05

Resmi Gazete'de yayımlandı! Tapu yönetmeliklerinde değişiklik

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce düzenlenen resmi senetlere ilişkin usul ve esaslar hakkında değişiklik yapıldı.

Detay
05

Rize’deki sel felaketinden acı haber: Can kaybı 6’ya çıktı

Rize'de şiddetli yağışa bağlı oluşan selde, can kaybı sayısı 6'ya yükseldi. Kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Kentte ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katları selin sürüklediği moloz, taş ve odunlarla kaplandı, otomobiller gömüldü. Öte yandan Meteoroloji Doğu Karadeniz için sağanak ve kuvvetli yağış uyarısı yaptı...

Detay
05

AKP’li TV patronundan ‘Basın özgürlüğü’ isyanı: İşimizi yapamıyoruz...

Sivas Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis üyesi, yerel TV sahibi Hatice Kurt’tan “basın özgürlüğü isyanı” geldi.

Detay
05

Türkiye’de kullanılan BioNTech/Pfizer aşısıyla ilgili müthiş bulgu

Türkiye'de de kullanılan mRNA teknolojisine sahip Pfizer/BioNTech aşısı ve Moderna aşısı ile ilgili dikkat çekici bir araştırma yayınlandı. Araştırmada mRNA teknolojisi kullananların Covid-19'a karşı büyük avantaj sağladığı belirlendi.

Detay
05

Bu çok öfkelendirecek... 180 bin TL maaşlı Genel Müdür Yazıklar Olsun...

Çiftçi ortaklara kâr payı ödenmiyor ama Genel Müdür’e para akıyor… Aylık 7 bin avro huzur hakkı!

Detay
05

~EREN: “BAMBAŞKA BİR TÜRK DÜNYASI GÖRECEĞİZ”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği yakınında bulunan Azerbaycan Evi'nin açılış törenine katıldı. Eren “Türkiye'nin başkenti Ankara'da açtığımız Azerbaycan Evi'yle evimizi paylaşıyoruz. Dolayısıyla ortak paylaşım bizi daha güçlü, daha kuvvetli kılacaktır” diye konuştu.

Detay
05

İçişleri Bakanlığı: 6 ülkeden gelen uçuşlar durduruldu

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeye göre, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşlar bu konuda yeni bir karar alınıncaya kadar durduruldu.

Detay
05

Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacak

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki liman, coğrafi avantajıyla Karadeniz ticaretinde kilit bir durak ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlama görevine başladı.

Detay
05

Son Dakika: Bitlis'ten kahreden haber! Şehit sayısı 2'ye yükseldi

Son dakika haberine göre Bitlis'te jandarma ekipleri tarafından düzenlenen Eren-11 Operasyonu'nda çıkan çatışma sonrası yaralı olarak hastaneye kaldırılan askerlerden biri daha şehit oldu.

Detay
05

İçişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye girişlerle ilgili genelge! Alınan yeni karar duyuruldu

* İkinci ve üçüncü paragrafta ifade edilen ülkelerin dışındaki ülkelerden Edirne'de bulunan sınır kapılarımızdan ülkemize girişlerde ise; en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya hastalığı son 6 ay içinde geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır.

Detay
05

TÜRKİYE'DE KAFE VE RESTAURANTLAR AÇILDI...

Restoran ve kafeler kademeli normalleşme kapsamında müşteri kabul etmeye başladı Yurt genelinde kademeli normalleşme kapsamında yeniden açılan restoran ve kafeler saat 07.00'dan itibaren müşterilerine hizmet veriyor.

Detay
05

Çamlıca Kulesi'nin resmi açılışı bugün gerçekleştirilecek

Bakan Karaismailoğlu, "Bu abide projeyi, bir süre önce yayıncılık hizmetleri vermek üzere faaliyetlerine başlatmıştık. Bugün de Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın teşrifleriyle bir bütün olarak hizmete açacağız." dedi.

Detay
05

Avrupalı Türkler, ‘hasret yolu’nda

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz tatillerini geçirmek üzere ana vatana gelmeye başladı. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan corona virüsü tedbirleri kapsamında yurda girişleri sağlanan gurbetçiler, PCR testi konusunda uyarıldı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, gurbetçilerden 72 saat önce yaptırdıkları PCR testi ile gelmelerini istedi.

Detay
05

Basın Kartı yönetmeliği Erdoğan’ın imzasıyla değişti

Basın Kartı yönetmeliği Erdoğan’ın imzasıyla değiştiBasın Kartı Yönetmeliği değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemeyle basın kartı verme ve iptal şartları yeniden belirlendi.

Detay
05

Meclis'teki 5 Partiden İsrail'e Kınama

~~Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) grubu bulunan 5 parti, ortak bildiriyle İsrail'i kınadı. AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP tarafından hazırlanan ortak metinde şu ifadeler yer aldı:

Detay