05

ÇORUM KAVACIK KÖYÜ CEMEVİ DAYANIŞMASINDA CANLAR BİR OLDU

Avrupa’nın önemli ülkelerinden olan Belçika’nın liman kenti Antwerpen’de hizmet veren, ‘Antwerpen Alevi Kültür Merkezi’ ‘Çorum Kavacık Köyü Cemevi’ yararına bir yardımlaşma etkinliği düzenledi.

Detay
05

TURKISH LADY’NIN TEMA KAHVALTI KONUĞU ŞAİR KAMİL SAYIN İDİ

Turkish Lady Derneği'nin bu ayki temalı kahvaltısının konuğu, T.C. Kültür Bakanlığınca tanınan Şairlerinden Kamil Sayın idi.

Detay
05

HALK SANATÇISI MERHUM BEKİR ŞAHBAZ ANILACAK

Belçika'da ilk sahne alan saz sanatçısı uzun sap bağlamanın büyük ustalarından Bekir Şahbaz'ı ölümünün birinci yılında ( 1960-2018 ) düzenlenecek bir anma toplantısı ile anılacak.

Detay
05

CUMHURİYETİMİZİN 96. YILDÖNÜMÜNDE BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ VE TÖSED MUHTEŞEM BİR KONSER VE RESEPSİYONA İMZA ATTI

Avrupa ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de de Devlet sanatçısı İdil Biret’in ‘Cumhuriyet kutlaması’ çerçevesinde sunduğu muhteşem konseri ve verilen resepsiyona ilgi hayli büyüktü. T.C. Brüksel Büyükelçiliği ve TÖSED’in katkılarıyla gerçekleştirilen Resepsiyon ve konsere üst düzeyde kalabalık bir katılım vardı.

Detay
05

CHP VE İYİ PARTİLİLER ‘BİRLİKTE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLADILAR’

Cumhuriyetin 96. yıldönümü nedeniyle, CHP BB Salonunda Belçika’da bulunan CHP ve İYİ partililer birlikte ‘Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Detay
05

MİLLİ MÜCADELEDE ‘İLK ADIMDAN KURULUŞA’ SERGİSİ BRÜKSEL’DE AÇILDI

Belçika’nın saygın üst çatı kuruluşlarından kısa adı BTDB olan, ‘Belçika Türk Dernekler Birliği’ (Turkse Unie van Belgie) Milli Mücadele yıllarında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıkışının 100. yıldönümü nedeniyle, Samsun valiliğince hazırlanan ‘Milli Mücadele Yıllarında İlk Adımdan Kuruluşa’ sergisi, Gent ve Genk’ten sonra, Brüksel’de de sergilenmeye başladı.

Detay
05

‹8 GÖNÜLLÜ ANNE› CUMHURİYETİMİZİN 96.YILINI COŞKUYLA KUTLADI...

Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü nedeniyle, yurt içi ve yurt dışında ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ kutlama ve etkinlikleri devam ediyor. Avrupa’nın ve Belçika’nın başkenti Brüksel’de de bir dizi kutlama ve resepsiyonlar yapılmakta. Belçika Türk Dernekler Birliği’nin Gent, Genk ve Brüksel’de düzenlediği ‘Milli Mücadele’de ilk adımdan Kuruluşa’ adlı sergileriyle start alan kutlamalar, dün akşam ‘8 Gönüllü Anne Derneği’ (Belçika Eğitim Gönülleri) tarafından Brüksel’in prestijli salonu olan ‘Elite Event Center’de organize ettiği muhteşem kutlamada büyük bir coşku vardı.

Detay
05

MICHEL HUZUREVİNDEKİ EĞLENCE’DE ‘İNSANLIK’ KUCAKLAŞTI

~~Belçika Brüksel/Laeken’de bulunan ‘Michel Rezidance (Huzurevi) ’de düzenlenen huzur eğlencesinde, huzurevi sakinleri Belçika’lı büyüklere Türk kültürü ve sazları tanıtıldı.

Detay
05

'ÖRNEK KIDEMLİ VATANDAŞ'LIĞA BU YIL RESSAM VE SİYASETÇİ MEHMET AYDOĞDU SEÇİLDİ

Belçika'dan ilk olarak, Yaşar Tümbaş, ikinci olarak İsmail Erdoğdu ve üçüncü olarak Eser Baysal 'Örnek Kıdemli Vatandaşlık' ödülüne layık görülmüşlerdi. Bu yıl ise Liége'de ikamet eden Ressam ve siyasetçi Mehmet Aydoğdu seçildi.

Detay
05

Uluslararası Yörük Türkmen Toyu’nda Türk Dünyası’dan Birlik ve Beraberlik Vurgusu

~~Antalya’da 26’ncısı düzenlenen Uluslararası Yörük Türkmen Toyu, temsili Yörük Türkmen göçü ile başladı. Antalya'da Kepez, Döşemealtı, Konyaaltı ve Muratpaşa belediyeleri ile Antalya Yörükler Derneği iş birliğiyle düzenlendi.

Detay
05

TURKISH LADY DERNEĞİ’NDEN ANNA SAMJEU’YA (80) SÜRPRİZ NOSTALJİ YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI

Belçika Türk Toplumu'nun ilk 'Kadın Dernekleri'nden olan 'Turkish Lady' Brüksel'de Nostalji ve anlamlı bir yaş günü kutlaması gerçekleştirdi.

Detay
05

SANATÇI CAN OZAN 9. CD’SİNİ ÇIKARDI

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçılarından olan ve yazarlıkta yapan Can Ozan Aktaş 9. CD’sini çıkarmanın mutluluğunu sevenleriyle birlikte paylaştı.

Detay
05

SAİNT JOSSE SAKİNLERİ HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ COŞKUSU YAŞADI

Saint Josse sakinleri hafta sonu etkinlikleri coşkusunu doyasıya yaşadı.

Detay
05

BERİNGEN MÜZİK KULUBÜ ÇALDIKLARI SAZLAR VE TÜRKÜLERLE SEZONA MERHABA DEDİ

Belçika Türk toplumunun duayen sanatçısı ve saz ustası, Beringen Müzik Kulübü kurucusu İsmail Erdoğdu, 2019-2020 Saz kursu sezonunu öğrencileriyle çaldıkları sazlar ve söyledikleri türkülerle açtılar.

Detay
05

AVRUPA'NIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'DE 'KARABAĞ ORKESTRASI'NDAN MUHTEŞEM MUGAM KONSERİ

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin 100. yıl kuruluşu ve Azerbaycan’ın UNESCO’ya girişinin 25. yıldönümü çerçevesinde Avrupa ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de Azerbaycan'ın tanınmış Mugam sanatçısı Mesum İbrahimov ve orkestra arkadaşları, Tar – Elchin Hashimov, Kamancha – Elnur Ahmadov ve Nagara – Kamran Karimov Brüksel Müzik Müzesi salonunda muhteşem bir konser verdiler.

Detay