05

THY'den sefer iptalleri kararı! Sosyal medyadan duyuruldu

THY'den sefer iptalleri açıklaması geldi. Belçika'da yapılan ulusal grev nedeniyle Brüksel'e yapılacak uçak seferleri iptal edildi.

Detay
05

Helikopter kazasında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

Çekmeköy’de helikopter kazasında şehit olan 4 askerin isimleri belli oldu. Savcılık, helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Detay
05

Yargıtay'dan emsal oluşturacak 'nafaka' kararı

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti.

Detay
05

BAŞKAN KIR, '22. AVRASYA ZİRVESİ'NE KATILDI

~~Federal Milletvekili ve Saint-Josse belediye Başkanı Emir KIR, 6-7 şubat 2019 tarihleri arasında, Marmara Vakfı tarafndan geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen "22. Avrasya Zirvesi"ne katldı. Zirvenin ikinci gününde "Küreselleşmenin yeni boyutları, Popülizm, sağlıkta işbirliği" başlıklı oturumda Avrupa'da yükselen popülizm konusunda bir konuşma yaptı.

Detay
05

Barış Manço’nun evine rekor ziyaretçi

Türk müzik tarihinin en özel isimlerinden Barış Manço, vefatının 20'inci yılında çeşitli etkinlikler ile anılıyor. Usta sanatçı, şimdi müze olarak kullanılan Moda'daki evinde anıldı. Müze, dün en çok ziyaretçiyi ağırladığı günü yaşadı.

Detay
05

Türkiye'nin nüfusu açıklandı!

Türkiye'nin nüfusu, 2018'de bir önceki yıla göre 1 milyon 193 bin 357 kişi artarak 82 milyon 3 bin 882 kişi oldu.

Detay
05

Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı’ndan istifa edecek

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım bir tv programında TBMM Başkanlığı'ndan istifa edeceğini açıkladı.

Detay
05

İşte CHP-İYİ Parti’nin adaylar listesi

Millet İttifakı'nın iki ortağı CHP ve İYİ Parti arasındaki 31 Mart seçimlerine yönelik 'ittifak' görüşmeleri bugün resmiyet kazandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortak basın açıklamasının ardından iki parti arasında imzalanan resmi protokol de kamuoyuyla paylaşıldı. İşte il il ilçe ilçe CHP ve İYİ Parti'nin adayları...

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmamoğlu'nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti.

Detay
05

Ülkeyi terk edenlerin sayısı yüzde 63 arttı

CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’den yurt dışına göç edenlerin sayısının yüzde 63 arttığını ve göç edenlerin sayısının 113 bine ulaştığını açıkladı. Göçün nedenlerinin araştırılması için komisyon kurulmasını talep eden Çakırözer’in meclise sunduğu önerge ise AKP oylarıyla reddedildi.

Detay
05

Iğdır’da hain saldırı: Bir asker şehit, iki yaralı

Iğdır'ın Aralık ilçesinde teröristlerce sınır karakoluna gerçekleştirilen roketli saldırıda bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

Detay
05

2 BİN METRE YERİN ALTINDA AÇLIK GREVİ YAPARAK SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORLAR

~~Amasya'nın Suluova ilçesinde bulunan Yeniçeltik maden işetmesinde 220 madenci, Yerin 2 bin metre altında süresiz açlık grevine başladı. 6 işçi hastaneye kaldırıldı.

Detay
05

Bravo Başkan'a, Balçova’da asgari ücret 2 bin 300 TL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, "CHP’li belediyelerde asgari ücret 2 bin 200 TL olacak" vaadinden sonra çalışmalarını tamamlayan Balçova Belediyesinde en düşük işçi maaşı 2 bin 300 TL oldu.

Detay
05

Halk Arenası ve FOX Ana Haber’e RTÜK’ten ceza geldi

RTÜK, bugüne kadar görülmemiş bir hızla, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in sözlerini gerekçe göstererek Halk TV ve Fatih Portakal'ın sözleri nedeniyle Fox TV'ye ceza kesti. Jet hızıyla kesilen ceza ise, bir yayın kuruluşuna verilen en ağır ceza olan “Tekrarı halinde lisans iptali” maddesinden verildi. Bu maddeye göre, her iki TV kanalı, bir kez daha aynı cezayı alırsa, lisansları iptal edilecek. Fox TV'ye 3, Halk TV'ye 5 program yayın durdurma ve para cezası verildi.

Detay
05

Yazıcıoğlu cinayeti hakkındaki önerge AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Meclis'e sunulan aralarında merhum Yazıcıoğlu'nun da yer aldığı faili meçhullerin araştırılmasına ilişkin soru önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Önergenin tartışıldığı oturuma BBP Lideri Destici'nin katılmaması ise dikkat çekti.

Detay