05

Avrupa Ülkeleri Suriye'de Elçiliklerini Açmak İçin Hazırlanıyor

Suriye'deki Batılı diplomatik kaynaklar, bir dizi Avrupa büyükelçiliğinin yakın gelecekte Şam'daki faaliyetlerine devam etmeye hazırlandığını ifade etti.

Detay
05

Esad yüzde 95’le 4. kez zafer ilan etti

Suriye'de özellikle batılı ülkelerin geçerliliğini sorguladığı seçim sonuçlandı. Devlet Başkanı Beşar Esad, yüzde 78 katılımın olduğu belirtilen seçimde oyların yüzde 95'ini alarak dördüncü kez sandıktan zaferle çıktı.

Detay
05

Filistin'e yönelen şiddet ve Netanyahu'nun seçim hesapları

Mescid-i Aksa baskını ve Gazze saldırısı öncesinde, gerçekleşmesi çok zor olsa da Arap milletvekillerinin de katılımıyla hükümet kurulması bir ihtimal olarak masada yer almaktaydı. Ancak mevcut şartlarda bunun gerçekleşmesi imkânsız halde.

Detay
05

DİRENİŞ FÜZELERİ SİYONİST İSRAİL'E ŞOK YAŞATIRKEN İSRAİL İSE BAKANLIK BİNALARINI VE SİVİLLERİ VURUYOR

Gazze’de kayıplar artıyor… Bakanlık binası da vuruldu: Şehit sayısı 136’ya yükseldi İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik gerçekleştirdiği saldırılar sonucu can kaybı sayısı 136'ya, yaralı sayısı bine yükseldi.

Detay
05

Gazze'deki direniş grupları, İsrail'e karşı 'Kudüs'ün Kılıcı' adlı operasyonu başlattı

Gazze'deki direniş grupları, İsrail ile gerginliğin tırmanmasıyla eş zamanlı olarak "Kudüs'ün Kılıcı" adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

Detay
05

Terörist İsrail'in Gazze'ye saldırısında şehit sayısı 24'e yükseldi

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son saldırıların ardından üç kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu toplam can kaybının 24'e yükseldiği kaydedildi.

Detay
05

Hamaney ateş püskürdü: İsrail devlet değil terörist üssü

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, İsrail'le ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hamaney, İsrail’in devlet olmadığını ve Müslümanlar aleyhinde kurulan bir terörist üssü olduğunu söyledi.

Detay
05

İsrail’den Mescid-i Aksa’da ses bombalı ve plastik mermili saldırı

İsrail güçlerinin, teravih namazını kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelen Filistinlilere ses bombaları ve plastik mermi ile saldırılarında en az 53 kişi yaralandı. ABD'den yepılan açıklamada, Washington’ın Kudüs’te artan gerginlik nedeniyle endişeli olduğunu söyledi.

Detay
05

Siyonist İsrail zulmü devam ediyor Sahur vakti yine İsrail terörü

İsrail polisi, Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinli ailelerin evlerinden zorla çıkarılmasını protesto eden gösteriye ses bombası atarak müdahale etti.

Detay
05

NASA’da Ingenuity helikopterini tasarlayan Filistinli Elbasyouni: 'Bu tarihi olayın bir parçası' olmaktan onur duyuyorum

NASA'nın Mars'a gönderdiği Persevarence keşif aracında bulunan "Ingenuity" adlı mini helikopteri tasarlayan ekipte yer alan Filistinli mühendis Loay Elbasyouni, “Bu tarihi olayın bir parçası” olmaktan onur duyduğunu belirtti.

Detay
05

Papa, Şii lider Seyyid ayetullah Sistani ile bir araya geldi

Papa Francis, Irak'a yaptığı tarihi ziyarette önemli bir buluşmaya imza attı. Papa, Şii dini lider Ali Sistani'yle evinde bir araya geldi.

Detay
05

"Tarihte ilk kez bir Papa, Irak'a gidiyor" Ayetullah Sistani ilede görüşecek...

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un Irak'ı ziyaret edecek ilk Papa olacağını söyledi.

Detay
05

AFGANİSTAN ÜNİVERSİTE GİRİŞ SINAVI BİRİNCİSİ TÜRKİYE’Yİ TERCİH ETTİ

Afganistan üniversite geçiş sınavında birinci olan Şemsiye Alizade, yüksek öğrenim eğitimi için Türkiye’yi seçti. Alizade, Türkiye Bursları kapsamımda İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim alacak.

Detay
05

Filistin Aşı Bulamazken, İsrail nasıl bu kadar hızlı aşılanıyor?

İsrail nasıl bu kadar hızlı aşılanıyor? Yanı başındaki Filistin nereden aşı bulacağını bilemezken İsrail şimdiden dünyada nüfusunu en hızlı aşılayan ülke oldu.

Detay
05

İran'lı Türkler, Şuşa'nın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını kutladı

İran'ın kuzeybatı bölgesinde çoğunlukla Türklerin yaşadığı kentlerde halk, Dağlık Karabağ'ın en önemli şehirlerinden Şuşa'nın, Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan'ın işgalinden kurtarılmasını kutladı.

Detay