05

Katliamı canlı yayınladı! Cami saldırısında kan donduran görüntüler

Yeni Zelanda'da iki camiye yapılan saldırıda kan donduran bir gelişme yaşandı. Saldırganlardan birinin olay anını sosyal medyadan canlı yayınlandığı görüntüler ortaya çıktı. Saldırıda en az 40 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Detay
05

Pakistan Hint jetlerini vurdu

~~Hindistan ile Pakistan arasındaki Keşmir gerilimi devam ediyor... Dün Hindistan'ın Keşmir'deki terör örgütlerine saldırı düzenlemesinin ardından bugün en az 3 Pakistan savaş jetinin Hindistan'a girdiği açıklandı. Öte yandan Hint yetkililer, bölgedeki Srinagar Havalimanı'nın 3 saat boyunca kapalı tutulacağını açıkladı. Öte yandan bölgede Hindistan'a ait bir savaş uçağının düştüğünü ve iki asker ve bir sivilin hayatını kaybettiği duyuruldu. Pakistan'dan yapılan açıklamada Hindistan'a ait iki savaş uçağının vurulduğu ve birinin düştüğü belirtildi. Pakistan yaşananların ardından bütün hava sahasını kapattığını duyurdu.

Detay
05

Endonezya'da geleneksel Türk okçuluğuna yoğun ilgi

Endonezyalılar, geleneksel Türk sporu ve savaş sanatlarına yoğun ilgi gösteriyor.

Detay
05

Çinliler, Türk Dışişleri’nin öldü dediği Heyit’in videosunu paylaştı

Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki sene önce tutuklanan ve Türk Dışişleri'nden yapılan açıklamada hayatını kaybettiği belirtilen Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'in hayatta olduğuyla ilgili bir video paylaşıldı.

Detay
05

Maduro’dan Türkiye, Rusya ve Çin’e teşekkür

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Rusya, Çin, Türkiye ile diğer hükümetler ve dünya halklarına, Venezuela’nın yasal olarak kurulmuş hükümetine verdikleri sağlam destek açıklamalarından dolayı müteşekkirim." dedi.

Detay
05

ABD Başkanı Trump’tan küstah Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye'yi ekonomik yönden mahvederiz. 20 millik (32 km) güvenli bölge oluşturulabilir. Aynı zamanda Kürtlerin Türkiye’yi provoke etmesini istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Detay
05

Dünyanın En Büyük Süper Güçleri Belli Oldu! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada

İngiltere'deki 'The Henry Jackson Society' düşünce kuruluşu, ekonomik performans, teknolojik gelişmeler, askeri güç ve diplomatik ilişkileri değerlendirerek dünyanın en büyük 20 süper gücünü açıkladı.

Detay
05

Google, 'Kürdistan' haritasını kaldırdı

Google, Türkiye'nin talebi üzerine bir kullanıcının açmış olduğu 'Kürdistan' haritasını kaldırdı.

Detay
05

Ukrayna gemisi Ruslar tarafından vuruldu

Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Azak Denizi'ndeki Kerç Boğazı civarında, Rusya Federal Güvenlik Servisine (FSB) ait sınır güvenliği teknesinden Ukrayna savaş gemilerine ateş açıldığını duyurdu. Olayda 2 asker yaralanırken Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, savaş kabinesini acil toplantıya çağırdı. Öte yandan Rusya, yaşanan gerginliğin ardından BMGK'yi acil toplantıya çağırdı. NATO'dan yapılan açıklamada ise, "İtidal ve gerginliği azaltma çağrısında bulunuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Detay
05

Yüksel Kanada Savunma Bakanı ile görüştü

2018 yılının son çeyreğinde toplanan NATO Parlementerler Asemblesi, renkli görüntülerin yanısıra, ABD’nin NATO üzerindeki tartışmasız gücüne de şahitlik yaptı. Bu yılki son Genel Kurul Asemblesi’nde konuşan Kanada Milli Savunma Bakanı Harjit Sayyad; ülkesinin kuruluşundan bu yana NATO ve ABD’yi desteklediğine atıfta bulunarak, dünya barışına katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Detay
05

Endonezya’daki depremde ölenlerin sayısı 832'ye yükseldi

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide ölü sayısı 832'ye yükseldi.

Detay
05

Cotton harvest campaign starts in Turkmenistan

Cotton harvest campaign has started in Ahal, Lebap and Mary Velayats. Taking into account soil and climate conditions, the harvest of cotton in Dashoguz Velayat is to start on September 16.

Detay
05

Peace and security strategy: joining efforts in countering terrorism

Turkmenistan is a competent member of international politics as one of active UN-member states, makes its significant contribution to consolidate international community efforts in countering the threats against humanity, especially terrorism and radicalism.

Detay
05

THE HEADS OF STATES-FOUNDERS INTERNATIONAL FUND FOR SAVING THE ARAL SEA (IFAS) SUMMIT WAS HELD

~~On August 24, 2018, the Heads of States-founders International Fund for Saving the Aral Sea (IFAS) Summit with the participation of the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov was held in national touristic zone «Avaza», Turkmenbashi.

Detay
05

Son Dakika… Erdoğan: Türkiye’ye karşı atılan tek taraflı adımlar ABD’nin çıkarlarına zarar verir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, The New York Times'a, ABD ile yaşanan krizi yazdı. Erdoğan, "ABD'nin Türkiye'ye karşı attığı tek taraflı adımlar sadece ABD'nin çıkarlarına ve güvenliğine zarar verir. Bu tek taraflılık ve saygısızlık trendini tersine çeviremezlerse yeni dost ve müttefikler aramaya başlayacağız." ifadelerini kullandı.

Detay