05

BERİNGEN MÜZİK KULUBÜ ÇALDIKLARI SAZLAR VE TÜRKÜLERLE SEZONA MERHABA DEDİ

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçısı ve saz ustası, Beringen Müzik Kulübü kurucusu İsmail Erdoğdu, 2019-2020 Saz kursu sezonunu öğrencileriyle çaldıkları sazlar ve söyledikleri türkülerle açtılar.

Detay
05

AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE 'KARABAĞ ORKESTRASI'NDAN MUHTEŞEM MUGAM KONSERİ

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. yıl kuruluşu ve Azerbaycan’ın UNESCO’ya girişinin 25. yıldönümü çerçevesinde Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de Azerbaycan'ın tanınmış Mugam sanatçısı Mesum İbrahimov ve orkestra arkadaşları, Tar – Elchin Hashimov, Kamancha – Elnur Ahmadov ve Nagara – Kamran Karimov Brüksel Müzik Müzesi salonunda muhteşem bir konser verdiler.

Detay
05

AZERBAYCAN’LI SANATÇILARIN MUHTEŞEM MUGAM KONSERİNİ BEDAVA İZLEMEK İSTERMİSİNİZ? KONSERE HERKES DAVETLİDİR.

Azerbayca Cumhuriyeti'nin 100. yıl kuruluş çerçevesinde Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de Azerbaycan'ın tanınmış Mugam sanatçısı Mesum İbrahimov ve orkestra arkadaşları, Tar – Elchin Hashimov, Kamancha – Elnur Ahmadov ve Nagara – Kamran Karimov muhteşem bir konser verecek.verecek

Detay
05

SATRANÇ KURSU ALANLAR, SATRANÇ MÜSABAKALARIYLA SEZONU KAPATTI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu’nun organizasyonuyla yapılan 2018-2019 Satranç Kurs dönemi, müsabakalar ve sertifikaların verilmesiyle sezona veda etti.

Detay
05

~~KÖLN KAFKAS EKİBİ 17. FESTİVALE DAMGA VURDU

Belçika Federal Milletvekili ve Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ın himayesinde 16 yıldan beri aralıksız düzenlenen, ‘17. Festival Spor ve Kültür Şöleni’ne bu yıl ‘Köln Iğdır Kafkas Ekibi’nin görkemli oyunu ve şovu damga vurdu.

Detay
05

HAYDİ ÇOCUKLAR BÜYÜKLERİMİZE BAYRAM KARTI YAZALIM!...

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu asli hizmetlerinin yanında eğitim, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere de her zaman ev sahipliği yapmakta

Detay
05

Hoş Geldin On Bir Ayın Sultanı!

~~Türk Dernekler Birliği (UTV) ‘Ayların Sultanı'’ Festivali 4. Yıldönümünü düzenliyor. Açılışı 29 Mayıs Çarşamba akşamı Saat 18: 00'de olacak ve festival 2 Haziran Pazar gece yarısına kadar sürecektir. Bir kaç yıldır festivalle Anversin PIDPA parkyerinde binlerce kişiyi ağırlamatayız. UTV yönetimi ve festivale destek veren toplam 8 kuruluş ve 85 gönüllüsü sizleri de festivale davet eder!

Detay
05

~~CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADI

Milli liderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a gelişinin ‘100. Yılı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı başta ülkemiz olmak üzere, Dış temsilciliklerimiz ve STK’lar tarafından coşkuyla kutlandı. Bu kutlamalar çerçevesinde CHP Belçika birliği görkemli bir kutlama gerçekleştirerek ardından davetlilere de bir iftar verdi.

Detay
05

BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ ETKİNLİĞİ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün Samsuna gelişinin 100. yıl dönümü, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ Brüksel Başkonsolosluğunun organizasyonuyla AB Daimi Temsilciliğimiz salonunda, kutlandı.

Detay
05

Gent şehrinde Festi-Ramazan düzenlenecek.

Detay
05

BİNFİKİR TİYATROSU TURNEYE GENT'TE BAŞLADI

İlk olarak Brüksel'de sahnelenen "Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem" adlı 2 Perdelik Komedi 12 Mayıs Pazar günü De Centrale'de Gent'teki tiyatroseverlerle buluştu. Oyun 21 Haziran'da da Rotterdam'da sahnelenecek.

Detay
05

GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN 'TÜRKİYE BİLGİ YARIŞMASI' FİNALİNİN 7.Sİ VERVİERS'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Her yıl geleneksel hale gelen ‘Türkiye Bilgi Yarışması’nın 7.sinin finali, bu yıl 25 Mayıs 2019 günü Verviers’de gerçekleştirilecektir.

Detay
05

~~OYUNLU MÜZİK ETKİNLİĞİNDE ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Brüksel’de bulunan 5-8 yaş gurubu arası çocuklar, Keman Öğretmeni Gözde Sevdir ve 21 st Music Avenue Müzik Okulu Eğitmeni Buket Kartal’ın eğitimiyle, T.C. Brüksel Başkonsolosluğu salonunda çok güzel oyunlu müzik etkinliği gerçekleştirildi.

Detay
05

~~YTB’den Yurt Dışı Vatandaşlara 4 Ayrı Burs Programı

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşların eğitim ve akademik çalışmalarını desteklemek amacıyla dört farklı alanda burs programı ilan etti. Vatandaşların sorunları hakkında yapılacak araştırmaların sayısının ve niteliğinin artırılmasına yardımcı olacak programlar aynı zamanda gençlerin ana dilimiz ile kültürümüzü daha yakından öğrenmelerine katkı sağlayacak.

Detay
05

BİNFİKİR TİYATROSU 12 MAYIS'TA GENT'TE

İlk olarak Brüksel'de sahnelenen "Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem" adlı 2 Perdelik Komedi 12 Mayıs Pazar günü saat 15.00'de De Centrale'de Gent'teki tiyatroseverlerle buluşacak

Detay