Büyükelçi Sayın Levent Gümrükçü'nün Makamını TTK öğrencilerimizden Ela Şenyuva'ya devri

T.C. Brüksel Büyükelçilik makamından gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile T.C. Brüksel Büyükelçisi Sayın Levent Gümrükçü Türkçe ve Türk Kültürü öğrencilerimizden Ela ŞENYUVA'yı makamında kabul etti.

Detay
05

CHP AB TEMSİLCİSİ KADER SEVİNÇ’TEN ‘CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ

~~Dün Ankara/Çubuk’ta bir şehit cenaze namazına katılan ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik menfur saldırı büyük tepkilere neden olmuştu. Konu ile ilgili ‘CHP AB Temsilcisi Kader Sevinç’in gönderdiği tepki mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases has started in Ashgabat

On the 9th of April 2019, the WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases “Meeting non-communicable disease targets to achieve the Sustainable Development Goals in Europe” has started in the “Yildiz” hotel of Ashgabat city.

Detay
05

Brüksel Flaman Barosu daha fazla yabancı uyruklu avukat görmek istiyor.

Brüksel Flaman Barosu inisiatifi doğrultusunda başlatılan ve Avukat Sevda KARSIKAYA tarafından koordine edilen "'proje DIApositief'in 29 Mart 2019 tarihinde resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Detay