05

~~CHP BELÇİKA BİRLİĞİ ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLADI

Milli liderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a gelişinin ‘100. Yılı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı başta ülkemiz olmak üzere, Dış temsilciliklerimiz ve STK’lar tarafından coşkuyla kutlandı. Bu kutlamalar çerçevesinde CHP Belçika birliği görkemli bir kutlama gerçekleştirerek ardından davetlilere de bir iftar verdi.

Detay
05

BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN ’19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’ ETKİNLİĞİ

Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk’ün Samsuna gelişinin 100. yıl dönümü, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ Brüksel Başkonsolosluğunun organizasyonuyla AB Daimi Temsilciliğimiz salonunda, kutlandı.

Detay
05

Gent şehrinde Festi-Ramazan düzenlenecek.

Detay
05

BİNFİKİR TİYATROSU TURNEYE GENT'TE BAŞLADI

İlk olarak Brüksel'de sahnelenen "Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem" adlı 2 Perdelik Komedi 12 Mayıs Pazar günü De Centrale'de Gent'teki tiyatroseverlerle buluştu. Oyun 21 Haziran'da da Rotterdam'da sahnelenecek.

Detay
05

GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN 'TÜRKİYE BİLGİ YARIŞMASI' FİNALİNİN 7.Sİ VERVİERS'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Her yıl geleneksel hale gelen ‘Türkiye Bilgi Yarışması’nın 7.sinin finali, bu yıl 25 Mayıs 2019 günü Verviers’de gerçekleştirilecektir.

Detay
05

~~OYUNLU MÜZİK ETKİNLİĞİNDE ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Brüksel’de bulunan 5-8 yaş gurubu arası çocuklar, Keman Öğretmeni Gözde Sevdir ve 21 st Music Avenue Müzik Okulu Eğitmeni Buket Kartal’ın eğitimiyle, T.C. Brüksel Başkonsolosluğu salonunda çok güzel oyunlu müzik etkinliği gerçekleştirildi.

Detay
05

~~YTB’den Yurt Dışı Vatandaşlara 4 Ayrı Burs Programı

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşların eğitim ve akademik çalışmalarını desteklemek amacıyla dört farklı alanda burs programı ilan etti. Vatandaşların sorunları hakkında yapılacak araştırmaların sayısının ve niteliğinin artırılmasına yardımcı olacak programlar aynı zamanda gençlerin ana dilimiz ile kültürümüzü daha yakından öğrenmelerine katkı sağlayacak.

Detay
05

BİNFİKİR TİYATROSU 12 MAYIS'TA GENT'TE

İlk olarak Brüksel'de sahnelenen "Sanal Alem ve Benim Annem Bir Alem" adlı 2 Perdelik Komedi 12 Mayıs Pazar günü saat 15.00'de De Centrale'de Gent'teki tiyatroseverlerle buluşacak

Detay
05

~~Aalst Türk Günü Festivali şenlik havasında geçti

Doğu Flaman Bölgesi’nde Aalst, bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Festivali’ne ev sahipliği yaptı. İlginin yanısıra, katılımın da yüksek olduğu gözlemlenen festival, soğuk ve yağışlı hava şartlarına rağmen Aalst halkı ve çevre illerden katılan vatandaşlar gösterileri izleyip, gönüllerince eğlendiler.

Detay
05

TURKISH LADY 15. YILINI GÖRKEMLE KUTLADI

~~Belçika Türk Toplumu ilk Kadın Kuruluşlarından olan ve kuruculuğunu ve genel koordinatörlüğünü Derya Alıç’ın yürüttüğü ‘Turkish Lady’ derneği kuruluşunun 15. yılını görkemli bir etkinlikle kutladı.

Detay