05

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 'Miras bırakılan değerleri daha da ileri taşımak için çalışıyoruz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret etti.

Detay
05

Bakü'de Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali coşkusu

Azerbaycan'ın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali, Bakü Cyrstal Hall'de gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Detay
05

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü etkinlikleri KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı.

Detay
05

Türk Dünyası Derneklerinden Antalya Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

~~Türk Dünyası Dernekleri Platformu'nda yer alan Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği, Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırgızistan ve Akdeniz Ülkeleri ve İş İnsanları Derneği, Irak Akdeniz ve İslam Ülkeleri İş İnsanları Derneği ve Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği'ne mensup başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni'ye makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Detay
05

~~Ramazan'da Türkmenlere has “Sini Zarf” oyunu

Ramazan geceleri Irak Türkmeneli'nde bir başkadır. Iraklı Türkmenlerin geleneksel "Sini Zarf" oyunu, Telafer, Musul, Erbil, Altunköprü, Kerkük, Tazehurmatu, Tavuk, Tuzhurmatu, Kifri, Karatepe, Hanekin, Mendeli ve Bedre gibi şehir ve kasabalarda ramazan gecelerinin vazgeçilmez eğlencesi olarak her kesimden insanı bir araya getiriyor.

Detay
05

~~Irak Türkleri'nin Elçisi: Mehmet Özbek

Kerkük türkülerini bilir misiniz? Kerkük hoyratlarını... Her birinin nice acılara şahit olduğunu kursakta kalmış yutkunulamayan, yarım kalmış nice duygular üzerine yazıldığını bilir misiniz? Her birinin bir feryat olup duymayan kulaklardan gönüllere sızmaya çalıştığını hiç fark ettiniz mi?

Detay
05

YTB’de 23 Nisan Coşkusu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından kurumun Hamamönü Ofisi'nde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına, Ankara'da eğitim gören dünyanın birçok farklı ülkesinden YTB-Türkiye Bursları burslusu öğrenciler ve aileleri katıldı. Birbirinden keyifli oyun ve programlarla rengarenk görüntülerin yaşandığı programda konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, dünyanın dört bir tarafından gelen çocukların Türkiye'nin zenginliği olduğunu söyledi.

Detay
05

AZERBAYCAN’DA 10 MİLYONCU VATANDAŞ OLAN ÇOCUK DÜNYA’YA GELDİ…

Azerbaycan’da 10 Milyoncu vatandaş olan Mehriban Hasanova dünyaya geldi. 10 Milyoncu vatandaş olan Mehriban’ı ve ailesini ve Azerbaycan halkını Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Birinci Başkan yardımcısı Mehriban Aliyeva tebrik etti.

Detay
05

Azerbaycan'daki 20 Ocak katliamı hafızalardaki tazeliğini koruyor

Azerbaycan'da 1990'da Sovyetler Birliği ordusunun sivilleri katlettiği "20 Ocak Katliamı"nın acı anısı, aradan geçen 29 yıla rağmen tanıkların hafızasında tazeliğini koruyor.

Detay
05

'Kıbrıs Türk halkının özgürlüğüne' adanmış bir ömür: Rauf Raif Denktaş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş vefatının yedinci yılında anılıyor.

Detay
05

Irak Türkleri Azerbaycanlı kardeşlerinin yanında

~~31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Dayanışma Günü Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle kutlandı. Azerbaycan Milli Marşı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Konser Azerbaycanlı ses sanatçılar ve Azerbaycanlı öğrenciler tarafından hazırlanan video gösterimi, şiir dinletisi ve çeşitli Kafkas dansı gösterileri gerçekleştirildi.

Detay
05

'Atayurdu'nu Van Gölü kıyısına kurdular

Geleneksel Türk Kültürü, Van Gölü kıyısında hayat buldu. Atayurt Projesi'yle göl kıyısına 8 otağ kurulurken, buraya tarihteki 16 büyük Türk devletinin bayrağı asıldı.

Detay
05

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ BRÜKSEL TEMSİLCİSİ BÜYÜKELÇİ DAMLA GÜÇLÜ’NÜN 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Kıbrıs Türk Halkının kendi kendini yönetme ve kendi geleceğini tayin etme hakkının en önemli simgesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 35. Yıldönümü kutlu olsun. Bu topraklarda onurumuzla bir Halk olarak yaşayabilme ve kimliğimizi var etme mücadelemiz devletimizin kuruluşundan da önceye dayanmaktadır ve geçen süre zarfında bu uğurda çok bedeller ödenmiştir.

Detay
05

KKTC 35 yaşında…

KKTC 35 yaşında… 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı bugün başkent Lefkoşa başta olmak üzere tüm ilçelerde tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

Detay
05

World Weightlifting Championships inaugurated in Ashgabat

~~The most recent title of Ashgabat is the City of Health, Inspiration and Friendship because the city is becoming a sports hub. Year by year the number and level of international sporting events hosted by Ashgabat is increasing. These days Ashgabat hosts the World Weightlifting Championship. The 2018 IWF World Championships is held from November 1- 10 at the excellent sports facilities of the top-class Ashgabat Olympic Complex.

Detay