05

Türkiye'nin yeni İHA'sı ilk uçuşuna hazırlanıyor

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, "Anka-2'nin motorunu 2 gün önce çalıştırdık. Aracımızın ilk uçuşu bu yıl içinde gerçekleştirilecek." dedi.

Detay
05

Malezya uçan otomobil üretecek

Malezya, uçan otomobil üretmeyi planladığını açıkladı.

Detay
05

NASA Ay'da su üretmenin formülünü buldu

NASA uzmanları, Güneş rüzgarlarının Ay'a belirli hızla ulaşması halinde yüzedeki oksijen atomlarının hidrojen atomlarıyla birleşebilecek şekilde ayrıştırılabileceğini ileri sürdü.

Detay
05

Teknoloji şirketlerinin ismi nereden geliyor?

Hergün yaşamımızda içli dışlı olduğumuz teknolojinin en ileri ürünleri ve sosyal medya isimleri hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Detay
05

NASA, Mars’a uzay mekiği gönderdi

Türkiye'de siyaset, ekonomik durum, TL'nin değer kaybı, Suriye gibi konular tartışılırken ABD, 3. kez Mars'a keşif aracı yolladı. Dün TSİ 22:30 sularında Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Mars keşif aracı InSight'i, Kızıl Gezegen'in yüzeyine indirdi. Uzay aracının yolculuğu 6 ay sürdü. InSight'ın Mars'ın hem yüzeyi hem de yer altı yapısı hakkında detaylı bilgileri Dünya'ya iletmesi umuluyor.

Detay
05

İnternetsiz WhatsApp kullanmak artık mümkün!

İnternetsiz WhatsApp kullanmak isteyenler buraya. İşte adım adım telefondan İnternetsiz WhatsApp kullanma rehberi!

Detay
05

30 Milyon Kullanıcı Hesabı Hacklendi

Facebook, 30 milyon kullanıcıya ait olan hesapların bilgisayar korsanları tarafından hacklediğini itiraf etti.

Detay
05

Bir ilk… Türk mimardan büyük başarı

Tekirdağ’da yaşayan genç bir yüksek mimar, Mars gezegeninde mimarlığa dair çalışmalara katılmayı hak kazanan ilk Türk olarak, Türkiye'nin gururu oldu.

Detay
05

Facebook'ta büyük güvenlik açığı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, 50 milyon kullanıcının hesabının bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesine neden olabilecek bir güvenlik açığı keşfettiklerini açıkladı...

Detay
05

Google, ABD’den Belçika’ya kablo çekecek

Google, Avrupa'daki altyapısını güçlendirmek için Atlantik Okyanusu'nun altından, ABD ve Belçika arasında kablo döşeyecek.

Detay
05

Facebook’ta skandallar bitmiyor: Her şey para için

Adı son aylarda kullanıcıların bilgilerini sızdırmasıyla gündemde olan Facebook'un skandalları bitmiyor. Teknoloji devinin şikâyetlere ve uyarılara rağmen çocukların istismar edildiğini gösteren videoları kaldırmadığı ortaya çıktı.

Detay
05

İnsan yüzünü şekillendiren 15 gen tespit edildi

adamları, DNA zincirinde insan yüzünün özelliklerini belirleyen 15 gen tespit etti.

Detay
05

18 Ülkede Türk Yazılımı Kullanılıyor

Sistem 9'un Türk mühendisleri tarafından geliştirilen "S9Vision DS" yazılımının kullanımı 2018 yılının başında 18 ülkeye yayıldı.

Detay
05

Bilim insanları sonunda bunu da başardı

Verinin giderek daha küçük alanlarda depolanması yarışında yeni bir aşamaya geçildi. Bilim insanları, atomda veri saklamayı başardıklarını açıkladı.

Detay
05

5 adımda internetsiz WhatsApp/Whatsapp'ın bilinmeyen gizli özellikleri

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp artık internetsiz de kullanabiliyor. Sizin için sıralayacağımız 5 adımda internetsiz WhatsApp kullanabilme fırsatı elde edebileceksiniz.

Detay