05

Biden göreve başladı: İlk hedefi Covid-19 yasakları

ABD'nin 46'ncı başkanı Joe Biden yemin töreninin ardından bugün ilk kez tam mesai yapacak... Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak için harekete geçmesi beklenen Biden'ın bugün maske kullanımını zorunlu hale getirmesi bekleniyor.

Detay
05

ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü bir Türk olacak

Türk asıllı Didem Nişancı'nın Senatoda onaylanmasının ardından görevine başlayacağı belirtildi.

Detay
05

PANDEMİ SAYESİNDE MİLYARDER OLAN SAĞLIKÇILAR…

İş haberleri sitesi Forbes, 2020'de milyarder olan 50 sağlık girişimcisinin bir listesini hazırladı. İşte bu listeden öne çıkan isimlere bir göz atın.

Detay
05

AMERİKA'DA BAŞARILI AKADEMİSYEN ZEYNEP TON

ABD’deki üniversite eğitimi yayıncıları tarafından, 40 yaş altı dünyanın en iyi 40 işletme hocasından biri seçilen akademisyen Zeynep Ton, gururumuz olmaya devam ediyor. Harvard ve MIT'de eğitim gören Ton'un, 'The Good Jobs Strategy' isimli bir kitabı bulunmakta.

Detay
05

~~TÜRKİYE BURSLARI 2021 BAŞVURULARI 10 OCAK’TA BAŞLIYOR

Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkânı sunan "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvuruları 10 Ocak’ta başlıyor.

Detay
05

ABD Şok'da! Trump Taraftarları Senatoyu Bastı 4 Ölü 54 Yaralı

ABD Başkanı Donald Trump’ın düzenlediği mitingin ardından Trump destekçileri, başkent Washington DC’de bulunan kongre binasını bastı. Polis ekipleri ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Olay nedeniyle Washington'da sokağa çıkma yasağı kararı alındı. ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden olaylara ilişkin "Demokrasimiz eşi görülmemiş bir saldırı altında" ifadesini kullandı.

Detay
05

Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 60 milyonu geçti

Dünyada en fazla vakanın görüldüğü ilk 4 ülke, aynı zamanda en fazla hastanın iyileştiği ülkeler oldu.

Detay
05

YTB 2020 yılında Uygur Türkleri ve Asya-Pasifik Bölgesine yönelik birçok proje hayata geçirdi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), 2020 yılında Uygur Türkeri’nin eğitimi ve Asya-Pasifik bölgesinde yer alan medya mensuplarının gelişimi için birçok proje hayata geçirdi.

Detay
05

Pompeo, Çavuşoğlu’yla yaptırımları konuştu: Güvenliği tehlikeye atıyor

ABD'nin geçen hafta aldığı yaptırım kararı sonrasında Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’yla yaptığı telefon görüşmesinin detayları açıklandı. Pompeo'nun Çavuşoğlu'na, "S-400 personelimizi riske atıyor" dedi.

Detay
05

İran'dan tansiyon düşüren açıklama

İran Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından, "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Zarif arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, son zamanlarda yaşanan yanlış anlaşılma giderildi ve taraflar, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve genişletilmesinin önemini vurguladı." mesajı ve kardeşilik hashtagi paylaşıldı.

Detay
05

FDA’dan Pfizer-BioNTech aşısına onay çıktı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, corona virüsüne karşı geliştirilen Pfizer ve BioNTech'in aşısına acil kullanım yetkisi için onay verdiklerini açıkladı.

Detay
05

YTB’NİN “ULUSLARARASI ÖĞRENCİ AKADEMİSİ”NE BAŞVURULAR

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye’de yüksek öğrenim eğitimi gören uluslararası öğrencilere yönelik hazırlanan “Uluslararası Öğrenci Akademisi”ne başvurular başladı.

Detay
05

AGİT Minsk Grubunun 28 yılda çözemediği kriz 44 günde sonlandırıldı

ABD, Rusya ve Fransa, yıllarca Dağlık Karabağ krizinin çözümünü AGİT Minsk Grubundan beklese de Ermenistan Azerbaycan toprakları üzerindeki işgaline devam etti.

Detay
05

Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın Ayrılmaz Parçasıdır

~~Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'a verdiği Karabağ mesajında “ Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgeler Azerbaycan Cumhuriyeti'nin ayrılmaz bir parçasıdır” dedi.

Detay
05

Nahçıvan koridoru ile Türkiye-Orta Asya hattı kurulmuş olacak

Dağlık Karabağ harekatını sona erdiren ateşkes anlaşmasının en önemli kazanımının Nahçıvan-Azerbaycan arasında koridor açılması olduğu, bu sayede Türkiye ile Orta Asya arasında jeopolitik ve jeoekonomik anlamda yeni bir dönemin başladığı belirtildi.

Detay