05

Erdoğan’ın ziyareti öncesi Alevi derneklerinden ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 Ekim Cuma günü Şahkulu Dergahı ziyareti öncesinde Alevi derneklerinden dikkat çeken bir açıklama geldi.

Detay
05

Erbain Evrenselliği diye bir hakikat var! / Ramil Kahramanov

Hep merak etmişimdir, 1400 sene önce, üstünden zamanın yok edici etkisi geçmesine rağmen, arap diyardında yaşanan bir facia, nasıl oluyorda dünyanın dört bir yanındakı insanlara etki ederek, onları kendi tesiri altına ala biliyor?

Detay
05

~Müslüman olan 10 İngiliz geldikleri Konya'da duygu dolu anlar yaşadı

Diyanet İşleri Başkanlığının koordinesiyle Türkiye'ye gelen 10 İngiliz Müslüman, Konya'da gördükleri misafirperverlikten çok etkilendiklerini söyledi.

Detay
05

Irak ordusu: 20 Milyonluk Erbain yürüyüşü sırasında hiçbir olay yaşanmadı.

~Irak Ortak Harekat Komitesi komutanlığı yaptığı açıklamada, Erbain etkinliği sırasında hiçbir olay ve yıkıcı eylemlerin yaşanmadığını duyurdu.

Detay
05

BUGÜN 1 MUHARREM İBADET VE MATEM AYI.

SELAM EHLİBEYT YOLCUSU ERENLER, BUGÜN 1 MUHARREM İBADET VE MATEM AYI.

Detay
05

Umre turları 15 Ağustos'ta başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022-2023 umre turlarının 15 Ağustos'ta başlayacağını bildirdi.

Detay
05

HAC KONTEJANI AÇIKLANDI...

Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram İşleri Başkanlığı, bu yıl hac ibadetini yapacaklar için tüm hazırlıkların eksiksiz hazırlandığını ve hacıları 10 binden fazla personelin karşılayacağını açıkladı.

Detay
05

HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN

~Ramazan ayı hicri takvime göre yani arap aylarına göre veya diğer bir deyişle ay takvimine göre 9. (dokuzuncu) aydır.

Detay
05

BERAT kANDİLİNİZ mÜBAREK OLSUN

Ramazanın müjdecisi Berat Kandili idrak edilecek. İslam inancına göre günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına gelen "berat " şaban ayının 15'inci gecesinde idrak edilecek.

Detay
05

YAHUDİ HAHAMLARDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ZİYARET

~Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Yahudi Toplumu ve İslam Ülkeleri Hahamlar İttifakı Üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filistin meselesinde atılacak adımlar, sadece Filistinlilerin değil İsrail'in de güvenlik ve istikrarına katkı yapacaktır. Kudüs'te tüm inanç gruplarının hassasiyetlerini gözetecek bir çözüm bulunabileceğine inanıyorum." dedi.

Detay
05

Fransa'da Vehabbi ve selefilere ait camiler kapatılıyor...

Fransa'da bu yılın sonuna kadar 7 cami ve derneğin daha "radikal Vehabbi ve Selefi İslamcılığı" savunduğu gerekçesiyle kapatılacağı bildirildi.

Detay
05

Mevlana'dan etkilenen ABD'li Katolik papaz Müslüman olup Konya'ya yerleşti

ABD'li Katolik papaz Prof. Dr. Craig Victor Fenter, Mevlana Celaleddin-i Rumi'den ve öğretilerinden etkilenip İslamiyet'i seçerek "İsmail" adını aldı.

Detay
05

Şehit edilen Hz. Hüseyin ve 71 yakını için Küçükçekmece'de anma töreni düzenlendi

Kerbala'da şehit edilen Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakını, matemin 1382. yılında Küçükçekmece'de "Evrensel Aşura Matem Merasimi" ile anıldı.

Detay
05

1382 SENEDEN BERİ KANAYAN YARADIR AŞURA MUSİBETİ....

~~Onuncu gün anlamına gelir. Muharrem ayının onuncu günüdür. şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin'in (a.s), oğullarının ve yarenlerinin şehadet günüdür.

Detay
05

ZEHRA ANA DERNEĞİ 'DÜNYA ALİASGER GÜNÜ' NEDENİYLE, MATEM ETKİNLİĞİ VE PANEL DÜZENLEDİ

İstanbul Halkalı Zeynebiye'de bulunan ve İnsani Yardımlarıyla göz dolduran 'Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği', Dünya Ali Asgar Platformu Türkiye temsilciliğinin ortak organizasyonuyla her yıl geleneksel olarak anılan 'Kerbela şehidi İmam Hüsseyin (as)'ın, oklanan 6 aylık torunun Ali Asgar'ın şehadeti Yahya Kemal Beyatlı Gösteri merkezinde görkemli katılımla anıldı.

Detay