05

Avrupa ülkelerinden Türkiye vatandaşlarına vize duvarı: Randevular 2024 veriliyor

Avrupa ülkeleri ve ABD'den vize almak Türk vatandaşları için imkansız yakın hale geldi. Ünlü sanatçı Volkan Konak, Almanya'dan vize alamadığı için bu ülkedeki konserini iptal ettiğini dün duyurdu. Konak, bu durumun Türkiye'ye giren sayısı belirsiz kişilere vatandaşlık verilmesinden kaynaklığını söyleyerek: "Yazıklar olsun."dedi.

Detay
05

İngiltere'de Türk belediye başkanı

Londra’da Türk kökenli nüfusun yoğun olduğu Enfield Belediyesi Başkanlığı’na, üç çocuk annesi Belediye Meclisi Üyesi Suna Hurman seçildi.

Detay
05

ALMANYA SINIRLARINI KAPATTI

Almanya, ilk dört ayda ülkeye 12 bin 804’ü Türk, 80 bine yakın kaçak gelince sınırları kapatma kararı aldı.

Detay
05

İngiltere Kralı 3. Charles, tarihi kilisede düzenlenen dini törenle taç giydi

İngiltere Kralı 3. Charles, başkent Londra'daki tarihi Westminster Abbey Kilisesi'nde düzenlenen dini törenle taç giydi.

Detay
05

2023 Yurt dışında oy kullanma tarihi: Yurt dışında oy kullanma ne zaman başlıyor?

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde geri sayım sürüyor. Bu kapsamda yurt dışında, gümrük kapıları ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemi başlıyor. 75 ülke ve 156 yerdeki yurt dışı temsilciliğinde sandık kurulları oluşturulurken, oy verme işleminin başlayacağı tarih yurt dışında yaşayan seçmenler tarafından mercek altına alındı. İşte 2023 genel seçimleri yurt dışında oy kullanma işleminin başlayacağı tarih...

Detay
05

AB’ye yasa dışı girenlerin sayısı rekor seviyeye ulaştı

Merkezi Polonya'nın başkenti Varşova'da bulunan Avrupa Birliği'nin (AB) sınır koruma ajansı Frontex, AB ülkelerine yasa dışı girişlerin yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artarak 54 bine yükseldiğini bildirdi.

Detay
05

AB’yi sarsan rezalette yeni gelişme! Eva Kaili serbest kaldı

Belçika'da yürütülen Avrupa Parlamentosu (AP) bağlantılı yolsuzluk soruşturmasında cezaevinde kalan son tutuklu Yunan milletvekili Eva Kaili'nin de serbest bırakılmasına karar verildi.

Detay
05

YSK yurt dışı seçmenler için oy verme tarihlerini açıkladı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde yurt dışı seçmen için 27 Nisan'da başlayacak olan oy verme işlemlerinin, hangi temsilciliklerde ve tarihlerde yapılacağı ilan edildi.

Detay
05

Hollanda’da farklı din mensuplarının katılımıyla "Ulusal İftar" programı düzenlendi

LAHEY (AA) - Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) ile Devlet ve Müslümanlar Arası İletişim Organı (CMO) tarafından gerçekleştirilen iftar programında Müslümanlar ve farklı dinin mensupları bir araya geldi.

Detay
05

Tarihi Mostar Köprüsü'nün yakınında 1300 kişilik iftar düzenlendi

Bosna Hersek'in Mostar şehrinde binden fazla kişi, tarihi Mostar Köprüsü'nün yakınında düzenlenen iftara katıldı.

Detay
05

İtalya, göçmen akını nedeniyle OHAL ilan etti

İtalya'da hükümet, artan düzensiz göç akınlarını yönetebilmek için OHAL ilan etti.

Detay
05

Hollanda’da tren raydan çıktı: Ölü ve yaralılar var

Hollanda'da bir yolcu treni raydan çıktı... Yetkililer olay yerinde ölü ve yaralıların olduğunu açıkladı.

Detay
05

Bulgaristan seçimleri için Türklere destek çağrısı

Bulgaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve Müslümanların oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi'nin Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Türkiye'deki soydaşlara sandığa gitme çağrısı yaptı.

Detay
05

Fransa’yı ayağa kaldıran tasarının arkasındaki gerçek ortaya çıktı. Milyonlarca kişi sokağa çıktı

Fransa’da milyonlarca kişi Macron’un emeklilik yaşının 62’den 64’e yükselmesine tepkili. Ülke çapında devam eden protestolar nedeniyle adeta hayat durdu. Fransa'yı ayağa kaldıran tasarının arkasındaki gerçek ortaya çıktı.

Detay
05

Hollanda'nın Hiç Türk Yaşamayan Bu Köyüne Neden "Türkiye" Adı Verilmiş?

Tarihte birçok olaya şahit olmuş Hollanda’daki “Turkeye” Köyü, gördüğünüzde şaşıracağınız bir yer. Özellikle biz Türkler için farklı anlamlar taşıyan bu köyde herhangi bir Türk'ün bulunmaması da bu köyü daha da ilginç kılıyor. Dahası köye ilk ayak basan Türk’ün kim olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Detay