05

Ekrem İmamoğlu 121 gün sonra dediğini yaptı!

18 Aralık 2018 günü İstanbul'u yönetmeye "Allah beni hiç kimseye mahcup etmesin. Bu bir başlangıç anı, hepimiz için önemli günlerin bir başlangıcı.” sözüyle talip olan Ekrem İmamoğlu, bu açıklamasından tam 121 gün sonra koltuğuna kavuştu. İşte 121 günün kısa özeti ve dün yaşananlar...

Detay
05

YSK resmen ilan etti: Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı

Maltepe İlçesinin birleştirme tutanaklarının Çağlayan Adliyesi'ndeki il seçim kuruluna ulaşmasının ardından yapılan değerlendirme toplantısından karar çıktı. İstanbul İl Seçim Kurulu Ekrem İmamoğlu'na mazbatasının verilmesine hükmetti ve mazbata İmamoğlu'na teslim edildi. Ekrem İmamoğlu an itibariyle resmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

Detay
05

Son dakika: İstanbul’da seçim sonuçlarında son durum: İlk sandık sayıldı, AKP’nin oyu azaldı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul'da 31 ilçede AKP'nin yeniden sayım talebini reddetti. YSK, yaklaşık 14 saat süren toplantıda 21 ilçedeki 51 sandıktaki oyların tamamının yeniden sayılmasına karar verdi

Detay
05

TÜRKİYE SEÇİMİNİ YAPTI DEMOKRASİMİZDE BAHAR ÇİÇEKLERİ AÇTI

Ekrem İmamoğlu: Benim verdiğim sayıları YSK Başkanı da teyit etti CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu, seçim sonuçlarına dair 11. kez açıklama yaptı. İmamoğlu, "Benim verdiğim sayıları YSK Başkanı da teyit etmiş durumdadır" dedi.

Detay
05

Türkiye sandık başında

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Seçimlerde, 'Cumhur İttifakı' adı altında AKP ve MHP 51 ilde, CHP ve İYİ Parti de 'Millet İttifakı' çatısı altında yine 51 ilde seçime girecek. 30'u büyükşehir, 81 il, 922 ilçe ve 386 beldede 8 bin 270 adayın yarışacağı seçimlerde, vatandaşlar 5 yıl görev yapacak 1389 belediye başkanını belirleyecek

Detay
05

Deprem birçok ilde hissedildi! Denizli’deki depremi, İzmir, Aydın, Uşak, Muğla bile hissetti! SON DEPREMLER

Son dakika: Denizli'de 5.5'lük deprem korkuttu. İlk belirlemelere göre büyüklüğü 5.5 olan depremin merkez üssü Kandilli Rasathanesi tarafından Denizli Acıpayam olarak belirlendi. Kandilli Deprem'i 5.7 olarak ölçtü. Deprem İzmir'de ciddi şekilde hissedilirken Ege Bölgesi'nin en güneyinde yer alan Muğla'da dahi hissedildi. Denizli'nin Acıpayam ilçesinde eğitime bir gün ara verildi bazı mahallelerde ise evler hasar gördü.

Detay
05

İŞGAL YILLARINDAN RESİMLER – Unutanlar için!

Detay
05

Yerel seçimin oy pusulaları hazır

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde kullanılmak üzere basılan oy pusulaları ve şeffaf sandıkların görüntüleri basınla paylaşıldı.

Detay
05

297 gün süren mücadele Emekçi Kadınlar Günü’nde zaferle bitti

Kocaeli, Gebze’de Flormar fabrikasından işten çıkarılan 120 kadın işçi haklarını alabilmek için 297 gündür eylemdeydi. Bugün şirket yetkilileriyle yapılan anlaşmayla tüm yasal haklarını alacak olan kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde eylemlerini zaferle sonlandırdı.

Detay
05

Dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce öğrenci Türkiye’yi tercih etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen ve uluslararası öğrencilere Türkiye'de yükseköğrenim fırsatı sunan "Türkiye Bursları" programına ilgi her geçen yıl artıyor. Programın başladığı 2012 yılında 42 bin başvuru yapılırken, bu yıl itibariyle dünyanın 167 ülkesinden 145 bin 700 öğrenci Türkiye’yi tercih etti.

Detay
05

Eren: “Gençlerimize her türlü desteği vermeye hazırız”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Strazburg’da düzenlenen “11. İnsan Hakları Eğitim Programı”nda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, yurt dışındaki gençlerin içinde bulundukları topluma katkı sağlaması gerektiğini belirterek, “Kendinizi ne kadar iyi eğitirseniz, o ülkelere ne kadar faydalı olmaya çalışırsanız, mutlaka geri dönüşünü alırsınız. YTB olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Detay
05

Türkiye'den Avrupa Parlamentosu'na çok sert tepki: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilerek AP Genel Kuruluna sevk edilen "2018 Türkiye Raporu Taslağı"na ilişkin, "Hukuki bağlayıcılığı olmayan, tavsiye kararı niteliğindeki taslak raporda, ülkemizin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulunulması kesinlikle kabul edilemez." ifadesini kullandı.

Detay
05

Çanakkale Ayvacık'ta deprem

Marmara Bölgesi genelinde hissedilen, merkez üssü Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Detay
05

THY'den sefer iptalleri kararı! Sosyal medyadan duyuruldu

THY'den sefer iptalleri açıklaması geldi. Belçika'da yapılan ulusal grev nedeniyle Brüksel'e yapılacak uçak seferleri iptal edildi.

Detay
05

Helikopter kazasında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

Çekmeköy’de helikopter kazasında şehit olan 4 askerin isimleri belli oldu. Savcılık, helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan tüm kişilerin tespiti amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.

Detay