05

YAZAR SEMAİL ŞEREN ‹MUTFAKSIZ KADINLAR› KİTABI HAKKINDAKİ RÖPORTAJINDA:«BENİM İLHAM KAYNAĞIM HZ. ZEYNEP›TİR»

Anadolu'nun vatansever, çilekeş ve vefakar Kadınlarının sosyal ve kültürel yaşamlarından kesitlerin sunulduğu, akıcı ve duygulu bir dille anlatıldığı 'Mutfaksız Kadınlar' kitabının yazarı Sayın Semail Şeren'in 24 Ekim 2018'de, 7SABAH ÖZEL'de Aydın Altay ile yaptığı duygu ve mesaj dolu röportajını sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

Kasımpaşa Mevlevihanesi yıl sonuna kadar tamamlanacak

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kasımpaşa Mevlevihanesi'nin yıl sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

Detay
05

~~HOLLANDA EINDHOVEN›DA ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI›NA MENGLİ SECRETS DAMGA VURDU

Hollanda Eindhoven’da bulunan Parktheater salonunda düzenlenen Uluslararası Kadın Festivalinde göz dolduran defileye ‘Mengli Secrets’ damga vurdu.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUK’TA «KULAKTAN KALBE» NEY DİNLETİSİ

Belçika’da Türk etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. ‘Kulaktan Kalbe’ adlı ney dinletisi Brüksel Başkonsolosluğu salonunda gerçekleştirildi.

Detay
05

SKY LIVE ‹8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ›NÜ SANATSAL ETKİNLİKLERLE KUTLADI

Brüksel’de İnternet ve IP üzerinden yayınlar yapan ‘SKY Live Media Culture, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ kutlamalar çerçevesinde Schaerbeek’de bulunan Medya salonunda ‘Karma bir sergi’ ile gerçekleştirdi.

Detay
05

‘BM ULUSLARARASI ANA DİL GÜNÜ’ BRÜKSEL COŞKUYLA KUTLANDI

BM tarafından ilan edilen ’21 Şubat Uluslararası Ana Dil Günü’ vesilesiyle T.C. Brüksel Büyükelçiliği himayesinde ‘Eğitim Müşavirliği’nce Büyükelçilik Şehit Diplomat Dursun Aksoy Salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.

Detay
05

~~BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUĞUNUN HİMAYESİNDE DÜZENLENEN ‘DİASPORA OKUYOR’ DEVAM EDİYOR

T.C. Brüksel Başkonsolosluğu resmi ve asli hizmetleri yanında entegrasyona yönelik kültürel, sosyal etkinliklere ‘Başkonsolosluk sizin eviniz’ sloganıyla ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Detay
05

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE ANVERS’DE BULUNAN TROYA RESTAURANT’INDA BİRARAYA GELDİLER.

'14 Şubat Sevgililer Günü' nedeniyle, İşadamı Çelebi Taşkırdı ve eşi Ebru Eker Taşkırdı'nın, Anvers'de bulunan Troya Restaurant'da aile dostları ve arkadaşlarını bir araya getirdiği '14 Şubat Sevgililer Günü' kutlaması coşkuluydu.

Detay
05

‘BERİNGEN MÜSIC CLUB’ 19 YAŞINDA

Belçika Türk toplumunun duayen Halk sanatçılarından olan İsmail Erdoğdu’nun kurucu başkanı olduğu ‘Beringen Music Club’ 19. yaşgünü’nü kutlamanın sevincini yaşadı.

Detay
05

~~BEKTAŞİ NEFESLERİ NEFESLERİ KESTİ

Belçika’da tabiri caiz ise ‘Etkinlikler Sezonu’ son hızıyla devam ediyor. Havaların soğuk olmasıyla da sanatsal ve kültürel etkinliklerle ısınan sanatseverlerin, etkinlik ve konserlere ilgisi de her geçen gün artarak devam ediyor. Hemen hemen hergün bir sanat ve konser etkinliği olmakta. Belçika Türk Toplumunda bu sanatsal ve kültürel etkinliklere ilgisi her geçen gün artmakta.

Detay
05

Faymonville Türk Karnavalı 24 Şubat 2020 Pazartesi Unutmayınız..

~~Uzun yıllardır her yıl geleneksel olarak yapılan Faymonville Türk Karnavalı bu yılda coşkuyla kutlanacak. 24 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 13:30'da başlayacak olan Faymonville Türk Karnavalı için şimdiden randevunuzu ayarlayınız.

Detay
05

BELÇİKA'DA YAŞAYAN BULGARİSTANLI TÜRKLER ‹YIL SONU EĞLENCESİ›NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER.

Yıl sonu nedeniyle geleneksel hale gelen ‹Yıl Sonu› kutlama etkinlikleri devam ediyor.

Detay
05

Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu’ndan Müzik Ziyafeti

~~Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Çağdaş Türk Müziği Korosu, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu ile Armoni Müzik Topluluğu'nu çalıştıran koro şefi ve müzik direktörü Arzu Singer Dede yönetiminde, Antalya Çağdaş Türk Müziği Topluluğu yılın son konserini Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda “Mest Eden Şarkılar”adlı konserle gerçekleştirdi.

Detay
05

BELÇİKA’DAKİ KIRCAALİLER YILSONU KUTLAMASINDA BİRARAYA GELDİLER.

Belçika’da yaşayan Bulgaristan Kırcaali ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ‘Yılsonu’ nedeniyle, Brüksel AKM salonunda coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi.

Detay
05

SANATÇILAR ŞİİRLERİ, ŞARKILARIYLA VE RESİMLERİYLE KARANLIK KÖŞEYİ AYDINLATTILAR

‘Karanlık Köşe’ başlıklı mini konser de Sanatçılar Şair Nergiz Şahin şiirleriyle, Ülkü Dursun Bendir ve Vokal ile Fotoğraf sanatçısı Yüksel Çilingir ise, resimleriyle ‘Karanlık Köşe’yi aydınlattılar.

Detay