05

İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, helikopter kazasında hayatını kaybetti

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın helikopter kazasında hayatını kaybettiği açıklandı.

Detay
05

Son dakika... İran: İsrail'in 44 subayı öldürüldü

Son dakika haberi... İran, cumartesi günü İsrail'e karşı gerçekleştirdiği İHA ve füzeli saldırıya ilişkin detayları açıkladı.

Detay
05

Gazze'deki Filistinliler bir kap sıcak yemek için kuyrukta bekliyor

Gazze'deki Filistinliler bir kap sıcak yemek için kuyrukta

Detay
05

İran'dan İsrail'e hava saldırıları İsraili korkuttu...

İran, insansız hava araçlarıyla (İHA) İsrail'e saldırı başlattı, İsrail, savaş kabinesini toplarken, Beyaz Saray İsrail'e desteğini açıkladı.

Detay
05

İsrail'in Gazze'de 6 ayı geride bırakan saldırılarının özeti "ölüm ve yıkım"

İsrail'in Gazze Şeridi'nde 7 Ekim 2023'te başlayan yıkıcı saldırıları, Filistinlilerin kıtlığa sürüklenmesi ve her geçen gün artan insani krizlerin gölgesinde altı ayı geride bıraktı.

Detay
05

Özgür Özel’den sosyal demokrat liderlere çağrı: ‘Filistin’i tanıyın’

CHP lideri Özgür Özel, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in Filistin devletini tanıyacaklarını belirttiğini vurgulayarak; “Tüm sosyal demokrat liderlere Filistin'i tanıma ve Filistin'in yanında durma çağrımı yineliyorum” dedi.

Detay
05

Soykırımcı israil katliamlarına devam ediyor dünya susuyor...

Şifa Hastanesi’nden geriye ölüm ve yıkım kaldı İsrail ordusu iki hafta önce baskın düzenlediği Gazze Şeridi'nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesi ve çevresinden arkasında onlarca ölü bırakarak çekildi.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL'İN GAZZE SOYKIRIMINDA ŞEHİT SAYISI 32 BİN 490 OLDU. DÜNYA SUSKUN

İsrail'in 173 gündür saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de can kaybı 32 bin 490'a çıktı İsrail ordusunun, halkı aç ve susuz bırakıp yardımların ulaşmasını engelleyerek insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 32 bin 490'a yükseldi.

Detay
05

İsrail'in Gazze'de insani yardımlara eşlik edenlere saldırısında 23 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail ordusunun, kara işgalini sürdürdüğü Gazze Şeridi'nin merkezinden kuzeyine insani yardımlara eşlik eden yerel ekipleri hedef aldığı saldırıda 23 Filistinlinin öldürüldüğü bildirildi.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL KALBİNDEN VURULDU...

İsrail kalbinden vuruldu: Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na drone saldırısı! Irak İslami Direnişi görüntüleri paylaştı

Detay
05

Orta Doğu'da tansiyon yeniden fırladı: İran, Irak'ta İsrail istihbaratını vurdu

Irak’ın Erbil kentinde dün gece birçok noktada füze ve insansız hava aracı (İHA) saldırıları düzelendi. İran, İsrail'in saldırılarına misilleme olarak Erbil'de "Mossad'ın ana karargahını balistik füzelerle vurduğunu" belirtti.

Detay
05

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarla 1,9 milyon kişiyi yerinden etti

BM Filistin Raportörü, İsrail'in Filistinlileri zorla yerinden etmesinin "insanlık suçu" olduğunu belirtti

Detay
05

İRAN'DA TERÖR EYLEMİ ŞEHİT SAYISI 100'Ü AŞTI. KOMŞUMUZUN BAŞI SAĞOLSUN

İran'da Süleymani'nin mezarı yakınındaki iki ayrı patlamada 100'ü aşkın kişi yaşamını yitirdi İran'ın Kirman eyaletinde Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen iki ayrı bombalı saldırıda 100 aşkın kişi hayatını kaybetti. Terör saldırısı nedeniyle ülkede bir günlük yas ilan edildi.

Detay
05

Avrupa'nın İsrail'e desteği bir nevi telafi mekanizması

İsrail'in meşru müdafaa hakkını vurgulayan Avrupa ülkeleri, Gazze'de can kayıplarının artmasıyla dünyadan Batı ülkelerine gelen eleştiriler ve iç kamuoyundan yükselen tepkiler sonucu söylemini farklılaştırsa da İsrail'e desteğini sürdürüyor.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL SOYKIRIMINDA 8 BİN FİLİSTİNLİ ÇOCUĞU KATLETTİ DÜNYA SEYREDİYOR YAZIKLAR OLSUN...

Açıklamada, İsrail'in saldırılarıyla Gazze'de en az 8 bini çocuk, 6 bin 200'ü kadın olmak üzere 18 bin 412 kişiyi öldürdüğü, 50 bin 100 kişiyi yaraladığı belirtildi. Açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nde 22 hastane ile 110 sağlık merkezini hizmet dışı bıraktığı ve 102 ambulansı hedef alarak kullanılmaz hale getirdiği kaydedildi. 7 BİN 700 KİŞİ KAYIP Gazze'de 7 bin 700 kişinin kayıp olduğu belirtilen açıklamada, İsrail'in saldırılarında 300 sağlık çalışanı, 32 sivil savunma görevlisi ve 86 gazetecinin yaşamını yitirdiği aktarıldı. Açıklamada İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle Gazze'de 277 okulun zarar gördüğü, bunlardan 75'inin hizmet dışı kaldığı ve 126 kamu tesisinin de yıkıldığı belirtildi. İsrail'in Gazze'de ibadethaneleri hedef alması sonucu, 110 caminin tamamen yıkıldığı, 196'sının zarar gördüğü, 3 kilisenin de yıkıldığı kaydedildi. İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim’de kapsamlı saldırı düzenledi. Play Video

Detay