05

Facebook ve WhatsApp çöktü! 6 saat sonra erişime açıldı

Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 6 saatlik erişim probleminin ardından tekrardan kullanıma açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook sözcüsü, hizmetlerin çalışmaya başladığını ancak eski haline dönmesinin biraz daha zaman alacağını duyurdu.

Detay
05

TEKNOFEST İstanbul 2021 sona erdi

Bu yıl 4. kez kapılarını misafirlere açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, gerçekleştirilen kapanış töreniyle sona erdi.

Detay
05

Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Sancar’dan üniversiteli olacak gençlere altın öğütler…

Türkiye'nin geleceği için üniversite sınavını kazanma başarısı gösteren gençlerden üniversite okurken de çok çalışmasını isteyen Prof. Dr. Aziz Sancar, “Gözünüzü seveyim gençler, çok çalışın da başımıza icat çıkarın” dedi.

Detay
05

TEKNOFEST kapılarını sürprizlerle açacak

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl bir dizi sürprizle ziyaretçilerini ağırlayacak.

Detay
05

Uğur Şahin ve Özlem Türeci’ye İspanya’dan büyük onur

"İspanya'nın Nobel'i" olarak anılan Prenses Asturias Teknik ve Bilimsel Araştırma Ödülü bu yıl da sahiplerini buldu. Pfizer ile corona virüsü aşısı geliştiren BioNTech'in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci de ödüle layık görüldü.

Detay
05

Almanya’dan Şahin ve Türeci’ye liyakat nişanı

Corona virüsü salgınında geliştirdikleri aşıyla hayat kurtaran BioNTech'in kurucuları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı'nı Bellevue Sarayı'ndaki törenle aldı.

Detay
05

BASARININ ADI IGDIRLI DOC. DR. MUTLAY SAYAN

Bu yazı, Türk insanının imkân verilirse neler başarabileceğinin kısa öyküsüdür.

Detay
05

Türk profesöre NASA'dan büyük ödül!

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD), Florida eyaletindeki Uluslararası Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı olan ve NASA ile çalışmalar yapan Prof. Dr. Berrin Tansel, Amerikan Çevre Mühendisliği ve Bilim İnsanları Akademisi Bilim Ödülü’nü kazandı.

Detay
05

Almanya'da Türk gençleri, dokunmatik ekranlarda koronavirüsü yok eden cihaz geliştirdi

Almanya'da yaşayan Türk gençleri, başarılarıyla dikkati çekmeye devam ediyor. Ülkede yaşayan 33 yaşındaki Ahmet Toklu (makine mühendisi), 34 yaşındaki Cihan Atsız (endüstriyel hijyen mühendisi), yine 34 yaşındaki Fatih Akpınar (biyoloji öğretmeni) ve Hırvat kökenli 36 yaşındaki Danijel Imani (endüstriyel hijyen mühendisi), fikirlerini ve maddi imkanlarını birleştirerek UV-C ışınlarıyla toplu kullanılan dokunmatik ekranları otomatik olarak dezenfekte eden bir cihaz geliştirdi. Girişimciler, prototipini yaptıkları cihazı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Detay
05

Corona virüsünün yeni bir mutasyonu keşfedildi: 3 kat daha bulaşıcı

Corona virüsü salgınının merkez üslerinden biri haline gelen Brezilya'da mutasyona uğramış yeni bir corona virüsü keşfedildi. Bu virüsün normal Covid-19'a göre 3 kat daha bulaşıcı olduğu konusunda uyarı yapıldı.

Detay
05

Google ayrımcı istihdam uygulamaları nedeniyle 2,58 milyar dolar tazminat ödemeyi kabul etti

ABD'li teknoloji şirketi Google, Çalışma Bakanlığının, kadın çalışanlarına ve şirkete iş başvurusunda bulunan kadın ve Asyalı adaylara ayrımcılık uyguladığı gerekçesiyle açtığı davada, toplam 2 milyar 580 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

Detay
05

Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi

Almanya'da Türk kökenli fizikçi Prof. Dr. Metin Tolan, Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne seçildi.

Detay
05

WhatsApp'tan 'zorunlu güncelleme'ye ilişkin yeni açıklama

WhatsApp, yaptığı yeni açıklamayla kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam etmek için 8 Şubat'a kadar onay vermesi gerektiğini yineledi.

Detay
05

Çin'in Ay'a gönderdiği araç döndü

Çin'in Ay'dan taş ve toprak örnekleri toplamak üzere yolladığı "Çang'ı-5" uzay aracının Dünya'ya döndüğü bildirildi

Detay
05

Salihli'den Silikon Vadisi'ne! Türkiye Melisa Tokmak'ın başarı hikayesini konuşuyor

26 yaşındaki Melisa Tokmak'ın Manisa'nın Salihli ilçesinden çıkarak Silikon Vadisi'ne kadar uzanan başarı hikayesi tüm Türkiye'yi gururlandırdı. Tokmak'ın hikayesini anlattığı mesajlar sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Detay