05

Küstahlar, Gaziantep’te yaşayan Suriyeli avukatlar Türklere hakaret ve tehditler yağdırdı

Gaziantep’te yaşayan iki Suriyeli avukat Mustafa Bayırlı ve Salah Alddin Türkiye aleyhinde ağza alınmayacak hakaretler etti.

Detay
05

Eyüp Sultan Türbesi'ne çekiçli saldırı! Cehaletin hedefindeki tarihi çiniler korunamadı

~Eyüp Sultan Türbesi’nin tarihi çinileri çekiçli saldırıya uğradı. Vandal saldırı, çinilerdeki ‘işlemeli kanatlı Rûmi’ olarak bilinen süslemenin, bir süre önce sosyal medyada ‘şeytan figürü’ olduğu gerekçesiyle hedef gösterilmesinin ardından yapılan uyarılara rağmen yaşandı. Tepkilerin ardından İstanbul Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, saldırganın ‘zihinsel engelli’ olduğunu belirterek, çinilerin tamir edileceğini açıkladı.

Detay
05

~KPSS iptal edildi

Geçen pazar günü ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şaibeli soru skandalı sonrası iptal edildi. Açıklamayı skandalın ardından ÖSYM Başkanlığı görevinden alınan Prof. Dr. Halis Aygün'ün yerine getirilen Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yaptı.

Detay
05

İstanbul’da Balıklı Rum Hastanesi’nde yangın. Şükür Ölüm ve Yaralanma yok

Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi Yaşlı Bakımevi'nin çatısında yangın çıktı. Hastalar kucaklarda ve tekerlekli sandalyelerde tahliye edilirken, yangın sebebiyle hastanenin çatısında çökmeler meydana geldi. Yangına havadan da müdahale başladı.

Detay
05

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

Detay
05

CHP TÜMDEN ERZURUMA ÇIKARTMA YAPTI. KILIÇDAROĞLU VE TÜM VEKİLLER AYNI UÇAKTAYDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekilleri, Erzurum temasları için Ankara’dan yola çıktı. Sabah 07.50 uçağındaki tüm yolcular CHP milletvekillerinden oluştu ve ‘’Anamuhalefet uçağı’’ oldu. Uçakta Kılıçdaroğlu dahil CHP’nin 120 milletvekili yer alırken daha önce Erzurum’a giden 14 CHP milletvekili de heyeti Erzurum Havalimanı'nda karşıladı.

Detay
05

~İlhan İrem hayatını kaybetti

Böbrek yetmezliği sebebiyle diyaliz tedavisi gören Türk müziğinin usta isimlerinden İlhan İrem 67 yaşında yaşamını yitirdi

Detay
05

Dünya Ankapark ve dev dinozorları konuşuyor: Hükümetin israfının kanıtı

Ankara'daki dev dinozor ve robot heykellerinin yer aldığı Ankapark, sadece Türkiye'nin değil dünyanın da gündeminde... İngiliz haber ajansı Reuters, Ankapark'a gitti, dinozor heykellerinin fotoğrafını çekti ve kapsamlı bir haber yaparak çarpıcı yorumda bulundu.

Detay
05

İBB Ahmet İsvan Halk Ekmek fabrikasını açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikasını açtı. Fabrikada günde 1,5 milyon ekmek üretilecek. Açılışa katılan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Öyle bir tablo yaşıyoruz ki evlere ekmek giremiyor. İnsanlar evlerine ekmek bile alamıyorlar" dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da "Fabrika bünyesindeki üç adet hattımızda sağlıklı, modern, üstün kalitedeki üretimle günde yaklaşık 1 milyon 500 bin adet ekmek üreteceğiz" diye konuştu

Detay
05

Tarihi direnişin üzerinden 6 yıl geçti

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi gecesi tarihte eşine az rastlanacak direniş örneği sergileyen Türk milleti, ülkenin istiklaline ve istikbaline bir kez daha sahip çıktı.

Detay
05

Resmi Gazete'de yayımlandı: Bedelli askerlik düzenlemesi yürürlüğe girdi

Bedelli askerlik düzenlemesini içeren Askeri Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Yürürlüğe giren kanuna göre, yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olup bedelli askerlik hizmetinden yararlanamayan yükümlülerin bu hizmetten faydalanabilmelerine imkan sağlanacak.

Detay
05

İşte Mimar Şevki Birkiye imzalı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası

İşte Şefik Birkiye’nin şirketi VizzionArchitects imzalı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta karşı olduğunu dile getirdiği çok katlı mimari İstanbul’u sarmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın parasıyla Finans Merkezi’ne inşa edilen Avrupa’nın en yüksek binasının kaba inşaatı bitmez üzere...

Detay
05

BRAVO LÜLEBURGAZ. SMA HASTASI İDİL İÇİN MEYDANDA 1 MİLYON 948 BİN DOLAR TOPLADILAR

SMA hastası İdil Ayşe bebeğin tedavisi için 1 milyon 948 bin dolar toplandı! Meydanda davul zurnayla kutlandı SMA Tip 1 hastası 14 aylık İdil Ayşe Adakan'ın tedavi giderlerinin karşılanması için başlatılan kampanyada, 1 milyon 948 bin dolar toplandı. Valilik izniyle yürütülen kampanyada ihtiyaç duyulan paranın toplanması Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda meydanında davul- zurna eşliğinde kutlandı. İdil Ayşe bebeğin ailesi, tedavi için Boston'daki hastaneyle görüşmelerin aylardır sürdüğünü söyledi.

Detay
05

E-ticarete yönelik kanun Resmi Gazete’de

E-ticaretin düzenlenmesine dair kanun yayımlandı. Yasanın bazı hükümleri 2023'te yürürlüğe girecek, intibak süreci ise 2025 yılına kadar uzuyor.

Detay
05

BEDELLİ ASKERLİKTE YENİ DÜZENLEMELER. GURBETÇİLERE BEDELLİ ASKERLİKTE KOLAYLIK

Geçmiş yıllarda uygulanan dövizle askerlik için başvuruda bulundukları halde ödemeleri gereken dövizi ödemedikleri ya da eksik ödedikleri veya herhangi bir takvim yılında 184 gün ve daha fazla süreyle yurt içinde bulundukları için dövizle askerlik hakkını kaybedenlere de af getirildi.

Detay