05

Haluk Levent konser gelirini Gazzeli çocuklara bağışlayacak

Sanatçı ve AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent, 17 Aralık'taki konserinin gelirini Gazze’de yaralı çocukların tedavisi için bağışlayacak.

Detay
05

Irak Türkmenleri 2. Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’ne damga vurdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren 2. Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali, Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, çelenk sunma ve Göç duası ile devam etti. Meydanda çeşitli halk oyunları gösteriminin ardından ise Cumhuriyet Meydanı-Karaalioğlu Parkı arasında temsili Yörük göçü yapıldı.

Detay
05

Milli yas ilanının ardından Türkiye'de bayraklar yarıya indirildi

İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik saldırıları dolayısıyla 3 gün süreyle milli yas ilan edilmesinin ardından, Türkiye'de bayraklar yarıya indirildi.

Detay
05

IĞDIR VAKFI’NIN DÜZENLEDİĞİ ‘EĞİTİME KATKI VE İSTİŞARE TOPLANTISI’ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Iğdır Vakfı tarafından İstanbul’da “Eğitime destek ve istişare toplantısı” Iğdır’lı hemşerilerimizin yoğun iştiraki ile gerçekleştirildi.

Detay
05

ABD’nin iki ay önce teröristlerle ortak tatbikat yaptığı Koniko petrol sahası da vuruldu

Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye yönelik terör tehdidinin artması üzerine harekete geçen Milli İstihbarat Teşkilatı ile Türk Silahlı Kuvvetleri son 48 saat içinde terör hedeflerine bomba yağdırdı. Vurulan hedefler arasında ABD’nin iki ay önce teröristlerle ortak tatbikat yaptığı Koniko petrol sahası da var.

Detay
05

Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay: Türkiye AB’ye tam üye olmadan Avrupa’nın birliğinin tamamlanmayacağına inanıyoruz

Alman Birliği Günü, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Çok sayıda yabancı misyon temsilcisinin katıldığı resepsiyonda Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, "Şubat ayında yaşanan felaketin büyüklüğü tarif edilemez.

Detay
05

Ankara’da Hain terör saldırısı. Geçmiş olsun...

İki terörist Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na bombalı saldırıda bulundu.

Detay
05

TEKNOFEST İzmir'in ilk günü etkinliklerle tamamlandı

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'i ilk günde binlerce kişi ziyaret etti.

Detay
05

Antalya tatilinde taş toplayan Belçikalı çift, tarihi eser kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındı

Belçika’nın Anvers (Antwerp) kentinden tatil için Antalya’ya giden bir çifte, evlerindeki akvaryuma koymak için topladıkları üç parça taş nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Detay
05

CUMHURİYET’İN 100. YILI EĞİTİM GEZİSİ PROGRAMI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan gençlerin Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu ana vatanlarında yaşamalarını sağlamak için “YTB - Cumhuriyetin 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı”nı düzenliyor. Başvuruların 2 Ekim 2023 tarihinde son bulacağı programın konaklama ve ulaşım masrafları YTB tarafından karşılanacak.

Detay
05

Cumhuriyet'in 100. yılına yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahipleriyle buluşacak

PTT AŞ tarafından 2002'de düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında vatandaşlar tarafından yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahiplerine ulaştırılacak.

Detay
05

Türk havacılık devi satılıyor. 40'dan fazla havalimanında faaliyet gösteriyor

Özel kargo şirketlerine yer hizmetleri, kargo, antrepo ve genel havacılık hizmetleri sunan Çelebi Yer Hizmetleri satılıyor. 13 bin çalışanı bulunan şirketi satın almak için Abu Dabi merkezli ADQ'nun da devreye girdiği belirtiliyor.

Detay
05

IĞDIR/TUZLUCA GÖKKUŞAĞI DAĞLARI İLGİYLE İZLENİYOR

Turistler resmen buraya akın ediyor! Görüntüler ne Çin'den, ne de Peru'dan! Burası Türkiye'nin en doğusundaki ilimiz Iğdır... Dağları resmen gökkuşağını andırıyor...

Detay
05

2023 TEKNOFEST IZMIRDE YERINI ALIYOR

YURT DIŞINDA YAŞAYAN GENÇLER YTB’NİN TEKNOFEST 2023 İZMİR’DE 5SERGİLENECEK

Detay
05

T.C. Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı Duyurusu

I. GENEL BİLGİLER (1) Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır. Meslek Memurluğu hakkında ayrıntılı bilgiye Bakanlığımızın www.mfa.gov.tr adresli internet sayfasından erişmek mümkündür.

Detay