05

Trump’ın Sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’ Reddedildi

ABD Temsilciler Meclisi'ndeki 100'den fazla Demokrat vekil, ABD Başkanı Donald Trump'a bir mektup yollayarak 'Yüzyılın Anlaşması' olarak adlandırılan sözde barış planını reddettiklerini açıkladı.

Detay
05

Bakan açıkladı: Altı kişi dönmekten vazgeçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 6 kişinin kendi rızasıyla Çin'den Türkiye'ye dönmekten vazgeçtiğini, toplamda 42 yolcunun uçağa alındığını kaydetti.

Detay
05

ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ'NİN KATİLİ TALİBAN TARAFINDAN DÜŞÜRÜLEN UÇAK'TA YANINDAKİLERLE BİRLİKTE ÖLDÜ

İtalya merkezli Gospa News: Süleymani suikastı planlayıcısı Afganistan'daki uçak kazasında öldü İtalya merkezli Gospa News'a göre, Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani suikastı planlayıcısı 'Ayetullah Mike' lakabıyla da tanınan ABD'li ajan Michael D'Andrea'nın Afganistan'daki uçak kazasında öldüğü bildirildi.

Detay
05

Çin’de yeni koronavirüs bulaşan kişi sayısı 571’e çıktı

Çin’de şiddetli akut solunum yolu sendromuyla benzerliği bulunan yeni tip koronavirüs bulaşan sayısı 571 kişiye yükseldi.

Detay
05

AA, çalışanlarının serbest bırakılması için Mısır yönetimine çağrıda bulundu

Anadolu Ajansı, Mısır makamlarından, Kahire'deki AA ofisi çalışanlarının derhal serbest bırakılmasını istedi.

Detay
05

Ruhani’den Trump’a manidar cevap!

~~İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’da 52 noktayı hedef alacakları tehdidinde bulunmasının ardından manidar bir açıklama yaptı. Ruhani, ABD Deniz Kuvvetleri tarafından 3 Temmuz 1988’de Bender Abbas’tan Dubai’ye giderken vurulan ve içinde 290 kişinin bulunduğu IR 655 sefer sayılı uçağı hatırlattı.

Detay
05

Ahıska Sürgünü'nün 75. yılına özel olarak 75 tanıkla görüşerek hazırlanan

Başkanlığımız tarafından Ahıska Sürgünü'nün 75. Yıl dönümü vesilesi ile çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan birisi de sürgünün canlı tanıklarıyla farklı ülkelerde gerçekleştirilen röportajlardan oluşan Ahıska Sürgünü Belgeselidir. Söz konusu belgesel; Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan'daki sürgün tanıklarıyla yüz yüzü yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanmıştır. Bu sırada 500 kişi ile temasa geçilmiş sürgünü bizzat yaşamış 75 kişi ile mülakatlar yapılmıştır. Mülakatlar sonucunda ele edilen 300 saatlik görüntü ve 500 sayfalık doküman üzerinden hazırlanan belgesel aynı zamanda önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır.

Detay
05

ENGELLİLER GÜNÜ nedir, nereden geliyor, ne zaman edildi?

Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilen 3 Aralık, o gün itibariyle tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir gün.

Detay
05

“Özbekistan'dan daha fazla öğrenci Türkiye'de eğitim almalı”

Özbekistan Yüksek Eğitim Bakanı İnam Mecidov ile bir araya gelen YTB Başkanı Abdullah Eren, Özbekistan'dan daha fazla öğrencinin Türkiye'de eğitim alması gerektiğine dikkat çekti.

Detay
05

Turkmenistan is hosting the International Conference

Turkmenistan is hosting the International Conference “Rational use of water resources–key for achieving the Sustainable Development Goals”

Detay
05

Türkmenistan Su Yönetimi Devlet Komitesi Dünya Su Konseyi üyeliğine seçildi

22 Ekim 2019'da, Mısır Suudi Arabistan Kahire kentinde Dünya Su Konseyi İcra Kurulu'nun düzenli toplantısı yapıldı.

Detay
05

ABD’de Türkiye karşıtı iki karar peş peşe alındı

Ankara güney sınırında teröre karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'yla ABD siyasetinin iki cephesini de kızdırırken, dün gece Temsilciler Meclisi'nden peş peşe Türkiye karşıtı iki tasarı geçti. İlki 1915 olaylarını 'Ermeni soykırımı' olarak nitelendiren tasarıydı. Hemen ardından ise Suriye operasyonu nedeniyle Ankara'ya yaptırımlar öngören tasarı kabul edildi. İki karar da büyük çoğunlukla alındı.

Detay
05

A briefing on the meetings of the Council of Ministers of Foreign Affairs and the Council of Heads of States of the CIS was held at the MFA of Turkmenistan

~~On October 12, 2019, in the premises of the Ministry of Foreign Affairs of Turkmenistan, with the participation of the representatives of national and foreign media, as well as heads and representatives of diplomatic missions and international organizations accredited in Turkmenistan, a briefing was held on the meetings of the Council of Foreign Ministers and the Council of Heads of States of the CIS held in Ashgabat on 10 and 11 October, 2019.

Detay
05

MSB: Barış Pınarı Harekatı'nda toplamda 228 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı'nın başından itibaren etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG'li terörist sayısının 228 olduğunu bildirdi.

Detay
05

Son dakika… Yabancı ajanslar: Türk ordusu Suriye’ye girdi

Bloomberg haber ajansı, Türk yetkililere dayandırdığı haberde TSK'nın Suriye'ye giriş yaptığını öne sürdü. Haberde Türk ordusunun Suriye'nin kuzeydoğusuna giriş yapıldığı belirtildi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte" dedi.

Detay