05

~~TARİHİ KIYAFETLERLE SERGİLENEN DEFİLE, DOĞU VE BATI ARASINDA DOSTLUK KÖPRÜSÜ OLUŞTURDU

Avrupa’nın ve Belçika’nın başkentinde Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet ve Batı dönemlerine ait kıyafetlerle yapılan Defile, alkışlarla karşılandı. Doğu ve Batı kıyafet kültürünü sentez eden ‘Geleneksel Kıyafetler Defilesi’nde mankenler giydikleri tarihi giysilerle, davetlilere nostalji anlar yaşattılar.

Detay
05

~~8. TÜRKİYE BİLGİ YARIŞMASI BELÇİKA FİNALİ SONUÇLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği’nin Koordinesiyle, yarışmanın fikir babası olan Gold Fm Program yapımcısı Sedat Gökçe (Esen Kalın)’nin her yıl hazırlayıp sunduğu, ‹8. Türkiye Bilgi Yarışması’nın finali sonuçlandı. GOLD FM’inde katkı sunduğu yarışmada Birinciliği Brüksel Bölgesi kazandı.

Detay
05

18. KÜLTÜR VE SPOR FESTİVALİNDE BÜYÜK COŞKU YAŞANDI

Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır'ın himayesinde gerçekleştirilen '18. Kültür ve Spor Festivali' havanında güneşli oluşu nedeniyle çok güzel geçti. Kalabalık davetli gerek kültürel gösterileri, gerekse spor müsabakalarını büyük bir coşku içerisinde seyretti.

Detay
05

TÜM RENKLER ‘BİRLİKTE YAŞAM GÜNÜ’NDE BULUŞTU

Multi kültürel yapısıyla Brüksel’in en renkli semtleriden olan Saint Josse’de, bir haftadan beri Karnaval, Konser ve ‘Birlikte Yaşam Gün’leri nedeniyle halk büyük coşku yaşamakta.

Detay
05

~~‘8. Türkiye Bilgi Yarışması Belçika Finali’ için basın toplantısı gerçekleştirildi

Başarılı Radyo sunucusu Sedat Gökçe’nin fikriyle her yıl geleneksel olarak düzenlenen, ‘Türkiye Bilgi Belçika Yarışması’nın sekizincisinin finali için Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş ve GOLD FM’de Program yapımcısı Sedat Gökçe, Büyükelçilik şehit Diplomat Dursun Aksoy salonunda basına bilgi verdiler.

Detay
05

~~SAINT JOSSE FESTİVALİNDE HALK KÜLTÜREL BAHAR COŞKUSU YAŞADI

Renkli multikültürel , Saint Josse karnavalı ardından, dün Saint Josse Plein Houwaert’te gerçekleşen Konser ve gösterilere katılım ve ilgi büyüktü.

Detay
05

~~CHP BELÇİKA BİRLİĞİ GENÇLERİNDEN ‘COŞKULU 19 MAYIS BAYRAM KUTLAMASI’

‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde, CHP Belçika Birliği Gençlik Kolu Başkanlığı, Brüksel CHP BB lokalinde coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

SAINT JOSSE KARNAVALI RENKLİ KÜLTÜR VE SESLERLE BÜYÜK COŞKUYA SAHNE OLDU

~~Brüksel’in şirin yerleşim yerlerinden olan Saint Josse multi kültürel yapısı ile dillere destan bir bölgedir. Hoşgörü, sevgi, saygı ve ortak yaşam kültürüyle örnek bir merkezdir.

Detay
05

KIZ ÇOCUKLARININ OKUMASINA ÇIKARDIKLARI '20 KALEM 20 KELAM' KİTAPLA DESTEK OLDULAR

’20 Kalem, 20 kelam’ adlı Kitabın tanıtımı ve imza gününe ilgi hayli büyüktü. Naciye Dumanoğlu, Nerkiz Şahin ve Ülkü Dursun’un ev sahipliğinde, Diva Salonu’nda yapılan tanıtım programına özellikle kadınların, büyük oranda katılımları takdire şayandı.

Detay
05

'GÜNÜMÜZ UYGARLIĞINDA ANADOLU İZLERİ' PANEL VE SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

10 Mayıs 2022 tarihinde TOBB Brüksel Ofisi'nde, Türkiye’nin Avrupa Birliği İletişim Stratejisi (ABİS) kapsamında, T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde ve Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı desteğiyle, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden akademisyenlerin işbirliği ile "Günümüz Uygarlığında Anadolu İzleri" isimli bir akademik panel ve sergi etkinliği gerçekleştirildi.

Detay
05

~~Senarist ve Senaryo Yazar Koçu Behice Özden : “Dil” anlaşabilmemizin, düşünebilmemizin ve hissedebilmemizin kodlarını oluşturuyor”

Senarist ve Senaryo Yazar Koçu ve eğitmen Behice Özden ile yapılan röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~~23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI CHP BB›DE COŞKUYLA KUTLANDI

Atatürk’ün Türkiye çocuklarının şahsında, tüm Dünya çocuklarına hediye ettiği ’23 Nisan Çocuk Bayramı’ Türkiye başta olmak üzere, dünyanın değişik ülkelerinde bulunan temsilciliklerde büyük coşkuyla kutlanmakta.

Detay
05

~23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı + Askıda Kitap Projemiz için Bağış

Belçika Türk Kadınlar Derneği'nin '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı + Askıda Kitap Projemiz için Bağış' adlı duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

~BELÇİKA’NIN KİBELELERİ BOZAR’DA

Binfikir Tiyatrosu, “Belçika’nın Kibeleleri” adlı tiyatral performansla 30 Nisan - 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Güzel Sanatlar Sarayı (BOZAR) “Next Generation, Please! Festivali”nde.

Detay
05

~~‘SULTAN DER MAANDEN’ ETKİNLİĞİ BEĞENİYLE İZLENİYOR

Belçika’nın üst sivil kuruluşlarından olan BİNDUS Federasyonu’nun Anvers EXPO’da düzenlediği ‘Sultan de Maanden’ Ramazan etkinliği’ ikinci gününde de büyük ilgi vardı. Anvers ve diğer bölgelerden gelen binlerce insan adeta Anvers Expo’ya aktı.

Detay