05

The Unison, sanat ve manevi alemlerin birleştiği özel bir sanat sergisidir. Sanatçı bu sergide farklı zaman çizgilerinden gelen duyguları dönüştürmek için özgün bir yaklaşım izledi.

Detay
05

ERHAN DEMİRCİ DEPREMZEDELERE YÖNELİK 3 YARDIM GECESİ İÇİN HAZIRLANIYOR.

Belçika'nın tanınmış Türk kökenli sanatçılarından olan Erhan Demirci'de ülkemizde yaşanan depremlerde mağdur olanlara karşı kayıtsız kalmadı. Aslen Iğdırlı olan 'Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Ayhan Demirci'nin oğlu olan Erhan Demirci, Belçika'nın Flaman bölgesinde bulunan üç büyük kentinde arkadaşlarıyla birlikte sahne alacak. Tüm gelirlerin depremzedelere bağışlanacağı programlar Mart ayında başlayacak.

Detay
05

BU PAZAR SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ (SAS)'IN SEVGİLİ KIZI HZ. FATIMA(SA) GÜZEL BİR ETKİNLİKLE ANILACAK

BU PAZAR SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ (SAS)'IN SEVGİLİ KIZI HZ. FATIMA (S.A) GÜZEL BİR ETKİNLİKLE ANILACAK. TÜM VATANDAŞLARIN DAVETLİ OLDUĞU BU GÜZEL PROGRAMDA BULUŞMAK ÜMİDİYE... 05 ŞUBAT 2023, SAAT 14:00'DE ELİTE EVENT CENTER Adresse: Chaussée de Vilvorde 46 1120 Bruxelles

Detay
05

UTEF’ten "Kış Güneşi" konseri

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Türk Halk Müziği Korosu, yılın ilk konserinde türkü severleri bir araya getirdi.

Detay
05

Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Büyüleyen Konser

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Koro Şefi Arzu Dede yönetimindeki Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda “İçimizden Gelenler” adlı muhteşem bir konser gerçekleştirdi.

Detay
05

Serap Yenici 2023 yılına

Tek şarkılık single modasına rağmen müziğe uzun yıllarını adamış ve hep değerli işlere imza atmış olan yorumcu, besteci Serap Yenici bu kez birbirinden özel 11 eserin yer aldığı Hüzne Veda isimli albümü digitalden Bordo Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor.

Detay
05

ERSAVCILARIN KALEME ALDIĞI 'İKİ YARI BİR BÜTÜN DİPLOMASİ VE YAŞAM' ADLI KİTABI TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI'NDAN ÇIKTI

Yıllarını Türk diplomasisine adamış, tecrübeli ve saygın Emekli Büyükelçi Sayın Murat Ersavcı ve değerli eşi Sefire Zeynep Ersavcı'nın birlikte kaleme aldıkları 'İki Yarı, bir Bütün Diplomasi ve Yaşam adlı eserleri Türkiye İŞ Bankası Kültür Yayınlarında yerini aldı.

Detay
05

ERENLERİN ‘KÜÇÜK CANLAR ŞENLİĞİ’ MUHTEŞEMDİ

Kısa adı AKD VZW olan ‘Anadolu Kültür Derneği’nce Brüksel’de organize ettiği ‘Küçük Canlar Şenliği’ muhteşemdi.

Detay
05

MEVEDDET GECESİNDE GÖNÜLLER ‘EHLİBEYT MUHABBETİNDE’ BULUŞTU...

Kısa adı AKD VZW olan ‘Anadolu Kültür Derneği’nce Brüksel’de organize edilen ‘Meveddet Gecesi’nde tüm gönüller ‘Ehlibeyt Sevgisinde’ buluştu. Meveddet: “Dostluk, Sevgi, Muhabbet ve sevmek” demektir.

Detay
05

~~BULGARİSTANLI KADINLARIN YILSONU EĞLENCESİ RENKLİ GEÇTİ

Belçika’da yaşayan ‘Bulgaristan’lı Kadınlar Brüksel’de bulunan BADD salonunda düzenledikleri yılsonu düzenlediklerin ‘Kadınlar Matinesi’nde tüm davetliler, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler.

Detay
05

~~GENÇLERİN YARDIM KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Belçika Türk Toplumunda yetişen genç sanatçılar, oluşturdukları Korolarla ihtiyaç sahibi bir aileye yardım amaçlı bir konser gerçekleştirdiler. Konsere, Schaerbeek Belediye Meclis Üyesi Döne Sönmez ve kalabalık davetli katıldı.

Detay
05

~~BRÜKSEL’DE DÜZENLENEN MASKELİ BALO’YA İLGİ BÜYÜKTÜ

Belçika’da yaşayan kadınlar son aylarda değişik etkinliklerde ve eğlence organizasyonlarında gönüllerince eğlenmek için bir araya geliyorlar.

Detay
05

BELÇİKA’DA Kİ BULGARİSTAN’LI KADINLAR ‘KADINLAR MATİNESİ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

‘Belçika Kırcaaliler ve Diğer Bölgeler Kültür ve Dayanışma Vakfı’ Başkanı Mümin Mestan Belçika’da yaşayan ‘Bulgaristan’lı Kadınlar için, ‘Kadınlar Matinesi’ düzenledi.

Detay
05

~~BİNDUS ÖDÜLLÜ ‘HERŞEY DAHİL’ ADLI BELGESEL FİLM GÖSTERİMİ SUNDU

Belçika’da hizmet veren çeşitli uluslara ait Sivil Toplum kuruluşlarını bünyesinde toplayan ve bir üst çatı kuruluşu olan ‘BİNDUS’ Dernekler Birliği Antalya Filim festivalinde ödül alan Volkan Üce imzalı ‘All-in Filmavond’ (Herşey Dahil Otel) adlı belgesel gösterimi organize etti.

Detay
05

KU Leuven Üniversitesinde İslam konulu konferans

Belçika'nın KU Leuven Üniversitesinde İslam felsefesi konulu konferans yapıldı. İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Yunus Emre’nin şiirlerinden kesitler paylaşarak felsefesini anlattı

Detay