05

~~BTMB’DEN ANTWERPEN BAŞKONSOLOSU BATU KESMEN’E NEZAKET ZİYARETİ

Kısa ası BTMB olan ‘Belçika Türkçe Medya Birliği’, Hüseyin Dönmez Başkanlığında Yönetim Kurulu üyeleri Celil Gündoğdu, Cihan Çöl, Kadir Duran, Bekir Sarı ve Etik Kurulu Başkanı Fikret Aydemir ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Antwerpen Başkonsolosu Batu Kesmen'e nezaket ziyaretinde bulundular.

Detay
05

Pandemide yeni plan. Korona kart uygulaması hayatı kolaylaştıracak

Belçika’nın Flaman Bölgesi hükümeti, yeni tip korona virüse karşı aşı olanlarla testi negatif çıkanların veya hastalığı daha önce geçirenlerin “daha fazla özgürlükten” faydalanabilmesi için “korona kartı” uygulaması başlatmayı planlıyor.

Detay
05

Belçika'da Çiftçi taşı oynattı! İki ülke sınırı değişti

Belçika'daki bir çiftçi ülkesinin Fransa ile sınırını belirleyen taşı, traktör rotasına denk geldiği gerekçesiyle değiştirdi. Çiftçinin yaptığı değişiklik ile Belçika, 2.29 metre daha genişlerken Fransa ise küçüldü.

Detay
05

~BTMB: ''GAZETECİLİK ETİK KURALLARINI İHLAL EDEN ‘LA LIBRE BELGIQUE’ GAZETESİNİ KINIYORUZ''

‘Belçika Türkçe Medya Birliği’/ BTMB olarak ‘la Libre Belgique ’ gazetesinin etik olmayan bu yanlı davranışını şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz.

Detay
05

'BELGIQUE LA LIBRE' GAZETESİ TÜRK BÜYÜKELÇİSİNİN TEKZIP YAZISINI YAYINLAMADI

AA - Belçika gazetesi, Türkiye'ye suçlama dolu yazıya Türk Büyükelçi'nin cevabını yayımlamadı. Belçika gazetesi, Türkiye'ye suçlama dolu yazıya Türk Büyükelçi'nin cevabını yayımlamadı

Detay
05

BAŞKAN EMİR KIR'DAN AŞI ELESTIRISI

Brüksel'de aşılama oranlarındaki eşitsizlik nasıl açıklanır? "Dini faktör bir rol oynayabilir, ancak bu çok kolay bir açıklama"

Detay
05

Büyükelçi Dr. Hasan ULUSOY'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

~~TC Brüksel Büyükelçiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, pandemi koşulları nedeniyle, sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayımlanan çok şenliği etkinliğiyle kutladı.

Detay
05

HOPE FOREVER DERNEĞİ'NDEN RAMAZAN'DA EVSİZLERE İFTAR VE SAHUR'DA YEMEK SERVİSİ

Brüksel'de hizmet veren HOPE FOREVER' derneği Ramazan ayı boyunca Evsiz ve durumu iyi olmayanlara İftar ve Sahur'da yemek vermekte.

Detay
05

‘Pandemide oruç tutarken sağlıklı beslenme’ Facebook Canlı YayınI

~18 Nisan 2021 Pazar günü, saat 12:00’da Sayın Büyükelçimiz Dr. Hasan ULUSOY’un katılımlarıyla ‘Pandemide oruç tutarken sağlıklı beslenme’ etkinliği, Brüksel Büyükelçiliğimizin resmi Facebook sayfasında canlı olarak yayınlanacaktır.

Detay
05

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği 'Eğitim Seminerleri' devam ediyor

Eğitim Müşavirliği Müşavirliğimizce organize dilen Eğitim Diplomasisi seminerimizin 8 Nisan 2021 tarihindeki konuğu T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Serdar Çam oldu. Sayın Bakan Yardımcımız gençlerimizle bir araya gelerek onlara “Kültürler Arası Etkileşimde Eğitimin Önemi ve Gençlerin Rolü” konulu söyleşi yaptı.

Detay
05

BİNDUS:" PANDEMİDEN DOLAYI SULTAN DER MAANDEN FESTİVALİ FARKLI KUTLANACAK"

Ramazanlarda Belçika Antwerpen şehrinde düzenlenen ve en çok beğenilen festival “Sultan der Maanden” Kovid-19 pandemi dönemi nedeniyle farklı bir şekilde düzenlenecek.

Detay
05

'Avrupa değerleri' söyleminin gereğini önce AB yerine getirmeli

SETA'nın Brüksel Ofisi’nde araştırmacı olarak görev yapan Zeliha Eliaçık, Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği, Türkiye’deki Suriyeliler için aktarılan fonların işleyişi ve vize serbestisi gibi konulara ilişkin Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

Detay
05

~BELÇİKA DİYANET VAKFI RAMAZAN AYI BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA KUMANYASI DAĞITACAK

Ramazan, paylaşmaktır. Ramazan yardımlaşmaktır. Ramazan dayanışmaktır. Ramazan ihtiyaç sahiplerini gözetmektir.

Detay
05

Staj Seferberliği Projesi

~Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin "Senin için Seferberiz" teması altında birleştiği "Staj Seferbirliği" projesine bu yıl yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrencilerimiz de başvurabilmektedir.

Detay
05

~~Başkan Çitil'den Argun'a hayırlı olsun ziyareti

Geçtiğimiz ay yapılan kongre sonrasında tekrar göreve seçilen Belçika Sivaslılar Birliği Başkanı Kadim Argu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Detay