05

WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases has started in Ashgabat

On the 9th of April 2019, the WHO European High-Level Conference on Non-Communicable Diseases “Meeting non-communicable disease targets to achieve the Sustainable Development Goals in Europe” has started in the “Yildiz” hotel of Ashgabat city.

Detay
05

Brüksel Flaman Barosu daha fazla yabancı uyruklu avukat görmek istiyor.

Brüksel Flaman Barosu inisiatifi doğrultusunda başlatılan ve Avukat Sevda KARSIKAYA tarafından koordine edilen "'proje DIApositief'in 29 Mart 2019 tarihinde resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Detay
05

Brüksel Flaman Barosu daha fazla yabancı uyruklu avukat görmek istiyor.

Brüksel Flaman Barosu inisiatifi doğrultusunda başlatılan ve Avukat Sevda KARSIKAYA tarafından koordine edilen "'proje DIApositief'in 29 Mart 2019 tarihinde resmi olarak tanıtımı yapıldı.

Detay
05

BRÜKSEL TÜRK TOPLUMU KADİR İÇİN SEFERBER OLDU

Türkiye ve sosyal medya gündemine oturan ‘Kadir’in dramatik durumuna Belçika Türkleri kayıtsız kalmadı. Brüksel’de Düzenlenen Kermes’te Türk toplumu 15 bin Euro toplandı.

Detay
05

SAHİBİNDEN ACİLEN SATILIK HAZIR FIRIN

Her türlü ekmek çeşitleri, Sandwich, Boulangerie/Thé room

Detay
05

AYDEMİR MEZUN OLDUĞU BURSA ERKEK LİSESİ'Nİ ZİYARET ETTİ

~~BURSA Kitap Fuarı’na katılmak üzere Brüksel’den Bursa’ya giden gazeteci-yazar Fikret Aydemir mezun olduğu okulu Bursa Erkek Lisesi’ni ziyaret etti. Erkek Lisesi Müdür Başyardımcısı Ali Rıza Turhan ile görüşen Fikret Aydemir, “Hayata Dair Bi’kaç Satır” kitabını okulun kütüphanesine hediye etti.

Detay
05

Ekrem İmamoğlu, Yıldırım’ı bekledi gelmeyince ayrıldı

Zeynebiye Hareketi Gençlik Platformu'nun ev sahipliğinde Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde Nevruz Şöleni gerçekleştirildi. Programın davetlileri arasında AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu da vardı.

Detay
05

NEVRUZ (BAHAR) BAYRAMININ TARİHÇESİ 'BAHAR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN'

~~Nevruz Bayramı ya da kısaca Nevruz (Azerice: Novruz, Farsça: نوروز - Noruz, Kazakça: Nawrız, Kırgızca: Nooruz, Kırım Tatarcası: Navrez, Kürtçe: Newroz, Özbekçe: Navro‘z, Türkmence: Nowruz); Afganlar, Anadolu Türkleri, Arnavutlar, Azeriler, Farslar, Gürcüler, Karakalpaklar, Kazaklar, Kırgızlar, Kürtler, Özbekler, Tacikler, Türkmenler ve Zazalar tarafından kutlanan geleneksel yeni yıl ya da doğanın uyanışı ve bahar bayramı.

Detay
05

KORKMAZER AİLESİ ‘HACI OKTAY KORMAZER’ İÇİN MEVLÜT OKUTTU

~~Belçika Türk toplumunun saygın şahsiyetlerinden olan ve rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitiren Hacı Oktay Korkmazer’in 40. günü nedeniyle, Korkmazer ailesi, ‘Birmingham Palace’da mevlüd yemeği verdi.

Detay
05

Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri: 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun!

Çanakkale Zaferi mesajları ve sözleri: 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun!

Detay
05

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü: İşte Mehmet Akif Ersoy hakkında merak edilenler…

İstiklal Marşı'nın kabülünün 98. yıldönümü yaklaştı. Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan bu eser, 12 Mart 1921'de Birinci TBMM tarafından “İstiklâl Marşı” olarak kabul edilmiştir. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı Anadolu'da Milli Mücadele devam ederken yazdı. Türk askerinin yürekliliği ve bağımsızlığa olan tutkusunu anlatan İstiklal Marşı, bugün 98 yaşında... İşte 10 kıtalık İstiklal Marşı sözleri ve Ersoy'un hayatına dair merak edilenler...

Detay
05

Hocalı katliamı nedir? Hocalı katliamı ne zaman oldu? Katliamın tanıkları o günleri anlattı

Karabağ Savaşı sırasında gerçekleşen Hocalı katliamı, Türkiye'nin dört bir yanında anılıyor. Sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından biri olan Hocalı katliamının tarihi ve o dönemdeki yaşananlar araştırılıyor. Peki Hocalı katliamı ne zaman oldu, üzerinden kaç yıl geçti?

Detay
05

Yurt Dışındaki Vatandaşların İşlemleri Kolaylaşıyor

~~YTB Başkanı Eren, "Yurtdışındaki Vatandaşlarımıza Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi" ile yurt dışındaki vatandaşların, Türkiye'deki resmi işlerinin daha kolay hale getirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Detay
05

Yüksel Bulgaristan’a Ziyaret Gerçekleştirdi

Milletvekili Veli Yüksel Bulgaristan’ın Razgrad Valisi Günay Hüsmen’in daveti üzerine bölgede incelemelerde bulundu. Yüksel ve Hüsmen İsperih (Kemallar) kasabasında bölge halkı ile biraraya gelip vatandaşların sorunlarını dinlediler. Yüksel, işbirliği konusunda önemli adımların atılacağını aktardı.

Detay
05

Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Detay