05

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE ANVERS’DE BULUNAN TROYA RESTAURANT’INDA BİRARAYA GELDİLER.

'14 Şubat Sevgililer Günü' nedeniyle, İşadamı Çelebi Taşkırdı ve eşi Ebru Eker Taşkırdı'nın, Anvers'de bulunan Troya Restaurant'da aile dostları ve arkadaşlarını bir araya getirdiği '14 Şubat Sevgililer Günü' kutlaması coşkuluydu.

Detay
05

‘BERİNGEN MÜSIC CLUB’ 19 YAŞINDA

Belçika Türk toplumunun duayen Halk sanatçılarından olan İsmail Erdoğdu’nun kurucu başkanı olduğu ‘Beringen Music Club’ 19. yaşgünü’nü kutlamanın sevincini yaşadı.

Detay
05

~~BEKTAŞİ NEFESLERİ NEFESLERİ KESTİ

Belçika’da tabiri caiz ise ‘Etkinlikler Sezonu’ son hızıyla devam ediyor. Havaların soğuk olmasıyla da sanatsal ve kültürel etkinliklerle ısınan sanatseverlerin, etkinlik ve konserlere ilgisi de her geçen gün artarak devam ediyor. Hemen hemen hergün bir sanat ve konser etkinliği olmakta. Belçika Türk Toplumunda bu sanatsal ve kültürel etkinliklere ilgisi her geçen gün artmakta.

Detay
05

Faymonville Türk Karnavalı 24 Şubat 2020 Pazartesi Unutmayınız..

~~Uzun yıllardır her yıl geleneksel olarak yapılan Faymonville Türk Karnavalı bu yılda coşkuyla kutlanacak. 24 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 13:30'da başlayacak olan Faymonville Türk Karnavalı için şimdiden randevunuzu ayarlayınız.

Detay
05

BELÇİKA'DA YAŞAYAN BULGARİSTANLI TÜRKLER ‹YIL SONU EĞLENCESİ›NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER.

Yıl sonu nedeniyle geleneksel hale gelen ‹Yıl Sonu› kutlama etkinlikleri devam ediyor.

Detay
05

Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Korosu, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu ile Armoni Müzik Topluluğu'nu çalıştıran koro şefi ve müzik direktörü Arzu Singer Dede yönetiminde, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu yılın son konserini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda “Mest Eden Şarkılar”adlı konserle gerçekleştirdi.

Detay
05

BELÇİKA’DAKİ KIRCAALİLER YILSONU KUTLAMASINDA BİRARAYA GELDİLER.

Belçika’da yaşayan Bulgaristan Kırcaali ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Yılsonu’ nedeniyle, Brüksel AKM salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

SANATÇILAR ŞİİRLERİ, ŞARKILARIYLA VE RESİMLERİYLE KARANLIK KÖŞEYİ AYDINLATTILAR

‘Karanlık Köşe’ başlıklı mini konser de Sanatçılar Şair Nergiz Şahin şiirleriyle, Ülkü Dursun Bendir ve Vokal ile Fotoğraf sanatçısı Yüksel Çilingir ise, resimleriyle ‘Karanlık Köşe’yi aydınlattılar.

Detay
05

‘ŞİİR DİNLETİSİ’NE ŞAİRLER ŞİİRLERİ, OZANLAR DEYİŞLERİYLE, KADINLAR DEFİLELERİYLE RENK KATTILAR

CHP Belçika Birliği tarafından kendi lokallerinde düzenlenen ‘Şiir Dinletisi’ programında katılımcılar Şairlerin şiirleri, Ozanların saz ve deyişleri, Kadınların ise Defile gösterileriyle muhteşem bir gece geçirdiler.

Detay
05

SAINT JOSSE WINTER TIME NOEL PAZAR AÇILIŞINA BÜYÜK İLGİ

Saint Josse belediyesinin yaklaşan Noel ve Yılbaşı etkinlikleri çerçevesinde hazırladıkları etkinliğin ilk stardı olan ve Saint Josse meydanında hazırlanan'Wintertime' adlı Noel Pazarı açılışına büyük ilgi vardı.

Detay
05

SAIT JOSSE BÜYÜK ETKİNLİĞE HAZIRLANIYOR

SAIT JOSSE BÜYÜK ETKİNLİĞE HAZIRLANIYOR

Detay
05

Yörük Türkmen Tek Çatı Altında

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında 1. İstanbul Yörük Türkmen İstişare Toplantısı Kardeşlik Kültür ve Dayanışma Yörük Türkmen Derneği’nin ev sahipliğinde Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Detay
05

KIŞ GÜNÜNDE ‘BRÜKSEL TÜRK MÜZİĞİ KOROSU’ MUHTEŞEM KONSERİYLE GÖNÜLLERİ ISITTI

~~Tecrübeli Orkestra şefi ve sanatçı Tuncay Yılmaz’ın şefliğinde yetişkinlerden oluşan ‘Brüksel Türk Müziği Korosu Brüksel’de bulunan ‘İnter Culturel Centrum’da muhteşem bir konser sunumu geçekleştirdi.

Detay
05

ÇALIŞMAYA DOYMAYAN ADAM, KÜLTÜR ELÇİMİZ İSMAİL ERDOĞDU.

Belçika’da ilerlemiş yaşına rağmen, genç bir insan gibi Türk toplumuna Türk kültürünün ruhunu geleceğe taşıma adına saz ve türkü kültürümüzü öğreten ve yaşatan İsmail Erdoğdu bu hafta Anvers şehrinden misafirlerini ağırladı.

Detay
05

ÇORUM KAVACIK KÖYÜ CEMEVİ DAYANIŞMASINDA CANLAR BİR OLDU

Avrupa’nın önemli ülkelerinden olan Belçika’nın liman kenti Antwerpen’de hizmet veren, ‘Antwerpen Alevi Kültür Merkezi’ ‘Çorum Kavacık Köyü Cemevi’ yararına bir yardımlaşma etkinliği düzenledi.

Detay