05

Çavuşoğlu'ndan İsrail'e Batı Şeria'yı ilhak planını durdurma çağrısı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İsrail hükümetine bir kez daha yasa dışı yerleşim birimlerini ve yasa dışı ilhak planlarını derhal durdurması çağrısı yapıyoruz." ifadesini kullandı.

Detay
05

Lübnan'da Ermeni asıllı sunucunun Türkiye'ye hakaret etmesi tepkilere yol açtı

Lübnan'da Ermeni asıllı sunucu Neshan Der Haroutian'ın Türkiye'ye hakaret ettiği programın yayınlandığı televizyon kanalı protesto edildi.

Detay
05

İran Sağlık Bakanlığı: Son 24 saate 817 kişi iyileşti

~~İran Sağlık Bakanlığı İletişim ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Kiyanuş Cihanpur, Tahran’da düzenlediği günlük basın toplantısında, Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu paylaştı.

Detay
05

Hatay Valisi açıkladı: 33 askerimiz şehit oldu. Türkiye'nin Başı Sağolsun.

Suriye'nin İdlib kentinden kahreden haberler peş peşe geliyor. Devlet Başkanı Beşar Esad rejimine bağlı güçlerin Serakib'in güneybatısında Türk askerine yönelik saldırısında 33 Mehmetçik şehit düştü, 32 askerimiz yaralandı.

Detay
05

MSB: İdlib'de 5 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim güçlerinin yoğun topçu atışı sonucu 5 askerin şehit olduğunu, 5 askerin yaralandığını bildirdi.

Detay
05

İdlib'de 4 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 4 askerimizin şehit olduğunu, 1'i ağır 9 askerin de yaralandığını duyurdu. Hain saldırı sonrası İbrahim Kalın ve Fahrettin Altun'dan peş peşe çok sert tepkiler geldi.

Detay
05

İRAN'IN MİSİLLEMESİ AĞIR OLDU 80 ABD ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İran’dan savaş çıkaracak ABD açıklaması: 80 ABD’li terörist öldü. İran devlet televizyonu, Irak'taki ABD üssüne yapılan saldırı ile ilgili bir iddiayı ortaya attı. Reuters'ın son dakika gelişmesi olarak duyurduğu ve İran devlet televizyonuna dayandırdığı haberde en az 80 ABD askerinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Haberde İran'ın Amerikan askerlerine "Amerikan teröristleri" demesi dikkat çekti.

Detay
05

GENERAL KASIM SÜLEYMANİYE SUİKAST EMRİNİ VEREN AMERİKA BAŞKANI TRUMP'A İRAN VE AMERİKALILARDAN TEPKİ...

ABD’den Trump’a sert suçlama: Ülkeyi savaşın eşiğine getirdi. İran Devrim Muhafızları Ordusu'na (DMO) bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi ABD kamuoyunda büyük tartışma yarattı.

Detay
05

TBMM'inde Libya'ya asker gönderilmesi oylanırken, Hafter güçleri Trablus'u bombalıyor.

TBMM'in de Libya'ya asker gönderilmesi oylanırken, Libya’da ABD, Arabistan, Mısır ile bazı batılı ülkelerin desteğindeki gayri meşru örgüt sayılan general Hafter liderliğindeki Libya Milli Ordusu'na bağlı savaş uçakları Trablus'u bombaladılar.

Detay
05

Ruslarla, Suriye üzerinde 10 maddelik mutabakata varıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi'de Rusya Lideri Vladimir Putin'le yaptığı 5 saati aşan görüşmeden, Türkiye'nin ağustos ayında ABD ile yaptığı, ancak yürümeyen güvenli bölge anlaşmasının benzeri çıktı. Anlaşmaya göre, Türkiye Fırat'ın doğusunda halen Tel Abyad-Resulayn arasında TSK ve Suriye Milli Ordusu unsurları ile gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı’nın yer aldığı bölgenin denetimini üstlenecek.

Detay
05

Fırat’ın doğusuna kara harekâtı başladı! Barış Pınarı

Suriye'nin kuzeyine yönelik saat 16.00'da başlayan hava harekâtının ardından saat 22.35 sularında da kara harekâtı başlatıldı. Milli Savunma Bakanlığı, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı" ifadelerini kullandı. Bir televizyon programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da operasyonu doğruladı.

Detay
05

Kutsal Topraklarda 17 Türk Hacı Adayı Vefat Etti

Türkiye'den ilk kafilenin yola çıktığı 5 Temmuz’dan beri kutsal topraklarda 17 hacı adayı vefat etti.

Detay
05

İsrail’in Türkiye’ye F-35 satışını engelleme çabası ortaya çıktı

İsrail’in bölgedeki askeri "üstünlüğünü" korumak için ABD’nin Türkiye’ye F-35 savaş uçağı satmasını engellemek üzere perde arkasında "çalıştığı" ortaya çıktı.

Detay
05

Erbil’de silahlı saldırı: 1 diplomat yaşamını yitirdi

Irak'ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı yaşandı. Türk konsolosluk çalışanlarının da olduğu mekanda yaşanan silahlı saldırıda 1 Türk diplomat şehit düştü. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli bir diplomatın şehit düştüğü belirtildi. Saldırıda 2 Iraklının da yaşamını yitirdiği açıklandı.

Detay
05

Musul Başkonsolosluğu Yakında Açılacak

~~Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Musul Başkonsolosluğunun kısa zamanda faaliyete Irak'ın Musul kentinde temaslarda bulunan Yıldız, Musul İl Meclisi, Musul Üniversitesi Rektörlüğü ve Musul Ticaret Odasını ziyaret etti.

Detay