~~Saint-Josse'de bulunan şantiyeler için özel çalışma saatleri muafiyetlerin sonu

Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi, kendi topraklarında bulunan şantiyeler için önceden verilen özel çalışma saatleri muafiyetlerin sona erdiğini duyurdu. Bu nedenle, bugünden itibaren, Bölge yönetmeliğinde öngörüldüğü üzere, 7.00-19.00 saatleri dışında ve hafta sonu boyunca şantiye faaliyetleri yasaklanacaktır.

Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi, kendi topraklarında bulunan şantiyeler için önceden verilen özel çalışma saatleri muafiyetlerin sona erdiğini duyurdu.
Bu nedenle, bugünden itibaren, Bölge  yönetmeliğinde öngörüldüğü üzere, 7.00-19.00 saatleri dışında ve hafta sonu boyunca şantiye faaliyetleri yasaklanacaktır.

Belediye Başkanı Emir KIR, "Konut sakinlerinin taleplerine duyarlıyız ve uzun çalışma saatlerinin yaşam kalitelerini etkilediğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, salgının yayılmasın engellemek için vatandaşlarımıza hareketlerini sınırlamalarını önerdiğimiz şu dönemde bu uzun çalışma izinlerini kaldırıyoruz. Psikolojik olarak zor bir dönem yaşıyoruz ve halkımıza daha fazla zorluk katmak istemiyoruz. "

Bir hatırlatma olarak, Saint-Josse-ten-Noode'de kaldırım ve yol yenileme planı, Saint-Lazare kordonunun geliştirilmesi, Maison des Cultures'ın inşası, Silver Tower gibi birçok proje yürütülmektedir. , vb.  Sonuç olarak, tüm bu projeler, belediyenin bölge sakinleri için, her zaman daha hoş hale getirerek dönüştürülmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 Communiqué de presse

******************************

Fin des dérogations horaires pour les chantiers situés à Saint-Josse

La Commune de Saint-Josse-ten-Noode annonce la fin des dérogations précédemment accordées pour les horaires des chantiers situés sur son territoire.

Ainsi, à partir d'aujourd'hui, les activités de chantier seront interdites en dehors de la plage horaire 7.00-19.00 et durant le weekend comme le prévoit l'Ordonnance régionale.

Le Bourgmestre Emir KIR précise: "Nous sommes sensibles aux demandes des riverains et avons conscience que les horaires étendus des chantiers affectent leur qualité de vie. Nous supprimons donc ces dérogations au moment où nous recommandons à la population de limiter les déplacements pour lutter contre la propagation de la pandémie. Nous vivons une période difficile sur le plan psychologique et nous ne voulons pas ajouter encore de la difficulté pour notre population. "

Pour rappel, de nombreux chantiers sont en cours à Saint-Josse-ten-Noode comme le plan de rénovation des trottoirs et des voiries, l'aménagement de l'esplanade Saint-Lazare, la construction de la Maison des Cultures, la Silver Tower, etc.  A terme, l'ensemble de ces projets a pour objectif de contribuer à métamorphoser le territoire communal en le rendant toujours plus agréable pour ses habitants.