05

Girmeye çekindiği Sultanahmet Camisi'nde Müslümanlıkla tanışan İngiliz, şimdi sosyal medyada İslam'ı anlatıyor

İki sene önce Türkiye gezisi sırasında çekinerek girdiği Sultanahmet Camisi'ndeki atmosfer ile tanıştığı kişilerden etkilenerek, İslam'ı araştırmaya başlayan ve Müslüman olan Rosalie, hayallerinden vazgeçip kendini İslam dinini tanıtmaya adadı.

Detay
05

SAADET AVRUPA “HAYATA DEĞER KATAN GÜZİDE KADINLARA” PLAKET TAKDİM ETTİ

Saadet Avrupa Brüksel Bölge Kadın Kolları ve Saadet Avrupa Anvers Bölge Kadın Kolları’nın “HAYATA DEĞER KATAN KADINLAR” adı ile gerçekleştirdiği plaket töreninde tüm kadınlar adına plaket takdimi yapılan hayata değer katan güzide kadınlar ile basın mensupları bir araya geldi. Öncelikle bu önemli günde, bizlerle beraber olan değerli basın mensuplarına ve plaket alan güzide kadınlar Yurdanur Kalem Kuş, Hanife Tunç, Ayşe Duygun’a teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz…

Detay
05

İki çocuk annesi çiçek satarak kızını Oxford Üniversitesi’nde okutuyor

Hatay'da 15 yıldır çiçek satarak evinin geçimini sağlayan iki çocuk annesi Gülseren Bozkurt (57), kızını İngiltere'nin Oxford Üniversitesi'nde okutuyor. Anne Gülseren Bozkurt, '"Sağlıklı sıhhatli olduktan sonra, çalışmak en güzel şeydir" dedi.

Detay
05

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN

uHer yıl 8 Mart’ta Dünya Kadınlar Günü – International Women’s Day veya orijinal adıyla Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlanır. '8 Mart Dünya  Emekçi kadınlar Günü'nü kutluyor, kadınlarımıza daha iyi bir yaşam koşulu dileklerimizi yineliyoruz.

Detay
05

Şiddet gördüğü eşinden ayrılan kadın, 3 çocuğunu çorap satarak büyütüyor

~SİVAS'ta şiddet gördüğü eşinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmaya çalışan 3 çocuklu Hacer Bozkurt (56), el emeği ile yaptığı lif ve çorap gibi ürünler ile paket şekerleri sokak tezgahında satarak geçimini sağlıyor. Başka bir geliri bulunmayan ve sosyal yardım da almayan Bozkurt, kışın soğuğa rağmen tezgahının başından ayrılmıyor.

Detay
05

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

~~"Kadınlara yönelik şiddetin dünya çapında tahmini oranının yaklaşık %25-%50 arası olduğunu biliyor muydunuz?"

Detay
05

LR Health& Beauty Belçika Temsilciliği 'Mini Kokteyl' ile Ürünlerini Tanıttı

~~Sağlık destek ve kişisel bakım ürünleri üreten ve bu ürünleri network marketing (ağ pazarlama) yöntemiyle müşterilerine ulaştıran, 35 yıllık ve 28 ülkede aktif bir Alman firması olan LR Health& Beauty Firmasının Belçika temsilcileri, MimoZA Ekip 26 Eylül 2020 Cumartesi günü Brüksel’de Sağlıklı Yaşam Koçu Özge Bodur’un muayenehanesinde sağlıklı yaşama destek olmak adına, bir kokteyl eşliğinde misafirleri ile biraraya geldiler.

Detay
05

~~İYİLİK KAPISI ‘ZEHRA ANA’ DERNEĞİ / Celil Gündoğdu

İki haftalık güzel ülkemizde son durağımız İstanbul Halkalı idi. Çok anlamlı anılarımın olduğu yeri 20 yıldan sonra, ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım. Burada hem Zeynebiye Camiini, hem de ‘Zehra Ana’ yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek, bilgiler aldık.

Detay
05

TÜRKİYE'DE 2018 YILINDA 12 BİN ÇOCUK DOĞUM YAPTI

Türkiye’de çocuk evliliklerinin sayısı son yıllarda kademeli olarak düşse de hala çocuklar anne oluyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre 2018’de 15 yaşından küçük 167 çocuk doğum yaptı. 15-17 yaş grubunda ise 11 bin 636 çocuk, anne oldu.

Detay
05

Belçika'daki Türk kadınlardan Yemen'e yardım kampanyası

Diest kentinde yaşayan Türk kadınlar, Yemenliler için yardım kampanyasında bir araya geldi.

Detay
05

‹BELÇİKA TÜRK KADINLAR DERNEĞİ (AFBT ASBL) 2018-2019 EĞİTİM DÖNEM STARTINI BİR KAHVALTI İLE VERDİ

Belçika’da hizmet veren ‹Belçika Türk Kadınlar Derneği› (AFBT Asbl) 1996 yılından beri ‹anne çocuk eğitimleri, ergenlik programları ve topluma uyum» konularında hizmet vermektedir. Brüksel’in gözde mekanlarından olan ‹London’da gerçekleştirilen kahvaltıda› hem 2018-2019 eğitim dönemi startı verildi, hem de derneğin üyelerinden olan ve “2018 Belçika Örnek Kıdemli Vatandaşlık Ödülü“ alan Eser Baysal için, bir kutlama programı da gerçekleştirildi.

Detay
05

BULGARİSTANLI BAYANLAR GÜNLERİNİ COŞKUYLA KUTLADILAR...

~~'Belçika Yaşayan Bulgaristan Vatandaşları Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Gençlik kollarınca , ÇDF AKM salonunda düzenlenen '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kutlamasında bir araya gelen Bulgaristanlı Kadınlar, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlenmenin tadını çıkardılar.

Detay
05

YÜZLERCE BULGARİSTANLI BAYAN SANATÇILAR EŞLİĞİNDE GÜNLERİNİ KUTLADILAR

~~Brüksel’in prestijli salonlarından olan DİVA salonunda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması’ kadınlar matinesiyle gerçekleştirildi.

Detay
05

BADD KADIN KOLLARI «8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ›NÜ KUTLADI

Belçika Atatürkçü Düşünce Derneği, Kadın Kolları Başkanlığınca «8 Mart Dünya Kadınlar Günü» nedeniyle AKM salonunda nezih bir kutlama gerçekleştirildi. Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşen kutlamada açılış konuşmasını BADD Kadın Kolları Başkanı Mine Renda yaptı.

Detay
05

CHP’Lİ KADINLAR DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NDE “HAYIR” DEDİ

~~CHP Belçika Birliği Kadınlar Kolu’nun Brüksel’de düzenlediği Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın mücadelesi süreci anlatıldı ve anayasa değişikliği referandumunda kadının rolüne dikkat çekildi.

Detay