05

Cemal Kaşıkçı için konsoloslukta yapılan aramada kırmızı leke detayı

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gece başlayan ikinci arama çalışmaları da sabah saat 05:00 itibariyle sona erdi. Delil torbalarının konsolosluktan çıkarılışı sırasında, polis memurlarının üzerindeki kırmızı lekeler dikkat çekti.

Detay
05

Yabancı mahkemelerin boşanma kararları Türkiye'de de tanınacak

YTB, yabancı bir mahkemenin verdiği boşanma kararının Türkiye'deki mahkemelerde tanıma davası açılmasına gerek kalmaksızın, kişilerin aile kütüklerine tescil edilebileceğini duyurdu.

Detay
05

Kayıp Suudi gazetecide sır perdesini siyah minibüs aralayacak

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda sırra kadem basan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ve cesedinin camları filmle kaplı bir konsolosluk aracıyla binadan çıkarıldığı düşünülüyor.

Detay
05

MHP'LİLER GECEYARISI IYI PARTI GENEL BAŞKANI AKŞENER'İN EVİNİN ÖNÜNDE GERGİN ANLAR YAŞATTILAR

Meral Akşener’in evinin önünde gergin anlar! İşte dün gece yaşananlar… Bahçeli'nin sert açıklamalarına Akşener de İYİ Parti Genel Merkezi'nin adresini paylaşarak "Sonuçlarını merakla bekliyorum" yanıtını vermişti. Akşener'in evinin önüne gelen ve MHP'li olduğu ileri sürülen bir grup "Bozkurtlar burada!" diye slogan attı. Akşener, gruba sert tepki gösterirken MHP lideri Bahçeli'yi etiketleyip o anların videosunu sosyal medyadan paylaştı. Akşener gece saatlerinde evinin önünde toplanan partililere bir konuşma yaptı. Akşener konuşmasında "Ben buraya gelen elli kişiden şikayetçi olmadım. Çünkü onlar gariban çocuklar" dedi.

Detay
05

AKP'Lİ ÜSKÜDAR BELEDİYESİ TOMA VE POLİSLER EŞLİĞİNDE CAMİ YIKTI

CHP'yi her fırsatta Camilere düşmanlıkla suçlayan AKP zihniyeti, cemaatin direnmesine karşılık, gece yarısı Camii yıktı. İmam cemaati direnişe çağırdı ama yıkıma engel olamadı İstanbul Üsküdar'da bulunan Esentepe Cami, belediye ekiplerince sabaha karşı yıkıldı. 4 yıl önce restorasyonu yapılan cami için dün yıkım kararı alınmış ancak cami hoparlöründen "Cemaatin direnişe çağırılmasıyla" belediye ekipleri geri dönmüştü. Geceyarısı yeniden bölgeye gelen belediye ekipleri, TOMA'lar ve polisler eşliğinde camiyi yıktılar. Belediyeden yıkımla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Detay
05

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Hayatını Kaybetti

Bir süredir tedavi gören CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan hayatını kaybetti. Bircan, Haziran seçimleri için gittiği Iğdır'da beyin kanaması geçirmişti.

Detay
05

TEKNOFEST İstanbul, gösteri ve etkinliklere sahne oldu

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali , üçüncü gününde çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

Detay
05

~~Türk Yıldızları gösterisinin kokpit görüntüleri nefes kesti

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 6 Eylül'de düzenlenen "5. Mysia Uluslararası Havacılık Festivali' kapsamında gerçekleştirilen gösteri, uçakların kokpitlerinden görüntülendi.

Detay
05

TRT'de büyük kıyım. 5 bin 500 kişi işinden olacak.

TRT, şimdi de binlerce kişinin işten çıkarılması tartışmasıyla gündemde... TRT’de 5 bin 500 kişinin işten atılma tehlikesi olduğu ileri sürüldü...

Detay
05

BUGÜN AKP'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ VAR...

AKP 6. Olağan Büyük Kongresi bugün Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Kongrede, AKP MKYK ve MYK listelerinde de büyük oranda değişim yaşanması bekleniyor. Erdoğan'ın saat 11:00'da salona gelmesi bekleniyor.

Detay
05

Avrupa'da Çalışıp Türkiye'de Harcıyorlar

Türkiye’nin gurbetçi şehri olarak bilenen Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde nüfus iki katına çıkarken, gurbetçilerin Avrupa ülkelerinde kazandıkları paraları ilçede yatırım olarak kullanmasıyla ülke ekonomisine ciddi anlamda döviz girdisi sağlanıyor.

Detay
05

Eskişehir’de dev gayrimenkul açılışı

~~Eskişehir’de Avrupa’nın tanınmış gayrimenkul şirketlerinden Uluslararası Keops Universal Yatırım Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi açıldı.

Detay
05

GENÇLERİMİZ YURTDIŞI TÜRKLER GENÇLİK KAMPINDA BULUŞUYOR!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)’nin desteği ile yurt dışında yaşayan gençlerimiz Antalya’da “Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı”nda buluşuyor.

Detay
05

Konya Belçikalı Gurbetçi Aile Kaza Yaptı 6 Yaralı

Belçikalı gurbetçi aile kaza yaptı 6 yaralı BELÇİKA'dan memleketleri Konya'nın Seydişehir ilçesine gelen ailenin içinde bulunduğu otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp takla attı.

Detay
05

Afyonkarahisar'daki 'küçük Brüksel'

Belçika'da yaşayan yaklaşık 130 bin Emirdağlının yaz döneminde tercih ettiği Afyonkarahisar'ın 18 bin 500 nüfuslu ilçesi Emirdağ'da, büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

Detay