05

~HAYDİ, GENÇLER SARIKAMIŞ’A

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Sarıkamış Harekâtı’nın yıl dönümünde Avrupa’da yaşayan gençleri Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nda buluşturuyor.

Detay
05

MSB duyurdu: 3 askerimiz şehit oldu

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Uzman Çavuş Mustafa Yıldız ve Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal şehit oldu.

Detay
05

DÜZCE 5,9 DEPREMLE SARSILDI

SÖZCÜ ekibi depremin yaşandığı Düzce'de vatandaşlarla görüştü. Vatandaşlar deprem anında yaşadıklarını anlattı. Eşiyle birlikte geceyi dışarıda geçiren Fatoş İlhan “Ben o an ölüyorum sandım. Balkondan atlamaya kalktım" derdi. Fikret Akman 1999 depreminden sonra kentte hiçbir şeyin değişmediğini belirtti.

Detay
05

Suriye ve Kuzey Irak’a askeri operasyon teröristleri korkuttu

Türkiye'nin Suriye ve Kuzey Irak’a başlattığı hava operasyonu uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. Uluslararası medya gelişmeye geniş yer verirken terör örgütleri PKK/PYD/YPG'den korktuklarını gösteren açıklamalar geldi.

Detay
05

Danıştay'dan basın kartı kararı: 'İletişim Başkanı yetkili olamaz'

Danıştay 10. Dairesi Çağdaş Gazeteciler Derneği ve DİSK Basın İş’in açtığı davada, İletişim Başkanlığı tarafından 21 Mayıs 2021 tarihinde Basın Kartı Yönetmeliği’nde yapılan bazı değişikliklerin yürütmesini durdurdu. Daire basın kartı iptalinde Basın Kartı Komisyonu’nun devre dışı bırakılıp İletişim Başkanı’nın yetkili kılınmasını ve RTÜK ile kamu kurumlarında çalışanlara basın kartı verilmesi gibi bazı düzenlemeleri hukuka uygun bulmadı.

Detay
05

Katil yakalandı. Taksim İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan o kadın böyle uzaklaşmış

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada poşeti banka bıraktığı iddia edilen kadının, ortaya çıkan kamera kayıtlarına göre patlamanın ardından koşarak uzaklaştığı görülüyor. Olayda 6 sivil yaşamını yitirirken 81 kişi de yaralı olarak hastanelere sevk edildi.

Detay
05

~~Taahhütsüz çıkış ile ilgili karar Resmi gazetede yayınlandı / Av. Hakan Erzurumlu

~~Taahhütsüz çıkış ile ilgili karar Resmi gazetede yayınlandı Bu yaz Türkiye'ye yabancı plakalı taşıt ile karayolundan seyahat eden ve kara yollarından Türkiye'ye giriş çıkış yapan gurbetçilerimize ben de katılmıştım.

Detay
05

Altın alımları 55 yılın zirvesinde: İlk sırada Türkiye var

Merkez bankalarının altın alımları 2022'de 9 ayda 673 tonla 55 yılın zirvesini gördü. TCMB, bu dönemde 94,7 tonluk alımla ilk sırada yer aldı. Eylülde Türkiye'nin altın ithalatı 56 ayın zirvesini görmüştü.

Detay
05

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı

Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçilerin de atanmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Detay
05

DUYURU, ‘’’TEKNOFEST 2023’’’

Ülkemizin küresel rekabet gücünü artırmak, ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını güçlendirmek, sanayide katma değerli üretimin geliştirilmesini ve kritik teknolojilerde atılım yapılmasını sağlamak amacıyla ortaya koyulan Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda; Türkiye'nin dijital dönüşümünde ihtiyaç duyulan insan kaynağının yetiştirilmesi, teknolojik araştırma, geliştirme ve üretme konusunda söz sahibi bir beşerî sermaye oluşturulması ile ülkemizin mevcut yetenek havuzunun en etkin şekilde dönüştürülmesi hususunda yürütülen çalışmalar kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız öncülüğünde düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, 2018 yılından bu yana düzenlenmektedir.

Detay
05

Telefon turizmine fren: 1 Kasım'da kurallar değişiyor, son 4 gün kaldı

Artan fiyatlardan cep telefonları da nasibini aldı. Özellikle son yıllarda cep telefonu fiyatları aldı başını gitti. Öyle ki sıfır bir cep telefonuyla arabasını takas yapan bile var. Durum böyle olunca yurt dışından getirilen telefon sayısı artarken, kayıt dışı ülkeye sokulan telefonlar endişe yarattı. Yetkililer telefon turizminde frene basmak için harekete geçti. Yeni düzenleme ile 1 Kasım'dan itibaren kurallar değişiyor, yurt dışından getirilecek telefona 'kota' getiriliyor.

Detay
05

Yurt dışından Türkiye’ye cep telefonu getirenlere sıkı denetim

Ticaret Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nca (BTK) yurt dışından gelen yolcuların kişisel cep telefonlarının haricinde yurda 3 yılda 1 adet cep telefonu getirme hakkının denetlenmesine ilişkin iş birliği yapıldı.

Detay
05

İstanbul Barosu Başkanlığı seçimini Filiz Saraç kazandı

İstanbul Barosu başkanlığı için 9 adayın yarıştığı seçim sona erdi. Seçimi Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Filiz Saraç kazandı. Saraç, 144 yıllık İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı oldu.

Detay
05

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONELİ SİYAH KIYAFET GİYİP İŞ BIRAKIYOR... BU TARİHLERE DİKKAT HİZMET YOK...

Dışişleri Bakanlığı'nın merkez ve yurt dışı teşkilatlarında görevli sözleşmeli personel mali ve özlük haklarında yaşanan kayıplara karşı eylem yapacak.

Detay
05

Sosyal medya düzenlemesi 'Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi

Yanlış bilgi yayana hapis cezası. Son dakika haberine göre, kamuoyunda 'sosyal medya yasası' olarak da bilinen 'Basın Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeyle gerçeğe aykırı bir bilgiyi, kamu barışını bozmaya elverişli şekilde alenen yayan kimse, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak. Öte yandan internet haber siteleri de süreli yayın tanımı kapsamına alınacak. İşte madde madde bilinmesi gerekenler...

Detay