05

Türkiye yeni nesil uydularıyla uzay gücü olma yolunda

Dünya atmosferinin sınırı geçilince, insan ürünü aktif yapay uydular yörüngesel bir düzlemden yeryüzündeki hayatın şekillenmesinde ve yok edilmesinde can alıcı roller üstlenmeye başladılar.

Detay
05

Türkiye için tarihi gün! Türksat 5A uydusu fırlatıldı

Türksat 5A uydusu, SpaceX firmasına ait Falcon 9 roketiyle ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden başarılı şekilde fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusunun fırlatılmasını Ankara'da katıldığı program ile canlı olarak takip etti. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını belirtti.

Detay
05

SEVGİDER DERNEĞİ YARDIMLARIYLA GÖZ DOLDURUYOR...

Merkezi Türkiye Şanlıurfa’da bulunan ‹Sevgider Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği› kısa zamanda kurulmasına rağmen yardımlarıyla günden oluşturmaya devam ediyor.

Detay
05

~~*2020 Yılı Yurtdışı Vatandaşlar İçin Yasal ve İdari İyileştirme Yılı Oldu

**2020 yılında yurt dışındaki vatandaşlar için pek çok alanda yasal ve idari iyileştirme yapıldı

Detay
05

YTB'NİN 2020 YILINDA YURT DIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARA YÖNELİK HİZMETLERİ PANDEMİYE RAĞMEN HIZ KESMEDİ

~~Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında yurt dışındaki vatandaşlara yönelik; anadil, kültür, aile ve sosyal hizmetler, gençlik çalışmaları, akademi, insan hakları, hukuk, spor ve edebiyat başta olmak üzere onlarca alanda proje ve destek programlarını sürdürdü.

Detay
05

YTB 2020 YILINDA TÜRKİYE MEZUNLARI VE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE ONLİNE EĞİTİMLER VEREREK MALİ DESTEKLER SAĞLADI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında Türkiye’de eğitim alan uluslararası öğrenciler ve eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine dönen Türkiye Mezunlarının kişisel gelişimlerine katkı sunmak ve başarılı çalışmalarını desteklemek için eğitim ve mali destek programları hayata geçirdi.

Detay
05

Koronayı yenip göreve dönen doktor koronadaki büyük yanılgıyı açıkladı. Hayati riskleri tek tek sıraladı

Eşi ve 2 çocuğuyla geçen ay yakalandığı yenerek görevine dönen Prof. Dr. Hasan Güngör, “Gençler, hastalığı sanki bir oyun gibi görüyor ancak bu gerçekten çok farklı bir şey çünkü yaş fark etmiyor. Korona virüs, bizim akciğerimizi etkiliyor, enfeksiyona yol açıyor. Kalp krizini tetikliyor, ritim bozukluğunu tetikliyor. Toplardamar pıhtılaşmasını tetikliyor. Ani ölümü tetikliyor." dedi.

Detay
05

Temsilci atamayan sosyal medya şirketlerine 30'ar milyon lira ceza!

Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olmasına ve yasal zorunluluğa rağmen ülkeye temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarına, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 30'ar milyon lira daha ceza kesildi.

Detay
05

Bakan Soylu'dan yeni kimlik kartları ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dijital dönüşüm projeleri kapsamında yapılan çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.Soylu,' 2018’den itibaren sürücü belgesi ve pasaport işlemlerini de nüfus müdürlüklerine devrettik ve kimlik kartıyla birlikte üç belgeyi, aynı bilgilerle ve aynı yerden, tek başvuruda vermeye imkan sağlayan 3’ü bir yerde projesini başlattık.' açıklamasını yaptı.

Detay
05

Pençe Harekatı bölgesinde 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Harekatı bölgesinde meydana gelen araç kazasında 2 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını bildirdi.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "İstanbul" ile saat 12.20'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'ya hareket etti.

Detay
05

Türk ve Rus askeri heyetlerinin Milli Savunma Bakanlığındaki (MSB) teknik görüşmelerinin tamamlandığı bildirildi.

Türk ve Rus askeri heyetlerinin Milli Savunma Bakanlığındaki (MSB) teknik görüşmelerinin tamamlandığı bildirildi.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ordusunun hiçbir birliğinin sancağı son neferi de can vermeden toprağa düşmemiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk ordusunun hiçbir birliğinin sancağı son neferi de can vermeden toprağa düşmemiştir." dedi.

Detay
05

'Karaoğlan'ın vefatının üzerinden 14 yıl geçti

Türk siyasetine damga vuran isimlerden, "Karaoğlan" lakaplı eski Başbakan Bülent Ecevit'in vefatının üzerinden 14 yıl geçti.

Detay
05

Elif bebeğin kurtuluş anını paramedik Ünsel anlattı: Bizim için gerçekten mucizeydi

İzmir'deki depremde 65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek'i hareketsiz bulan kurtarma ekipleri, küçük kızın bir göz hareketini görerek mucizeye tanıklık etti.

Detay