05

BRÜKSEL EHLİBEYT DOSTLARI DA BAYRAM NAMAZINI KILARAK, BAYRAMLAŞMANIN HEYECANINI YAŞADILAR

~~ Brüksel’de yaşayan Ehlibeyt dostları, muhtemel Kadir gecelerini içinde olduğu mübarek Ramazan Ayını ibadet ve dualarla uğurlayarak, bayram namazını kılıp, birbirleriyle bayramlaşmanın heyecanını yaşadılar.

Detay
05

BELÇİKALI ‘İYİ’LER İFTARINA BÜYÜK İLGİ

Ramazan ayının son günlerini idrak ettiğimiz bu günlerde iftar programları da son hızla devam etmekte. ‘Belçika İYİ Parti’ye gönül verenlerin oluşturdukları “İYİ Toplum Gönüllüleri’nin, Brüksel’de bulunan FLYIN OTEL’de düzenledikleri iftar programına yüzü aşkın davetli katıldı.

Detay
05

~~BRÜKSEL’DE EHLİBEYT DOSTLARI MUHTEMEL KADİR GECELERİNİ İHYA ETTİLER

Brüksel’de yaşayan Ehlibeyt dostları, muhtemel Kadir gecelerini ibadet ve dualarla geçirdiler.

Detay
05

SKY LIVE VE MİSİAD’IN İFTARI SİYASET ZİRVESİNE DÖNÜŞTÜ

Kısa adı MİSİAD olan ‘Milliyetçi Sanayici ve işadamları Derneği Belçika Temsilciliği ve Sky Live Televizyon’u Brüksel’in gözde solonu Birmingham Salonundaki iftar yemeği programı adeta siyasi zirveye dönüştü.

Detay
05

Belçika İslam Federasyonu geleneksel kurumsal iftarını gerçekleştirdi

Belçika İslam Federasyonunun (BİF) 10 Mayıs 2019 tarihinde BİF merkez binasında bu ramazan ayında da geleneksel iftar daveti düzenlendi.

Detay
05

İmamoğlu, Yeni Zelanda’da hayatını kaybedenler için Yasin okudu

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da ölenler için Kur'an-ı Kerim'den Yasin Suresi'ni okudu.

Detay
05

'Rahmet ve bereket mevsimi' üç aylar

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan rahmet ve bereket mevsimi üç aylar, 8 Mart Cuma günü başlıyor.

Detay
05

HZ. FATIMA ’YI ANMA, ANLAMA VE ‹DÜNYA MÜSLÜMAN KADINLAR GÜNÜ› COŞKUYLA KUTLANDI

~~Brüksel Ehl-i Beyt İslam Kültür Merkezi ‘Kadın Kolları’ başkanlığı tarafından organize edilen, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’ın sevgili kızı Hz. Fatıma (s.a)’yı Anmak, Anlamak ve bu gün vesilesiyle ilan edilen ‘Dünya Müslüman Kadınlar Günü’ geniş katılımlı katılımla Elite Düğün salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı

Detay
05

Üç aylar ne zaman başlayacak? Kandil tarihleri yaklaşıyor… 3 aylar ne zaman?

Üç aylar adım adım yaklaşıyor. İslam alemi için kandil tarihlerinin çok büyük önemi var. 2019 yılının ilk kandil günü ise Regaip Kandili olacak. Hayırlı ayların habercisi olarak kabul edilen Regaib Kandili’nin hangi güne denk geldiği ve diğer kandil tarihleri haberimizin içerisinde yer alıyor.

Detay
05

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Dünyada ve ülkemizde yıllarca 'haram' denilmediği için dikkate alınmayan sigara bağımlılığından insanlığı kurtarmamız lazım. Sigara haramdır ve her birimiz sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız" dedi.

Detay
05

ANADOLU'NUN ALEVİ İNANÇ ÖNDERLERİNDEN SEYYİD ALİ DÜZGÜN HAKKA YÜRÜDÜ

90 yaşındaki Baba Mansur Ocağı Piri Seyyid Ali Düzgün hakka yürüdü

Detay
05

~~Allah'ın 99 İsmi Ve Türkçe Anlamları (Esma-Ül Hüsna )

ESMAÜ'L HÜSNA - 99 HAZiNE "En güzel isimler (Esmaü'l Hüsna) Allah'ındır. O halde O'na o güzel isimlerle dua edin." [ Araf Suresi,180 ] "Allah'ın 99 ismi vardır, Kim bunları sayarsa [Ahsaha] cennete gider" [ Buhari, Müslim ]

Detay
05

ERENLER, BERABERLİK ADINA CEM OLDULAR

Belçika Türk toplumunda saygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olan ‹Erenler Derneği› Belçika Türk toplumunu birliği ve beraberliği için güzel bir etkinliğe imza attı.

Detay
05

Özgündüz: “Vahabizm, İngiliz Ümmetidir Ve Siyonizm’e Hizmet Ediyor”

Dünya Ehl-i Beyt sevenleri kongresi merkezi konseyi oturumu vahdet yollarını araştırmak için Tahran’da yapıldı. Çeşitli dinlerin önde gelen şahsiyetlerinin katıldığı oturum iki gün sürdü.

Detay
05

Efendimizin dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası”

Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyayı şereflendirdiği “Mevlid-i Nebi Haftası"

Detay