05

SpaceX'in ilk insanlı uzay mekiği denemesi başarıyla gerçekleşti

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen SpaceX'in "Crew Dragon" isimli uzay mekiğiyle ilk insanlı uçuş denemesi başarı ile gerçekleştirildi.

Detay
05

Facebook kalabalık toplantıları Haziran 2021’e kadar iptal etti

Facebook corona virüsünün etkilerinin daha uzun süre devam etmesini bekliyor. Şirket 50 üzerinde çalışanın bir araya geleceği toplantıları 2021 yılı Haziran ayına kadar erteleme kararı aldı.

Detay
05

Almanya’da yılın doktoru Dilek Gürsoy ödülünü aldı

Almanya’da yılın doktoru seçilen Dilek Gürsoy ödülünü Düsseldorf’da düzenlenen törende aldı. Yapay kalp alanındaki çalışmaları ile tanınan Dilek Gürsoy, “En büyük ödül yaşam kurtarmak" dedi.

Detay
05

Dünyayı Şaşkına Uğratan Belçika'lı Çocuk

Eindhoven Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde 20'li yaşlardaki öğrenciler arasında diz üstü bilgisayarı ile uğraşan 9 yaşındaki Belçika'lı Laurent Simons'u, uzaktan görenler, öğretim üyelerinden birinin çocuğu sanıyor...

Detay
05

DUAYEN KÖŞE YAZARIMIZ MUSTAFA ÖZTÜRK TEKNOFEST’TE

Ülkemizin en önemli organizasyonlarından olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu gün son buluyor. Belçika Aydın Haber adına Duayen yazarımız Mustafa Öztürk’de festivale katılarak, katılımcı firma temsilcilerinden görüşerek yeni uçak, uçan otomobil gibi bir çok proje hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Detay
05

Uzmanlardan kopya sitelerle dolandırıcılık uyarısı

Uzmanlar, ÖSYM, E-Devlet Kapısı ve bazı özel bankalar gibi önemli kurumların sitelerinin birebir kopyasını hazırlayan bilgisayar korsanlarına karşı vatandaşları uyardı.

Detay
05

Uzay hukuku Türkiye'de masaya yatırılacak

Uzay araştırmalarına yönelik çalışmalarını yoğunlaştıran Türkiye, 23-26 Eylül tarihlerinde uzay hukuku alanında gerçekleştirilecek önemli bir uluslararası konferansa ev sahipliği yapacak.

Detay
05

ASELSAN ALANINDA 3 BASAMAK DAHA YÜKSELDİ

ASELSAN, dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi "Defense News Top 100" listesinde 3 basamak yükselerek 52'nci sıraya çıktı.

Detay
05

Türkiye'nin yeni İHA'sı ilk uçuşuna hazırlanıyor

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Anka-2'nin motorunu 2 gün önce çalıştırdık. Aracımızın ilk uçuşu bu yıl içinde gerçekleştirilecek." dedi.

Detay
05

Malezya uçan otomobil üretecek

Malezya, uçan otomobil üretmeyi planladığını açıkladı.

Detay
05

NASA Ay'da su üretmenin formülünü buldu

NASA uzmanları, Güneş rüzgarlarının Ay'a belirli hızla ulaşması halinde yüzedeki oksijen atomlarının hidrojen atomlarıyla birleşebilecek şekilde ayrıştırılabileceğini ileri sürdü.

Detay
05

Teknoloji şirketlerinin ismi nereden geliyor?

Hergün yaşamımızda içli dışlı olduğumuz teknolojinin en ileri ürünleri ve sosyal medya isimleri hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

NASA, Mars’a uzay mekiği gönderdi

Türkiye'de siyaset, ekonomik durum, TL'nin değer kaybı, Suriye gibi konular tartışılırken ABD, 3. kez Mars'a keşif aracı yolladı. Dün TSİ 22:30 sularında Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Mars keşif aracı InSight'i, Kızıl Gezegen'in yüzeyine indirdi. Uzay aracının yolculuğu 6 ay sürdü. InSight'ın Mars'ın hem yüzeyi hem de yer altı yapısı hakkında detaylı bilgileri Dünya'ya iletmesi umuluyor.

Detay
05

İnternetsiz WhatsApp kullanmak artık mümkün!

İnternetsiz WhatsApp kullanmak isteyenler buraya. İşte adım adım telefondan İnternetsiz WhatsApp kullanma rehberi!

Detay
05

30 Milyon Kullanıcı Hesabı Hacklendi

Facebook, 30 milyon kullanıcıya ait olan hesapların bilgisayar korsanları tarafından hacklediğini itiraf etti.

Detay