«Hala Ülkenin en Ucuz Kimlik Kartları ve Pasaportları Saint-Josse Belediyesinde »

~~Tüm enleri bünyesinde toplayan Saint-Josse Belediyesi, Belçika’nın gelir seviyesi en düşük, en yoğun ve en genç nüfusa sahip belediyesidir. Senelik kişi başına düşen gelir ise sadece 9,227 eurodur.

2017 yılından beri, Saint-Josse belediyesi, başlattığı oturanlarına destek olma politikaları çerçecvesinde, kimlik kartlarından Federal Devletin aldığı üretim masrafı dışında bir ücret almamaktadır.

 2020 ocak ayından itibaren, Federal Devletin üretim ücretlerini artırma kararı almasına rağmen, Saint-Josse belediyesi vatandaşları için br efor sarfederek ülkenin en ucuz kimlik kartı ve ehliyetini vermeye devam edecektir..

Bu bağlamda, kimlik kartları 16,10 euro, 12 yaş altı 6,40 euro ve pasaport 65 euro olmaya devam edecektir.

Yine yabancıların biyometrik kimlik kartları düşen yeni fiyatıyla 16,60 euro olurken, kimlik kartının acil durumlarda hızlı prosedürü de 127,60 euro yerine 98,60 euro olacaktır.

Ayrıca, Saint-Josse Belediyesi önümüzdeki 6 yıl boyunca, aile toplum belgesi, ikamet belgesi, vatandaşlık belgesi, doğum begesi vb… gibi resmi belgelerini ücretsiz vermeye devam edecektir. Böylelikle, Belçikanın düşük gelirli ailelerin  yaşadığı Saint-Josse belediyesinde, ailelerin bütçelerine  ek bir katkı sağlamaya devam edeceğiz.

 Saint-Josse Belediye Başkanı Emir KIR « Resmi belgelerin Saint-Josse oturanlarına ücretsiz olarak verilmesi, onların iş ve lojman arayışlarında işlerini büyük ölçüde  kolaylaştıracaktır. » dedi.