05

Antalya’da Kekük Katliamı’nın 62. yıl dönümünde anma töreni

~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği, “Kerkük Katliamı” şehitleri için anma töreni düzenledi.

Detay
05

On binlerce kişi Mescid-i Aksa'da bayram namazı kıldı

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da on binlerce Müslüman bayram namazını eda etti.

Detay
05

FDA ve CDC’den üçüncü doz hatırlatma aşısı açıklaması: İki doz aşı olana gerek yok

Delta varyantı dünya genelinde endişe yaratmaya devam ederken, Pfizer-BioNTech'in üçüncü doz hatırlatma aşısı başvurusu öncesi FDA ve CDC'den ortak açıklama geldi. Açıklamada, iki doz aşı olan kişilerin ağır hastalık ve ölüm riskine karşı korunduğu ve bu aşamada hatırlatma dozuna gerek olmadığı belirtildi.

Detay
05

Kanada Başbakanı Trudeau: Ülkenin dört bir yanındaki Müslümanlar, yanınızda olduğumuzu bilin

Kanada Başbakanı Trudeau, London kentinde Müslüman bir ailenin üzerlerine araç sürülerek öldürülmesi ile ilgili, "Ülkenin dört bir yanındaki Müslümanlar, yanınızda olduğumuzu bilin. İslamofobinin toplumumuzda yeri yoktur." ifadesini kullandı.

Detay
05

İran’ın göçebe halkı: Kaşkay Türkleri

İran’daki Kaşkay Türkleri, gelenekleri ve yaşam tarzlarıyla Orta Asya’daki kadim Türk kültüründen izleri yaşatmaya devam ediyor.

Detay
05

Emine Erdoğan’a BM ödülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı (UN- Habitat) tarafından, Atık Alanında Akıllı Şehirler girişimine destek vermesi, himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi ile çevreye olan katkılarından dolayı, 'Waste Wise Cities Global Champion' (Atık Alanında Akıllı Şehirler Küresel Şampiyonu) ödülü verildi.

Detay
05

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının 'Şehit Diplomatlar Sergisi' New York'ta Çavuşoğlu'nun katılımıyla açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlediği "Şehit Diplomatlar Sergisi", New York'ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla açıldı.

Detay
05

Suudi Arabistan hac ibadetinin Kovid-19 önlemleri altında yapılacağını açıkladı

Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadetinin, Kovid-19 salgını gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurdu.

Detay
05

Bugün Dünya Kudüs Günü, Dünya Kudüs Günü Nedir Ve Nasıl Ortaya Çıktı

İslam İnkılabı Lideri İmam Humeyni, bütün Müslümanların dikkatini İşgalci Siyonist İsrail’in zulmüne maruz kalan Filistin’e çekmek için Ramazan ayının son cuma gününü “Dünya Kudüs Günü” ilan etmiştir.

Detay
05

1 MAYIS EMEKÇİ İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Mayıs İşçi Bayramı nedir, nasıl başladı? 1 Mayıs ilk ne zaman kutlandı? İşte 1 Mayıs İşçi Bayramı tarihçesi Tüm dünyada milyonlarca insanın her 1 Mayıs'ta tek yürek olarak kutladığı 1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl da merakla bekleniyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerde geçirilecek 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın nasıl başladığı, ilk ne zaman kutlandığı ve hakkındaki tüm bilgileri bir araya getirdik... 1 Mayıs İşçi Bayramı ⁶

Detay
05

Buzullar her zamankinden daha hızlı eriyor

Uydu verileri, buzulların daha hızlı eridiğini, 15 yıl öncesine göre yılda yüzde 31 daha fazla kar ve buz kaybettiğini ortaya koydu.

Detay
05

TIME dergisi en etkili 100 şirketi açıkladı

ABD Merkezli TIME dergisi Alman Biyoteknoloji şirketi Biontech'i en etkili ilk 100 şirket listesine aldı.

Detay
05

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biden, mesnetsiz, haksız ve hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD Başkanı Biden, 24 Nisan günü yayımladığı bir mesajda coğrafyamızda bir asırdan daha uzun süre önce yaşanmış acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız ve hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır." dedi.

Detay
05

Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi'den 1915 olaylarına ilişkin Türk tezlerine destek

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ABD Başkanı Joe Biden'ın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine karşılık Türk tezlerine destek verdi.

Detay
05

ABD'de yaşayan Türkler Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklamasını protesto etti

ABD'nin başkenti Washington'da çok sayıda Türk, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi.

Detay