~~SARI GÜNEŞ, YEŞİL ORMAN VE MAVİ DENİZ’İN BULUŞTUĞU GÜZEL ÜLKEMİZ TÜRKİYE’DEN KARTPOSTALLIK RESİMLER…

Geçtiğimiz ay 11 – 25 Temmuz arası iki haftalığına güzel ülkemiz Türkiye’ye yaptığımız kısa tatil dönemi güzel hatıralarla sona erdi. Güzel ülkemiz ve insanlarından 150'yi aşkın resimi sizler için derledik. Resimleri ana resim üzerindeki oklarla görebilirsiniz.

Geçtiğimiz ay 11 – 25 Temmuz arası iki haftalığına güzel ülkemiz Türkiye’ye yaptığımız kısa tatil dönemi güzel hatıralarla sona erdi. Güzel ülkemiz ve insanlarından 150'yi aşkın resimi sizler için derledik. Resimleri ana resim üzerindeki oklarla görebilirsiniz.

Güzel ülkemizin Akdeniz ve Ege denizi kıyılarında başlayan yolculuğumuz, İstanbul’da son bulmuştu. Tüm gezdiğimiz yerler sarı güneşi, yeşil doğası ve mavi deniziyle adeta ruhumuzu dinlendiriyordu. Bir taraftan Dünyaca tanınan bu turistik ve kültür merkezlerini gezerken, bir taraftan da bu güzel merkezlerde bulunan Sıla-i Rahim mensuplarımızı da ziyaret ettik. Buralardan güzel kartpostallık manzaraları sizler için objektifimize yansıtmanın mutluluğunu da yaşadık.

Tabi bu çekimler aynı zamanda bizler için unutulmaz hatıraların tarihe not düşmesi adına da  önemliydi.  Tüm Aile ve akrabalarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz. Kısa ama verimli görüşmelerimiz buluşmalarımız bizler için çok büyük bir motivasyon kaynağı oldu.

Uzun aradan sonra güzel ülkemizi ziyaret etme amaçlı ‘Belçika Aydın Vakfı’ Başkanımız Sayın Zerrin Aydın ile Muğla Dalaman’a başlayan yolculuğumuz neticesi, 11 Temmuz 2020’de ‘Al bayrağımız’ın berrak semalarda denizi selamlaması, okunan ‘ezanların’ ruhumuzu okşamasıyla güzel ülkemize ayak bastık.

Dalaman hava alanından iner inmez tarihi ve harika doğa yapısıyla meşhur olan Fethiye/ Göcek’e geçerek, burada 4 gün konakladık. Bu süre içerisinde Dalaman, Fethiye, Göcek’in denizi ve tarihi yerlerini gezme fırsatımız oldu. Gemi turuyla 12 adayı ve ünlü koyları gezdik. Fethiye Ölü deniz son derece sakin idi. Pandemi Karantinası virüs tehlikesi ile yabancı turist yok denecek kadar azdı. Yerli turistlerle yetinen Turistik mekan sahipleri, son derece üzgün idiler.

Tüm işyerleri son teknoloji ile Pandemi kurallarını uygulaması, mesafe korumasına ve tüm Hijyenik çalışmalarına rağmen turist ağırlayamamanın üzüntüsü içerisindeydiler. Kaldığımız Hotel son derece dikkatli ve centilmence müşterilerini ağırlamaktaydı.

Göcek’ten, Muğla Bodruma gidebilmek için, Muğla’ya oradan da Bodruma geçtik. Bodrum’da bizi kız kardeşim Zeynep ve değerli eşi Ali Barghi karşıladı. Kısa bir şehir turundan sonra kardeşimin evine geçerek, kısa süreli istirahat ve yemekten sonra, yine Bodrum’da bulunan ve denize sıfır yazlıkta Dayı kızı olan aile büyüklerimizden Sevgi Sevim ve değerli eniştemiz Aslan Sevim’in davetlisi olarak 5 çayına gittik. Burada, Sevim ailesinin tüm fertleriyle hasret gidererek, geçmişi andık.

Daha sonra bir başka dayıkızı olan Canan ve değerli eşi Mustafa Varol’u ziyaret ederek, akşam çay buluşmasında hoş sohbetlerle, vakit geçirdik.

Bir gece kardeşimde konaklayarak, sabahleyin güzel beldeler. Gümüşlük ve Kavaklıdere’yi gezerek, değerli abim Muharrem ve yengem Candan Gündoğdu’yu ziyaret amaçlı Söke’ye geçtik. Burada Abim, yeğenlerim, damatlar ve çocuklarıyla buluşarak, akşam yemeğinde hoş sohbetlerle hasret giderdik.

Söke’nin tarihi ve alışveriş mekanlarını gezdik. Daha sonra, Kuşadasına yakın Soğucak köyü mezarlığında meftun olan merhuma kardeşim Sevilay Altan’ın mezarını ziyaret ederek, çiçek ekip, Kuran okuyup ve Fatihalarla kendisini andık.

Daha sonra Davutlarda yazlıkta bulunan Dedesi AliRıza ve Aneannesi Ülkü Uçar’ın yanındaki torunum Naki’yi ziyaret ederek, hasret giderdik.

Oradaki çay sohbetimizin ardından, Ailemizin en büyükleri olan Hacı Cengiz ve Hacı Gülter Tunay’ı ziyaret etme amaçlı İzmir/Balçova’ya geçtik. Burada iki gün hasret giderdik. Büyüklerimiz ve yeğenlerimizle görüşerek geçmiş hatıraları yad ettik.

Sevgili yeğenlerim, Semra Tunay, Yıldıray Tunay, Hamza Tunay, Mutlu Sevilmiş , Bilal Sevilmiş, Atahan Sevilmiş ve Sena Tunay bizi ağırlayarak, Çeşme Alaçatı’yı gezdirdiler. Buradaki güzel anılarla gezimizin son durağı olan İstanbul’a gitmek için vedalaştık.

Daha sonra, Vakıf Müdürümüzün babası ve kayınbabam, İsmail Aydın’ı ziyaret etmek ve oradan Belçika’ya dönmek için İstanbul Bağcılar’a geçtik.

Burada çıkardığımız ‘Belçika Aydın Haber’ ve ‘Avrupa Alemdar’ dergilerimizi dağıtarak, yayınlarımızı anlatmak amacıyla, Ulusal kanal olan ‘Kanal 12’de program yapan Kasım Alcan’ın başarıyla hazırlayıp sunduğu programına katılarak,  gerek yayınlarımızı,  gerekse ‘Belçika Türk Toplumu’nu anlattık. Bu vesileyle Sayın Alcan ve  Kanal Yönetimine çok teşekkür ediyoruz.

Burada vakıf başkanımızın ablası merhume Semra Aydın’ı Habiplerdeki mezarlığında ziyaret ederek, Kuran okuyup, Fatihalarla kendisini andık.

İstanbul’un tarihi mekanlarını gezerek, önemli merkezleri objektifimize yansıttık. İstanbul’da son günlerde ise Bağcılar’da bulunan ‘İmam Ali Camii ve cemaatini’ ve Halkalı’da bulunan Zeynebiye Camii ve Cemaatini’ ziyaret ettik. Caferi Lider Hüccet’ül islam Selahattin Özgündüz ile kısa bir görüşme gerçekleştirdik. Burada bulunan hayır işlerle meşgul olan ‘Zehra Ana’ Derneğini de ziyaret ederek, Başkan Meftune Atam’dan çalışmaları hakkında bilgiler aldık. Zehra Ana ziyaretine eşlik eden ‘Mutfaksız Kadınlar’ kitabı yazarı Sayın Semail Şeren’e çok teşekkür ediyoruz.

Bizleri ağırlayan, aile dostlarımız,  Kenan Şeren, Mehdi Şeren, Musa Şeren ve Tüm Şeren ailesine sonsuz teşekkürler.

Daha sonra İstanbul hava Limanından havalanarak, şükürler olsun Brüksel şehrimize geldik.

Bu vesileyle ziyaretlerimiz boyunca bizleri yalnız bırakmayan tüm aile dost ve akrabalarımıza kalbi teşekkürler…