05

Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Detay
05

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ "FETÖ’nün Hedefi TSK’daki Alevilerdi"

~~Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, FETÖ’nün hedefinin milli orduyu yok etmek olduğunu söyledi. Başbuğ, “Alevilerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nden temizlenmesine yönelik hedefin öncelikli olduğunu gördük” dedi.

Detay
05

KORKMAZER AİLESİNİN ACI GÜNÜ 'OKTAY KORKMAZER' YAŞAMINI YİTİRDİ

Aslen Emirdağ’lı. Belçika Brüksel'de ikamet eden, İşadamı ve Belçika Fenerbahçeliler Dernek başkanı Mahmut Korkmazer'in ağabeyisi, Nilay, Koray ve Işılay’ın babaları, İlkay Korkmazer'in eşi, (Kuzu Kazım) lakaplı Kazım Korkmazer oğlu, 1950 doğumlu 69 yaşındaki (Hacı Oktay) Oktay Korkmazer bugün hakkın rahmetine kavuştu.

Detay
05

Turkmenistan is preparing to hold the First Caspian Economic Forum

~~Turkmenistan has started the detailed preparation to the First Caspian Economic Forum to be held on the 12th of August 2019 in the National Tourist Zone “Avaza.” It is favorably symbolical that the date of this first in the history large Caspian forum coincides with the Day of the Caspian Sea.

Detay
05

İhlaszedeler Ankara’ya seslendi: Sesimizi duyup çare olsunlar

Kemal Özcan, ‘Faiz haramdır’ dedi ve 18 bin dolarını İhlas Finans’a yatırdı. 16 yıl boyunca geri alamadı, vefat etti. Şimdi kızı hak arıyor .

Detay
05

MESELA BEN / Ünal SARI

Belçika Türk Toplumu içerisinde yetişen Ses sanatçısı Ünal Sarı'nın yazdığı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz. Değerli sanatçı'nın makalelerini zaman zaman buradan sizlerle paylaşacağız. Sanatçı'nın ilk makalelerinden olan 'Ben Mesela' adlı makalesini sizlerin takdirine sunuyoruz.

Detay
05

CHP BB Uğur Mumcu’yu unutmadı

CHP Belçika Birliği, 26 yıl önce bir suikastle katledilen Araştırmacı-Gazeteci, Yazar Uğur Mumcu’yu 27 Ocak Pazar günü Brüksel’deki birlik lokalinde gerçekleştirdiği bir programla andı.

Detay
05

Ayşen Gruda'nın vefatı dostlarını yasa boğdu!

Bir süredir kanser tedavisi gören 74 yaşındaki usta sanatçı Ayşen Gruda yaşamını yitirdi. Yeşilçam'ın birçok filminde Şener Şen, Kemal Sunal ve İlyas Salman gibi önemli isimler ile rol alan Ayşen Gruda'dan acı haber geldi. Bir süredir ileri evre pankreas kanseri için özel bir hastanede tedavi gören Gruda yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçı Ayşen Gruda'nın vefatı ünlü isimleri yasa boğdu. Ünlü oyuncunun dostları acılarını şu sözlerle dile getirdi.

Detay
05

~~BAKÜ ŞEHİTLERİNİN 29. YILDÖNÜMÜ BELÇİKA’DA DÜZENLENEN SERGİYLE ANILDI

20 Ocak 1990 Bakü şehitleri 29. Yıldönümünde Belçika’nın Ham şehrinde sergili bir anma töreni gerçekleştirildi. Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci’nin öncülüğünde gerçekleştirilen sergide Azerbaycanlı Ressam Ali Seiran İmamzade’nin yaptığı o gün ve Azerbaycan kültürüyle ilgili yağlı boya resimleri ilgiyle izlendi.

Detay
05

20 OCAK 1990 BAKÜ KATLİAMI BELÇİKA´DA RESİMLERLE YANSITILACAK.

~~Rus Ordusu Bağımsızlık isteyen Azerbaycan halkına karşı ’20 Ocak 1990 yılındaki Bakü'deki katliamı, Belçika’da yaşayan Azerbaycanlı ressam Ali Seyran İmanzade’nin ustaca tasarlanmış resimleri ile yansıtılacak.

Detay
05

Başkan Eren'den Gazetecilere ve Türkiye Burslusu Geleceğin Gazetecilerine 10 Ocak Tebriği

~~Başkan Eren'den Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla aktif olarak çalışan gazeteciler ve Türkiye Bursları kapsamında ülkemizdeki iletişim fakültelerinde eğitim alan uluslararası öğrencileri buluşturdu.

Detay
05

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

~10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 58. yılı… Peki, bu gün neden gazeteciler günü değil de çalışan gazeteciler günü olarak anılmaktadır?

Detay
05

Türkiye Sarıkamış şehitlerini andı

Enver Paşa komutasında, 104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik, ’Gençlik Şühedanın İzinde Yürüyor’ sloganıyla Allahuekber Dağları’nda düzenlenen yürüyüşle anıldı. Kar yağışı altındaki yürüyüşe, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte Türkiye’nin birçok kentinden Kars’ın Sarıkamış ilçesine akın eden her yaştan yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Detay
05

ÜZÜCÜ AMA GERÇEK BİR ANNEDEN EN ACI NOT

~~Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bulunan bir AVM'deki oyun parkında, güvenlik görevlileri ağlayan bir çocuk olduğunu gördü. Çocuğun tek başına olduğunu anlayınca da üzerindeki montun ceplerini kontrol etti.

Detay
05

34. YILDAN BERİ BASIN OLARAK HALEN HİZMETE DEVAM EDİYOR OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM.

~~Ben, ülkemiz başta olmak üzere Belçika’da dahil 34 yıldır basın sektöründe hizmet vermeteyim. 1985 yılında Iğdır/Tuzluca’da Hürriyet Gazetesi muhabirliğiyle başlayan serüvenim, Tuzluca ilçemizde ‹Tuzluca’nın Sesi› adlı rotatif kurşun dizgi baskılı gazetemle devam etti.

Detay