05

E-Devletten Bu Yapmayanlar Yandı! TC Kimlik Kartı Kullanan Herkesi İlgilendiriyor

Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi bulunan her bir vatandaşımızı ilgilendiren önemli duyuru yapıldı. Dikkat etmeyenin başı çok fena yanacak. Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızı ilgilendiren bu önemli duyuru sonrasında alınacak olan önlemler sayesinde bir nebze olsun rahatlanma yaşanacak. Yoksa durum daha da kötü olabilir. İşte ayrıntılar.

Detay
05

Iğdır'ın dağları bahar çiçeklerine büründü

Iğdır'ın yüksek kesimleri, ilkbaharda rengarenk açan çiçeklerle bezendi.

Detay
05

Dünyada vatandaşlığın en ucuza satın alındığı 3 ülkeden biriyiz

Türkiye dünyada bir aileye en ucuz vatandaşlık sunan üçüncü ülke konumuna geldi.

Detay
05

1 Mayıs coşkusu… İşçiler meydanlarda

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Türkiye'nin birçok ilinde emekçiler alanlara çıktı. İstanbul'da kutlamaların adresi Maltepe miting alanına gitmek için emekçiler meydan dışında toplanmaya başladı. Bu yıl da kutlamalara kapatılan Taksim Meydanı'na çıkmayan isteyen gruplara polis izin vermedi, onlarca kişi gözaltına alındı.

Detay
05

SGK’dan gurbetçiye şok fatura

Sosyal Güvenlik Kurumu, yurt dışında yaşayan Türkler'i zorunlu sağlık sigortasına aldı ve yıllık prim borcu adı altında 8 bin ile 14 bin lira arasında faturalar göndermeye başladı. Gurbetçinin, yaşadığı ülke sigortasından çıkması isteniyor.

Detay
05

~Gençler atalarının izinde Conkbayırı'na yürüdü

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde Gelibolu Yarımadası'ndaki Kocadere Köyü Kamp Alanı'ndan başlayan yaklaşık 5 kilometrelik "57. Alay Vefa Yürüyüşü", Conkbayırı'nda sona erdi.

Detay
05

Zarar eden SGK gözünü gurbetçinin maaşına dikti

Zararını kurtarmaya çalışan SGK, sahte şirketler aracılığıyla yurtdışından emekli olanları tespit etmek için harekete geçti ancak borçlanarak emekli olan gurbetçi de aylığını kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Detay
05

Türk vatandaşlığı da zamlandı. Hükümetin umudu onlardan gelecek dövize kaldı

Yabancılara konut satışında şartlar değişti. İçişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlığına başvuruda alınacak gayrimenkul değerinin 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltildiğini duyurdu.

Detay
05

BİZİ KISKANAN AVRUPA'NIN ÇÖPLÜĞÜ MÜ OLUYORUZ?

Avrupa’nın 3 kamyon çöpünden biri Türkiye’ye geliyor İktidarın yasak yerine “denetim” ile kontrol edeceğini iddia ettiği plastik atık-çöp ithalatı Türkiye’nin topraklarını zehirliyor. 2021’de sadece Avrupa’dan 518 bin ton plastik atık ithal edildi.

Detay
05

BÜYÜKELÇİ BEKİR UYSAL T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİNE ATANDI

Büyükelçiler Kararnamesi yayınlandı. 2018 yılında Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu üyeliğine atanan Büyükelçi Bekir Uysal, T.C. Brüksel Büyükelçiliğine atandı

Detay
05

~Büyükelçiler kararnamesi yayınlandı: Bakan yardımcısı büyükelçiliğe atandı

Yeni büyükelçiler kararnamesi yayınlandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Zagreb'e atandı. Rıza Hakan Tekin Kopenag, Bekir Uysal Brüksel, Mehmet Paçacı İslamabad Büyükelçisi oldu.

Detay
05

Anadolu Ajansı 102'nci yaşını kutluyor

Milli Mücadele'nin başladığı süreçte bağımsızlık hareketini hem yurda hem dünyaya duyuran Anadolu Ajansı, 102'nci yaşını kutluyor.

Detay
05

İktidar ‘sorun çözüldü’ dedi, CHP’li Çakırözer baskıyı açıkladı: 8 uçuştan 6’sı Zafer’e kaydırıldı

Uçuşların Hasan Polatkan yerine Zafer Havalimanı’na yönlendirildiğini söyleyen CHP’li Çakırözer, “Şirketler 8 uçuştan 6’sını Zafer’e kaydırdı” dedi.

Detay
05

Rusya-Ukrayna savaşı… İstanbul’daki barış görüşmesinin detayları sızdı

Rusya ile Ukrayna arasında 30 günü aşkın bir süredir devam eden savaşın sona ermesi için umutlar bugün İstanbul'a taşındı... Kritik görüşme öncesinde Rusya'nın Ukrayna'ya bastırdığı bazı taleplerinden vazgeçtiği öne sürülürken, Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba'dan da açıklama geldi.

Detay
05

AKP ve MHP tabanı da faturaları öderken zorlanıyor

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu Özer Sencar, vatandaşların elektrik ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlandıklarını gösteren bir anket yayınladı. Ankete göre, yüzde 18,6'lık kesim faturalarını ödemekte zorlanıyor. Sadece bir ay içerisinde faturasını ödeyemeyenlerin oranı yüzde 4 yükseldi.

Detay