05

ABD BAŞKAN ADAYI TRUMP'A SİLAHLI SALDIRI

ABD'de, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Pensilvanya'da düzenlediği seçim mitingi sırasında kürsüde konuşurken, silah sesine benzer patlamalar sonucunda sağ kulağından yaralandı.

Detay
05

Kazakistan'da, "ŞİÖ 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi" başladı

Kazakistan'ın başkenti Astana'da "Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) 24. Devlet Başkanları Zirvesi" başladı.

Detay
05

Dünya genelinde orman yangınları etkili oluyor

Ruidoso yakınlarında birleşen iki yangın, bölgede 7 bin 800 kişinin evlerini terk etmesine yol açtı.

Detay
05

BMGK'de Biden'ın açıkladığı Gazze için ateşkes teklifine destek talep edilen karar tasarısı kabul edildi

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK), ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı ve ilk aşamasında Gazze’de hemen ateşkes öngören 3 aşamalı teklife destek talep edilen karar tasarısı kabul edildi.

Detay
05

1 MAYIS EMEKÇİ İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Mayıs İşçi Bayramı nedir, nasıl başladı? 1 Mayıs ilk ne zaman kutlandı? İşte 1 Mayıs İşçi Bayramı tarihçesi Tüm dünyada milyonlarca insanın her 1 Mayıs'ta tek yürek olarak kutladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl da merakla bekleniyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde geçirilecek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın nasıl başladığı, ilk ne zaman kutlandığı ve hakkındaki tüm bilgileri bir araya getirdik...

Detay
05

ABD Filistin'in BM'ye tam üyeliğini veto etti

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK), Filistin'in BM'ye tam üyeliği için sunulan karar tasarısı ABD'nin vetosuyla reddedildi. Cezayir tarafından sunulan tasarı, 15 üyeli BMGK'de 12 "evet" ve 2 "çekimser" oy almasına rağmen, ABD'nin "hayır" oyu nedeniyle kabul edilemedi.

Detay
05

'8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ' KUTLU OLSUN

26 - 27 Ağustos 1910'da Danimarka'nın Kopenhag kentinde toplanan 2'nci Enternasyonal'e bağlı Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı'nda Almanya Sosyal Demokrat Partisi delegeleri Clara Zetkin, Kate Duncker'in her yıl 'Kadınlar Günü' düzenlenmesi yönündeki önerisi kabul edildi.

Detay
05

Putin Kur-an'ı eline aldı ve seslendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'da diğer bazı ülkelerden farklı olarak Kur’an-ı Kerim'e saygısızlığın suç olduğunu ve Rusya'nın bu yasal kurallara her zaman bağlı kalacağını söyledi.

Detay
05

İsrail'in Gazze'ye saldırıları sonrası tüm dünyada başlayan bireysel boykot kitlesel hale geliyor

"İnsanlar bombaları yapanları durduramıyor ama bu finansal sisteme para kazandırmamak için İsrail ürünlerini almıyor. Ben almazsam sen almazsan bu finansal sistem dönmez ve İsrail bir noktada köşeye sıkıştığını hissederek geri adım atar"

Detay
05

Hamas, Uluslararası Adalet Divanının kararından memnun

KUDÜS (AA) - Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) Tel Aviv aleyhinde açılan soykırım davasında aldığı ihtiyati tedbir kararına ilişkin memnuniyetini açıkladı.

Detay
05

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu başladı! Uzayda 14 günde hangi deneyler yapılacak? İlk sözleri "İstikbal göklerdedir" oldu

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı uzay yolculuğuna başladı. Alper Gezeravcı'nın da içinde olduğu Dragon kapsülünü taşıyan Falcon 9 roketi, Florida'daki 39A numaralı rampadan 19 Ocak Cuma günü saat 00.49'da fırlatıldı. Gezeravcı'nın uzaydaki ilk sözü ise "İstikbal göklerdedir" oldu. Öte yandan merak edilen yolculukla ilgili detaylara da ulaşıldı. 14 gün içinde hangi deneylerin yapılacağı belli oldu. İşte merak edilen yolculuğun tüm ayrıntıları...

Detay
05

İsrail Gazze kentinde hükümete ait kurumların ve onlarca binanın olduğu bölgeyi yıktı

İsrail güçlerinin, Gazze'nin kuzeyindeki Gazze'nin Er-Rimal Mahallesi'nde hükümete ve Hamas'a ait kurumların ve onlarca binanın olduğu bir bölgenin neredeyse tamamını bombalayarak yıktı.

Detay
05

Soykırımcı İsrail’e tepkiler büyüyor

New York'ta binlerce kişi, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti

Detay
05

BM, Gazze'de çatışmalara "acil ve uzatılmış ara verilmesi" talep edilen karar tasarısını kabul etti

BM Güvenlik Konseyi (BMGK), Gazze'de çatışmalara "acil ve uzatılmış ara verilmesi" talep edilen karar tasarısını kabul etti.

Detay
05

Myanmar’da iç savaş: Onlarca asker Hindistan’a kaçtı

2021'deki darbe sonrası ordu ve silahlı gruplar arasında çatışmaların şiddetlendiği Myanmar'da çok sayıda asker, komşu ülke Hindistan'a sığındı.

Detay