BAŞKAN KIR'IN BAŞARILARI İFTİRA HABERLERLE KAMUFLE EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, bugün “La Capitale “ gazetesinin 1 ve 5. sayfasında yayınlanan, kendisini ve Saint-Josse belediyesi hakkında yapılan yalan iftiralara tepki gösterdi.

Bugün basında yer alan bir habere tepki gösteren Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır haberi şiddetle kınayarak tekzip etti. Başkan Kır'ın kınama haberini sizlerle paylaşıyoruz.

Federal Milletvekili ve Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, bugün “La Capitale “ gazetesinin 1 ve 5. sayfasında yayınlanan, kendisini ve Saint-Josse belediyesi hakkında yapılan yalan iftiralara tepki gösterdi.

İşte Başkan Kır, "Yapmacık haber yaparak benim yanımda çalışanın esrar çetelerinde olduğunu söyleyerek, bana çamur atıyorlar, hedef belli başarılı çalışmalarımızı gölgeleyerek, bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar" diyerek sözlerine çu şekilde devam etti:

Birinci olarak söz konusu bahsi gecen işçi, hiçbir zaman, ne sürekli ne de geçici olarak Belediye Başkanının şoförlüğünü yapmamıştır. Adı geçen kişinin görevi Kamu Temizliği bölümünde çöp toplama ve çöp kutularını boşaltmaktır. Bu hizmet bir çöp kamyonu vasıtasıyla yapılmaktadır.

İkinci olarak, Belediye, bu kişinin  belediyeye ait Volkswagen Golf marka bir araba kullandığı suçlamasını kesinlikle kabul etmiyor. Gerçekte Saint-Josse belediyesi envanterinde Volkswagen Golf marka bulunmamaktadır ve hiçbir zaman bu tip bir araba leasing yoluyla kesinlikle kiralanmamıştır.

Üçüncü olarak,  savcılık belediye memurunun devam eden bu soruşturması çerçevesinde herhangi bir açıklama yapmamıştır. 1380 sayılı kanun maddesine göre, bu tür açıklamalar kamu bakanlığı tarafından yapılır.

Dördüncü olarak, belediye memurunun hakkında bir soruşturma yapılması, onu suçlu yapmaz. Soruşturma ve yargılanma mahkumiyetle sonuçlanmadığı sürece, suçlanan kişi masum olarak kabul edilir.

İş arkadaşları arasında ve iş ortamında herhangi bir negatif etki yaratmamak için, Beldiye personnel amiri,  bu kişiyi, soruşurma sonuçlanana kadar başka bir servise aktarmıştır.

Belediye Başkanı Emir Kır «Haksız olarak, onurumu ve dürüstlüğümü şüphe altında bırakmak amaçlı, belediyenin ve şahsımın imajına leke düşürmek isteyen bu sansasyonel haber girişimini şiddetle kınıyorum.» dedi.