05

Soykırımcı İsrail’e tepkiler büyüyor

New York'ta binlerce kişi, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti

Detay
05

BM, Gazze'de çatışmalara "acil ve uzatılmış ara verilmesi" talep edilen karar tasarısını kabul etti

BM Güvenlik Konseyi (BMGK), Gazze'de çatışmalara "acil ve uzatılmış ara verilmesi" talep edilen karar tasarısını kabul etti.

Detay
05

Myanmar’da iç savaş: Onlarca asker Hindistan’a kaçtı

2021'deki darbe sonrası ordu ve silahlı gruplar arasında çatışmaların şiddetlendiği Myanmar'da çok sayıda asker, komşu ülke Hindistan'a sığındı.

Detay
05

ABD’li Yahudiler, kongreyi bastı

ABD Kongresi’nin bulunduğu Capitol Hill binasında İsrail’in ablukası altında olan Gazze Şeridi'nde ateşkes talebiyle eylem düzenlendi. Yüzlerce gösterici, gözaltına alındı.

Detay
05

Vicdanın sesi dünyaya yayılıyor

İsraıl'ın soykırım başlattığı Filistin halkına 'sokak' desteği, Tel Aviv yönetimine açık destek veren ülkelerde de yükseliyor. ABD'de Filistin yanlısı protesto gösterilerinin yapıldığı kent sayısı her geçen gün artıyor. Birçok Amerikalının da Filistin'e destek vermek için yürüyüşlere katıldığı görülüyor.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ MUSA'YA, ÇİN'DE "YILIN TANITIM ELÇİSİ ÖDÜLÜ" VERİLDİ

Çin'de yayın yapan Travel and Leisure dergisi, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'ya "Yılın Tanıtım Elçisi Ödülü" verdi.

Detay
05

Merve Dinçel, Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazandı

Milli sporcu Merve Dinçel, Azerbaycan'da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya elde etti.

Detay
05

Yurt dışında sandıklar kuruldu: İkinci tur için oy verme işlemi başladı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için yurt dışı temsilciliklerde, ve gümrük kapılarında oy verme işlemi başladı. Yurt dışı temsilciliklerde 24 Mayıs'a, gümrüklerde ise 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00'ye kadar oy kullanılabilecek.

Detay
05

Sudan'dan tahliye edilen 167 Türk İstanbul'a getirildi

Sudan'da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasındaki süren çatışmalar nedeniyle ülkeden tahliye edilen ve Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya sevk edilen 167 Türk vatandaşı, uçakla İstanbul'a getirildi.

Detay
05

Hamza Yusuf, resmen İskoçya'nın ilk Müslüman başbakanı oldu

İskoç Ulusal Partisinin yeni lideri Hamza Yusuf, parlamentodaki oylamanın ardından İskoçya'nın ilk Müslüman başbakanı oldu.

Detay
05

Bunu da Gördük: Gökten Balık Yağdı

Avustralya'nın Lajamanu kasabasında yaşayan insanlar ilginç bir doğa olayına şahit oldu. Gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtına sonrası gökten balık yağdı.

Detay
05

Times Meydanı'nda Türkiye için anma

ABD'de New York Times Meydanı'nda Türkiye'deki depremlerde hayatını kaybedenler anıldı.

Detay
05

Chimpcasso: Ünlü şempanzenin tabloları satışa çıktı

ABD'de bir koruma alanında yaşayan 6 yaşındaki ünlü şempanze Limbani'nin yaptığı resimler sosyal medyada büyük ses getirdi.

Detay
05

Chimpcasso: Ünlü şempanzenin tabloları satışa çıktı

ABD'de bir koruma alanında yaşayan 6 yaşındaki ünlü şempanze Limbani'nin yaptığı resimler sosyal medyada büyük ses getirdi.

Detay
05

Türk tarihine ışık tutan yazıtlar kapalı müze alanında korunacak

Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur bölgesinde yer alan Bilge Tonyukuk Anıtları'nın kapalı alanda koruma altına alınacağı Bilge Tonyukuk Müzesi'nin temeli atıldı.

Detay