TÖSED –BUSINESSTÜRK YENİ YIL RESEPSİYONU DÜZENLEDİ.

~~1998 yılında Türkiye’nin Avrupa Birliğine üyelik sürecini güçlendirecek olumlu çabalara destek vermek amacıyla faaliyetlerde bulunmak amacıyla Brüksel'de kurulan Türk İşadamları Derneği TÖSED –BUSINESSTÜRK tarafından TOBB Brüksel Merkezinde organize ettiği yeni yıl resepsiyonuna yoğun ilgi gösterildi.

Tösed Yeni Yıl Resepsiyonuna katılan konuklar Tösed Başkanı Melih Kızavul Başkan Yardımcısı Mehmet Türköz ve TOBB Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray birlikte karşıladılar.

Tösed Yeni Yıl Resepsiyonuna başta Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy olmak üzere, Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, Tösed yöneticileri ve üyeleri, özel davetliler ve basın mensupları katıldılar.

Tösed Yeni Yıl Resepsiyonunda bir kısa konuşma yapan Başkan Melih Kızavul şu noktalara değindi; ‘’Öncelikle geçtiğimiz yıl içerisinde yöneticilik ile ilgili eğitim çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiren Yalçın Şahankaya arkadaşımıza çok teşekkür ederim. Bundan sonra ilk yapacağımız aktivite 4 mart tarihinde seçimli genel kurul toplantısı olacaktır. Tösed yönetim kurulu olarak bu göreve yeniden talibiz. Genel Kurulda bize yeniden görev verilirse büyük bir azimle çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz dönemde Tösed’e ilgi artmıştır. Özellikle genç işadamlarımız, profesyonel yöneticilerimiz Tösed’e çok büyük ilgi göstermektedirler. Bu bizi elbette çok sevindiriyor., çünkü Tösed bu genç arkadaşlarımızla gelecekte daha da başarılı işler yapacaktır.’’

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi ise yaptığı konuşmasında duygu ve düşünceleri paylaşarak birlikte güzel çalışmalar yapacağına inandığını ifade etti. Büyükelçi Ulusoy konuşmasında; ‘’Öncelikle ben ve eşim Didem hanım burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Amacımızda bu görev süremizde siz Belçikalı Türklerle bu ülkenin halkları, toplumu için, refahı için birlikte neler yapabileceğimizi, iki ülke ilişkilerini nasıl geliştireceğimiz yönünde birlikte çalışmayı ümit ediyorum. Bunu da yapacağımıza eminim. Her zaman söylediğimiz bir söz var. Türkler yaşadıkları toplumda birlikte yaşama kültürünü geliştirme yönünde her zaman çaba sarfederler. Bunun burada da yapıldığını görüyorum. Belçikalı dostlarımızla, Belçika’da yaşayan biz Türkler olarak her zaman birlikte birşeyler yapacağız. Olumlu bir gündemimiz olacak inşallah. Buna katkı sağlayacak olan sizlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu arada maalesef 2020 yılı çok üzüntülü olaylarla başladı. Doğal afetler, kazalar oldu. Bu vesile ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, dostlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. İnşallah bu acılar son olur, bundan böyle hep güzellikleri konuşuruz. Bu arada sizlerin de mesajlarınızı, dayanışma dileklerinizi yakından takip ettim, bunları makamlarımıza ilettim. Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde Belçika’da yaşayan Türklerin dayanışma duygularını çok anlamlı buluyorum ve herkese teşekkür ediyorum’’

Tösed tarafından düzenlenen yeni yıl resepsiyonu ikramların ve hoş sohbetlerin ardından son buldu.

http://www.gundem.be/tr/belcika/tosed-businessturk-yeni-yil-resepsiyonu-duzenledi