05

2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu

2021 yılında uygulanacak asgari ücret bekar bir işçi için net 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Asgari ücrete yüzde 21.56 oranında zam yapıldı. Komisyon'da işçi kesimini temsil eden Türk-İş açıklanan rakamın yeterli olmadığını belirtti.

Detay
05

Altın hesapları da bildirilecek

Yurt dışında yaşayan Türklerin 2020 yılı her türlü finansal bilgileri yaşadıkları yabancı ülkelere bildirecek. Nişancı, “Banka kasaları bildirilmeyecek ama ilgili ülke isterse, verilmesi gerekiyor” dedi.

Detay
05

~~TEKER GENEL MÜDÜRÜ HAYRETTİN TAŞDELEN: “AMACIMIZ KALİTEMİZLE AVRUPA MARKASI OLMAKTIR”

Avrupalı Genç Girişimci Türklerin yerelden genele yönelik her sektördeki atılım ve yatırımları Belçika ve Avrupa genelinde gide6rek artmakta.

Detay
05

Almanya Türklerin hesaplarına erişebilecek: 1 Ocak’ta resmen başlıyor

Almanya, ülkesindeki Türk ve Türk kökenli tüm şahıslar ile tüzel kişilerin banka hesap bilgileri ve her Türkiye’deki her türlü kazanç bilgilerini bu yıl sonunda Türkiye’den alacağını "resmen" duyurdu. Alman Maliye Bakanlığı, Türkiye ile anlaşıldığını banka hesaplarının 1 Ocak 2021’den itibaren paylaşılacağını bir yazıyla açıklarken, milyonlarca hesaptan yaklaşık 10 milyar Euro’luk ek vergi bekliyor. Denetleme şirketi KPMG de "Almanlar geriye dönük araştırma yapabilir" açıklamasını yaparak müşterilerini uyardı.

Detay
05

CORONA VİRÜS DOLARINDA ATEŞİNİ YÜKSELTİYOR

Amerikan Merkez Bankası'nın piyasalara para pompalaması endişeleri azaltmazken ABD borsalarında tarihi çöküş devam ediyor. Dolar/TL ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri nedereyse sıfıra indirmesine rağmen corona virüsün küresel ekonomiye etkilerine ilişkin endişelerle Eylül 2018'den beri en yüksek gün içi seviyelerden 6.45'in üzerini gördü. Finansal piyasalarda petrol fiyatlarının düşmesiyle başlayan kriz maalesef corona virüsü ile derinleşerek devam ediyor. Borsa İstanbul'da günlük kayıp yüzde 4'ü aştı.

Detay
05

~~ANTWERPEN'İN EN BÜYÜK SÜPERMARKETİ «MERAM SÜPERMARKET» HİZMETE GİRDİ

Başarıları çalışmalarıyla ön plana çıkan Ömer ve Yunus Karaoğlu kardeşler, 10 yılı aşkın çalışmalarıyla, Antwerpen'de ‘Meram Süpermarketler zincirinin üçüncü halkasını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Detay
05

Belçikalılar tasarruf hesaplarında hiç bu kadar para kazanamadılar

~~Belçikalılar Aralık ayında tasarruf hesaplarını cömertçe beslediler

Detay
05

TOBB VE TOSED ÇOK ANLAMLI BİR KONFERANS’A İMZA ATTI

Kısa adı TOBB olan ‘Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ ve kısa adı ‘TOSED’ olan ‘Türk Özel Sektör Derneği’nin ortak organizasyonuyla Brüksel TOBB Temsilcilik salonunda gerçekleşen Konferans’ta, önemli mesajlar verildi.

Detay
05

3 ülkeden milli para anlaşması

Türkiye-Azerbaycan ve İran arasındaki işbirliğinin bölge açısından önemli olduğunu belirten İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Milli paralarımızla ticaret yapma noktasında anlaştık. Bu anlaşma ile ekonomik ilişkilerimizi dış müdahalelere karşı koruma altına almış olacağız" dedi

Detay
05

Kılıçdaroğlu’ndan 13 maddelik paket ve ‘destek’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da partisinin düzenlediği toplantıda, son ekonomik gelişmeleri masaya yatırdı. İktidarada 13 maddelik önlem paketi sunan Kılıçdaroğlu "Yasama ve yürütme el ele gerekenleri yapalı. Biz buna her türlü katkıyı veririz." dedi.

Detay
05

Güne Hızlı Başlayan Dolar, 5,42 Seviyesine Yaklaştı

Güne Hızlı Başlayan Dolar, 5,42 Seviyesine Yaklaştı ABD'ye giden Türk heyetinden henüz bir sonuç çıkmaması doları yukarı yönde etkiliyor. Dün akşam 5,30 seviyelerinde olan dolar, sabah saatlerinde 5,42 seviyesine yaklaştı. Euro ise 6,3142 seviyesine çıkarak zirve yaptı.

Detay
05

Dolar Yeni Haftaya Rekorla Başladı

Geçen hafta 5,08 lira seviyesinden kapanan dolar, haftanın ilk gününde 5,12 lira seviyesinin üzerine çıkarak rekor tazeledi.

Detay
05

Son dakika… Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası politika faizini yüzde 17.75'te sabit bıraktı. Dolar/TL 4.90'a çıktı.

Detay
05

DOLAR DURDURULAMIYOR... Dolar ne kadar oldu? (12.07.2018)

Yeni ekonomi yönetimi, ticaret savaşlarının küresel finans piyasalarına etkisi ve Asya piyasalarında yapılan işlemlerle dolar/TL dün gece 4.97'yi aştı. Dolar/TL 4.80'in üzerinde işlem görüyor...

Detay
05

Son dakika: Dolar tüm zamanların rekorunu kırdı

Gelişmekte olan ülke para birimlerindeki baskının ötesinde yaklaşan seçimler öncesi lokal endişelerle TL'de yaşanan negatif ayrışma da devam ediyor. Dolar/TL 4.82 TL'yi aştı. Euro ise 5,60'tan işlem görüyor. Krizdeki Arjantin ile yarışıyoruz. FED’in faiz artırmaya başlaması gelişen ülkelerin yara almasına yol açtı. Sıcak para bağımlısı Türkiye ve Arjantin ise dolar karşısında en ağır faturayı ödeyen ülkeler oldu. Peso, yüzde 61, TL yüzde 47 ile en çok değer kaybeden para oldu.

Detay