05

Ahıska Sürgününü Unutmayacağız

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, 75 yıl önce sürgüne maruz bırakılan Ahıska Türklerinin acıları unutmadığını belirterek, "Bugün dünyanın çok farklı ülkelerinde Ahıska anneleri yaşanan zulümleri çocuklarına, torunlarına anlatıyor ama Türkiye'nin sahip çıkmasıyla Ahıska Türklerini daha parlak günler bekliyor" dedi.

Detay
05

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 85. yılı

Atatürk 5 Aralık 1934’te tüm dünyaya örnek bir karara imza attı. Seçim Kanunu’nu değiştirdi. Böylece 85 yıl önce Türk kadını ilk kez oy kullandı.

Detay
05

YTB İle Endonezya Muhammadiyah Teşkilatı Arasında Eğitim İşbirliği

Endonezya Muhammadiyah Teşkilatı Yükseköğretim Konseyi Heyeti, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı (YTB) ziyaret etti. Eğitim alanındaki ortak çalışmaların ele alındığı ziyarette iş birliği imkanlarına değinildi.

Detay
05

NE OLUYOR ÜLKE İNSANIMIZA? AYNI AİLEDEN 4 ÖLÜ VE SİYANÜR ŞÜPHESİ

Türkiye, İstanbul Fatih'teki Yetişkin Kardeşler vakasının şokunu yaşarken, kan donduran bir haber bu kez Antalya'dan geldi. Sekiz katlı bir apartmanın en üst katında oturan ikisi çocuk dört kişi ölü bulundu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38) ile çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldükleri üzerine duruluyor. Cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren üç polis memuru ile üç sağlık görevlisi de kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı.

Detay
05

Cumhuriyet 96 yaşında… Liderler Ata’nın huzurunda buluştu

Anıtkabir'in ilk ziyaretçisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Törene CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener de katıldı. MHP'yi Celal Adan temsil etti.

Detay
05

‘Yargı reform paketi’ resmen yürürlükte… İşte detaylar…

Aylardır üzerinde tartışılan ve geçtiğimiz hafta Meclis'ten geçirilen Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne ilişkin kanunda Resmi Gazete'de yayımlandı.Kanuna göre; "haber verme sınırlarını aşmayan veya eleştiri amaçlı düşünce açıklamaları suç olmayacak. 5 yılın altında ceza alanlara da temyiz yolu açılacak." Bu madde şu an cezaevinde bulunan birçok gazetecinin tahliye edilmesi anlamına geliyor. İşte detaylar...

Detay
05

Erdoğan: Sözler tutulmazsa harekât kaldığı yerden devam eder

ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası terör örgütüne, güvenli bölgeden çekilmesi için 5 gün süre verilmişti. Bu süre bu akşam doluyor. Erdoğan kritik saatlerde Moskova'da olacak. Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Erdoğan, ABD ile varılan mutabakat sonucu durdurulan Barış Pınarı Harekâtı'nın mutabakata uyulmaması durumunda kaldığı yerden devam edeceğini dile getirdi.

Detay
05

THK'YA KAYYUM ATANDI!

THK’da kayyum olarak eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı’nın görev yapacağı öğrenildi.

Detay
05

Suriye ve Irak tezkeresi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanına verilen iznin bir yıl uzatılmasına ilişkin tezkere TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Detay
05

Adana’da polis servisine bombalı saldırı!

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, polis otobüsünün geçişi sırasında bombalı saldırı düzenlendiğini, yaralılar olduğunu bildirdi.

Detay
05

Türk Yıldızları'nın İstanbul'u selamlamasına 'kokpit içi' bakış

TEKNOFEST İstanbul kapsamında Türk Yıldızları'nın İstanbul üzerindeki selamlama uçuşu kokpit içi kameralarla kaydedildi.

Detay
05

Egemen Bağış büyükelçi oldu! Atama kararı Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamesine göre, Çek Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Egemen Bağış atandı.

Detay
05

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul kapılarını bugün açıyor...

Yerdeki ve gökteki teknoloji buluşması başlıyor. Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul kapılarını bugün açıyor...

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı YPG/PYD'dir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'nin istikbali için en büyük tehdit kaynağı PKK ve onun uzantısı YPG/PYD'dir. Ülkedeki PKK/PYD varlığı devam ettikçe ne Suriye ne de bölgemiz huzura kavuşabilir." dedi.

Detay
05

Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı Ankara'da

"Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin'in katılımıyla Ankara'da düzenlenecek.

Detay