05

Bağlama Ustası Sanatçı Bekir Şahbaz Gent›te Anıldı

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçılarından olan, multi kültürel anlayışı ile Belçika Türk toplumu ve Belçika’da yaşayan düğer topluluklar arasında sevilen Bağlama'da Halk Sanatçısı ‘Bekir Şahbaz' vefatının birinci yıldönümünde dostları, ailesi ve sevenlerince anıldı.

Detay
05

'24 Kasım Öğretmenler Günü' Kutlu Olsun

'24 Kasım Öğretmenler Günü' Kutlu Olsun. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedir? İşte tarihi bilgiler ışığında bu özel günün anlamı...

Detay
05

AZERİ PROFESÖR: "HAYDAR HOCA 4 BÜYÜK DEVRİM YAPTI"

Azerbaycan İktisat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Guliyev, İstanbul’da düzenlenen sosyal medya programındaki konuşmasında, Haydar Baş Hoca’nın yazdığı Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet, Hoş Geldin Atatürk ve Ehl-i Beyt Külliyatı'nın farklı devrimlere imza atan eserler olduğuna dikkatleri çekti

Detay
05

Yurtdışı borçlanma yapanların aylığı iptal ediliyor

Avrupalı Türklerin ağırlıklı olarak ülkemize gelip SSK üzerinden borçlanabilmeleri için tek çıkış yolu 08.05.2008 günü sonrası sigortalı bir işyerinde çalışmaktan geçmekte idi. İşte bu konuda devlet 28 Kasım 2013 gün ve 39 nolu Genelge ile sözleşmeli ülkede sigorta primi ödeniyor olsa dahi ülkemizde aynı anda sigortalı çalışma hususunda da kolaylık da sağlamıştı.

Detay
05

~~PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED (SAV) KONFERANS VE İLAHİLERLE ANILDI

İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın kutlu viladetleri nedeniyle, her yıl düzenlenen Mevlid-i Nebi programının bu yıl ki ana teması ‘Peygamberimiz ve Aile’ oldu.

Detay
05

IHH AFRİKALI MAZLUMLAR İÇİN KAHVALTI DÜZENLİYOR

HAYDİ DOSTLAR YARDIM VE HAYIR'DA BULUŞALIM!. HEM KAHVALTI YAPIN HEM ONLARIN DAHA İYİ GÖRMESİNİ SAĞLAYIN

Detay
05

BELÇİKA FEDERAL ESKİ MİLLETVEKİLİ VELİ YÜKSEL DERGİMİZİ ZİYARET ETTİ

Belçika Federal Eski Milletvekili Veli Yüksel 'Belçika Aydın Haber' dergi merkezimizi ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmenimiz Celil Gündoğdu'ya bazı açıklamalarda bulunarak, 'Her zaman 'Belçika Aydın Haber'in yanında olduğunu ve yayınlarına kesinlikle devam etmesi gerektiğini" düşündüğünü ifade etti.

Detay
05

Yeneroğlu: “Hükümlü ve tutukluların, insan onuruna yaraşır şekilde yaşamaları sağlanmalıdır!”

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Hükümlü ve Tutuklu Haklarını İnceleme Alt Komisyonu’nun Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları İnceleme Raporlarına ilişkin olarak, “Bir ülkenin hükümlülerin ve tutukluların özgürlüklerine gösterdiği ehemmiyet, o toplumun ne ölçüde insan haklarını temel aldığının önemli bir göstergesidir.” sözleriyle dikkat çekti. Yeneroğlu açıklamasında şunları kaydetti:

Detay
05

Mümtaz Soysal hayatını kaybetti

Eski Dışişleri Bakanı ve akademi dünyasının önemli isimlerinden Prof. Dr. Mümtaz Soysal 90 yaşında hayatını kaybetti. Uluslararası Af Örgütü’nün Türkiye’den seçilen ilk ve son genel sekreteri olan Soysal, uzun süredir İstanbul’da alzheimer tedavisi görüyordu.

Detay
05

ATAMIZI RAHMET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ. 10 KASIM'IN ANLAMI

~~10 Kasım’ın Anlam ve Önemi Nedir? 10 Kasım’ın Tarihçesi Nedir, Atatürk’ü Anma Günü Hakkında Bilgiler

Detay
05

Fransız yazar Benard: Ermeni soykırımı yoktur

~Fransız Yazar Yves Benard, incelediği tüm bilgilerin 'Ermeni soykırımı' iddialarını çürüttüğünü belirterek, "Soykırım yoktur, iki taraf içinde katledilmişler vardır. Şuna ikna oldum ki aslında Türkler, Ermenilerden daha fazla katliam kurbanı olmuştur" dedi.

Detay
05

ÜLKEMİZİ BELÇİKA’DA BAŞARIYLA TEMSİL EDEN BÜYÜKELÇİM SAYIN GÜMRÜKÇÜ’ TEŞEKKÜRLER/ Celil GÜNDOĞDU

Brüksel Büyükelçimiz Sayın 'Zeki Levent Gümrükçü’ de ülkemizi Avrupa’nın ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de çok iyi temsil eden büyükelçilerimizdendir. Kendisi, yılların tecrübesi, akılcı ve akıcı üslubu, harika İngilizce ve Türkçe hitabetiyle, takdirleri üzerinde toplayan bir büyükelçimizdir.

Detay
05

~~29 Ekim 1923'ten 29 Ekim 2019'a değişmeden süregelen gururla ve mutlulukla Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyoruz.

Bu yolda harcanan emekleri, başarılan işleri unutmadan geçmişimize sahip çıkıyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

Detay
05

Anıtkabir’de yabancı ziyaretçi rekoru kırıldı

Anıtkabir’i, 2019’un ilk 9 ayında 3.5 milyon kişi ziyaret etti. Bunun 269 binini yabancılar oluşturdu. Eylül ayında ise Ata’ya koşan yabancı ziyaretçi sayısı 40 bin ile rekora ulaştı…

Detay
05

DÖNMEZ: "GÜÇLÜ MEDYASI OLMAYAN ÜLKELERİN KENDİSİNİ SAVUNMASI ÇOK ZORDUR"

Kısa adı BTMB olan Belçika Türkçe Medya Birliği başkanı Hüseyin Dönmez’in, ‘Belçikalı Türklerin Ortak Platformu olan ‘Belçika Aydın Haber’i destekleme adına yapılan ‘Dayanışma Kokteyl’in de yaptığı konuşmasını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay