05

İran'da seçimi kazanan reformist Pezeşkiyan, ülkenin 9'uncu Cumhurbaşkanı oldu

İran'da reformist Tebriz Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Mesud Pezeşkiyan, 14'üncü dönem cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda oyların yüzde 53,7'sini alarak ülkenin 9'uncu Cumhurbaşkanı oldu

Detay
05

Hizbullah lideri Nasrallah İsrail'e gözdağı verdi, Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tehdit etti

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'le topyekûn bir savaşa hazır olduklarını söyledi. Nasrallah ayrıca Lübnan’a olası bir saldırıda İsrail uçaklarına üslerini açması halinde Kıbrıs Cumhuriyeti’ni hedef alacakları uyarısında bulundu.

Detay
05

İmam Hamanei’den ABD’de Filistin’i Destekleyen Öğrencilere Mektup

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei, ABD üniversitelerinde Filistin’i destekleyen öğrencilere hitaben kaleme aldığı bir mektupta bu öğrencilerin anti-Siyonist protestolarıyla dayanışma içinde olduklarını belirterek, onların direniş cephesinin bir parçası olduğunu ifade etti.

Detay
05

İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, helikopter kazasında hayatını kaybetti

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın helikopter kazasında hayatını kaybettiği açıklandı.

Detay
05

Son dakika... İran: İsrail'in 44 subayı öldürüldü

Son dakika haberi... İran, cumartesi günü İsrail'e karşı gerçekleştirdiği İHA ve füzeli saldırıya ilişkin detayları açıkladı.

Detay
05

Gazze'deki Filistinliler bir kap sıcak yemek için kuyrukta bekliyor

Gazze'deki Filistinliler bir kap sıcak yemek için kuyrukta

Detay
05

İran'dan İsrail'e hava saldırıları İsraili korkuttu...

İran, insansız hava araçlarıyla (İHA) İsrail'e saldırı başlattı, İsrail, savaş kabinesini toplarken, Beyaz Saray İsrail'e desteğini açıkladı.

Detay
05

İsrail'in Gazze'de 6 ayı geride bırakan saldırılarının özeti "ölüm ve yıkım"

İsrail'in Gazze Şeridi'nde 7 Ekim 2023'te başlayan yıkıcı saldırıları, Filistinlilerin kıtlığa sürüklenmesi ve her geçen gün artan insani krizlerin gölgesinde altı ayı geride bıraktı.

Detay
05

Özgür Özel’den sosyal demokrat liderlere çağrı: ‘Filistin’i tanıyın’

CHP lideri Özgür Özel, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in Filistin devletini tanıyacaklarını belirttiğini vurgulayarak; “Tüm sosyal demokrat liderlere Filistin'i tanıma ve Filistin'in yanında durma çağrımı yineliyorum” dedi.

Detay
05

Soykırımcı israil katliamlarına devam ediyor dünya susuyor...

Şifa Hastanesi’nden geriye ölüm ve yıkım kaldı İsrail ordusu iki hafta önce baskın düzenlediği Gazze Şeridi'nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesi ve çevresinden arkasında onlarca ölü bırakarak çekildi.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL'İN GAZZE SOYKIRIMINDA ŞEHİT SAYISI 32 BİN 490 OLDU. DÜNYA SUSKUN

İsrail'in 173 gündür saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de can kaybı 32 bin 490'a çıktı İsrail ordusunun, halkı aç ve susuz bırakıp yardımların ulaşmasını engelleyerek insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 32 bin 490'a yükseldi.

Detay
05

İsrail'in Gazze'de insani yardımlara eşlik edenlere saldırısında 23 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail ordusunun, kara işgalini sürdürdüğü Gazze Şeridi'nin merkezinden kuzeyine insani yardımlara eşlik eden yerel ekipleri hedef aldığı saldırıda 23 Filistinlinin öldürüldüğü bildirildi.

Detay
05

SİYONİST İSRAİL KALBİNDEN VURULDU...

İsrail kalbinden vuruldu: Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na drone saldırısı! Irak İslami Direnişi görüntüleri paylaştı

Detay
05

Orta Doğu'da tansiyon yeniden fırladı: İran, Irak'ta İsrail istihbaratını vurdu

Irak’ın Erbil kentinde dün gece birçok noktada füze ve insansız hava aracı (İHA) saldırıları düzelendi. İran, İsrail'in saldırılarına misilleme olarak Erbil'de "Mossad'ın ana karargahını balistik füzelerle vurduğunu" belirtti.

Detay
05

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarla 1,9 milyon kişiyi yerinden etti

BM Filistin Raportörü, İsrail'in Filistinlileri zorla yerinden etmesinin "insanlık suçu" olduğunu belirtti

Detay