05

OKULLAR AÇILIYOR

Yıllardır tanınmış marka kırtasiye ürünleri ve okul çantalarını en ekonomik fiyata pazarlaması ile tanınan STAR Discount ucuzluk mağazaları 2019-2020 Eğitim sezonuna hazır olduğunu açıkladı.

Detay
05

Binlerce vatandaş tank palet fabrikasına sahip çıktı!

CHP, Tank Palet’in dolaylı yoldan özel sektöre kiralanmasının önünü açan ASFAT’a devredilmesiyle ilgili Sakarya’da oturma eylemi düzenledi. Milletvekillerinin ve yüzlerce vatandaşın katıldığı mitingde “Tank Palet vatandır, satılamaz” pankartı açıldı. Grubun yarın gün ağarana kadar eylemini sürdüreceği açıklandı.

Detay
05

AİHM’den Türkiye’ye iki ay süre

AİHM, Wikimedia Vakfı’nın Ankara’ya karşı dava başvurusu dosyasını hızlandırılmış prosedürle işleme koydu. Strasbourg'daki Mahkeme, Wikipedia’ya (Vikipedi) Türkiye’de getirilen erişim yasağının Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) ile uyumlu olduğunu kanıtlaması için Türk hükümetine 31 Ekim 2019’a kadar süre verdi.

Detay
05

Hacıbektaş'a ziyaretçi akını

Türkiye'nin önemli inanç turizmi merkezlerinden Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi, Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri dolayısıyla ziyaretçi akınına uğruyor.

Detay
05

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Adaleti sağlamak hepimizin ortak görevi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Bedeli ne olursa olsun adaleti sağlamak hepimizin ortak görevi. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını adalet ortamında ararsınız. Vatandaşın ödediği vergilerin nerelere harcandığını adalet ortamında ararsınız." dedi.

Detay
05

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Bugün İslam alemi kurban bayramını birlikte idrak etmekte.. Kurban bayramınız mübarek olsun...

Detay
05

Hacı adayları Arafat'ta

Haccın en önemli rüknü vakfe için Arafat'ta bulunan hacı adayları, Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği Cebel-i Rahme'de sabah saatlerinden itibaren büyük yoğunluk oluşturdu.

Detay
05

HABER/İlber Ortaylı “Türkiye ve Komşu Ülkeler” konulu konferans verdi

~~Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’da (YTB) “Türkiye ve Komşu Ülkeler” konulu konferans verdi. Geç oluşmasına rağmen Türk diasporasının kuvvetli olduğuna dikkat çeken Ortaylı, özellikle diasporadaki gençlerin dilini ve kültürünü kaybetmemesi için çalışmalar yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Detay
05

Büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti

~~Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 11. Büyükelçiler Konferansı için dünyanın dört bir yanından gelen Türk büyükelçilerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Detay
05

Erdoğan ve Ekrem İmamoğlu 'Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi'nin temelini attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeşilköy'deki İstanbul Süryani Kadim Vakfı Mor Efrem Süryani Kadim Ortodoks Kilisesi'nin temel atma törenine katıldı. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Detay
05

Nikotini vücuttan atmaya yarayan besinler

Birçok ciddi hastalığa zemin hazırlayan sigara, sağlığımızın baş düşmanı! Eğer siz de sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz diyetinize bu besinleri de ekleyin. Çünkü bu yiyecekler ciğerlerde biriken nikotinin vücuttan atılmasına yardımcı olurlar.

Detay