05

Covid aşısından sonra BioNTech’ten yeni bir aşı geliyor

Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in kurduğu BioNTech, Covid-19'a karşı geliştirdikleri mRNA bazlı aşının ardından yeni hedefini belirledi.

Detay
05

Kapıkule'de inanılmaz görüntü! Gurbetçiler akın akın geliyor... Gözyaşlarını tutamadılar

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor. Gurbetçilerden bazıları gözyaşlarını tutamazken bazıları ise araçlarından açtıkları müzikle oynadı.

Detay
05

Türk çift sele böyle kapıldı

Avusturya’da etkili olan sel, Alp Dağları eteklerinde bulunan Hallein Kasabası’nda bir Türk çifti sürüklemeye başladı. Ordulu Salih Karaaslan ve eşi Ayşe Karaaslan’ı komşuları kurtardı.

Detay
05

BELÇİKA’DA CAN KAYBI 31’E ALMANYA'DA 157'YE YÜKSELDİ

Almanya ve Belçika’da şiddetli yağışlar nedeni ile meydana gelen sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 157’si Almanya’da, 31’i Belçika’da olmak üzere 188’e yükseldi.

Detay
05

Almanya’da sel felaketinde ölenlerin sayısı 141’e yükseldi

Almanya’nın batısındaki Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında ölenlerin sayısının 141’e yükseldiği bildirildi.

Detay
05

Almanya’da facianın boyutu artıyor! Ölü sayısı yükseldi

Almanya’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 81'e yükselirken, çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Detay
05

Uğur Şahin’den corona virüsü açıklaması: Eğer yapmazsak pandemiyi atlatamayız

Pfizer ile birlikte corona virüsü aşısını geliştiren BioNTech'in kurucularından Uğur Şahin, katıldığı bir etkinlikte üçüncü doz aşı tartışmasına dahil oldu. Şahin, "Günün sonunda salgını kontrol altına almamız en önemli şey" diyerek çağrıda bulundu.

Detay
05

Delta varyantı Avustralya’yı ele geçirdi… Hastanelerdeki durum korkunç

Delta varyantı dünya genelinde etkisini artırırken, Avustralya'da hastanelerdeki mücadele görüntülendi. Yoğun bakımdaki hastaların her yaş grubundan olması durumun vahametini gözler önüne serdi.

Detay
05

Almanya’da gri pasaport operasyonu: 7 kişiye sınır dışı, 32 kişiye soruşturma

Türkiye'den etkinlik, spor faaliyeti, fuar gibi gerekçelerle 'Gri-Hizmet Pasaportu' verilip Almanya’ya gönderilen kişilerle ilgili operasyon yapıldı. Alman hükümeti, "Bu olay, Türkiye'den rüşvet ve yolsuzluk bağlantılı" açıklaması yaptı.

Detay
05

~Avrupalı Gençler Bosna Hersek’te Mavi Kelebeklerin İzinde…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Bosna-Hersek’te 9-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında İnsan Hakları Eğitim Programı ve Srebrenitsa Soykırımı Anma Etkinlikleri düzenlenecek.

Detay
05

Avrupa'da En Yüksek Aşılama Oranı Belçika'da, En Düşük Bulgaristan'da...

AB ülkelerinde aşılama sayılarında büyük fark Avrupa Birliği genelinde yeni tip koronavirüse karşı 2021 başında başlayan aşılamalarda ülkeler arasında büyük farklılıklar bulunuyor. Bazı AB ülkelerinde aşılanmış yetişkinlerin oranı yüzde 80'e yaklaşırken bazılarında yüzde 30'un altında kalıyor.

Detay
05

YTB’den Yurt Dışında Yaşayan Çocuklara Türkçe Öğreten Kurumlara Destek

Yurt dışında yaşayan çocuk ve genç yaştaki vatandaşların Türkçe ve Türk kültürünü öğrenmeleri için çalışmalar yürüten kurumların desteklendiği “Türkçe Saati Proje Destek Programı” ve “Okul Öncesi Çift Dilli Eğitimi Destek Programı” 2021 yılı başvuruları açıldı.

Detay
05

AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yürürlüğe girdi

AB içinde seyahatleri kolaylaştıracak aşı sertifikası, kişilerin Kovid-19 aşısı olup olmadığını, olduysa nerede ve hangi aşıyı olduğunu gösteren bilgiyi, hastalığı geçirenlerin iyileştiğine dair belgeyi ve negatif test sonucunu içeriyor.

Detay