05

~~TURKISH LADY KONFERANSINDA BAŞKAN KIR, SOSYAL YARDIMLAR VE ENERJİ KRİZİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

Belçika’da bulunan ve ilk Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarından olan ‘Turkish Lady Derneği’nden anlamlı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Detay
05

Belçika Adalet Bakanı Quickenborne’yi kaçırmayı planladığı iddia edilen 4 kişi tutuklandı

Belçika Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne, kaçırmayı planladıkları iddia edilen 4 Hollanda uyruklu şahıs polis tarafından tutuklandı.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSU UMUT DENİZ’DEN BRÜKSEL EHLİBEYT KÜLTÜR MERKEZİ YÖNETİMİNE İADEYİ ZİYARET

Başkonsolos Deniz ilk olarak ‘Brüksel/Laeken’de bulunan ‘Brüksel Ehlibeyt İnanç ve Kültür merkezine bir iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.

Detay
05

MEHMET ÜSTÜN: ‘’BELÇİKA'DA BUGÜNE KADAR HİÇBİR BAKANDAN BU TÜR DAVRANIŞ GÖRMEDİK’’

Detay
05

SİMİT HOUSE GENEL KOORDİNATÖRÜ ERHAN KARACA : “AMACIMIZ ANADOLU KAHVALTI VE MUTFAĞINI BELÇİKALI DOSTLARA TANITMAKTIR”

Avrupa ve Belçika'nın Başkenti Brüksel'de hizmet veren Simit House Genel Koordinatörü Erhan Karaca:: "Bu iş yerimizi açmaktaki amacımız, Anadolu kahvaltı ve mutfağını tanıtmak amacıyla, 'Simit House' adlı Horeca alanında bir işyeri açtım. Anvers'de 'Simit Sarayı' Gent'te 'Simit Evi' Brüksel'de ise benim kurduğum 'Simit House' Belçika'nın ilklerindendir.

Detay
05

~Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş heyetiyle birlikte Brüksel’de...

~Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, iadeyi ziyaret ve bir dizi görüşme yapmak üzere, bir heyetle Brüksel’e geldi.

Detay
05

Brüksel sakinleri "arabasız" yolların keyfini yaşadı

Belçika'nın başkenti Brüksel’de her yıl düzenlenen "arabasız pazar günü” etkinliği kapsamında kentin yollarını dolduran yayalar ile bisiklet, scooter, kaykay ve paten sürücüleri renkli görüntüler oluşturdu.

Detay
05

Belçika’da 55 hakim ve savcı hapse girdi

Belçika'nın başkenti Brüksel’in Haren bölgesinde yeni yapılan cezaevinin ilk konukları, 55 Belçikalı hakim ve savcı oldu.

Detay
05

~~ERDOĞDU AİLESİ, EVLİLİKLERİNİ VE MUTLULUKLARINI ELLİ YILLA TAÇLANDIRDILAR

Belçika Türk toplumunun saygın şahsiyetleri Duayen Sanatçı ve Beringen Müzik Kulübü Kurucu Başkanı, İsmail Erdoğdu ve eşi Hatice Erdoğdu Evliliklerinin 50. yılını dostlarının şahitliğinde Beringen’de pasta kesip, dansla kutladılar.

Detay
05

Belçika'da 2 Türk bilim insanına ödül

Belçika'da çalışmalarını yürüten Türk bilim insanları araştırmacı kimyager Sibel Üğdüler ile nörolog Çağatay Aydın, 'gelecek vadeden bilim insanı' seçildiler.

Detay
05

~Saadet’ten Avrupa çıkarması

Saadet Partisi, üç genel başkan yardımcısı başkanlığındaki heyetlerle Avrupa çıkarması gerçekleştirdi.

Detay
05

Özel uçakla insan kaçırıyorlardı… Belçika’dan Türkiye operasyonu

Avrupa Polis Teşkilatı'nın (Europol) destek verdiği operasyon kapsamında Belçika, İtalya ve Fransa'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen baskınlarda 5 kişi gözaltına alındı...

Detay
05

Belçika Anadolu Derneği Başkanı Hakkı Gülal : “Dernek olarak yaklaşık 380 Engelli aracı dağıttık”

Belçika'da 10 yıldan fazladır hizmet veren 'Belçika Anadolu Kültür ve Yardımlaşma Derneği çalışmalarıyla, şimdiye kadar 380'e yakın 'Engelli vatandaşa araba ve malzeme desteğinde bulundu.

Detay
05

Belçika’da ruh sağlığı için “ücretsiz müze ziyareti” planı

Belçika'da hayata geçirilen pilot proje 6 ay devam edecek, her hasta bu süre içinde 5 kez müze ziyareti yapabilecek.

Detay
05

~~"150 hane ücretsiz duman dedektörlerinin kurulumu ve güvenlik ipuçlarından faydalanacak"

"Saint-Josse Belediyesinde, 150 hane, ev duman dedektörlerinin ücretsiz kurulumundan ve uzman güvenlik tavsiyesinden faydalanacak"

Detay
05

Türk Yıldızları Belçika semalarında gösteri uçuşu yaptı

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Belçika'da düzenlenen etkinlikte gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Detay
05

TÜRK YILDIZLARI 10-11 EYLÜL'DE BELÇİKA SEMALARINDA GÖSTERİ YAPACAK

Uluslararası Sanicole Airshow, Belçika'da Avrupa'nın en çok ödül alan hava gösterilerinden biri olarak bilinen bir isimdir. 1977'den beri zengin bir tarihe sahip bir hava gösterisi. Havacılığı tüm farklı boyutlarıyla ön plana çıkaran genç ve yaşlılar için yıllık bir gösteri. ISA bu zengin havacılık mirasını onurlandırıyor ve gençlere ilham vermek için uçmanın gücünü ve büyüsünü kullanıyor. Bu heyecanlı gösterilerde Kahraman Türk Yıldızları da bir gösteri yapacaktır. https://www.sanicole.com/

Detay
05

Brüksel’de üçlü Karabağ barış zirvesi

~Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki üçlü toplantıda bir araya geldiler.

Detay
05

Belçikalılar araçlarına daha ucuz akaryakıt almak için Fransa'ya gidiyor

Belçika ile Fransa arasında akaryakıt fiyatlarında litrede 30 ila 50 sentlik farklar nedeniyle Belçikalılar araçlarına yakıtı Fransa'dan alıyor. Belçika'daki istasyonlar ise yakıt satamamaktan şikayet ediyor.

Detay
05

~~TÜRK MUTFAĞINDA LEZZETİN YENİ ADRESİ ‘PRESTIGE RESTAURANT’ SCHAERBEEK’DE HİZMETE GİRDİ

Horeka sektöründe baba mesleğinde, mutfaktan yetişen Ceyhan Halil Usta, Türk Mutfak lezzetini devam ettirmek için, ‘Prestige Restaurant’ adlı işyerini Avrupa ve Belçika’nın Başkenti Brüksel/Schaerbeek Chaussa. de Haecht 374, 1030 Schaerbeek'de hizmete açtı.

Detay
05

Belçika’da en sıcak ağustos ayı yaşandı

Belçika Kraliyet Meteoroloji Enstitüsü'nün verilerine göre, geçen ay ortalama hava sıcaklığı 21,4 derece ölçüldü.

Detay
05

~Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy'un Veda Mesajını sizlerle paylaşıyoruz.

~Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy'un Veda Mesajı Belçika Türk Toplumunun Değerli Mensupları, Vatandaşlarımız ve Belçikalı Dostlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin Belçika Krallığı nezdindeki Büyükelçisi olarak 2020 yılı Ocak ayı başından itibaren onurla sürdürdüğüm görevim, 31 Ağustos 2022 itibarıyla sona ermiş bulunuyor.

Detay