05

ABD ATEŞLE OYNUYOR YETİŞTİRDİĞİ TERÖRİSTLERİ SURİYE SINIRIMIZA YERLEŞTİRİYOR

ABD, Irak’ın kuzeyinde 2004’te uyguladığı senaryoyu bu kez Suriye’nin kuzeyi için devreye soktu. Önce PKK’dan Kuzey Suriye yapısı oluşturulacak ardından petrol bölgeleri kontrol altına alınacak.

Detay
05

T.C. IRAK BÜYÜKELÇİMİZ FATİH YILDIZ ERBAİN NEDENİYLE, KERBELA'DA İMAM HÜSEYİN'İN MAKAMINI ZİYARET ETTİ

Detay
05

Filistinli cesur kız Temimi serbest bırakıldı

İsrail'de, yaklaşık 7 aydır askeri hapishanede tutulan Filistinli cesur kız Temimi ile annesi serbest bırakıldı.

Detay
05

BM UYARDI "TÜRKİYE'YE 2 MİLYON GÖÇMEN DAHA GELEBİLİR"

2 milyon kişilik yeni göç dalgası gelebilir Birleşmiş Milletler (BM) Suriye İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis, İdlib’de çatışmaların devam etmesi durumunda iki milyon kişinin Türkiye sınırına doğru yöneleceğini söyledi.

Detay
05

Emperyalist ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye saldırısında İncirlik Üssü de kullanılıyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın duyurduğu Suriye'ye yönelik saldırıda İncirlik Üssü de kullanılıyor. CNN International, yaptığı yayınlarda Türkiye'deki İncirlik Üssü'nün de kullanıldığını duyurdu.

Detay
05

Son Dakika! Türk Askeri, Afrin Toprakları İçinde 5 Kilometre İlerledi

ÖSO'nun geniş kapsamlı operasyon başlatmasının ardından, saat 11:05'te kara harekatı başladı. TSK'ya ait zırhlı araçlar, özel kuvvetler ve piyade güçleri, Afrin toprakları içinde 5 kilometre kat etti.

Detay
05

TSK'dan Afrin'e İlk Saldırı: 30 YPG'li Terörist Öldürüldü

TSK, Afrin operasyonu öncesi bölgedeki hedeflere tepki ölçme atışları yaptı, 30 YPG'li terörist öldürüldü. Teröristlerin nasıl bozguna uğratıldığı, telsiz konuşmalarına yansıdı.

Detay
05

İRAN'DA AMERİKANCI PROVOKATÖRLERE KARŞI MİLYONLARCA KİŞİ 'FİTNECİ AMERİKA' DİYE YÜRÜDÜ

İran'da 30 Aralık günü milyonlar sokaklara, 2009 yılındaki kargaşalığı önleyen büyük gösterinin yıldönümünde bir kez daha sokaklardaydı

Detay
05

İsrail durmuyor! Canlı yayında vurdu...

Filistin'de Cuma namazı sonrası İsrail askerleri birçok göstericiyi gözaltına aldı. İsrail askerleri bir Filistinliyi canlı yayın sırasında ateş açıp vurdu. Japonya'dan Malezya'ya kadar pekçok ülkede İsrail protesto edildi

Detay
05

Filistin’de ‘Kudüs direnişi’ başladı

ABD’nin Kudüs kararı Filistin’de öfke doğurdu. Dün binlerce kişi soluğu sokakta aldı, işgalci İsrail güçlerinin saldırılarına direnişle karşılık verdi. Çatışmalarda 108 Filistinli yaralandı. Gözler bugün de bölgede... Hamas, önceki akşam cuma gününü ‘öfke günü’ olarak ilan etmişti.

Detay
05

TRUMP İSRAİL AŞKINA ORTADOĞU VE DÜNYA'YI KARIŞTRDI. FİLİSTİN HALKI AYAKLANDI...

Filistin'de Tansiyon İyice Yükseldi! Protestoculara Müdahale Ediliyor: Çok Sayıda Yaralı Var. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararını protesto eden Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. Göstericilere biber gazı ve plastik mermiyle müdahale ediliyor, çok sayıda yaralı var.

Detay
05

Irak’taki depremde yüzlerce ölü binden fazla yaralı var!

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre merkez üssü Irak'ın Süleymaniye kenti olan Richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde en az 200 kişinin hayatını kaybettiği 1500'den fazla da yaralı olduğu ifade ediliyor. Depremin ardından Türkiye'den de Irak'a yardım malzemesi sevkiyatı başladı.

Detay
05

Suudi Arabistan'da neler oluyor? Korkunç balistik füze saldırısı

Yemen'den Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'a, yönelik balistik füze saldırısı gerçekleştirildi. Saldırıda can ve mal kaybı olmadığı açıklandı. Husiler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı'na balistik füze attıklarını duyurdu. Öte yandan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, füze saldırısı sonrası hükümette ve silahlı kuvvetlerde revizyona gitti. Sıcak gelişmelerin yaşandığı ülkede 10 prens ve 12 eski bakanın gözaltına alındığı iddia edildi.

Detay
05

ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İŞİD'İN SON KALESİ'DE DÜŞTÜ...

Irak ordusu, 'IŞİD'in ülkedeki son kalesi' olarak bilinen El Kaim'i IŞİD'den aldığını açıkladı.

Detay
05

Kerkük’te Kızılca Kıyamet Kopmak Üzere!

~Ali Kerküklü (Irak'taki Türkmenlerin Sessiz Çığlığı Kitabının Yazarı) Türk yurdu Kerkük resmi olarak Bağdat yönetimine bağlı bir kenttir. Ancak peşmerge, 2014 yılında IŞİD’le mücadele bahanesi ile, Kerkük’te yönetime “fiilen” el koydu. Kürt grupları, uzun bir dönem boyunca petrol zengini Kerkük’te varlığını göstermek için nüfus ve tapu dairesine saldırarak, yakıp yıkıp yağmaladılar. Bir anlamda, bunu yaparak, kentin tarihini/hafızasını yok etmek istediler.

Detay