05

BULGARİSTANLI KADINLAR GÜNLERİNİ KUTLAMANIN HEYECANINI YAŞADILAR

~~‘Belçika Yaşayan Bulgaristan Vatandaşları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Gençlik kollarınca , ÇDF AKM salonunda düzenlenen ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlamasında bir araya gelen Bulgaristanlı Kadınlar, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlenmenin tadını çıkardılar.

Detay
05

YÜZLERCE BULGARİSTANLI BAYAN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ COŞKUYLA KUTLADILAR.

~~Brüksel’in prestijli salonlarından olan DİVA salonunda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması’ kadınlar matinesiyle gerçekleştirildi.

Detay
05

GELECEĞİN EVİ DERNEĞİ ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ›NÜ COŞKULU KONSER İLE KUTLADI

~~Brüksel Anderlecht’te hizmet veren ‘Asbl La Maison de l’Avenir’ (Geleceğin Evi) Derneği, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü coşkulu bir konser ile kutladı.

Detay
05

~~Belçika Bulgaristan Kırcaalililer & Deliorman Dayanışma Derneği’nden ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması’

Belçika’da hizmet veren ‘Belçika Kırcaaliler ve Deliorman Kültür ve Dayanışma Derneği” tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle, AKM salonunda görkemli bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

TÖSED YÖNETİCİLİK KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDILAR

~~Belçika Türk Toplumunun saygın ve çatı kurumlarından olan ‘TÖSED BUSİNNESSTURK Lobi ve bilgilendirme çalışmaları yanında genç İşadamlarını eğitmek amaçlı çalışmalarını da başarıyla sürdürmekteler.

Detay
05

"Sunay Akın ile Görçek" beğeniyle izlendi

"Sunay Akın ile Görçek" adlı tek kişilik muhteşem anlatım gösterisi Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de büyük ilgi ile izlendi.

Detay
05

CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ‘TÜRKÜ GECESİ’ COŞKULUYDU

~~CHP Belçika Birliği Korosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Türkü Gecesi’ CHP Belçika Birliği lokalinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Detay
05

Faymonville Türk Karnavalı 04 Mart 2019 Pazartesi Unutmayınız..

~~Uzun yıllardır her yıl geleneksel olarak yapılan Faymonville Türk Karnavalı bu yılda coşkuyla kutlanacak. 04 Mart 2019 Pazartesi günü saat 13:30'da başlayacak olan Faymonville Türk Karnavalı için şimdiden randevunuzu ayarlayınız.

Detay
05

Dişiden kişiye yolculuk semineri Heusden-Zolder, CC Muze'de büyük ses getirdi...

'8 Kadın Projesi etkinliği' ile ilgili gönderilen haberi sizlerle paylaşıyoruz". Dişiden kişiye yolculuk semineri Heusden-Zolder, CC Muze'de büyük ses getirdi...

Detay
05

“BABA OCAĞI”NDA İMZA GÜNÜ

~~Gazeteci/yazar Fikret Aydemir, Belçika’da ilk kez kayıt olduğu belediye olan Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans tarafından kabul edildi.

Detay
05

~~DUAYEN SANATÇI ERDOĞDU “BELÇİKALILARA ANADOLU TÜRKÜLERİNİ ÖĞRETİYOR”

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçısı, ‘Beringen Music Clup’ kurucu başkanı ve Anadolu’muzun fahri kültür elçisi İsmail Erdoğdu, Anadolumuza has olan saz ve türküleri Türklerle beraber, Belçikalılara öğretmekte.

Detay
05

TOSED YILBAŞI RESEPSİYONU MUHTEŞEMDİ

Belçika Sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimlerinden olan ‘TÖSED BUSINESSTURK’, IKV VE TOBB salonunda, ‘Yılbaşı Resepsiyonu’ düzenledi. Geleneksel olarak düzenlenen resepsiyonda, TÖSED Başkanı Melih Kızavul ve Başkan Yardımcısı Mehmet Türköz davetlileri karşılayarak, Yılbaşı kutlamalarını kabul ettiler.

Detay
05

BELÇİKA BULGARİSTAN KÜLTÜR DERNEĞİNDEN YILSONU KUTLAMASI

«Belçika’da Yaşayan Bulgaristan Vatandaşları Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla AKM salonunda gerçekleştirilen ‘Yılsonu kutlamasında davetliler gönüllerince bir kutlama gerçekleştirdiler. Çocuklar hediyelerini alırken büyüklerde şarkı ve danslar eşliğinde yeni yılın gelişini kutladılar

Detay
05

Enrico Caruso'nun Taht Adayı İçin, 48 Kişilik Ekip Çalışacak!

Efsanevi Tenor Enrico Caruso'nun tahtına 21. yüzyılda en yakın ilk 5 aday arasında favori aday olarak gösterdiği Can Pulat, 2019 yılının Ocak ayında (15 Ocak) Türkiye'ye geliyor.

Detay
05

BELÇİKA’DAKİ KIRCAALİLER YENİ YIL KUTLAMASINDA BİRARAYA GELDİLER

~~Belçika’da yaşayan Bulgaristan Kırcaali ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Yeni yıl nedeniyle, Brüksel AKM salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay