05

Irak Türkleri Konyaaltı Uluslararası Festivali'ne renk kattı!

~~12 ülkenin katıldığı Konyaaltı Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne, birbirinden renkli ve muteşem etkinliklerin sergilendiği gösterilerle sona erdi. Medeniyetlerin Antalya’da ki buluşma noktası olan Konyaaltı’nda, 12 farklı ülke, dans ve müzikal gösterilerle kültür ve sanatlarını sergiledi.

Detay
05

Dünya Göçebe Oyunları'nda heyecan sürüyor

Kırgızistan'ın ev sahipliğinde 3. kez düzenlenen ve AA ile TRT'nin medya ortağı olduğu Dünya Göçebe Oyunları'nda müsabakalar devam ediyor.

Detay
05

Özbekistan 17 yıl sonra Türk Konseyi Zirvesi'ne katılacak

Özbekistan 17 yıllık aranın ardından yarın yapılacak Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi toplantısına katılacak.

Detay
05

Türk kökenli milletleri buluşturan kurultay

Macar Turan Vakfı tarafından, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının katkısıyla düzenlenen ve Türk kökenli milletleri buluşturan Hun Kurultayı büyük ilgi görüyor.

Detay
05

Türkmen Öğrencilere Muratpaşa Belediyesi Kucak Açtı

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ile Türkmen İzcilik Federasyonu’nca, Türkmen öğrenciler için Antalya’da 1 hafta kamp düzenledi. Kampa Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yaptı. Irak Türkmeni 43 öğrenci ve 2 öğretmen de katıldı. Öğrenciler anavatanlarını, kendi tarih ve kültürlerini tanıma fırsatı buldu, ayrıca doğal değerleri ve turistik yerleri yakından görme şansı yakaladı.

Detay
05

Azerbaycan Cumhuriyeti 100. yılını kutluyor. Nice Yıllara Can Azerbaycan

~~BAKÜ (AA) - Azerbaycan'da 28 Mayıs 1918'de ilan edilen Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlanıyor. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı. Azerbaycan Milli Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Aliyev, anıta çelenk bıraktı.

Detay
05

Aliyev yeniden Cumhurbaşkanı

Azerbaycan’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimini yüzde 86,09 oyla mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan arayarak Aliyev'i tebrik etti.

Detay
05

Azerbaycan sandığa gidiyor

Azerbaycan'da, cumhurbaşkanı seçimi için oy kullanma işlemi başladı.

Detay
05

İşte Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Kalp Krizi Geçirdiği Anlar

Eski Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Azerbaycan'da konuşma yaptığı sırada kalp krizi geçirdiği anların görüntüleri ortaya çıktı.

Detay
05

Kardeş ülkede felaket: 30 ölü

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki bir rehabilitasyon merkezinde çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti.

Detay
05

Bakü’de Hocalı Soykırımı anıldı

Bakü Şehir Gençlik ve Spor İdaresi ile Gençliğe Yardım Fonu, Hocalı Soykırımı'nın 26. yılı nedeniyle bir anma programı düzenledi.

Detay
05

AZERBAYCANIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ (18 EKİM 1991) KUTLU OLSUN!

AZERBAYCANIN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ (18 EKİM 1991) KUTLU OLSUN. AZERBAYCAN CUMHURİYETİNİN 26. BAĞIMSIZLIK GÜNÜ...

Detay
05

Türk Yurdu Kerkük Truva Atı Taktiğiyle İşgal Edilmişti

Türk yurdu Kerkük’ün tartışmalı referanduma dahil edilmesi, savaş çıkardı. Bağdat yönetimi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) verdiği sürenin dolmasıyla peşmerge güçlerine doğru saldırıya geçti. Ali Kerküklü - Irak'taki Türkmenlerin Sessiz Çığlığı Kitabının Yazarı

Detay
05

Azerbaycan Enerji Bakanı Aliyev İstanbul'da Hayatını Kaybetti

Azerbaycan Enerji Bakanı Natık Aliyev'in geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonucu bugün İstanbul'da hayatını kaybettiği açıklandı.

Detay
05

Türk Kökenli Vekilden Keşmir Özgürlük Hareketi'ne Destek

Geçtiğimiz günlerde özel bir komisyonla Azerbaycan’a giderek Karabağ sorununu yerinde inceleyen Brüksel Bölge Milletvekili ve Parlamento Başkanvekili Emin Özkara, Keşmir Özgürlük Hareketi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Detay