05

Ehlibeytin ve müminlerin annesi: Hazreti Fatıma

İslam peygamberi Hazreti Muhammed'in soyunu devam ettiren kızı ve Halife Hazreti Ali'nin eşi Hazreti Fatıma, temsiliyet, muhabbet, merhamet, adalet ve sabır üzerine inşa ettiği anneliğiyle mümin kadınlara örnek oldu.

Detay
05

Gadiri Hum Bayramı nedir? Gadiri Hum Bayramı’nı kimler ne zaman kutlar?

Gadiri Hum Bayramı nedir? Gadiri Hum Bayramı'nı kimler ne zaman kutlar? sorusu bugün Google üzerinden araştırılan konuların başında geldi. Alevi inancının bir parçası olan Gadiri Hum Bayramı hakkında merak edilenler haberimizde...

Detay
05

RAMAZAN AYI GELİŞİYLE BİR KISIM BUGÜN BİR KISIMDA YARIN ORUCA BAŞLAYACAK

Rahmet ayı Ramazan ayına kimi ülkeler bugün, kimi ülkelerde hilal görülmediği için yarın başlayacak.

Detay
05

~~HZ. FATIMA (SA)’NIN MANEVİ ŞAHSINDA BULUŞTULAR

İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın sevgili kızı Hz. Fatıma (sa)’nın kutlu viladeti ve ‘Dünya Müslüman Kadınlar Günü’ vesilesiyle, Avrupa’nın ve Belçika’nın Başkenti Brüksel’de coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

KADİR ŞAHBAZ VEFATI’NIN 23. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Ehl-i Beyt Muhibi ve hak Ereni olan 'Kadir Ağa' lakaplı Kadir Şahbaz vefatının 23. yıldönümünde Belçika Brüksel'de bulunan 'Erenler Derneği' salonunda anıldı.

Detay
05

EHL-İ BEYT MUHİBLERİ ‘HAKK VE EHL-İ BEYT’İN MANEVİ BİRLİĞİNDE BULUŞTULAR

~~Belçika’da yaşayan bine yakın ‘Ehli-Beyt’ dostu ve seveni, İslam Peygamberi ve Ehli-Beyt’in babası olan Hz. Muhammed (sav)’ın manevi hatırasına atfedilen ‘Sevgi, Kardeşlik ve Birlik Gecesi’nde buluştu.

Detay
05

MEVLİT KANDİLİNİZ VE CUMA'NIZ MÜBAREK OLSUN...

ALEMLERE RAHMET OLARAK GÖNDERİLEN HZ. MUHAMMED (SAV)'E SELAM OLSUN. KANDİLİNİZ VE CUMA'NIZ MÜBAREK OLSUN...

Detay
05

BRÜKSEL EHLİBEYT DOSTLARI DA BAYRAM NAMAZINI KILARAK, BAYRAMLAŞMANIN HEYECANINI YAŞADILAR

~~ Brüksel’de yaşayan Ehlibeyt dostları, muhtemel Kadir gecelerini içinde olduğu mübarek Ramazan Ayını ibadet ve dualarla uğurlayarak, bayram namazını kılıp, birbirleriyle bayramlaşmanın heyecanını yaşadılar.

Detay
05

BELÇİKALI ‘İYİ’LER İFTARINA BÜYÜK İLGİ

Ramazan ayının son günlerini idrak ettiğimiz bu günlerde iftar programları da son hızla devam etmekte. ‘Belçika İYİ Parti’ye gönül verenlerin oluşturdukları “İYİ Toplum Gönüllüleri’nin, Brüksel’de bulunan FLYIN OTEL’de düzenledikleri iftar programına yüzü aşkın davetli katıldı.

Detay
05

~~BRÜKSEL’DE EHLİBEYT DOSTLARI MUHTEMEL KADİR GECELERİNİ İHYA ETTİLER

Brüksel’de yaşayan Ehlibeyt dostları, muhtemel Kadir gecelerini ibadet ve dualarla geçirdiler.

Detay
05

SKY LIVE VE MİSİAD’IN İFTARI SİYASET ZİRVESİNE DÖNÜŞTÜ

Kısa adı MİSİAD olan ‘Milliyetçi Sanayici ve işadamları Derneği Belçika Temsilciliği ve Sky Live Televizyon’u Brüksel’in gözde solonu Birmingham Salonundaki iftar yemeği programı adeta siyasi zirveye dönüştü.

Detay
05

Belçika İslam Federasyonu geleneksel kurumsal iftarını gerçekleştirdi

Belçika İslam Federasyonunun (BİF) 10 Mayıs 2019 tarihinde BİF merkez binasında bu ramazan ayında da geleneksel iftar daveti düzenlendi.

Detay
05

İmamoğlu, Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için Yasin okudu

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da ölenler için Kur'an-ı Kerim'den Yasin Suresi'ni okudu.

Detay
05

'Rahmet ve bereket mevsimi' üç aylar

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet ve bereket mevsimi üç aylar, 8 Mart Cuma günü başlıyor.

Detay
05

HZ. FATIMA ’YI ANMA, ANLAMA VE ‹DÜNYA MÜSLÜMAN KADINLAR GÜNÜ› COŞKUYLA KUTLANDI

~~Brüksel Ehl-i Beyt İslam Kültür Merkezi ‘Kadın Kolları’ başkanlığı tarafından organize edilen, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın sevgili kızı Hz. Fatıma (s.a)’yı Anmak, Anlamak ve bu gün vesilesiyle ilan edilen ‘Dünya Müslüman Kadınlar Günü’ geniş katılımlı katılımla Elite Düğün salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı

Detay