05

Ankara merkezli 14 ilde ‘Arsa Avcısı’ operasyonu: 106 gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Ankara merkezli 14 ilde eş zamanlı düzenledikleri “Arsa Avcısı” operasyonunda 106 kişi gözaltına alındı. Örgüt yönetici ve üyelerine ait 8 araç, 40 adet taşınmaz ve 30 milyon TL paraya el konuldu.

Detay
05

İçişleri Bakanlığı’ndan Ramazan genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 11 maddelik 'Ramazan Tedbirleri' genelgesi 81 illin valiliklerine gönderildi. Genelgeye göre, kalabalıkların bir araya geldiği etkinlik ve iftar çadırlarına izin verilmeyecek.

Detay
05

Konya'da Türk Yıldızları uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilotun naaşı Trabzon'a uğurlandı

Konya'da eğitim uçuşu sırasında Türk Yıldızları'na ait NF-5 uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'in cenazesi, Konya'da düzenlenen törenin ardından memleketi Trabzon'a gönderildi.

Detay
05

THY'de aşılama başladı

Türk Hava Yolları'nda (THY) görev yapan pilot, kabin memuru ve yükleme uzmanları, koronavirüs aşısı olmaya başladı.

Detay
05

YTB'den Yurt Dışında Yaşayan Üniversiteli Öğrencilere Yönelik "İnsan Hakları Online Eğitim Programı"

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 9 ülkeden üniversite öğrencilerine yönelik çevrimiçi olarak “İnsan Hakları Eğitim Programı” gerçekleştirdi. Programda gençlere, İslam karşıtlığı, ırkçılık ve nefret suçlarına yönelik eğitimler verildi.

Detay
05

Savunma sanayine sızan FETÖ’cülere operasyon

Ankara'da kritik operasyon... FETÖ'nün savunma sanayi alanındaki örgütlenmesinin deşifresi için düğmeye basıldı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışmış olup ilişiği kesilmiş olan 26 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Detay
05

Dağlık Karabağ Savaşı'nda yaralanan 27 Azerbaycanlı gazi, Türkiye'de tedavi edilecek

Dağlık Karabağ'daki savaşta yaralanan 27 Azerbaycanlı gazi, tedavi için Türkiye'ye gönderildi.

Detay
05

AKP’den ‘Büyük Lebaleb Kongresi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın corona virüsü salgınına rağmen 'lebaleb' ve 'tıklım tıklım' diye övdüğü AKP kongrelerinden zirve! AKP 7. Olağan Kongresi'nin yapıldığı Ankara Spor Salonu hınca hınç doldu. Ne tribünlerde ne de salonda tüm sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.

Detay
05

Bahçeli: Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 'Türküm' demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP'li bölücülerin fezlekelerinin TBMM'ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır." ifadesini kullandı.

Detay
05

THY'den yolculara form uyarısı

Türk Hava Yolları, yurt dışından Türkiye'ye gelecek olan yolculardan son 72 saat içinde giriş formunun doldurulması gerektiğini duyurdu.

Detay
05

Bingöl'den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı: 11 şehit Türkiye şehitlerini uğurluyor

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir." bilgisi verildi.. Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 11 asker için Elazığ’da cenaze töreni düzenlendi.

Detay
05

Iğdır'da 50 milyon tona yakın tuz rezervi keşfi

Iğdır Tuzluca'da keşfedilen 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi.

Detay
05

Türkiye'de Ehliyet ve kimlikte yeni dönem...

Yüz binlerce kişiyi kapsıyor. Bakanlık harekete geçti. Ehliyet ve kimlikte yeni dönem başladı. Yeni tip sürücü belgesi olanlar kimlik kartlarıyla nüfus müdürlüklerine başvurduklarında ya da kimlik kartı değiştirmek için nüfus müdürlüklerine geldiklerinde, bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İçişleri Bakanlığı'ndan yeni uygulama ile ilgili bir açıklama geldi. Sayının 1 milyona ulaştığı açıklandı.

Detay
05

Bakan Selçuk: Şubat'ın son haftası öğretmenlerimizin ilk doz aşılarının yapılmasına başlanacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığına iletildi. Şubat'ın son haftası öğretmenlerimizin ilk doz aşılarının yapılmasına başlanacak." dedi.

Detay
05

Malatya Valisi Baruş: Gara şehitlerinden 10'unun kimlikleri belirlendi

Malatya Valisi Aydın Baruş, Gara'da şehit edilen 13 Türk vatandaşından 10'unun kimliklerinin belirlendiğini, üç kişinin kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Detay