05

Doğu Akdeniz rezervleri göz kamaştırıyor

Kıbrıs başta olmak üzere Doğu Akdeniz’de yaşanan büyük mücadelenin boyutu belli oldu. Doğalgaz ve petrol için 15 ülke bölgede faaliyet yürütüyor

Detay
05

Gurbetçilerin “dönüş” yolculuğu başladı

Yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren Türk vatandaşlarının dönüş yolculuğu, Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluk oluşturdu. Türkiye'ye tatil amaçlı geldiğini dile getiren gurbetçiler bol bol para harcadıklarını söylüyor. Almanya'ya giden Kasım Cevleyen de tatilde bol bol para harcadığını belirterek, "Memleket kalkınsın diye elimizden gelen her şeyi yaptık. Türkiye varsa biz varız. Her gezdiğimiz yerde de alışveriş yaptık." dedi.

Detay
05

Yabancılara vize süresi 10 yıla çıkarıldı

Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle Türkiye'ye gelecek yabancılara, vatandaşı oldukları veya yasal olarak bulundukları ülkelerdeki Türk konsolosluklarından verilen vize süreleri 5 yıldan 10 yıla çıkartıldı

Detay
05

ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLERE GÜVEN GİTTİKÇE AZALIYOR

"Suriyelilerle aynı evi paylaşırım" diyenlerin oranı 3,5 yılda yüzde 14'ten yüzde 7'ye düştü. KONDA'nın yaptığı ankete göre, 2016 yılında "Suriyelilerle aynı evi paylaşırım" diyenlerin oranı yüzde 14'ken, bu oran 2019 yılında yüzde 7'ye geriledi.

Detay
05

AZERBAYCAN TÜRK VATANDAŞLARINA VİZE'Yİ KALDIRIYOR..

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Azerbaycan'ın Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül'den itibaren kaldıracağını duyurdu.

Detay
05

BÜYÜKELÇİLER SAGALASSOS ANTİK KENTİ´Nİ GEZDİ

BURDUR (AA) Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe ile Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü Sagalassos Antik Kenti'ni gezdi.

Detay
05

Kemer Çukuryayla Yörük Şenliği'nde renkli görüntüler oluştu

Antalya'nın Kemer ilçesi, Türkiye’nin dünya çapında ünlü ve en popüler tatil beldelerinden birisidir. Denizin ve çam ormanlarının birleştiği Kemer, muhteşem kum sahili, mavi bayraklı plajları, doğal güzellikleri arasında Antalya'nın bu güzel ilçesinde Kemer Yörükler Derneği ile Kemer Belediyesi'nin birlikte düzenlediği 10. Çukuryayla Yörük Şenliği, rakımı 1650 metre olan Beydağları'nda yer alan Kemer'in en yüksek yaylalarından olan Çukuryayla'da gerçekleştirildi.

Detay
05

DOĞU'NUN SAKLI GÜZELLİĞİ BALIKLI GÖL

Detay
05

Türkiye’nin demokrasi zaferi 3 yaşında ancak acılar hâlâ yüreklerde taze…

Bugün, Türkiye'nin dört bir yanında toplumun her kesiminin katılım sağladığı kararlı bir direnişle bertaraf edilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü. FETÖ/PDY üyesi hainler tarafından Genelkurmay Başkanı'nın karargahında esir alındığı, TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı başta olmak üzere bir çok kamu binasının savaş uçakları ve helikopterlerle bombalandığı, sivil vatandaşların üzerine tanklardan bomba ve kurşun yağdırıldığı Türkiye'nin en uzun gecesinde yaşananlar hâlâ toplumun hafızasında tazeliğini koruyor. 251 vatandaşımız şehit, 2196 vatandaşımız da gazi olduğu ülkenin dört bir yanında kahramanca direniş öykülerinin yazıldığı o kara günde yaşananları saat saat derledik.

Detay
05

ODTÜ’DE KYK DİRENİŞİ. KESİLENLER DIŞINDA DİĞER AĞAÇLARIN KESİMİ ŞİMDİLİK DURDURULDU

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’de yapılmak istenen Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna karşı 55 gündür direnen öğrenciler güne polis baskını ile uyandı. Kavaklık’ta olan onlarca öğrenci ablukaya alındı.

Detay
05

Bitmeyen güreşin peşinden 658 yıl...

"Bitmeyen güreşin efsanesi" olarak anılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 658 yıllık vefa ve hürmet dolu bir organizasyonla gerçekleştirildi.

Detay
05

Devlet 14 bine yakın yaşlının yuvası oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yaşlılara, ailelerinin yanında kalmalarının mümkün olmadığı durumlarda huzurevi ile huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde hizmet sunuluyor.

Detay
05

EKREM İMAMOĞLU KAZANDI BİNALİ YILDIRIM TEBRİK ETTİ

İstanbul seçimlerinde oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından AKP'nin adayı Binali Yıldırım, saat 18.38'de AKP'nin İl Başkanlığı'na geçti. Yıldırım'ın burada canlı yayında Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.

Detay
05

Hollanda, Türkiye’de mal varlığı olanlara sosyal yardımı kesecek!

Hollanda hükümeti, Türkiye'de daire, yazlık ve diğer taşınmazları bulunan kişilerin Hollanda'da sosyal yardım almasını engellemek amacıyla yasa değişikliğine gidiyor.

Detay
05

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı!

YSK'nın iptal ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için 31 bin 342 sandıkta oy verme işlemleri başladı. 10 milyon 560 bin 963 kayıtlı seçmenin oy kullanacağı oy verme işlemi saat 17.00'da sona erecek.

Detay