05

3 Aralık Dünya Engelliler Günü 'Tüm Engelli Kardeşlerimizin günü kutlu olsun'

3 Aralık Dünya Engeliler Günü tüm dünyada engelli haklarına dikkat çekildiği, sivil toplum kuruluşlarının etkinlikler düzenlediği farkındalık günü olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde dünyada 1 milyardan fazla engelli bulunuyor ancak tüm insanlar engelli adayıdır. Bu anlamlı günün anlamını yansıtan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü mesajları ve sözleri haberimizde derledik…

Detay
05

IYI'LER AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE BİRARAYA GELDİLER

Belçika İYİ Parti Dış Temsilci başkanı Muammer Açıkel ve Yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Temsilcileriyle Avrupa'nın Başkenti Brüksel'de biraraya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar.

Detay
05

RTÜK ve YEE, medya okuryazarlığı çalıştayı düzenledi

Detay
05

~AB koridorlarında Türkçe sesleri

Belçika'da 1989'dan bu yana hem Avrupa Birliği (AB) kurumlarında çalışanlara hem de kişisel ilgisi olan Belçikalılara Türkçe öğreten Eser Baysal, öğrencilerinin Türk diline sevgisiyle ilgili meslek hayatında biriktirdiği anıları unutamıyor.

Detay
05

~~Pharmacie Pâquerettes’te Covid Test 15 Euro

Schaerbeek Rue des Pâquerettes 33 a 1030’da bulunan Eczane Pâquerettes’te Covid Testleri kişi başına 15 Euro’dan yapılmakta.

Detay
05

EĞİTİM MÜŞAVİRİ NESLİHAN KARATAŞ DURMUŞ '24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' MESAJI YAYINLADI

T.C. Brüksel Büyükerlçiliği Eğitiş Müşaviri Neslihan Karataş Durmuş'un yayınladığı '24 Kasım Öğretmenler Günü' 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

'24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ' VESİLESİYLE BÜYÜKELÇİLİK BİR ETKİNLİK DÜZENLEDİ...

24 Kasım Öğretmenler Günü, T.C. Brüksel Büyükelçiliğinde, Büyükelçilik Eğitim Müşavirliğince hazırlanan etkinlikle kutlandı.

Detay
05

~~PHARMACIE DÜGER COVID TESTİNİ 15 EURO’DAN YAPIYOR

Belçika’da artan Covid’e karşı bir taraftan sağlık ve pandemi önlemleri artırılırken, diğer taraftan acil testler için Ezcanelere de test yetkisi verilerek, kişinin kendine özgü günlük testlerine katkı amaçlı indirimli testler de devam ediyor.

Detay
05

~~MERHUME ‘SIDDIK YILDIRIM’ İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Belçika’nın saygın ve yardımsever İşadamı Metin Yıldırım, Annesi Merhume Sıddık Yıldırım için kendi salonu Elite Event Center’de 40. gün Mevlit programı düzenledi.

Detay
05

Geleneksel Türk okçuluğu Brüksel'de tanıtıldı

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Okçular Vakfı, Brüksel'de yabancı ve Türk katılımcılara Türk okçuluğunun tanıtımını yaptı.

Detay
05

Belçika'da kovid-19 tedbirleri protestosunda arbede! Gözaltılar var

Belçika'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması üzerine sıkılaştırılan tedbirleri protesto eden yaklaşık 35 bin kişinin katıldığı protestoda arbede yaşandı. Polisin tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği protestoda 3 polis ve 1 gösterici yaralandı. 6 polis aracının kullanılamaz hale getirildiği protestoda, 44 kişi gözaltına alındı

Detay
05

KONFERANS KONUŞMACILARI: ‘KARABAĞ TOPRAKLARINA DÖŞENEN MAYINLAR İNSANLIK SUÇUDUR’

Belçika'da Brüksel Basın Kulübün’de düzenlenen "Çatışma sonrası zorluklar: Güney Kafkasya bölgesi" konulu konferans ve sanal sergi’de önemli mesajlar verildi.

Detay
05

Belçika’da kapalı alanlarla zorunlu maske kullanımı geri döndü

Belçika'da corona virüsü salgınında günlük vaka sayılarındaki artış nedeniyle kapalı alanlarda yeniden maske takma zorunluluğu getirildi.

Detay
05

~Altair: Ortak Kreşler Takımyıldızında yeni bir Kreş daha katıldı

17 Kasım Çarşamba günü, Schaerbeek belediyesi av. Voltaire 63, Colignon semtinde. 2 Kasım'da kapılarını açan kreş sonunda 49 çocuğu ağırlayacak.

Detay
05

~BRÜKSEL'DE KONFERANS VE SERGİ İÇİN BULUŞUYORUZ...

Detay