05

BUGÜN 1 MUHARREM İBADET VE MATEM AYI.

SELAM EHLİBEYT YOLCUSU ERENLER, BUGÜN 1 MUHARREM İBADET VE MATEM AYI.

Detay
05

Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022-2023 umre turlarının 15 Ağustos'ta başlayacağını bildirdi.

Detay
05

HAC KONTEJANI AÇIKLANDI...

Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram İşleri Başkanlığı, bu yıl hac ibadetini yapacaklar için tüm hazırlıkların eksiksiz hazırlandığını ve hacıları 10 binden fazla personelin karşılayacağını açıkladı.

Detay
05

HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN

~Ramazan ayı hicri takvime göre yani arap aylarına göre veya diğer bir deyişle ay takvimine göre 9. (dokuzuncu) aydır.

Detay
05

BERAT kANDİLİNİZ mÜBAREK OLSUN

Ramazanın müjdecisi Berat Kandili idrak edilecek. İslam inancına göre günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelen "berat " şaban ayının 15'inci gecesinde idrak edilecek.

Detay
05

YAHUDİ HAHAMLARDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ZİYARET

~Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Yahudi Toplumu ve İslam Ülkeleri Hahamlar İttifakı Üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistin meselesinde atılacak adımlar, sadece Filistinlilerin değil İsrail'in de güvenlik ve istikrarına katkı yapacaktır. Kudüs'te tüm inanç gruplarının hassasiyetlerini gözetecek bir çözüm bulunabileceğine inanıyorum." dedi.

Detay
05

Fransa'da Vehabbi ve selefilere ait camiler kapatılıyor...

Fransa'da bu yılın sonuna kadar 7 cami ve derneğin daha "radikal Vehabbi ve Selefi İslamcılığı" savunduğu gerekçesiyle kapatılacağı bildirildi.

Detay
05

Mevlana'dan etkilenen ABD'li Katolik papaz Müslüman olup Konya'ya yerleşti

ABD'li Katolik papaz Prof. Dr. Craig Victor Fenter, Mevlana Celaleddin-i Rumi'den ve öğretilerinden etkilenip İslamiyet'i seçerek "İsmail" adını aldı.

Detay
05

Şehit edilen Hz. Hüseyin ve 71 yakını için Küçükçekmece'de anma töreni düzenlendi

Kerbala'da şehit edilen Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakını, matemin 1382. yılında Küçükçekmece'de "Evrensel Aşura Matem Merasimi" ile anıldı.

Detay
05

1382 SENEDEN BERİ KANAYAN YARADIR AŞURA MUSİBETİ....

~~Onuncu gün anlamına gelir. Muharrem ayının onuncu günüdür. şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin'in (a.s), oğullarının ve yarenlerinin şehadet günüdür.

Detay
05

ZEHRA ANA DERNEĞİ 'DÜNYA ALİASGER GÜNÜ' NEDENİYLE, MATEM ETKİNLİĞİ VE PANEL DÜZENLEDİ

İstanbul Halkalı Zeynebiye'de bulunan ve İnsani Yardımlarıyla göz dolduran 'Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği', Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye temsilciliğinin ortak organizasyonuyla her yıl geleneksel olarak anılan 'Kerbela şehidi İmam Hüsseyin (as)'ın, oklanan 6 aylık torunun Ali Asgar'ın şehadeti Yahya Kemal Beyatlı Gösteri merkezinde görkemli katılımla anıldı.

Detay
05

Bağcılar İmam Ali Camii İbadete Açıldı

~Kentsel dönüşüm kapsamında 2018 yılında yıkılan ve Bağcılar Belediyesi’nin de desteğiyle yenilenen İmam Ali Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Eğitim ve kültür faaliyetlerinin de yürütüleceği camide aynı anda 1400 kişi ibadet edebilecek.

Detay
05

İçinde Matem ayı Muharrem'inde bulunduğu Hicri Yılbaşı başladı

İslam ümmeti olarak Hicri 1442’yi tamamlayarak bugün Hicri 1443 senesine ulaştık.

Detay
05

Suudi Arabistan, umre ziyaretleri için aylık 2 milyon kişiyi kabul edecek

Suudi Arabistan, pazartesi gününden itibaren yurt dışından umre ziyaretleri için başvuruların alınacağını ve aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini bildirdi.

Detay
05

Samandağ'da Gadir-i Hum Bayramı kutlandı

~Hatay Samandağ'da Hazreti Muhammed'in Veda Haccı dönüşü Hazreti Ali'yi taltif ettiği gün olarak anılan Gadir-i Hum Bayramı kutlandı.

Detay