05

MÜTHİŞ BİR İDDİA!..Girit Adası’nın dörtte üçü Türkiye’ye aittir!

Ümit YALIM Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri (7.12.2018 02:00) Girit Adası’nın dörtte üçü Türkiye’ye aittir!

Detay
05

Vatandaşlık kanununda önemli değişiklik

Yabancılar bitmemiş konut projelerinden de aldıkları devir satış sözleşmesini notere götürmeleri halinde vatandaşlık alabilecekler. Sözleşme değerinin en az 250 bin dolar olması bekleniyor. Geçen günlerde yabancıların vatandaşlık hakkı için konut alma limitleri 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü.

Detay
05

~~JHV-STORE tırının ilk durağı Ankara Jandarma Havacılık Tırı Türkiye Turu’na ANKAmall’dan Başladı

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden ANKAmall birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. JHV-Store tırının Türkiye gezisinin ilk durağı ANKAmall oldu.

Detay
05

TAŞITLARA VE PASAPORTLARA ÜST ÜSTE GELEN ZAMLAR VATANDAŞI BUNALTIYOR

2019 MTV ücretleri ne kadar olacak? Zamlı 2019 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ve pasaport ücretleri… Gelecek yıl pasaport, ehliyet harçları, ve motorlu taşıt vergisi (MTV) yüzde 23.73 artırılacak. Buna göre 1-3 yaş arası 0-1300 cc'lik bir otomobilin vergisi 743 TL'den 919 TL'ye çıktı. 10 yıllık bir pasaport sahibi olmak isteyen kişi defter bedeli dahil 940 TL'den fazla para ödeyecek. İşte MTV ücretleri ve pasaport harçlarında 2019 detayları...

Detay
05

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "BARIŞ ARAYIŞI GİRİŞİMCİ BİR DIŞ POLİTİKA GEREKTİRİR"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ülkemizde gerçekleştirilmekte olan İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkeler İkinci Arabuluculuk Konferansı ve 5. İstanbul Arabuluculuk Konferansı vesilesiyle, kaleme alınan "Barış Arayışı Girişimci Bir Dış Politika Getirecektir" başlıklı makale ekte sunulmaktadır.

Detay
05

Gebze’de viyadük çöktü en az 4 işçi enkaz altında kaldı 2 işçi yaşamımı yitirdi

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Tavşanlı mevkiinde, Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında inşaatı devam eden viyadüğün beton blok parçası montaj çalışması sırasında çöktü. 2 işçi yaşamımı yitirdi Yaşanan olayda en az 4 işçi beton blok altında kaldı, 1 işçi ile irtibat kuruldu ve acil sağlık müdahalesinde bulunuldu. Öte yandan kurtarma çalışmaları devam ederken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı soruşturma başlatarak iki müfettiş görevlendirdi.

Detay
05

Son dakika… İstanbul’da askeri helikopter düştü: Dört asker şehit

~~İstanbul Sancaktepe'de Kara Kuvvetleri'ne ait askeri bir helikopter mahalle arasına düştü. Helikopterde bulunan 4 askerin şehit olduğu ve 3 askerinde yaralı olduğu bildiriliyor. Helikopterin, boş alana düşmesi ve düştüğü yerde kimsenin olmaması da olası bir faciayı önledi.

Detay
05

Zonguldak’ta özel maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen patlamada 5 madenci ocakta mahsur kaldı. İşçilerden ikisi ocaktan çıkarılırken 3 kişiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş: Hayatlarından çok umudumuz yok, onları çıkarmaya çalışıyoruz.

Detay
05

Türkiye-Belçika İlişkileri Ankara'da Ele Alınacak

Ankara’da düzenlenecek toplantıda Türkiye ile Belçika arasındaki siyasi ilişkiler ele alınacak.

Detay
05

40 Yıldır Mağarada Yaşıyor

Balıkesir’de yaşayan 72 yaşındaki İskender Gündüz tam 40 senedir mağarada yaşamını sürdürüyor.

Detay
05

Hakkari’de 7 askerimiz şehit oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'de meydana gelen patlamada 4 askerimizin şehit olduğunu 20 askerimizin de yaralandığını söylemişti. Erdoğan son açıklamasında şehit sayısının 7'ye çıktığını duyurdu. Erdoğan patlamanın sebebine dair henüz bir bilgi olmadığını da vurguladı.

Detay
05

TÜM YURTTA ON MİLYONLAR CUMHURİYET COŞKUSU YAŞADI

Cumhuriyet'in 95. yılı tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı. Edirne'den Kars'a binlerce kişi ellerine Türk bayrağı ve Atatürk fotoğraflarını alarak meydanları doldurdu. İşte o büyük çoşkudan karaler.

Detay
05

Yerel seçimlerin tarihi netleşti

Yerel seçimlerin tarihi netleşti. YSK'nın yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı ve 2019 yerel seçimlerinin tarihi netleşti.

Detay
05

Bahçeli: Bundan böyle ittifak niyetimiz yoktur

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, son dakika yaptığı ittifak açıklamasında, "Hiçbir ittifak bir tarafın yok sayılmasıyla ayakta kalamaz. Bundan böyle kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak diğer tarafın parmak sallamasıyla yaşamaz. Kronikleşmiş süreci uzatmanın alemi yok. Bundan böyle ittifak arayışımız yoktur" dedi.

Detay
05

Bahçeli’den Erdoğan’ın sözlerine çok sert yanıt

Bahçeli’den Erdoğan’ın sözlerine çok sert yanıt MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın afla ilgili sözlerine yanıt verdi. Bahçeli, "Şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek,tahrip ve tahrif etmek fahiş bir yanlış, fuzuli bir demagojidir." dedi.

Detay