05

Antalya tatilinde taş toplayan Belçikalı çift, tarihi eser kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındı

Belçika’nın Anvers (Antwerp) kentinden tatil için Antalya’ya giden bir çifte, evlerindeki akvaryuma koymak için topladıkları üç parça taş nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Detay
05

CUMHURİYET’İN 100. YILI EĞİTİM GEZİSİ PROGRAMI’NA BAŞVURULAR BAŞLADI…

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan gençlerin Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu ana vatanlarında yaşamalarını sağlamak için “YTB - Cumhuriyetin 100. Yılı Eğitim Gezisi Programı”nı düzenliyor. Başvuruların 2 Ekim 2023 tarihinde son bulacağı programın konaklama ve ulaşım masrafları YTB tarafından karşılanacak.

Detay
05

Cumhuriyet'in 100. yılına yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahipleriyle buluşacak

PTT AŞ tarafından 2002'de düzenlenen "2023'e Cumhuriyetimizin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında vatandaşlar tarafından yazılan mektuplar 29 Ekim'de sahiplerine ulaştırılacak.

Detay
05

Türk havacılık devi satılıyor. 40'dan fazla havalimanında faaliyet gösteriyor

Özel kargo şirketlerine yer hizmetleri, kargo, antrepo ve genel havacılık hizmetleri sunan Çelebi Yer Hizmetleri satılıyor. 13 bin çalışanı bulunan şirketi satın almak için Abu Dabi merkezli ADQ'nun da devreye girdiği belirtiliyor.

Detay
05

IĞDIR/TUZLUCA GÖKKUŞAĞI DAĞLARI İLGİYLE İZLENİYOR

Turistler resmen buraya akın ediyor! Görüntüler ne Çin'den, ne de Peru'dan! Burası Türkiye'nin en doğusundaki ilimiz Iğdır... Dağları resmen gökkuşağını andırıyor...

Detay
05

2023 TEKNOFEST IZMIRDE YERINI ALIYOR

YURT DIŞINDA YAŞAYAN GENÇLER YTB’NİN TEKNOFEST 2023 İZMİR’DE 5SERGİLENECEK

Detay
05

T.C. Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı Duyurusu

I. GENEL BİLGİLER (1) Meslek Memurları, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır. Meslek Memurluğu hakkında ayrıntılı bilgiye Bakanlığımızın www.mfa.gov.tr adresli internet sayfasından erişmek mümkündür.

Detay
05

SİLİVRİ’DE ŞEYH ŞAMİL BÜSTÜ VE PARKI HİZMETE AÇILDI

Silivri Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve Dağıstanlılar Derneğinin büst desteğinde bulunduğu Şeyh Şamil Büstü ve Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Detay
05

Uluslararası Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanı

Dünyanın dört bir yanından gelerek Türkiye Bursları programıyla ülkemizdeki üniversitelerde eğitimlerini tamamlayan uluslararası öğrenciler YTB’nin düzenlediği “12. Uluslararası Öğrenci Mezuniyet Töreni”nin ardından mezun olarak ülkelerine döndü.

Detay
05

Gurbetçiler dikkat! Türkiye’de yabancı plakalı araç kullanırken ceza yemeyin

Kendi aracı veya vekalet aldığı yabancı plakalı araç ile memlekete giden gurbetçiler, bu kurallara uymadığında para cezası ile karşı karşıya kalıyor.

Detay
05

Doviz durdurulamıyor Dolar 26'yı, Euro 30 Tl'yi aştı...

Akaryakıt ve doğalgaz üzerinden alınan ÖTV oranlarındaki büyük artışın damga vurduğu hafta sonundan sonra yeni hafta, dolar/TL kurundaki rekorla başlamıştı. Dün 26,25 ile rekor kıran dolar kuru bugün 26,65'in üzerine çıktı. Euro da 30 lirayı aştı.

Detay
05

Millet direndi demokrasi kazandı

Bir dönem devlete sızan FETÖ’ün 2016’da sahneye koyduğu hain plan bugün bir kez daha lanetlenecek. Milli Birlik ve Dayanışma Günü coşkuyla kutlanacak.

Detay
05

VATANDAŞLAR GÜNE ZAMLARLA UYANDI, ZAMLAR YAĞMUR GİBİ GELMEYE BAŞLADI

Katma Değer Vergisi, Pasaport ve Yurtdışından getirilen telefon harçları, Noter ve bir dizi resmi evraklara zamlar geldi... Katma Değer Vergisi'nde artış yapıldı Vatandaş yeni güne vergi ve harçlara gelen büyük zamlarla uyandı. Mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 8'lik KDV dilimi yüzde 10'a, yüzde 18'lik KDV dilimi ise yüzde 20'ye çıkarıldı. İşte KDV artışının etkilediği ürünler ile diğer vergi ve harçlardaki artış oranları...

Detay
05

Noter, pasaport ve vize harçlarına yüzde 50 zam

492 Sayılı Harçlar Kanunu'na bağlı tarifelerde yer alan maktu harç tutarının yüzde 50 oranında artırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Detay
05

Türkiye'ye yabancı plakalı araçlarıyla gelecekler önemli uyarı

Ticaret Bakanlığı, yaz döneminde yabancı plakalı araçlarıyla Türkiye'ye gelecek vatandaşların ülkeye girişte mağduriyet yaşamaması için önemli uyarılarda bulundu.

Detay