05

EĞİTİM EMEKÇİSİ TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ OLAN '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLU OLSUN

Türkiye her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım’da öğretmenler günün kutlayacak. Peki Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." dediği öğretmenler için bugün Türkiye’de hangi haber öne çıktı? Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vefat eden ve Şehit olan tüm Öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Detay
05

VEFATININ 85. YILINDA DA ATATÜRK'Ü ÖZLEM, SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ...

Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85'inci yılı Askeri ve siyasi dehasıyla Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda saat 9'u 5 geçe hayata gözlerini yumdu.

Detay
05

YTB Başkanı Eren: “Devletimiz tüm kurumlarıyla yurt dışındaki vatandaşlarımızın yanında.”

Fransa’da yaşayan vatandaşlarımız ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Devletimiz tüm kurumlarıyla yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik ciddi bir çalışma içerisinde. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik çok sayıda projeler yürütüyoruz.” dedi.

Detay
05

Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun

Milli Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimiz nedeniyle, ilan edilen 'Cumhuriyet Bayramı' 100. Yılında da tüm yurtta ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşkuyla kutlanmakta.

Detay
05

Cumhuriyet'in ilanı 100 yıl önce ulusal basında coşkuyla yankılandı

Takvimler 29 Ekim 1923'ü gösterirken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye, Cumhuriyet'in ilanı ile inkılapların peşi sıra geleceği tarihi bir döneme başladı.

Detay
05

SİYASETİN ‘EVRAS YASASIYLA İNANÇ, DÜŞÜNCE VE BİLME KARŞI DAYATMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ. Celil GÜNDOĞDU

Belçika Valonya-Brüksel Federasyon’da okulları için kısa adı EVRAS olan ‘İlişkisel, Duygusal ve Cinsel Yaşam Eğitimi’ rehberine ilişkin dayatmaya yönelik yasanın kabul edilmesi, büyük tepkilere neden olmakta.

Detay
05

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun...

Mevlid-i Nebi, Kâinatın Efendisi, İki Cihan Serveri, insanlığın en azizi olan Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyayı teşrif ettiği o mübarek gün, insanlık için bir milat oldu.

Detay
05

KERBELA ERBAİN ZİYARETİMİZDEN NOTLAR… (1) Celil GÜNDOĞDU

Alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’ın sevgili torunu, İlim kapısı İmam Ali (as), Cennet kadınlarının hanımefendisi Hz. Fatıma (s.a)’ın sevgili evlatları Cennet gençlerinin efendisi İmam Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitleri bizler için çok önemli şahsiyetlerdir.

Detay
05

KERBELA’DA DÜZENLENEN 22 MİLYONLUK ‘ERBAİN YÜRÜYÜŞÜ VE KONFERANSI’NDAN DÖNDÜK, İKİ HAFTA SONRA TEKRAR BİRLİKTEYİZ… İZLENİMLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ. Celil Gündoğdu

Alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.a)’ın sevgili torunu, İmam Ali (as) ve Hz. Fatıma (s.a) evladı Kerbela Kahramanı İmam Hüseyin (as)’ın ve Kerbela Şehitleri’nin şehadetlerinin kırkıncı günü nedeniyle düzenlenen, 23 Milyona yakın Ehlibeyt dostu ve İmam Hüseyin sevdalısı katıldığı bu yılki Erbain yürüyüşüne bizlerde şahit olduk.

Detay
05

Abdullah Eren YTB Başkanlığına yeniden atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Abdullah Eren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) yeniden atandı.

Detay
05

1973 Biltmore Oteli Cinayeti adlı yapım

Türkiye Radyo Televizyon (TRT) Kurumu'nun geçtiğimiz Mayıs ayında faaliyete geçen yeni dijital platformu "Tabii"nin izleyiciyle buluşturduğu ilk projelerden biri, Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ve Konsolosumuz Bahadır Demir’in 1973 yılında şehit edilmesi ve sonrasında yaşananların ayrıntılarıyla ele alındığı belgesel drama türündeki 6 bölümlük "1973 Biltmore Oteli Cinayeti" adlı yapım olmuştur.

Detay
05

SEKALEYN'E UZANAN ELLER KIRILSIN... / Celil Gündoğdu

Hak-Batıl cephesindeki zihniyet hep aynı. Tavafukka bakar mısınız? Allah"in iki değerlisi ve Resulullah ( s.a.a) ümmetine emanet ettiği Sekaleyn yani Kuran ve Ehlibeyt"e saldırılar, Muharrem ayında da devam etti.

Detay
05

Madımak Katliamı 30. yılı: Madımak Oteli'nde hayatını kaybedenler anılıyor

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nde yaşanan katliamın üzerinden 30 yıl geçti. Katliamda yaşamını yitiren Türkiye'nin önde gelen aydın ve sanatçılarının da aralarında bulunduğu 35 kişi, Sivas başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında anılacak.

Detay
05

Balkanlar'daki Türk Edebiyatının "Yeni Evi" Bağlar'ın 3. Sayısı Çıktı!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) himayesinde yayımlanan ve Balkanlar'daki Türk edebiyatının önemli mecralarından biri olmaya aday Bağlar dergisi, üçüncü sayısıyla okurlarıyla buluştu. İlk sayısında Balkanlar'daki Türk edebiyatını ele alan, ikinci sayısında "Çizgiler, Sınırlar, İzler" dosyasıyla okuruyla buluşan Bağlar üçüncü sayısında ise insanın mekânla kurduğu ilişkinin en temel ürünü olan "ev"i inceliyor.

Detay
05

On yüz bin baloncuk mu? 20 ışık yılı uzaklık mı? :)) Dööönnnn evladımmm döönnn:)

Yaşıtlarım hemen anımsadılar.. Zamanında daha doğrusu "bizim zamanımızda" bir gazoz reklamı vardı gazlı içeceğin tanıtımını yaparken tatlı minik bir kız tüm şirinliğiyle asitli içecek talebini halka adeta pompalamıştı.

Detay