05

İran: İsrail’in iddialarının amacı, Türkiye’yle ilişkilerimizi bozmak

İsrail’in İranlı terör hücrelerinin Türkiye’de İsraillilere suikast planı yaptığı iddialarıyla ilgili İran’dan ilk defa resmi bir açıklama geldi.

Detay
05

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Gazze cadde ve sokakları süslendi

~Dünya Kudüs Günü vesilesiyle, Gazze cadde ve sokakları Kudüs’le ilgili büyük panolarla Filistinli şehitlerin resimleri ve İslami direniş ekseniyle ilgili dövizlerle süslendi.

Detay
05

Ortadoğu ısınıyor! İran lideri: İsrail’i kalbinden vururuz

Tahran’daki Ordu Günü etkinliğinde konuşan İran Cumhurbaşkanı Reisi, “Siyonist rejim şunu bilmeli: Ülkemize yönelik en ufak bir harekette bulunursanız silahlı kuvvetlerimiz sizi kalbinizden vuracak” dedi.

Detay
05

Tansiyon yükseldi Siyonist İsrail, 4 ay sonra Gazze’yi vurdu

İsrail ve Filistinliler arasında son dönemde artan tansiyon sonucu korkulan oldu. İsrail, topraklarına atılan bir rokete karşılık olarak Gazze’yi vurdu.

Detay
05

Rusya ile İsrail arasında Filistin ve Ukrayna gerilimi! "Tiksindirici" diyerek açıkladılar

Rusya ile İsrail arasında Ukrayna ve Filistin gerginliği yaşanıyor. Rusya'nın Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi (BMİHK) üyeliğinin askıya alınmasıyla ilgili İsrail'in açıklamalarına tepki gösteren Rusya Dışişleri Bakanlığı, durumu 'tiksindirici' olarak nitelendirdi. Bakanlığın açıklamasında, İsrail'in Gazze Şeridi'ni 'açık hava hapishanesi haline getirdiği belirterek "İsrail Filistin topraklarını yasa dışı ilhak etmeye devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Detay
05

İran sınır kapılarını 15 gün süreyle kapattı

İran İslam Cumhuriyeti tek taraflı almış olduğu kararla 24 Aralık 2021 tarihinden itibaren 15 gün süreyle Türkiye’ye açılan sınır kapılarını kapatma kararı aldı.

Detay
05

Avrupa Ülkeleri Suriye'de Elçiliklerini Açmak İçin Hazırlanıyor

Suriye'deki Batılı diplomatik kaynaklar, bir dizi Avrupa büyükelçiliğinin yakın gelecekte Şam'daki faaliyetlerine devam etmeye hazırlandığını ifade etti.

Detay
05

Esad yüzde 95’le 4. kez zafer ilan etti

Suriye'de özellikle batılı ülkelerin geçerliliğini sorguladığı seçim sonuçlandı. Devlet Başkanı Beşar Esad, yüzde 78 katılımın olduğu belirtilen seçimde oyların yüzde 95'ini alarak dördüncü kez sandıktan zaferle çıktı.

Detay
05

Filistin'e yönelen şiddet ve Netanyahu'nun seçim hesapları

Mescid-i Aksa baskını ve Gazze saldırısı öncesinde, gerçekleşmesi çok zor olsa da Arap milletvekillerinin de katılımıyla hükümet kurulması bir ihtimal olarak masada yer almaktaydı. Ancak mevcut şartlarda bunun gerçekleşmesi imkânsız halde.

Detay
05

DİRENİŞ FÜZELERİ SİYONİST İSRAİL'E ŞOK YAŞATIRKEN İSRAİL İSE BAKANLIK BİNALARINI VE SİVİLLERİ VURUYOR

Gazze’de kayıplar artıyor… Bakanlık binası da vuruldu: Şehit sayısı 136’ya yükseldi İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik gerçekleştirdiği saldırılar sonucu can kaybı sayısı 136'ya, yaralı sayısı bine yükseldi.

Detay
05

Gazze'deki direniş grupları, İsrail'e karşı 'Kudüs'ün Kılıcı' adlı operasyonu başlattı

Gazze'deki direniş grupları, İsrail ile gerginliğin tırmanmasıyla eş zamanlı olarak "Kudüs'ün Kılıcı" adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

Detay
05

Terörist İsrail'in Gazze'ye saldırısında şehit sayısı 24'e yükseldi

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son saldırıların ardından üç kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu toplam can kaybının 24'e yükseldiği kaydedildi.

Detay
05

Hamaney ateş püskürdü: İsrail devlet değil terörist üssü

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, İsrail'le ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hamaney, İsrail’in devlet olmadığını ve Müslümanlar aleyhinde kurulan bir terörist üssü olduğunu söyledi.

Detay
05

İsrail’den Mescid-i Aksa’da ses bombalı ve plastik mermili saldırı

İsrail güçlerinin, teravih namazını kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere ses bombaları ve plastik mermi ile saldırılarında en az 53 kişi yaralandı. ABD'den yepılan açıklamada, Washington’ın Kudüs’te artan gerginlik nedeniyle endişeli olduğunu söyledi.

Detay
05

Siyonist İsrail zulmü devam ediyor Sahur vakti yine İsrail terörü

İsrail polisi, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinli ailelerin evlerinden zorla çıkarılmasını protesto eden gösteriye ses bombası atarak müdahale etti.

Detay