05

THK'YA KAYYUM ATANDI!

THK’da kayyum olarak eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı’nın görev yapacağı öğrenildi.

Detay
05

Suriye ve Irak tezkeresi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen iznin bir yıl uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Detay
05

Adana’da polis servisine bombalı saldırı!

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, polis otobüsünün geçişi sırasında bombalı saldırı düzenlendiğini, yaralılar olduğunu bildirdi.

Detay
05

Türk Yıldızları'nın İstanbul'u selamlamasına 'kokpit içi' bakış

TEKNOFEST İstanbul kapsamında Türk Yıldızları'nın İstanbul üzerindeki selamlama uçuşu kokpit içi kameralarla kaydedildi.

Detay
05

Egemen Bağış büyükelçi oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamesine göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Egemen Bağış atandı.

Detay
05

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul kapılarını bugün açıyor...

Yerdeki ve gökteki teknoloji buluşması başlıyor. Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul kapılarını bugün açıyor...

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı YPG/PYD'dir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı PKK ve onun uzantısı YPG/PYD'dir. Ülkedeki PKK/PYD varlığı devam ettikçe ne Suriye ne de bölgemiz huzura kavuşabilir." dedi.

Detay
05

Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı Ankara'da

"Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin'in katılımıyla Ankara'da düzenlenecek.

Detay
05

Yargı Paketi’nde 7 temel değişiklik

“Yargı Reformu Strateji Paketi” Adalet Bakanlığı tarafından 1 Ekim'de açılacak TBMM'ye sunulacak.

Detay
05

30 Ağustos tarihimizin dönüm noktası

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Afyon Kocatepe’den başlattığı taarruz, Anadolu’yu yeniden vatan yaptı. Bir milleti bağımsızlığa kavuşturdu. Bugün o büyük ulusal gurur ve zafer gününün 97’nci yıldönümünü kutluyoruz...

Detay
05

Türkiye'yi 7 ayda 24 milyonu aşkın yabancı ziyaret etti

Türkiye'ye yılın 7 ayında gelen yabancı ziyaretçi sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,11 artarak 24 milyon 693 bin 886 oldu.

Detay
05

Doğu Akdeniz rezervleri göz kamaştırıyor

Kıbrıs başta olmak üzere Doğu Akdeniz’de yaşanan büyük mücadelenin boyutu belli oldu. Doğalgaz ve petrol için 15 ülke bölgede faaliyet yürütüyor

Detay
05

Gurbetçilerin “dönüş” yolculuğu başladı

Yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluk oluşturdu. Türkiye'ye tatil amaçlı geldiğini dile getiren gurbetçiler bol bol para harcadıklarını söylüyor. Almanya'ya giden Kasım Cevleyen de tatilde bol bol para harcadığını belirterek, "Memleket kalkınsın diye elimizden gelen her şeyi yaptık. Türkiye varsa biz varız. Her gezdiğimiz yerde de alışveriş yaptık." dedi.

Detay
05

Yabancılara vize süresi 10 yıla çıkarıldı

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle Türkiye'ye gelecek yabancılara, vatandaşı oldukları veya yasal olarak bulundukları ülkelerdeki Türk konsolosluklarından verilen vize süreleri 5 yıldan 10 yıla çıkartıldı

Detay
05

ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLERE GÜVEN GİTTİKÇE AZALIYOR

"Suriyelilerle aynı evi paylaşırım" diyenlerin oranı 3,5 yılda yüzde 14'ten yüzde 7'ye düştü. KONDA'nın yaptığı ankete göre, 2016 yılında "Suriyelilerle aynı evi paylaşırım" diyenlerin oranı yüzde 14'ken, bu oran 2019 yılında yüzde 7'ye geriledi.

Detay