05

~~‘8. Türkiye Bilgi Yarışması Belçika Finali’ için basın toplantısı gerçekleştirildi

Başarılı Radyo sunucusu Sedat Gökçe’nin fikriyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen, ‘Türkiye Bilgi Belçika Yarışması’nın sekizincisinin finali için Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş ve GOLD FM’de Program yapımcısı Sedat Gökçe, Büyükelçilik şehit Diplomat Dursun Aksoy salonunda basına bilgi verdiler.

Detay
05

~~SAINT JOSSE FESTİVALİNDE HALK KÜLTÜREL BAHAR COŞKUSU YAŞADI

Renkli multikültürel , Saint Josse karnavalı ardından, dün Saint Josse Plein Houwaert’te gerçekleşen Konser ve gösterilere katılım ve ilgi büyüktü.

Detay
05

~~CHP BELÇİKA BİRLİĞİ GENÇLERİNDEN ‘COŞKULU 19 MAYIS BAYRAM KUTLAMASI’

‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde, CHP Belçika Birliği Gençlik Kolu Başkanlığı, Brüksel CHP BB lokalinde coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

SAINT JOSSE KARNAVALI RENKLİ KÜLTÜR VE SESLERLE BÜYÜK COŞKUYA SAHNE OLDU

~~Brüksel’in şirin yerleşim yerlerinden olan Saint Josse multi kültürel yapısı ile dillere destan bir bölgedir. Hoşgörü, sevgi, saygı ve ortak yaşam kültürüyle örnek bir merkezdir.

Detay
05

KIZ ÇOCUKLARININ OKUMASINA ÇIKARDIKLARI '20 KALEM 20 KELAM' KİTAPLA DESTEK OLDULAR

’20 Kalem, 20 kelam’ adlı Kitabın tanıtımı ve imza gününe ilgi hayli büyüktü. Naciye Dumanoğlu, Nerkiz Şahin ve Ülkü Dursun’un ev sahipliğinde, Diva Salonu’nda yapılan tanıtım programına özellikle kadınların, büyük oranda katılımları takdire şayandı.

Detay
05

'GÜNÜMÜZ UYGARLIĞINDA ANADOLU İZLERİ' PANEL VE SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

10 Mayıs 2022 tarihinde TOBB Brüksel Ofisi'nde, Türkiye’nin Avrupa Birliği İletişim Stratejisi (ABİS) kapsamında, T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde ve Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı desteğiyle, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden akademisyenlerin işbirliği ile "Günümüz Uygarlığında Anadolu İzleri" isimli bir akademik panel ve sergi etkinliği gerçekleştirildi.

Detay
05

~~Senarist ve Senaryo Yazar Koçu Behice Özden : “Dil” anlaşabilmemizin, düşünebilmemizin ve hissedebilmemizin kodlarını oluşturuyor”

Senarist ve Senaryo Yazar Koçu ve eğitmen Behice Özden ile yapılan röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~~23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI CHP BB›DE COŞKUYLA KUTLANDI

Atatürk’ün Türkiye çocuklarının şahsında, tüm Dünya çocuklarına hediye ettiği ’23 Nisan Çocuk Bayramı’ Türkiye başta olmak üzere, dünyanın değişik ülkelerinde bulunan temsilciliklerde büyük coşkuyla kutlanmakta.

Detay
05

~23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı + Askıda Kitap Projemiz için Bağış

Belçika Türk Kadınlar Derneği'nin '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı + Askıda Kitap Projemiz için Bağış' adlı duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~BELÇİKA’NIN KİBELELERİ BOZAR’DA

Binfikir Tiyatrosu, “Belçika’nın Kibeleleri” adlı tiyatral performansla 30 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Güzel Sanatlar Sarayı (BOZAR) “Next Generation, Please! Festivali”nde.

Detay
05

~~‘SULTAN DER MAANDEN’ ETKİNLİĞİ BEĞENİYLE İZLENİYOR

Belçika’nın üst sivil kuruluşlarından olan BİNDUS Federasyonu’nun Anvers EXPO’da düzenlediği ‘Sultan de Maanden’ Ramazan etkinliği’ ikinci gününde de büyük ilgi vardı. Anvers ve diğer bölgelerden gelen binlerce insan adeta Anvers Expo’ya aktı.

Detay
05

~~BİNDUS’UN ‘SULTAN DER MAANDEN’ ETKİNLİĞİ İZDİHAMA DÖNÜŞTÜ

Belçika’nın üst sivil kuruluşlarından olan BİNDUS Federasyonu’nun Anvers EXPO’da düzenlediği ‘~~‘Sultan de Maanden ' adlı Ramazan etkinliği’ büyük katılım neticesi izdihama dönüştü.

Detay
05

Irak Türkleri Nevruz Bayramı’na Renk Kattı

~~Baharın gelişini müjdeleyen ve yüzyıllardır Türk geleneklerinde kutlanan bahar bayramı Nevruz için Antalya Büyükşehir Belediyesi kutlama programı düzenledi. Konyaaltı Sahili Olbia Kent Meydanı’nda gerçekleşen etkinliklerde gün boyu renkli anlar yaşandı. Geleneksel nevruz ateşinin de yakıldığı etkinlikte dans gösterileri, müzik dinletileri ve yarışmalar yapıldı. Havanın da baharı müjdelediği bir günde gerçekleşen Nevruz kutlamalarına Türk dünyasından çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Detay
05

TİYATROLAR GÜNÜNDE 'BİNFİKİR TİYATRO GÖSTERİSİ ALKIŞLARLA LIKE'LANDI

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle, Belçika'da yıllardan beri Tiyatro yapan 'Binfikir Tiyatrosusu, 'Sanal Alem Bir Alem!' oyunuyla beğeni topladı, alkışlandı. Pandermi atmosferinde bunalan Tiyatroseverlerin büyük ilgi gösterdiği tiyatroda, tiyatroseverler bol bol gülerek stres attılar.

Detay
05

27 Mart Dünya Tiyatro Günü nasıl ortaya çıktı, neden kutlanıyor? Dünya Tiyatro Günü sözleri, şiirleri, mesajları ve tarihçesi

Her yıl 27 Mart'ta kutlanan Dünya Tiyatro Günü'nün anlam ve önemi tiyatroseverler tarafından araştırılmaya devam ediyor! İlk defa 1961 yılında kutlanmaya başlayan Dünya Tiyatro Günü; tiyatronun değerine dikkat çekmek ve sahne ile seyirci arasındaki bağı pekiştirmek için kutlanıyor. Birçok ülkede ve ülkemizde, o gün etkinlikler düzenlenirken tiyatroya dair farkındalık yaratılıyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nün tarihçesi ve Dünya Tiyatro Günü'ne özel mesajlar, şiirler ve pano hazırlıkları haberimizde...

Detay