EĞİTİM MÜŞAVİRİ NESLİHAN KARATAŞ DURMUŞ '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' MESAJI YAYINLADI

T.C. Brüksel Büyükerlçiliği Eğitiş Müşaviri Neslihan Karataş Durmuş'un yayınladığı '24 Kasım Öğretmenler Günü' 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

T.C. Brüksel Büyükerlçiliği Eğitiş Müşaviri Neslihan Karataş Durmuş'un yayınladığı  '24 Kasım Öğretmenler Günü' 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

Övgülerin en güzeline layık olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun. Çocuklarımızın hayat yolculuğunda öğretmenlerimizin emeği, çabası, gayreti ve destekleri nefes gibi, su gibi önemlidir ve azizdir.

Onun içindir ki; eğitimde zirveye çıkan uluslar, kültür, sanat, bilim ve teknoloji başta olmak üzere tüm alanlarda kalkınmışlardır. Bu hakikatten yola çıkarak şunu anlıyoruz ki, kalkınmanın en temel şartı eğitimdir. Bunun en bariz örneğini çok kısa süre önce yaşadık ve gördük. Bu salgın sürecinde Avrupa’da büyümüş Türk kökenli bilim insanlarımız Covid 19’e karşı geliştirdikleri aşı ile tüm insanlığa katkı sağladılar ve bir Türk olarak bizi gururlandırdılar.

Değerli öğretmenlerimiz; ‘’Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” düsturunun temsilcisi olan ve bu mukaddes mesleğin onuruna ve vakarına yakışır hareket ederek, mesleğin getirdiği tüm sorumluluğu sırtlayarak, yavrularımızın içindeki cevheri bir sarraf hassasiyetiyle işleyerek onları yarınlara hazırlıyorsunuz. Bu emeğinizin karşılığı asla ve asla ödenemez. Onun için öğretmenlerimizi tekrar tekrar kutluyorum. Öğretmenlik meslek olmanın çok ötesinde bir sevda işidir.

Brüksel Eğitim Müşavirliği olarak, Belçika’daki Türk toplumumuza, dillerini, kültürlerini, bizi biz yapan öz değerlerimizi öğretmek; onların ülkemizle olan bağlarını güçlendirerek içinde yaşadıkları toplumlara uyum sağlamalarına yardımcı olmak üzere öğretmenlerimizle birlikte hizmet ediyoruz. Kültürümüzün temellerini oluşturan tarih, vatan ve bayrak sevgisi ile milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan çocuklarımızı yetiştirmek hepimizin ortak sevdası, heyecanı daha da ötesi boynumuzun borcudur.

Bu vesile ile başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü tekrar kutluyor, şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyor, emekli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Doç.Dr. Neslihan KARATAŞ DURMUŞ
Eğitim Müşaviri